Announcement

Collapse
No announcement yet.

Taekwondo

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Re: Taekwondo

    taekwondo i karate su ponajprije borilačke vještine koje postoje više od tisuće godina i koje su se koristili u prošlosti za borbe svih vrsta pa se tako mogu koristiti i u uličnoj tučnjavi

    ulična tučnjava nije ništa više od close combat, bliske borbe s jednim ili više protivnika..i u tkd-u i karateu imate tehnike obrane od više napadača.....a to je osnova svih borilačkih vještina, samo neke vještine imaju naglasak na nečemu što druge nemaju pa ljudi prave razlike između njih

    Comment


    • #17
      Re: Taekwondo

      u danasnjem natjecateljskom karateu se nema vremena za uvjezbavanje borbe s vise protivnika, zato jer svaki tjedan ima neki turnir... i 90% klubova rade samo tehniku koja prolazi na turnirima....
      mi znamo nekad radit borbu s vise protivnika, s palicama, stolima, bocama (plasticnim) al to nam dode kao opustanje od priprema za turnire

      Comment


      • #18
        Re: Taekwondo

        kak tocno koristiti noge u ulicnoj tucnjavi? meni treba bar 10 min zagrijavanja i par spagi da bi mi noge pocele sluziti necemu a rijetko imate takav konfor u ulicnoj tucnjavi jos ako si u trapericama oprosti se sa bilocime osim low kickom ili zdravo seljacki noga u jaja a za to vjerujem nikome ne treba tkd.
        tako da je tkd nije bas najbolji izbor za ulicu ali je zato prekrasna vjestina
        Imam disleksiju

        Alcohol is for people who can afford to lose a few brain cells

        Comment


        • #19
          Re: Taekwondo

          Taekwondo po ITF-u i WTF-u je čista smijurija, sve samo ne borilačka vještina. Za mene je to smiješan sport u kojem se skakuće po tatamiju. Isto vrijedi i za sportski karate.
          Zagreb u <3

          Comment


          • #20
            Re: Taekwondo

            Originally posted by ruky
            kak tocno koristiti noge u ulicnoj tucnjavi? meni treba bar 10 min zagrijavanja i par spagi da bi mi noge pocele sluziti necemu a rijetko imate takav konfor u ulicnoj tucnjavi jos ako si u trapericama oprosti se sa bilocime osim low kickom ili zdravo seljacki noga u jaja a za to vjerujem nikome ne treba tkd.
            tako da je tkd nije bas najbolji izbor za ulicu ali je zato prekrasna vjestina
            tko redovito trenira njemu ne treba zagrijavanje, što se tiče ulične borbe manje više u tim situacijama uvijek imate mjesta, napravite malu distancu na kojoj su efikasne nožne tehnike, i u 99% slučajeva jedan udarac je dovoljan
            najbolji su prednji i kružni udarac jer se mogu izvesti jako brzo neprimjetno

            ako ste u nekakvoj gužvi gdje nemate prostora onda se koriste koljena i laktovi

            Comment


            • #21
              Re: Taekwondo

              Originally posted by Kempo
              Taekwondo po ITF-u i WTF-u je čista smijurija, sve samo ne borilačka vještina. Za mene je to smiješan sport u kojem se skakuće po tatamiju. Isto vrijedi i za sportski karate.
              Slusaj ti "decak" jedna vestina se ne ismejava, ovde se nalazim uvredjen, pogledaj ko ima najjacu noznu tehniku http://www.youtube.com/watch?v=Gw4EoWi5 ... r_embedded a za ruke tekvondo zauzima drugo mesto, jer su rucne tehnike uzete iz Subaka koji je stariji od svih vestina zajedno, i jako je slican karate twist udarcu ali ima jednu prednost, a to je da je ruka postavljena aerodinamicki pravo pa pri okretanju ruke ona se na kraju sastavlja i daje mnogo jaci udarac no da je to islo cistim twistom, zato ne ismejavaj tekvondo, kladim se da ITF nisi ni video, verovatno ne znas za pro tekvondo i power tekvondo gde je full kontakt, i krve se sa kik bokserima, i imaju vise pobeda!

              Comment


              • #22
                Re: Taekwondo

                Puno zuje malo meda daju.Kao sport dobar kao borilacka vjestina i ne bas toliko sjajna.Idealna za one koje misle izvoditi sranja tipa salto,flipove i slicno i razbit po koju dasku.
                Arena

                Comment


                • #23
                  Re: Taekwondo

                  Originally posted by nikos91
                  Puno zuje malo meda daju.Kao sport dobar kao borilacka vjestina i ne bas toliko sjajna.Idealna za one koje misle izvoditi sranja tipa salto,flipove i slicno i razbit po koju dasku.
                  WTF je sport
                  ITF je vestina
                  mnogo mesas tekvondo sa kapoirom, kakva salta sta lupas?

                  Comment


                  • #24
                    Re: Taekwondo

                    Originally posted by Tekvonkido
                    Originally posted by nikos91
                    Puno zuje malo meda daju.Kao sport dobar kao borilacka vjestina i ne bas toliko sjajna.Idealna za one koje misle izvoditi sranja tipa salto,flipove i slicno i razbit po koju dasku.
                    WTF je sport
                    ITF je vestina
                    mnogo mesas tekvondo sa kapoirom, kakva salta sta lupas?
                    WTF???!

                    Ja samo boks i varijacije boksa priznajem kao borilačku vještinu koja je korisna
                    Chill bro

                    Comment


                    • #25
                      Re: Taekwondo

                      Originally posted by Tekvonkido
                      Originally posted by nikos91
                      Puno zuje malo meda daju.Kao sport dobar kao borilacka vjestina i ne bas toliko sjajna.Idealna za one koje misle izvoditi sranja tipa salto,flipove i slicno i razbit po koju dasku.
                      WTF je sport
                      ITF je vestina
                      mnogo mesas tekvondo sa kapoirom, kakva bre salta sta lupas?
                      ne govorim nista vise od onoga sta vidim ,ocito nisi pogledao video sa 1. stranice.
                      Arena

                      Comment


                      • #26
                        Re: Taekwondo

                        Treniraj pa vidi, ono sto je boks za ruke, to je tekvondo za noge, a ni ruke uopste nisu zapostavljene, evo kako ITF izgleda na uobicajenim takmicenjima http://www.youtube.com/watch?v=anvxN8zoC18

                        Comment


                        • #27
                          Re: Taekwondo

                          Originally posted by Soner
                          Originally posted by Tekvonkido
                          Originally posted by nikos91
                          Puno zuje malo meda daju.Kao sport dobar kao borilacka vjestina i ne bas toliko sjajna.Idealna za one koje misle izvoditi sranja tipa salto,flipove i slicno i razbit po koju dasku.
                          WTF je sport
                          ITF je vestina
                          mnogo mesas tekvondo sa kapoirom, kakva salta sta lupas?
                          WTF???!

                          Ja samo boks i varijacije boksa priznajem kao borilačku vještinu koja je korisna
                          to je to!!!!! boks je majka svih borilackih vjestina. taj Taekwondo je lijep za gledanje isto ko kad plesacice plesu na priredbi, jer sam i sam imao priliku gledat turnire gdje se ljudi s 15 godina i crnim pojasom 2.dan natjecu... opale high kick protivniku u kacigu jedva taknu protivnika dobiju bodove i padnu na pod, na ulici je to smrtna presuda. tako da je taj sport cisti balet, a o rucnom tehnikama nisam nista vidi jer to svi zaobilaze u sirokom luku s obzirom da imaju pre los gard

                          Comment


                          • #28
                            Re: Taekwondo

                            Originally posted by gigi01
                            Originally posted by Soner
                            Originally posted by Tekvonkido
                            Originally posted by nikos91
                            Puno zuje malo meda daju.Kao sport dobar kao borilacka vjestina i ne bas toliko sjajna.Idealna za one koje misle izvoditi sranja tipa salto,flipove i slicno i razbit po koju dasku.
                            WTF je sport
                            ITF je vestina
                            mnogo mesas tekvondo sa kapoirom, kakva salta sta lupas?
                            WTF???!

                            Ja samo boks i varijacije boksa priznajem kao borilačku vještinu koja je korisna
                            to je to!!!!! boks je majka svih borilackih vjestina. taj Taekwondo je lijep za gledanje isto ko kad plesacice plesu na priredbi, jer sam i sam imao priliku gledat turnire gdje se ljudi s 15 godina i crnim pojasom 2.dan natjecu... opale high kick protivniku u kacigu jedva taknu protivnika dobiju bodove i padnu na pod, na ulici je to smrtna presuda. tako da je taj sport cisti balet, a o rucnom tehnikama nisam nista vidi jer to svi zaobilaze u sirokom luku s obzirom da imaju pre los gard
                            Aloooo rodjace gledao si WTF, ne vredi da se raspravljam sa vama

                            http://www.youtube.com/watch?v=4jM29ghBfWU
                            http://www.youtube.com/watch?v=KDJlpLnbE00

                            Pravi primer je K1 dok u MMA, slabo dolaze tekvondiste, a i koji su dosli imaju super rezultate, Bas Rutten, Cung Le, Serkan Yilmaz itd

                            Comment


                            • #29
                              Re: Taekwondo

                              Ne drobite gluposti...tajlandski boks je majka
                              Our greatest glory is not in never failing, but in rising up every time we fail.

                              Comment


                              • #30
                                Re: Taekwondo

                                Originally posted by VelikiBlek
                                Ne drobite gluposti...tajlandski boks je majka
                                Baš to

                                Ako je nešto brutalno, to je onda muay thai
                                Chill bro

                                Comment

                                Working...
                                X