Announcement

Collapse
No announcement yet.

Taekwondo

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Taekwondo

    Taekwondo

    Taekwondo je vrsta borbe bez oruzja koja vodi poreklo iz drevne Koreje. "Tae" znaci noga, udariti nogom ili unistiti nogom, "Kwon" je ruka, udariti rukom ili unistiti rukom ili pesnicom, a "Do" znaci put ili metod.

    Taekwondo je samoodbrambena tehnika borbe bez oruzja koja ukljucuje primenu udaraca nogama i rukama (sa zemlje i iz skoka), blokove, eskivaze, itd. To je mnogo vise od obicne fizicke borilacke vestine. Taekwondo je sistem treninga tela i uma u kome je naglasak stavljen na razvijanje moralnog karaktera.

    Na Olimpijskim Igrama u Sidneju 2000. godine, Taekwondo je postao zvanicni olimpijski sport.

    Od nastanka savremenog Taekwondoa 11. aprila 1955. godine, njegov razvoj bio je veoma brz. Danas vise od 30 miliona ljudi trenira Taekwondo u preko 156 zemalja sirom sveta.

    The World Taekwondo Federation Official Site
    www.wtf.org

    World Taekwondo Headquarters
    www.kukkiwon.or.kr

    Taekwondo Asocijacija Srbije
    www.tas.org.yu
    "Champions aren't made in the gyms. Champions are made from something they have deep inside them: a desire, a dream, a vision."

    Apsolutni prvak BiH 2012. i 2013.god. - Licni trener
    https://www.facebook.com/ado.adoni.gosto?ref=hl

    http://www.staying-fit.net/

  • #2
    Re: Taekwondo

    Taekwondo rules!

    Comment


    • #3
      Re: Taekwondo

      Video predobar
      taekwondo u <3

      Comment


      • #4
        Re: Taekwondo

        Tae-Kwon-Do je borilački SPORT,gdje se ono Kwon može slobodno maknuti jer 90% praktikanata neznam udariti rukom pravilno,nit to rade na natjecanju.Gard je veoma nizak,što u realnoj borbi znači da će vas veoma bolit glava ako naletite na nekog sa imalo znanja ostalih vještina/sportova.
        Sam sport je zabavan za gledat jer se vrte u zraku i rade atraktivne udarce,koji su ipak,u realnoj borbi apsolutno beskorisni.Također,crni pojasevi i titule prvaka se dijele šakom i kapom,tako da imate 12ogodisnje crne pojaseve koji su višestruki prvaci svoje kategorije,kojih ima toliko da niti sami natjecatelji više neznaju.


        Tako da,rađe trenirat Kyokushin Karate,Tajlandski box,MMA ili nešto od drugih udaračkih ili grappling vještina.Oke,jedino što nije bolje je Tai-Chi
        - Bruce Lee.Respect <3

        Comment


        • #5
          Taekwondo trening + trening snage u teretani ?

          Treniram tkd već oko 6 godina, kako većina ''boraca'' ne mogu bez teretane mene zanima tko ovdje trenira tkd i kako je to sve uskladio s treningom snage u teretani ??

          Inače imam 3-4 treninga tjedno i volio bi ubacit još trening u teretani
          A pošto uskoro polažem za majstorski pojas htio bih se pripremat, tj. ojačat sveukupnu muskulaturu posebice noge..
          Probao sam neki početnički program za donji dio tjela ali mi je to nekako prelagano

          Comment


          • #6
            Re: Taekwondo

            Osobno nikad ne bih gubio vrijeme na taekwondo i slična sranja, to je na ulici neupotrebljivo.
            Ako ćeš se fajtati, zna se šta se trenira.
            pobjednici traže načine a gubitnici razloge

            Comment


            • #7
              Re: Taekwondo

              Ja ne treniram taekwondo da bi ga upotrijebio na ulici, a i varaš se po tom pitanju o tkd-u
              Tkd od svih borilačkih sportova ima najviše zaštitne opreme zbog jakih nožnih tehnika.. i uopće nije sranje niti lagana vještina..

              Comment


              • #8
                Re: Taekwondo

                ..djelimicno se slazem sa kellyem..iako mislim da je fina pravo vjestina jednostavno zbog ljepote izvodjenja slozenih udaraca nogama...ali sto se tice primjene na ulici ne bi mi bio prvi izbor.
                U ovoj igri nema predaje, kad pocnem to zavrsit cu...
                sto imam samo prednost je, pa vidim samo pobjedu!

                Comment


                • #9
                  Re: Taekwondo

                  svaka borilačka vještina ima svoje tehnike koje možete koristit na ulici kao samoobranu, od karatea do muay thai...napostoji tehnika koja je bolja od druge isto tako vještina koja je bolja od druge.. sve to ovisi o onome tko ih prakticira i koliko dobro..

                  Comment


                  • #10
                    Re: Taekwondo

                    Originally posted by eXiledLoco
                    Tae-Kwon-Do je borilački SPORT,gdje se ono Kwon može slobodno maknuti jer 90% praktikanata neznam udariti rukom pravilno,nit to rade na natjecanju.Gard je veoma nizak,što u realnoj borbi znači da će vas veoma bolit glava ako naletite na nekog sa imalo znanja ostalih vještina/sportova.
                    Sam sport je zabavan za gledat jer se vrte u zraku i rade atraktivne udarce,koji su ipak,u realnoj borbi apsolutno beskorisni.Također,crni pojasevi i titule prvaka se dijele šakom i kapom,tako da imate 12ogodisnje crne pojaseve koji su višestruki prvaci svoje kategorije,kojih ima toliko da niti sami natjecatelji više neznaju.


                    Tako da,rađe trenirat Kyokushin Karate,Tajlandski box,MMA ili nešto od drugih udaračkih ili grappling vještina.Oke,jedino što nije bolje je Tai-Chi
                    istina da je zabavan sport za gledanje bas zbog njegovih atraktivnih udaraca, koji nemaju previse smisla...

                    a slazem se s tobom da je gard pre loš.. isto tako mislim da udarci nogom nemaju nekog smisla bez priprema rukom...

                    a to za više struke prvake u svojim kategorijam je zbog toga sto nema nikake konkurencije, dvoje troje u kategoriji na drzavnom natjecanju.. znaci da uz malo treniranja i srece lako mozes bit drzavni prvak.bar u RH

                    a ako nista drugo tkd je olimpijski sport, i hrvatska je uspjesna u njemu

                    Comment


                    • #11
                      Re: Taekwondo

                      Originally posted by taekkyon
                      Ja ne treniram taekwondo da bi ga upotrijebio na ulici, a i varaš se po tom pitanju o tkd-u
                      Tkd od svih borilačkih sportova ima najviše zaštitne opreme zbog jakih nožnih tehnika.. i uopće nije sranje niti lagana vještina..

                      zaštitna oprema se nosi zbog toga sto se udarci ne brane, nego se primaju u tjelo.. i pobjedi onaj koji ispuca više udarca u protivnika....

                      Comment


                      • #12
                        Re: Taekwondo

                        Originally posted by Stjep
                        Originally posted by taekkyon
                        Ja ne treniram taekwondo da bi ga upotrijebio na ulici, a i varaš se po tom pitanju o tkd-u
                        Tkd od svih borilačkih sportova ima najviše zaštitne opreme zbog jakih nožnih tehnika.. i uopće nije sranje niti lagana vještina..

                        zaštitna oprema se nosi zbog toga sto se udarci ne brane, nego se primaju u tjelo.. i pobjedi onaj koji ispuca više udarca u protivnika....
                        oprema se NE nosi zbog toga ne znam di si to krivo pročitao ili ti je netko krivo rekao...istina je da je olimpijski taekwondo više postao taktički nego samo čista borba pa se zbog toga lako dobije dojam loš guard, lagani udarci nogom itd.

                        misliš da bih podlakticom mogao obranit nekakav jači udarac noge čak i ako imaš štitnik ?

                        ....sišao bi s tatamija slomljene ruke

                        Comment


                        • #13
                          Re: Taekwondo

                          Originally posted by taekkyon
                          Originally posted by Stjep
                          Originally posted by taekkyon
                          Ja ne treniram taekwondo da bi ga upotrijebio na ulici, a i varaš se po tom pitanju o tkd-u
                          Tkd od svih borilačkih sportova ima najviše zaštitne opreme zbog jakih nožnih tehnika.. i uopće nije sranje niti lagana vještina..

                          zaštitna oprema se nosi zbog toga sto se udarci ne brane, nego se primaju u tjelo.. i pobjedi onaj koji ispuca više udarca u protivnika....
                          oprema se NE nosi zbog toga ne znam di si to krivo pročitao ili ti je netko krivo rekao...istina je da je olimpijski taekwondo više postao taktički nego samo čista borba pa se zbog toga lako dobije dojam loš guard, lagani udarci nogom itd.

                          misliš da bih podlakticom mogao obranit nekakav jači udarac noge čak i ako imaš štitnik ?

                          ....sišao bi s tatamija slomljene ruke

                          eto vidis da ne znas kako se pravilno brani... pravilan blok ide na udarac i ti se branis prije neg sto on ispuca udarac do kraja. i ako pravilno postavis blok nece te ruka ja bolit...

                          normalno da ak stavis podlakticu i on pogodi nogom da ce slomit....

                          a i ne znam zas vi ne presjecete udarac nogom, fino uletite rukom.. a ruka je puno brža od noge, i on ne stigne ispucat udarac nogom do kraja

                          Comment


                          • #14
                            Re: Taekwondo

                            Originally posted by kelly
                            Osobno nikad ne bih gubio vrijeme na taekwondo i slična sranja, to je na ulici neupotrebljivo.
                            Ako ćeš se fajtati, zna se šta se trenira.
                            pa moglo bi se reci da se moze korisit na ulici..
                            sad ako se ides fajtati s nekime tko trenira taekwondo ili karate, nesmijem mu samo dopustait da on krene..mislim kad krene svađa trebaš da odmah prvi sastavit pošteno da legne..znam iz iskustva, jer kolega trenira tekwando i zaista je odlican, ali mu nije pomoglo..

                            tako da ja mislim da se moze upotrijebit na ulici u nekim situacijama..

                            oprostite ako sam skrenuo malo s teme sa ovim tekstom..
                            onda je moja greska..

                            Comment


                            • #15
                              Re: Taekwondo

                              Originally posted by grizlybj
                              Originally posted by kelly
                              Osobno nikad ne bih gubio vrijeme na taekwondo i slična sranja, to je na ulici neupotrebljivo.
                              Ako ćeš se fajtati, zna se šta se trenira.
                              pa moglo bi se reci da se moze korisit na ulici..
                              sad ako se ides fajtati s nekime tko trenira taekwondo ili karate, nesmijem mu samo dopustait da on krene..mislim kad krene svađa trebaš da odmah prvi sastavit pošteno da legne..znam iz iskustva, jer kolega trenira tekwando i zaista je odlican, ali mu nije pomoglo..

                              tako da ja mislim da se moze upotrijebit na ulici u nekim situacijama..

                              oprostite ako sam skrenuo malo s teme sa ovim tekstom..
                              onda je moja greska..
                              teakwondo i karate su sportovi.. nije im namjera ulicna tucnjava...

                              Comment

                              Working...
                              X