Announcement

Collapse
No announcement yet.

Apsolutna (Sirova) snaga kod borilačkih vještina...

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Re: Da li se itko aktivno bavi nekim borilačkim sportom?

    Originally posted by eXiledLoco
    Originally posted by SEVER
    Originally posted by eXiledLoco
    Samo sam pokušao usporediti na osnovi 3 osnovna i olimpijska lifta
    Ovo nikako nije prava definicija snage,ali barem pokazuje da hrvači definitivno nisu najjači ljudi...


    Iako,daleko smo odlutali od teme
    To ne daje nikakvu ni približnu sliku. Nema "najjačih ljudi" ili "najjačeg čovjeka". Snaga je jedan vrlo općenit pojam koji se sam po sabi teško može definirati uopće, a kamoli izmjeriti. Jedino možemo uspoređivati koliko tko diže u kojoj kretnji. I ovo dijeljenje sa kg tjelesne mase mi nema smisla jer onda mjeriš tzv. relativnu snagu i onda će ispast da je hrvač jači od strongmana, a to nema veze s vezom.
    Eee,relativna snaga

    Mislio sam tako uspoređivanjem dobiti snagu u usporedbi sa težinom tijela,da ima bar neki indikator
    Al onda nećeš dobiti koji su ljudi "najjači" (po tebi), nego koji imaju najveće liftove u odnosu na svoju težinu. A to nije apsolutna snaga. "Najjači" je onaj koji najviše diže. Točka.
    U ovom slučaju, poredak bi bio ovakav (među prosječnim pripadnicima pripadajućih sportova): 1. powerlifteri 2. strongmani 3. hrvači
    Al da npr. gledaš po vuči kamiona, bacanju balvana i držanju bačvi u odručenju, prva dva mjesta bi se obrnula, naravno. I onda bi strongmani ispali "najjači".
    Originally posted by daedraug
    Mnogi ljudi nose pidžamu sa likom Supermena,Superman nosi piđamu sa likom Chuck Norris-a ... a Chuck Norris nosi piđamu sa likom našeg SEVERA
    Mozes me voljeti ili mrziti, a možeš me i ignorisati....

    Comment


    • #32
      Re: Apsolutna (Sirova) snaga kod borilačkih vještina...

      E vidiš,o tome sam razmisljao,ali jednostavno se nemože uračunati grip (ajde,da ne ulazimo sad u komplikacije sa površinom dlana,obujmom,presjekom i površinom objekta,lalalalalala,dosta mi je fizike za ovu godinu :P )

      Eh,di su ona vremena kad je najjaci nam bio švarcneger,iako bi od rokija pokupio batina
      - Bruce Lee.Respect <3

      Comment


      • #33
        Re: Apsolutna (Sirova) snaga kod borilačkih vještina...

        Originally posted by eXiledLoco
        Eh,di su ona vremena kad je najjaci nam bio švarcneger,iako bi od rokija pokupio batina
        ta vremena nikad nisu ni postojala, zato jer postoji samo jedno vrijeme...
        CHUCK NORRIS vrijeme
        BAD TO THE BONE

        Comment


        • #34
          Re: Apsolutna (Sirova) snaga kod borilačkih vještina...

          Originally posted by eXiledLoco
          E vidiš,o tome sam razmisljao,ali jednostavno se nemože uračunati grip (ajde,da ne ulazimo sad u komplikacije sa površinom dlana,obujmom,presjekom i površinom objekta,lalalalalala,dosta mi je fizike za ovu godinu :P )

          Eh,di su ona vremena kad je najjaci nam bio švarcneger,iako bi od rokija pokupio batina
          Svi danas nešto onak s poluprijezirom gledaju prema Arnoldovoj snazi, a on je imao neke stvarno odlične liftove za ono vrijeme. Na stranu to što je o čučnju imao krive ideje, deadlift mu je bio dobar, kao i bench, a i pobijedio je na dva powerlifting natjecanja (mislim na Njemačkom i Europskom prvenstvu) i jednom na nekoj vrsti strongman natjecanja u Njemačkoj. Konkurencija vjerojatno nije bila sam svjetski vrh, ali to nije dovoljno da svaka powerlifting šuša u teretani koja nema ni 100kg u benchu govori da "Arnold baš i nije bio jak". A ne diže ni 50% koliko je Arnold dizao.
          Dakle, nije Arnold Andy Bolton (nije ni pokušavao biti), ali ipak treba poštivati i njegovu (po svim normalnim kriterijima) golemu snagu.
          Originally posted by daedraug
          Mnogi ljudi nose pidžamu sa likom Supermena,Superman nosi piđamu sa likom Chuck Norris-a ... a Chuck Norris nosi piđamu sa likom našeg SEVERA
          Mozes me voljeti ili mrziti, a možeš me i ignorisati....

          Comment


          • #35
            Re: Apsolutna (Sirova) snaga kod borilačkih vještina...

            da li su hrvaci jaci od body buildera? nisu...
            isto kao sto niti body builderi nisu jaci od dostavljaca namjestaja a niti su dostavljaci jaci od buildera.

            ne nazivam sebe bilderom, ali prije par godina, dok sam bio u dobroj formi u teretani, otisao sam na par treninga hrvanja i mogu reci da su me boljeli misici za koje nisam znao da ih imam. hrvao sam se s frendom koji je bio prvak drzave i otprilike smo iste kilaze, davao sam mu jako dobar otpor dok sam imao snage. cim je meni snaga malo popustila, on me nekom fintom bacio preko sebe i to je to... ali to ne znaci da ce hrvac moje tezine doci u teretanu i raditi bench u serijama s 80kg.
            ne mozes usporedjivati uteg od 80kg i hrvaca od 80kg. uteg od 80kg uvijek daje otpor od 80kg. hrvac od 80kg moze davati otpor od 30kg, ali i 200kg, ovisno o tehnici, momentu,... ali bitno je da u hrvanju ne postoje izolacijske vjezbe. kada se baca covjeka i moment je 200kg npr. (ili koja vec jedinica u fizici), upotrebljavaju se skupine misica: noge, ledja, ruke,...
            isto tako, snaga je zaista relativan pojam, jer se moze gledati kroz snagu udarca, rukom ili nogom, snagu dizanja, a hrvaci mislim da, iako se cine jacima od prosjecnog covjeka, daleko zaostaju od sirove snage. oni vise upotrebljavaju tehniku nego snagu.
            prodajem domaci bagremov med 40kn/tegla. prednost zagreb i zapadna okolica. kontakt mail drasko2002@gmail.com

            Comment


            • #36
              Re: Apsolutna (Sirova) snaga kod borilačkih vještina...

              Originally posted by t111
              da li su hrvaci jaci od body buildera? nisu...
              isto kao sto niti body builderi nisu jaci od dostavljaca namjestaja a niti su dostavljaci jaci od buildera.

              ne nazivam sebe bilderom, ali prije par godina, dok sam bio u dobroj formi u teretani, otisao sam na par treninga hrvanja i mogu reci da su me boljeli misici za koje nisam znao da ih imam. hrvao sam se s frendom koji je bio prvak drzave i otprilike smo iste kilaze, davao sam mu jako dobar otpor dok sam imao snage. cim je meni snaga malo popustila, on me nekom fintom bacio preko sebe i to je to... ali to ne znaci da ce hrvac moje tezine doci u teretanu i raditi bench u serijama s 80kg.
              ne mozes usporedjivati uteg od 80kg i hrvaca od 80kg. uteg od 80kg uvijek daje otpor od 80kg. hrvac od 80kg moze davati otpor od 30kg, ali i 200kg, ovisno o tehnici, momentu,... ali bitno je da u hrvanju ne postoje izolacijske vjezbe. kada se baca covjeka i moment je 200kg npr. (ili koja vec jedinica u fizici), upotrebljavaju se skupine misica: noge, ledja, ruke,...
              isto tako, snaga je zaista relativan pojam, jer se moze gledati kroz snagu udarca, rukom ili nogom, snagu dizanja, a hrvaci mislim da, iako se cine jacima od prosjecnog covjeka, daleko zaostaju od sirove snage. oni vise upotrebljavaju tehniku nego snagu.

              rekao bih najsuvislije i najtočnije objašnjenje do sada
              mislim da je ovo dobra smjernica za raspravu.
              ja ću još dodati citat, doduše iz reklame al nije sarkazam ...

              "što je snaga bez kontrole ?" - dakle zavisi kako usmjervamo tj. koristimo snagu tako ista varira u datoj situaciji.

              moramo biti svijesni istovremeno, da je ova rasprava vrlo komplicirana te da u znanstvenim krugovima kao takva nije zaključena i nije pronađeno univerzalno riješenje.
              tako da...
              Originally posted by eXiledLoco
              Mislio sam tako uspoređivanjem dobiti snagu u usporedbi sa težinom tijela,da ima bar neki indikator
              to je samo jedan aspekt mjerenja, naime po istome znanstvena su istraživanja pokazala da je najjača životinja MRAV, jer može nositi teret nekoliko puta teži od svoje mase.
              jasno je da taj aspekt ne pokriva niti približno cijelokupnu sliku, dakle sam za sebe nije relevantan.
              BAD TO THE BONE

              Comment


              • #37
                Re: Apsolutna (Sirova) snaga kod borilačkih vještina...

                Neznam...snagu je teško protumačiti! Postoji jako puno toga što spada u snagu...
                IZ ZNOJAVE RUKE ČELIK PROGOVORI!

                Comment


                • #38
                  Re: Apsolutna (Sirova) snaga kod borilačkih vještina...

                  naslov se zove: Apsolutna (Sirova) snaga kod borilačkih vještina...
                  znaci borilace vijestine a vi spominjete powerliftere, bildere, dostavljace namjestaja.
                  hrvac ce vise cucnut, benchat, dead liftat od muy thai borca, boksaca, karatista i ostalih ako bi se gledealo po tezinskim kategorijama. ako nema kategorija onda bi vjerojatno sumo borac bio najjaci
                  Imam disleksiju

                  Alcohol is for people who can afford to lose a few brain cells

                  Comment


                  • #39
                    Re: Apsolutna (Sirova) snaga kod borilačkih vještina...

                    Originally posted by ruky
                    naslov se zove: Apsolutna (Sirova) snaga kod borilačkih vještina...
                    znaci borilace vijestine a vi spominjete powerliftere, bildere, dostavljace namjestaja.
                    hrvac ce vise cucnut, benchat, dead liftat od muy thai borca, boksaca, karatista i ostalih ako bi se gledealo po tezinskim kategorijama. ako nema kategorija onda bi vjerojatno sumo borac bio najjaci
                    dobro čovijek kaže... zaboravili total na naslov teme
                    BAD TO THE BONE

                    Comment


                    • #40
                      Re: Apsolutna (Sirova) snaga kod borilačkih vještina...

                      Originally posted by t111
                      da li su hrvaci jaci od body buildera? nisu...
                      isto kao sto niti body builderi nisu jaci od dostavljaca namjestaja a niti su dostavljaci jaci od buildera.

                      ne nazivam sebe bilderom, ali prije par godina, dok sam bio u dobroj formi u teretani, otisao sam na par treninga hrvanja i mogu reci da su me boljeli misici za koje nisam znao da ih imam. hrvao sam se s frendom koji je bio prvak drzave i otprilike smo iste kilaze, davao sam mu jako dobar otpor dok sam imao snage. cim je meni snaga malo popustila, on me nekom fintom bacio preko sebe i to je to... ali to ne znaci da ce hrvac moje tezine doci u teretanu i raditi bench u serijama s 80kg.
                      ne mozes usporedjivati uteg od 80kg i hrvaca od 80kg. uteg od 80kg uvijek daje otpor od 80kg. hrvac od 80kg moze davati otpor od 30kg, ali i 200kg, ovisno o tehnici, momentu,... ali bitno je da u hrvanju ne postoje izolacijske vjezbe. kada se baca covjeka i moment je 200kg npr. (ili koja vec jedinica u fizici), upotrebljavaju se skupine misica: noge, ledja, ruke,...
                      isto tako, snaga je zaista relativan pojam, jer se moze gledati kroz snagu udarca, rukom ili nogom, snagu dizanja, a hrvaci mislim da, iako se cine jacima od prosjecnog covjeka, daleko zaostaju od sirove snage. oni vise upotrebljavaju tehniku nego snagu.
                      Ova zadnja izjava mi je bezveze. Na jednom drugom forumu sam naišao na nekog tko je rekao da se njemu čini da je Antonio Krastev trznuo 216 kg više na snagu nego na tehniku. Kak možeš trznuti 216 kg sa samo jednim ili drugim? Snaga je osnova tehnike. Bez dovoljne snage tehniku ne možeš ni primijenjivati. A tehnika nije ništa drugo nego način da svoju snagu optimalno iskoristiš. Tako da ako si vrhunski hrvač, iznimno si snažan u kretnjama koje tvoj sport zahtijeva. I nema veze što nemaš DL, BP i SQ ko štajaznam tko.
                      Originally posted by daedraug
                      Mnogi ljudi nose pidžamu sa likom Supermena,Superman nosi piđamu sa likom Chuck Norris-a ... a Chuck Norris nosi piđamu sa likom našeg SEVERA
                      Mozes me voljeti ili mrziti, a možeš me i ignorisati....

                      Comment

                      Working...
                      X