Announcement

Collapse
No announcement yet.

kako se rješavate stresa??

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Re: kako se rješavate stresa??

    treba puno sna
    al kod mene je to zatvoren krug
    kad sam pod stresom ne mogu spavat i gotovo
    bauljam
    "Čini mi se kao da sam prostor u kojem se nešto zbiva...Svatko od nas je svojevrsno križanje na kojem se nešto zbiva...Nešto se drugo, jednako vrijedno zbiva drugdje. Nema odabira, to je samo pitanje slučajnosti." Claude Lévi-Strauss

    Comment


    • #17
      Re: kako se rješavate stresa??

      Kvalitetnom organizacijom vremena stres se svod na "minimum".......
      Posao koji radim je poprilicno stresan , ali ako se dobro organiziras sve ide puno lakse
      Zene meni kazu Rambo ti si Car

      Comment


      • #18
        Re: kako se rješavate stresa??

        Originally posted by Car
        Kvalitetnom organizacijom vremena stres se svod na "minimum".......
        ja to ne mogu
        imam previše interesa
        treba mi dva života da sve ostvarim i proučim što me zanima životno
        previše me toga zanima
        nemoguće
        "Čini mi se kao da sam prostor u kojem se nešto zbiva...Svatko od nas je svojevrsno križanje na kojem se nešto zbiva...Nešto se drugo, jednako vrijedno zbiva drugdje. Nema odabira, to je samo pitanje slučajnosti." Claude Lévi-Strauss

        Comment


        • #19
          Re: kako se rješavate stresa??

          Joj Đogerica, ne glumi.

          Comment


          • #20
            Re: kako se rješavate stresa??

            pa postavi si prioritete, i idi redom ako ima tolko toga...
            Ne igraj se sa ženskim srcem,jedno je. Igraj se sa sisama, dvije su!

            Comment


            • #21
              Re: kako se rješavate stresa??

              najbolje rijesenje je BMKZS
              to je takozvani pristup svemu -boli me k... za sve
              i vjerujte da radi
              uglavnom treba i u tome imati mjeru ,jer ako postanete previse flegma ,tad moze biti i pogubno
              ali ajmo reci misljenje tipa flegma ali sa dozom razumijevanja i nekim ciljem
              ako se tako postavite uglavnom vas nece toliko opterecivati stvari poput straha ,sramote,odgovornosti,depre itd....
              naravno kazem ne totalno BMKZS nego i odredjeno razumijevanje svega i stvaranje uvjeta za svoje ciljeve
              jer ako si ne stvorite neke ciljeve ,koji mogu biti po danu ,mjesecu ,godini pa ih rangirate po vaznosti ,ako toga nemate to isto moze biti uzrok stresa i depresije
              znaci imat cilj ,ali ako stvarno nesto ne ulazi u taj cilj onda kako zavrsi neka zavrsi ,samo je pitanje toga da si nemojte zadavati puno ciljeva ,neka budu oni kakti nedostizni ali ako ih je puno onda puno zauzimaju prostora gdje vi mozete imati manevar za BMKZS
              uglavnom evo primjer moji neki kratkorocni ciljevi
              spremiti se za natjecanje do kraja treceg mjeseca
              zavrsiti semestar sa sto vise rijesenih ispita

              e sad kako se odnositi
              prvo treba znati da i jedno i drugo trazi odredjeno odricanje ,ali mi to odricanje nekad pretvaramo u krajnost
              tako ce neko gladovati da bi se pripremio za natjecanje i uzimati brdo kemije
              za drugi cilj neko ce se ubijati od ucenja cijeli dan i noc

              e sad ono sto vam je potrebno je znanje ,
              nije bezveze poslovica da je znanje moc
              pa ja tako u prvom slucaju znam da gladovanjem necu postici zeljeni cilj iako se moze i da brdo uzimanje kemije moze kasnije dovesti do nekih drugih zdrastvenih problema
              prvo se uzme u obzir koliko ja moram zrtvovati hrane i koliko moramo uloziti u pripreme
              i tada uzmem onu najmanju mjeru koja mi je potrebna za cilj da ostvarim ono sto hocu
              znaci ja necu potrositi novce na l-karnitin nego cu radije dati vise novaca za piletinu ,jer vrijeme znaci novac ,a vrijeme mi je bitno kako bi ostvario svoj rok
              e sad potrebno je znanje da bi znali da l-karnitin nije nista posebno ,ali i da ce kila piletine dati 210grama proteina
              pa se malo tako neke stvari uzmu u obzir
              pa se neke stvari spoje ugodne sa korisnim
              tipa trebam nesto obaviti pa zasto nebi onda to napravio pjesice pa na taj nacin odradio cardio trening ,ili jos bolje ako doma pedaliram na biciklu sobnom ,mogao bih za to vrijeme uzeti knjigu i uciti
              i tako dolazimo do ovog drugoga ,gdje si ja iskalkuliram koliko mi je vremena potrebno za jedan predmet za uciti ,koliko je taj profesor zahtjevan ,koliko razumijem predmet ,uglavnom radim planove uvijek i to od svega
              tako da ja sam sebi radim plan koji ja vremenski moram postivati ,ali si opet ne zadajem neke lude planove tipa 10 sati neprestanog ucenja jer bi to bilo pogubno opet po drugoj strani ,a to je nedostatak sna,nedovoljno odmora za misice itd....
              znaci jedno jako utjece na drugo ,ali jedno mozemo spojiti da bude ugodno sa korisnim sa drugim
              uglavnom to se odnosi na sve stvari
              danas je najveci nedostatak vremena ,ali smatram da je to samo zato jer si stvaramo previse ciljeva odjednom pa nam je samo vrijeme prenatrpano sa svime i to sa necim sto moze biti kontraproduktivno
              uglavnom uvijek je bitno da se nesto ostavi sa strane vremena za zabavu ,ali tek toliko da mi od te zabave radimo nagradu a ne naviku
              TRAŽIM KLIJENTE ! SLAŽEM PROGRAME TRENINGA I PREHRANE ,PRIPREMAM ZA NATJECANJE ,OSOBNI TRENER ! JAVITI NA PM!!!
              Juniorski viceprvak svijeta 2010.,juniorski prvak Hrvatske 2008 i 2009,Pobjednik Tesanj kupa 2009. ,2.mjesto Bihac open u seniroima

              Comment


              • #22
                Re: kako se rješavate stresa??

                ja sam u zadnje vrijeme jako podlozan stresu... prije 3 godine dok se nisam ozenio to je bila totalna nepoznanica za mene !!!! stres sta je to.... ali bogami sad je to sve vise i vise ili radi posla ili radi djeteta ili ili .... mada topla kupka , sklekovi ,vjezba i ponekad glasna muzika i brza voznja (koju obozavam) extra dođu da se oslobodim stresa ili je nekada dosta samo jedna topla rijec voljene osobe i problem je rijesen!!!!
                Mozes me voljeti ili mrziti ali me nemozes ignorisati....
                Svađe na netu su kao utrke retardiranih.
                Da i pobijediš, i dalje si retardiran!

                Comment


                • #23
                  Re: kako se rješavate stresa??

                  a izgleda da je najbolje ako imamo problem,rasjeci ga na komade...tak da se možeš adekvatno koncentrirati na svaki dio posebno(tako bar ja radim i pomaže)
                  stalno treba biti optimistican i veseo što se nekad ne cini tako jednostavno
                  treba biti zadovoljan s malim stvarima(japanska politika)
                  i da BMK u granicama normale
                  +malo izudaraš vrecu i to je to sretan i dugi život
                  samo još to iskoristim u pravom životu i evo ga 80 godina
                  ahh i to ce preci

                  Comment


                  • #24
                    Re: kako se rješavate stresa??

                    evo čitam
                    zanimljivo je
                    dobro je to što ste napisali
                    ali...redom:
                    1. sex
                    da al sex bez ljubavi i zaljubljenosti je po meni totalni stres i grozota
                    2. BMKZS
                    ne znam kak to postić - to je stav koji mi izmiće
                    3.
                    @Šimun
                    pa postavi si prioritete, i idi redom ako ima tolko toga...
                    previše prioriteta: sport, knjige, priroda, aktivizam, učenje, prijatelji, ljubav, familija, karijera, relaksacija, prehrana, ljudska prava, druženje, ples, proučavanje zanimljivosti, odmor, spavanje...
                    kud da to vremenski strpam?
                    već sam dovoljno puno stvari odbacila

                    4.
                    Originally posted by mali priest
                    najbolje rijesenje je BMKZS
                    ali ajmo reci misljenje tipa flegma ali sa dozom razumijevanja i nekim ciljem
                    ako se tako postavite uglavnom vas nece toliko opterecivati stvari poput straha ,sramote,odgovornosti,depre itd....
                    i odredjeno razumijevanje svega i stvaranje uvjeta za svoje ciljeve
                    jer ako si ne stvorite neke ciljeve ,koji mogu biti po danu ,mjesecu ,godini pa ih rangirate po vaznosti ,ako toga nemate to isto moze biti uzrok stresa i depresije
                    znaci imat cilj...
                    e sad kako se odnositi
                    prvo treba znati da i jedno i drugo trazi odredjeno odricanje ,ali mi to odricanje nekad
                    e sad ono sto vam je potrebno je znanje... znanje moc...
                    danas je najveci nedostatak vremena ,ali smatram da je to samo zato jer si stvaramo previse ciljeva odjednom pa nam je samo vrijeme prenatrpano sa svime i to sa

                    super objašnjenje
                    detaljno i obuhvatno
                    vidjeti: odricanje+koristi, svakog cilja, jel?
                    divim ti se
                    pravi "projekt management" il "life coaching"
                    da, vrijeme je problem i energija potrošena na gluposti
                    nema mi spasa dok god imam glavnih ciljeva 10, u svim aspektima života, ispada tak
                    ipak poučno
                    "Čini mi se kao da sam prostor u kojem se nešto zbiva...Svatko od nas je svojevrsno križanje na kojem se nešto zbiva...Nešto se drugo, jednako vrijedno zbiva drugdje. Nema odabira, to je samo pitanje slučajnosti." Claude Lévi-Strauss

                    Comment


                    • #25
                      Re: kako se rješavate stresa??

                      gym,seks,spavanje nis mi vise ne treba
                      I live for the weekend, I live for hard styles, I live for hardstyle baby!!

                      Comment


                      • #26
                        Re: kako se rješavate stresa??

                        Originally posted by JoggericaLily
                        Originally posted by Car
                        Kvalitetnom organizacijom vremena stres se svod na "minimum".......
                        ja to ne mogu
                        imam previše interesa
                        treba mi dva života da sve ostvarim i proučim što me zanima životno
                        previše me toga zanima
                        nemoguće
                        Imam previse interesa obicno kazu ljudi koji ni sami ne znaju sto im je pravi interes....
                        Nego svrljaju sa sim i svacim al sve je jako kratkog vijeka i u pravilu sve sto su zapoceli nikada ne zavrsavaju do kraja....
                        To su ubiti tipovi BMKZS , samo sto bi oni ipak nesto htjeli ali ni sami ne znaju sta
                        Zene meni kazu Rambo ti si Car

                        Comment


                        • #27
                          Re: kako se rješavate stresa??

                          Kod mene jedino djeluje ako uklonim uzrok stresa, na bilo koji mogući način.
                          Strpljenja. S vremenom od trave nastane mlijeko.

                          Comment


                          • #28
                            Re: kako se rješavate stresa??

                            to je najbolje
                            uklonit uzrok stresa
                            a ne simtpome


                            Originally posted by Car
                            Imam previse interesa obicno kazu ljudi koji ni sami ne znaju sto im je pravi interes....
                            Nego svrljaju sa sim i svacim al sve je jako kratkog vijeka i u pravilu sve sto su zapoceli nikada ne zavrsavaju do kraja....
                            To su ubiti tipovi BMKZS , samo sto bi oni ipak nesto htjeli ali ni sami ne znaju sta
                            da, ima i takvih
                            al ima i takvih koje zanima štošta na ovom lijepom svijetu!
                            iskreno i duboko!
                            i ne mogu se samo zatupiti u jednu jedinu stvar
                            kad je život tako raznolik
                            i završavaju stvari s uspjehom i priznanjima
                            "Čini mi se kao da sam prostor u kojem se nešto zbiva...Svatko od nas je svojevrsno križanje na kojem se nešto zbiva...Nešto se drugo, jednako vrijedno zbiva drugdje. Nema odabira, to je samo pitanje slučajnosti." Claude Lévi-Strauss

                            Comment


                            • #29
                              Re: kako se rješavate stresa??

                              Meni pomažu teretana, gitara i razgovor sa ljudima sa kojima sam blizak
                              You laugh because I'm different...I pity you beacuse you're all the same!

                              Comment

                              Working...
                              X