Announcement

Collapse
No announcement yet.

Krav Maga

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Krav Maga

    Krav Maga

    Krav maga je praktican i taktican metod borenja, koji obucava kako da se spreci, razresi i prevazidje bilo koja vrsta nasilja i napada. Krav Maga obucava praktikanta, u temama samoodbrana, samozastite, borilackim i borbenim vestinama, kao i vestinama zastite drugih na jedinstven i svestran (iscrpan) nacin ucenja.

    Krav Maga je nastala u Izraelu, pod pritiskom realnih zivotnih zahteva i okolnosti. Osnivac Krav Mage je Imi Lichtenfeld, a sistem nastavlja da se razvija i modifikuje od strane Eyala Yanilova i vrhunskih instruktora Internacionalne Krav Maga Federacije (IKMF).

    Krav Maga je horizontalan sistem, sa jedinstvenim i logicnim pristupom. Laka je za ucenje i pamcenje, primenjuje se prirodno i instiktivno, i prakticno se moze upotrebiti pod stresnim okolnostima. Esencijalni deo Krav Mage je jedinstven proces ucenja, metodologija i nacin obuke.

    Krav Maga izmedju ostalog ukljucuje i teme:


    - predostroznosti, prevencije, izbegavanja i odstupanja
    - bacanja i padovi u svim mogucim uslovima, pravcima i uglovima
    - napadi i kontranapadi izvedeni na sve moguce mete, distance, uglove, pravce i u svim ritmovim. Izvedenim iz svih mogucih polozaja i telesnih pozicija
    - upotreba svih mogucih uobicajenih predmeta i objekata u odbrambene svrhe
    - odbrana od nenaoruzanih napada: udaraca rukama, nogama i ostalim delovima tela
    - oslobadjanje od svih vrsta hvatova, drzanja, zahvata
    - odbrana od svih mogucih pretnji i napada nozem, ostrim predmetima, palicama, tupim predmetima i svih vrsta vatrenog oruzja (duga i kratka cev)

    Resavanje gore navedenih napada i pretnji izvedenih iz svih mogucih pravaca i okolnosti. Izvedenih od strane jednog ili vise napadaca. Kada se takvi napadi desavaju na razlicitim mestima, u svim nepovoljnim pozicijama i telesnim polozajima, ukljucujuci zatvoren (ogranicen) ili otvoren prostor; u hodniku, na ste.tu, u autu.

    Na svim vrstama zemljista, u vodi, kada su nam pokreti ograniceni, stojeci, u pokretu, sedeci, lezeci na ledjima, boku ili stomaku.

    Fizicka i mentalna kontrola i razoruzavanje.

    Krav Maga priprema praktikanta da funkcionise pod svim uslovima i scenarijima, u svakom borbenom okruzenju, shodno njihovim potrebama, riziku sa kojim se susrecu, i opisu radnog mesta.

    Krav Maga omogucava i pospesuje tehnicki, takticki, fizicki i mentalni napredak i usavrsavanje.

    Krav Maga sadrzi poseban pristup, taktiku, tehniku, teme, drilove i trening metode za razlicite sektore: civile, pripadnike policijskih snaga, zatvorske cuvare i strazare, vojsku, osoblje obezbedjenja kao i osoblje za blisku zastitu, obavestajne agente, antiteroristicke jedinice, vazdusne marsale, specijalne i komando jedinice.
    "Champions aren't made in the gyms. Champions are made from something they have deep inside them: a desire, a dream, a vision."

    Apsolutni prvak BiH 2012. i 2013.god. - Licni trener
    https://www.facebook.com/ado.adoni.gosto?ref=hl

    http://www.staying-fit.net/

  • #2
    Re: Krav Maga

    Eyal Yanilov (rodjen 1959 godine) studirao je Krav Magu pod patronatom osnivaca Imi Lichtenfelda, i bio je njegov najblizi asistent i ucenik od pocetka 80`ih. Krav Magu izucava od 1973 godine i trenutno je najvise rangirani instruktor. G. Eyal je jedina osoba koja poseduje najvisi rang, koji mu je dodelio Imi (majstorski nivo 3 /ekspert nivo i poseduje jedinstvenu diplomu "Founder`s diploma of excellence", diploma je dodeljena samo dvema osobama.

    G. Eyal je dugo bio asistent u skoli g. Eli Avikzara. Nedugo posle Imi ga postavlja na mesto predsedavajuceg Krav Maga profesionalnog komiteta. Eyal je bio zaduzen za pripremanje i azuriranje Krav Maga nastavnog plana i programa. Radeci na tom mestu njegov zadatak je bio da u sistem uvede najnovija dostignuca iz oblasti borilackih vestina, akumulira nova znanja, radi na adaptaciji tehnika i uvodjenja u primenu najnovijih trening metoda. Od pocetka 80`ih pocinje da predaje u inostranstvu. Od tada je Eyal odrzao mnoge instruktorske kurseve sirom sveta, pod patronatom Izraelskog ministarstva obrazovanja i IKMF-a. Eyal zajedno sa svojim najnaprednijim studentima koji rade kao lokalni direktori ili sef instruktori u svojim zemljama, jesu kljucna snaga u sirenju Krav Maga ucenja sirom sveta. G. Yanilov se trenutno nalazi na funkciji predsedavajuceg i sefa instruktora Internacionalne Krav Maga federacije, kao i direktora Internacionalne Krav Maga Skole. Na tim duznostima on je zaduzen za razvoj definisanje i sirenje sistema.

    G. Yanilov je diplomirao na odseku za trenere i instruktore pri Wingate Institutu za sport i fizicku kulturu, a takodje poseduje i diplomu elektrotehnickog fakulteta. Proveo je godine u obucavnju pripadnika elitnih jedinica i personala specijalnih i antiteroristickih timova, predavajuci na koledzu za instruktore fizickog obrazovanja.

    Od ranih 80'ih Eyal obucava najraznovrsnije grupe ljudi, na razlicitim seminarima i kursevima; obicne civile koji dolaze da nauce samoodbranu, vojne jedinice, policijske jedinice, kazneno popravni personal, specijalne jedinice, SWAT timove i druge bezbednosno orijentisane formacije u Izraelu, Evropi, Aziji, Juznoj i Severnoj Americi.

    U tom kontekstu on se specijalizovao u poboljsanju borbenih sposobnosti i opste fizicke spremnosti personala ovih grupa.

    Eyalov glavni cilj danas je obrazovanje buducih Krav Maga instruktora sirom sveta i rado ce podrzati svaku takvu inicijativu.
    "Champions aren't made in the gyms. Champions are made from something they have deep inside them: a desire, a dream, a vision."

    Apsolutni prvak BiH 2012. i 2013.god. - Licni trener
    https://www.facebook.com/ado.adoni.gosto?ref=hl

    http://www.staying-fit.net/

    Comment


    • #3
      Re: Krav Maga

      neznan kako nisan sinja ovo ranije da gleda sam masu videa o krav magi i sve,svida mi se dosta to.bija san se raspitiva odavno i nazalost nema toga u nas nešto,a u splitu nema niti klub ni ništa =/
      ..:: Just say to yourself... how bad do I want this? Am I working harder then the person who will be standing next to me? ::..

      Comment


      • #4
        Re: Krav Maga

        bio kao promatrac na jednom treningu, ne svidja mi se... ima dosta nelogicnosti i smatram da treba jos usavrsavat... to je presvjeza vjestina...
        Ne igraj se sa ženskim srcem,jedno je. Igraj se sa sisama, dvije su!

        Comment


        • #5
          Re: Krav Maga

          Poceo sam se baviti Krav Magom pred kojih 4-5 mjeseci. Vjestina je odlicna jer se dosta lako i brzo uce pokreti, nisu prezahtjevni, a svi do jednog su korisni prilikom realnih napada u najrazlicitijim situacijama.

          Zapravo zbog nje sam u potpunosti zapostavio trening utezima (tocnije, vise ne treniram uopce s utezima) jer je u sklopu treninga sasvim solidan trening snage i izdrzljivosti.

          Šimun o kakvim to nelogicnostima govoris? Meni se cini bas obrnuto - sve je sasvim logicno i razumljivo postavljeno, bez gubljenja vremena na fensi-smensi zahvate i udarce.

          Comment


          • #6
            Re: Krav Maga

            jel to ka klub ili? i u kojem gradu
            ..:: Just say to yourself... how bad do I want this? Am I working harder then the person who will be standing next to me? ::..

            Comment


            • #7
              Re: Krav Maga

              nema smisla govoriti ništa protiv krav maga-e pošto je uvjeren sam odlična vještina, ali budimo iskreni baš se i ne može uspoređivat sa npr nečim poput judoa(kojeg sam osobno trenirao) koji ima 16 rangova i dobro je razrađen i ipak malo stariji neg krav maga
              Those who are enamored of practice without science are like a pilot who goes onto a ship without rudder or compass and never has any certainty to where he is going.

              Comment


              • #8
                Re: Krav Maga

                Originally posted by Korekt
                jel to ka klub ili? i u kojem gradu
                Da, isti instruktor drzi u vise gradova klubove (Karlovac, Rijeka, Zagreb, Pula, a ima i od drugih instruktora u Zadru, Zagrebu...), ja treniram u Karlovcu.

                Originally posted by xpress
                nema smisla govoriti ništa protiv krav maga-e pošto je uvjeren sam odlična vještina, ali budimo iskreni baš se i ne može uspoređivat sa npr nečim poput judoa(kojeg sam osobno trenirao) koji ima 16 rangova i dobro je razrađen i ipak malo stariji neg krav maga
                Nema smisla usporedjivati s obzirom da Krav Maga nije sport u natjecateljskom smislu vec tehnika samoobrane od jednog ili vise napadaca sa ili bez oruzje (s tom svrhom je i nastala).

                Judo (s kojim takodjer imam iskustva) je sportska vjestina ogradjena mnostvom pravila i vrlo ogranicena s onime sto smijes koristiti u borbi. Krav Maga nema pravila i nema ogranicenja, cilj je iskoristiti sve sto ti se u danom trenutku pruzi da prezivis napad.

                Samu kolicinu rangova koju neki sport ima ne smatram bitnim vec mi je bitnije sto nudi i koliko je to upotrebljivo u realnim situacijama. Krav Maga je upravo nastala s ciljem da se covjeka pocetnika obuci onome sto je bitno u sto krace vrijeme bez potrebe za nekim zahvatima koji lijepo izgledaju a u realnosti su vrlo rijetko upotrebljivi.

                Osobno nisam neki lik kojem je bitno da svi na cesti znaju da se natjecem u nekom borilackom sportu, vec da u trenucima ako, nedaj Boze, netko odluci napasti mene ili moju obitelj mogu adekvatno odreagirati i neutralizirati prijetnju. Borilacki natjecateljski sportovi to ne nude, cak ni mma jer i tamo imas niz pravila i nikada na treningu nitko ne uzme recimo pepeljaru i pokusa te njome udariti po glavi ili te opaliti nogom u jaja i sl. sto ce se vani vrlo vjerojatno desiti, a i na Krav Maga treningu .

                No kako bi se reklo, sve su to kruske i jabuke i nemogu se usporedjivati u stilu ovaj sport je bolji od onoga. Bitno je da svatko sebi pronadje ono sto smatra bitnim i da uziva u vjestini kojim se bavi. Meni, kao sto rekoh, je najbitnija funkcionalnost.

                Pozz

                Comment


                • #9
                  Re: Krav Maga

                  slažem se...krav maga je odlična stvar imam nekoliko video tečajeva na kompu(podužih) (s obzirom da se rijetko gdje može naić na klub )

                  Comment


                  • #10
                    Re: Krav Maga

                    Evo ako nekoga interesira, ovo je sluzbena stranica mog instruktora: http://www.kravmaga.hr/ .

                    Treninzi su u Karlovcu, Zagrebu, Rijeci i Puli, ali ima i drugih instruktora po istim i drugim gradovima. Ako ima zainteresiranih s Karlovackog podrucja, mozete me slobodno kontaktirati preko PM-a da dogovorimo probni trening ili ako samo zelite vidjeti kako to sve izgleda

                    Comment


                    • #11
                      Re: Krav Maga

                      Ocu reci da nakon ninjutsua imas malo drugaciji pogled na fight...
                      Iskreno, ne sjecam se tocno treninga niti ti mogu opisati sto su radili...
                      Ninjustu je, vrlo vrlo vrlo ukratko receno, baziran na dobivanje borbe u sto manje pokreta, da pri tome potrosimo sto manje energije, da energiju ne trosimo uzalud vec je samo prenosimo, te napadacevu energiju iskoristimo u nasu korist, u ninjutsu nema blocka, tocnije, svaki block znaci i istovremeni napad, ninjutsu se bazira na 3 slabe tocke covjeka (oci-ne vidi, noge-nemre stajat, grkljan-nemre disat, u sva tri slucaja nemre se borit), takodjer, ninjutsu nas dosta poduci o svjesnosti vremena i prostora u kojem se nalazimo, ucimo se docekati na tlo, kontroli pokreta tokom citavog vremena, te ukoliko i ne pogodimo metu, ne ispadamo iz ravnoteze, baziramo se na sire vidno polje, zatvarmo mogucnosti drugim napadacima svojim pozicioniranjem, etc etc... ovo je kazem ukratko, ninjutsu je opcenito filozofija, uci ga se citav zivot i po njemu se zivi... takodjer nije sport
                      Ne igraj se sa ženskim srcem,jedno je. Igraj se sa sisama, dvije su!

                      Comment


                      • #12
                        Re: Krav Maga

                        eh već san se raspitiva za split i ucljanjen san na tom forumu ima vec neko vrime i ništa od toga odi nažalost.krav maga mi djeluje jako zanimljiva jer se moraju više poteza istodobno napraviti.iako se sve svede na udaranje nogom u jaja XD

                        ovaj mi je video osobno najdrazi,vjeroatno zbog glazbe dosta
                        http://www.youtube.com/watch?v=VNkU9zyHuWw

                        a ovaj lik je bog
                        http://www.youtube.com/watch?v=xnZ0sfOiuIM
                        ..:: Just say to yourself... how bad do I want this? Am I working harder then the person who will be standing next to me? ::..

                        Comment


                        • #13
                          Re: Krav Maga

                          Nazalost nema klubova u svim gradovima. Vjerujem da ce se to promjeniti jer Split je ipak velik grad i sigurno bi se naslo dovoljno zainteresiranih za KM.

                          Videi su odlicni. Gledao sam ih puno puta, pogotovo ovaj drugi. Odlicno prikazuju sto se sve da nauciti o samoobrani ako imas volje i vremena

                          Comment


                          • #14
                            Re: Krav Maga

                            http://inmagazin.novatv.hr/multimedi...ge-nose-2.html
                            pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                            Comment

                            Working...
                            X