Announcement

Collapse
No announcement yet.

Najjača pasmina srednjeazijski ovčar-alabaj

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Najjača pasmina srednjeazijski ovčar-alabaj

    evo ova zvijerka od psa je prozvana za jednu od najjačih pasmina u svijetu,ako ne i najjača...namjena mu je obraniti stoku od medvjeda,vukova,jaguara...inače ih puštaju na medvjede,a vukove zakolju s lakoćom,i jako su odvažni....robusan,ogroman,nema uši pa je pogodan za borbe,zemlja podrijetla je tađikistan i još neke zemlje,uglavnom mrcina je samo takva,ne smije ga se puštati s lajne baš,jer je jako nepovjerljiv,i jako opasan,izgleda odlično,jako je lijepa pasmina...pa me zanima dali je netko još osim mene vidio takvu pasminu....kupio ga moj frend,i tek mu je 4.mj. i već je veliki kao odrasli zlatni retriver...jednostavno mu se morate diviti,taj pogled,veličina..a kad čujete koliko je samo snažna pasmina,da mu pitt bull nije ni do koljena...navodno su toliko jaki i neustrašivi jer su ih ljudi iz azije puštali na medvjede,i samo ti koji su uspjeli ubiti medvjeda,su nastavljali vrstu,i tako su godinama postajali sve jači i jači...evo vam malo i slika pa pogledajte tu strašnu građu...čitao sam malo komentare na forumima za tu pasminu,navodno kada idu na izložbu pasa svi psi moraju biti jako izolirani od njega,jer je jako opasan i može s lakoćom ubit više pasa...nije pas za igranje,jako nepovjerljiv prema drugim osobama i psima,samo vlasnika voli i obožava...pogledajte samo usporedbu njega i konja...ogroman je...
    Attached Files

  • #2
    Re: najjača pasmina srednjeazijski ovčar-alabaj

    evo još malo slika...
    Attached Files

    Comment


    • #3
      Re: najjača pasmina srednjeazijski ovčar-alabaj

      i za kraj,jedna brutalna borba alabaj pasa....jako opasno...samo za one koji to mogu podnijet...strašni su...

      Comment


      • #4
        Re: najjača pasmina srednjeazijski ovčar-alabaj

        Ovo je kao medvjed...

        pobjednici traže načine a gubitnici razloge

        Comment


        • #5
          Re: najjača pasmina srednjeazijski ovčar-alabaj

          inace obozavam pse i cuo sam za dosta njih al za ovu vrstu jos nisam...
          jbt fakat su ko medvjedi...
          sto je je fakat su prekrasni...mozda cak i jedni od najljepsi pasa meni...koliko sam ih uspio vidjet na ovih par slika

          Comment


          • #6
            Re: najjača pasmina srednjeazijski ovčar-alabaj

            Prekrasno stvorenje,fajt je prejak ....prepostavljam da su i prilično na cjeni.

            Comment


            • #7
              Re: najjača pasmina srednjeazijski ovčar-alabaj

              krasan pas, taj jede ko bilder na masi!!! i on je uvijek na masi!!

              Comment


              • #8
                Re: najjača pasmina srednjeazijski ovčar-alabaj

                Jači od medvjeda....wow..al sigurno je jako opasan.
                Facebook stranica:https://www.facebook.com/TomislavGustinOsobniTrener

                Comment


                • #9
                  Re: najjača pasmina srednjeazijski ovčar-alabaj

                  dobro sad baš jači od međeda sumnjam al da su brutalni... jesu !

                  Comment


                  • #10
                    Re: najjača pasmina srednjeazijski ovčar-alabaj

                    da,jako su lijepi...ja sam tek čuo za njih nedavno...naravno,onaj video nije prava borba,to je samo šala,tako da mogu svi pogledat,to su mali štenci..bez brige..

                    Comment


                    • #11
                      Re: najjača pasmina srednjeazijski ovčar-alabaj

                      Originally posted by breezer20
                      dobro sad baš jači od međeda sumnjam al da su brutalni... jesu !

                      evo sad sam baš pitao frend,uglavnom procedura je bila ovakva,uzela su se dva alabaja koja su se puštala na medvjeda...ishod je bio ili će se oni vratiti ili neće,jer navodno alabaj je pasmina koja nikada neće otići sa borbe,pa čak i ako je jako ozlijeđen(zato su nihove borbe toliko cijenjene u svijetu i tradicija svake godine tamo u tim azijskim zemljama)...ta dvojica koja su se vratili ubivši medvjeda,njih su parili i selektivnim uzgojem stvarali najjaču pasminu,i zanimljivost je ta da su ih vlasnici(stočari i ratari,farmeri)nisu morali hraniti jer su se sami hranili,ubivši neku manju životinju za jelo...pa su bili jako isplativi...a što se tiče slabih točaka,inače vrstama kao pitt bull,dogo argentino...itd režu uši baš iz razloga jer su psima uši jedna od slabiji točaka u borbi,dok alabaj nema uši...pa je to još jedna njegova prednost.

                      Comment


                      • #12
                        Re: najjača pasmina srednjeazijski ovčar-alabaj

                        hmmm...a kako se npr obraniti od tako opasnih pasa...cuo sam da je udarac u nos dobra obrana jel su tamo zavrseci zivaca i jako boli???

                        Comment


                        • #13
                          Re: najjača pasmina srednjeazijski ovčar-alabaj

                          a gledaj,oni su rijetkost u hrvatskoj...jako ih malo ima,dosta nas nije ni čulo za njih,a mislim da su ti inače za obranu od pasa lutalica dobri oni papreni sprejevi,to mi je rekla žena kod veterinara,to samo posprejaš u njušku psu,i on počne kašljat i ne može ugrist tvog psa...ti onda odeš a tom psu nakon koji pola sata prestane kašljanje.

                          Comment


                          • #14
                            Re: najjača pasmina srednjeazijski ovčar-alabaj

                            tu kod nas ima puno više argentinskih doga,pitt bulova,staforda,bulmastifa i takvih pasmina koje ako ne naučiš i socijaliziraš od malih nogu mogu biti jako opasni...znam da sam čitao malo,malo neki pitbull rastrga malog maltezera,ili pekinezera,westija...

                            Comment


                            • #15
                              Re: najjača pasmina srednjeazijski ovčar-alabaj

                              štenci su preslatki..predobri su kad su mali,ovak bijeli i lijepi.
                              Attached Files

                              Comment

                              Working...
                              X