Announcement

Collapse
No announcement yet.

Tužna priča o mladim tuljanima

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Tužna priča o mladim tuljanima

    Tužna priča,istina i još tužniji završetak. ovaj sam tekst preveo sa engleskog pa pročitajte ako imate vremena.

    http://www.youtube.com/watch?v=ElWceyQO ... re=related

    http://www.youtube.com/watch?v=UfO1qi0G ... re=related

    http://www.youtube.com/watch?v=0QPNEduD ... re=related

    Slatka,eh? Nažalost, u Kanadi blizu 300.000 siromašnih, bespomoćnih i predivnih beba tuljana (najčešće između 2-tjedna i 3 mjeseca starosti) brutalno su ubijeni svake godine,sve radi mode, taštine, politike, novca i pohlepe. Mnogima od njih je oderana koža dok su još uvijek bili živi(Kakav je to bezdušan čovjek koji bi mogao pomisliti da radi takvo nešto?!)

    Ankete dosljedno pokazuju da većina Kanađana se protivi ovom 'lovu', ali još uvijek kanadske vlade i ribarstvo odbijaju ga završiti.

    Ovo besmisleno ubijanje mora prestati ODMAH! Svatko s dušom i srcem zna da je ovo izuzetno okrutno, barbarski, nemoralno i nehumano. (To je samo krivo na toliko razina, i vi to znate!)

    Ove prekrasna stvorenja imaju pravo živjeti život i trebaju svu pomoć i potporu koju mogu dobiti.

    Za više detalja i da biste saznali kako pomoći posjetite ove web stranice:

    http://www.StopTheSealHunt.com
    http://www.HarpSeals.org
    http://www.ProtectSeals.org
    http://www.Boycott-Canada.com
    http://www.SeaShepherd.org

    Neki ljudi mogu tvrditi da je to tradicija. Pa''tradicija "nije nikakva isprika za brutalnost, okrutnost i patnje. Tradicija automatski ne daje osobi pravo na nešto. U stvari, tradicija je bez dobrog razloga za bilo što! Ropstvo je jednom bila 'tradicija'-zar treba držati u redu da se tradicija živi!?!zar treba uvesti ropstvo pošto je bila tradicija.

    Neki ljudi također mogu tvrditi da ona pruža 'radna mjesta' za lokalne zajednice. No, to je jedna glupa činjenica,razlog za rad takvih barbarski i okrutnih pokolja bića kojima su uskraćeni životi samo zato što je netko negdje htjeo nositi njihovu kožu. U nacističkoj Njemačkoj, izgradnja plinske komore i "logore smrti" vjerojatno pod uvjetom da rade za nekoga. 'Posao-isprika' nije moralna ili zvučni razlog za takvo nepotrebno klanje, okrutnosti i patnje stotina tisuća nevinih, bespomoćni živa bića.

    Jasno je da svatko tko sudjeluje u ovoj okrutnoj, barbarskoj aktivnost je jako bolestan, zao, i sadistički pojedinac kojemu nedostaje bilo kakva etika i moral.


    BTW - Užasna je činjenica da bebe tuljani čim dobiju svoj predivni pahuljasto-bijeli kaput - kao mladi od navršenih 12 dana - mogu biti lovljeni i ubijeni legalno i pravno,to što je legalno ne znači da je moralno,a ovo definitivno nije niti etički niti moralno
    Zapravo je većina ubijenih tuljana su samo 2-tjedna do 3 mjeseca, 97 posto od tuljana ubijenih tijekom protekle tri godine su bili mlađa od 3 mjeseca s većinom samo nekoliko tjedana stare, odnosno ONI su bebe koje se ubijaju!

    U vrijeme klanja, mnogi od tih štenaca još uvijek nisu pojeli svoj prvi solidni obrok ili zaplivali po prvi puta u moru.

    Ubojice bebi tuljana radije ubijaju bebe tuljana zbog njihove kože koje su u "prime" stanju i mogu dohvatiti najviše cijene.

    I za kraj vas ostavljam sa citatom koji je primjeren za ovaj tekst:

    "The greatness of a nation and its moral progress can be judged by how well its animals are treated." - Mahatma Gandhi



    moram priznati da nakon ovog teksta i slika koje sam vidio(njih nisam htio staviti jer su prepune krvi i užasnih prizora) ne mogu ostati pristran i reći da je ovo u redu,kada se sjetim ovoga suze mi dođu na oči i još jednom smo dokazali kako možemo biti okrutni,bešćutni na mnogo načina,a ovo je,čini se,jedan od najokrutnijih,bebe sa preslatkim pogledom ubijati na način da ih se zatuče palicama po glavi,rasječe mačetama,odere koža na živo...phew,kako netko može prijeći preko toga.

  • #2
    Re: Sad true about baby seals.

    Slažem se.

    Ja sam jednom gledao filimić na portalu prijatelji životnija kako deru kožu lisicama, naravno na živo. Sve za modnu industriju.
    The only thing necessary for the triumph of evil is for good people to do nothing

    Comment


    • #3
      Re: Sad true about baby seals.

      http://www.youtube.com/watch?v=vy9pijTo ... re=related

      Comment


      • #4
        Re: Sad true about baby seals.

        a jel tuznije kako ljudi u africi umiru od gladi i bolesti??
        Originally posted by Jurica
        ja sam pocetnik s relativno sredenom prehranom znaci 50/50 moglo bi se rec da je sredena.

        Comment


        • #5
          Re: Sad true about baby seals.

          Originally posted by giusseppe7777
          a jel tuznije kako ljudi u africi umiru od gladi i bolesti??
          joj ti giusseppe daj molim te nemoj mi se javljat u topic pliz,ajde lijepo odj..
          ja sam samo stavio taj članak tu da ljudi pročitaju,mislim tako možemo krenuti jel tužnije što djeca umiru od raka svaki dan,ili jel tužnije što neka djeca dobivaju lijekove za bolesti,a neka ne...jel tužnije što itd itd,mislim ima dosta stvari koja počinju sa jel tužnije,ako nemaš neki pametniji komentar fino gledaj svoja posla.

          Comment


          • #6
            Re: Sad true about baby seals.

            Originally posted by teretana555
            Originally posted by giusseppe7777
            a jel tuznije kako ljudi u africi umiru od gladi i bolesti??
            joj ti giusseppe daj molim te nemoj mi se javljat u topic pliz,ajde lijepo odj..
            ja sam samo stavio taj članak tu da ljudi pročitaju,mislim tako možemo krenuti jel tužnije što djeca umiru od raka svaki dan,ili jel tužnije što neka djeca dobivaju lijekove za bolesti,a neka ne...jel tužnije što itd itd,mislim ima dosta stvari koja počinju sa jel tužnije,ako nemaš neki pametniji komentar fino gledaj svoja posla.
            a sinko moj...ne zelin se spustat na tvoj nivo...
            topic off
            Originally posted by Jurica
            ja sam pocetnik s relativno sredenom prehranom znaci 50/50 moglo bi se rec da je sredena.

            Comment


            • #7
              Re: Sad true about baby seals.

              Ljudi su najgore životinje...
              pobjednici traže načine a gubitnici razloge

              Comment


              • #8
                Re: Sad true about baby seals.

                Originally posted by kelly
                Ljudi su najgore životinje...
                +1


                p.s. giusseppe nemaš brige,slobodno ti piši na ovom topicu,znam ja da ti nisi onim postom ništa loše mislio,nego jednostavno sam morao ovo negdje postaviti da ljudi pročitaju,jbg znam da živimo u okrutnom svijetu sa puno loših stvari,ali nekako ne mogu vjerovati da čovjek može toliko nisko pasti da ubija po stotine tisuća malih slatkih beba koje imaju po par tjedana i koje apsolutno nikome ne žele zlo,nego samo žele biti sa svojom mamom i igrati se sa drugima.

                Comment


                • #9
                  Re: Sad true about baby seals.

                  Originally posted by teretana555
                  Originally posted by kelly
                  Ljudi su najgore životinje...
                  +1


                  p.s. giusseppe nemaš brige,slobodno ti piši na ovom topicu,znam ja da ti nisi onim postom ništa loše mislio,nego jednostavno sam morao ovo negdje postaviti da ljudi pročitaju,jbg znam da živimo u okrutnom svijetu sa puno loših stvari,ali nekako ne mogu vjerovati da čovjek može toliko nisko pasti da ubija po stotine tisuća malih slatkih beba koje imaju po par tjedana i koje apsolutno nikome ne žele zlo,nego samo žele biti sa svojom mamom i igrati se sa drugima.
                  razumin te ja moj prijatelju...al san ti samo tije ukazat da nas ljude ove svjetski moćnici muče isto kao te životinje...žele te istjerat iz kože...
                  iako triba Bogu zafalit što nismo gladni ni žedni(zasad) kao milijarda ljudi u Africi..
                  samo san to tije rec, al si ti to mozda malo preburno doživije
                  Originally posted by Jurica
                  ja sam pocetnik s relativno sredenom prehranom znaci 50/50 moglo bi se rec da je sredena.

                  Comment


                  • #10
                    Re: Sad true about baby seals.

                    ma čovječe,neki dan sam gledao onaj film earth od disneya,sve se raspada,tamo se topi led,pa onda drugdje nema vode,pa onda pustinje rastu,pa onda nema ovih biljaka za razvoj ovoga,stari moj sve je već gotovo.jbt nema životinje na svijetu koju mi ne ubijamo zbog nečega...ubijamo kitove zbog hrane,dupine isto i zbog tradicije,male bebe tuljana,lisice,medvjede,krokodile zbog mode,slonove,gorile,lavove,tigrove,geparde,pande,b izone itd itd...ma nema koju životinju mi ne ubijamo zbog nečega,najsmiješnije mi je to što kada morski pas ubije nekog tamo u negdjelandu odmah sve novine pišu ubio ga morski pas,on je ubojica hladnokrvni,svi ga se boje čim vide more...kada sam saznao da ljudi ubijaju,ali mislim koja brojka...da ubijamo 100,000,000 morskih pasa svake godine,ono wtf?i mi ljudi se bojimo morskih pasa,ono oni nas ubiju 20 godišnje,i to zamijene nas sa tuljanima,a mi njih 100 milijuna godišnje,mislim nema kraja ovome,moja djeca kada napune 20 godina neće znati šta je polarni medvjed,pola vrsta će izumrijeti,mislim,nema dalje,sve se raspada...buduće generacije neće puno toga imati za vidjeti i to je žalosna istina.

                    Comment

                    Working...
                    X