Announcement

Collapse
No announcement yet.

Što fali ovim utezima??

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Što fali ovim utezima??

    1.koji su im nedostatci osim što šipka nije od punog željeza?

    setutega_10048452.jpg

    Netko je na ovome forumu rekao da su ograničeni jer se ne može dodavati dodatna kilaža. Kolega s posla koji je stvarno dugo u BB-u i ima zavidne rezultate mi je rekao da su čisto ok i da se može dodavati dalje na njih. Ne kužim se u utege ali ovi po web shopovima klasični su toliko prokleto skupi...


    2. ovo mi se čini praktično jer bih trebao na slobodnom treningu bučice a sve su zaključane pa ovo čak i mogu ponjet sa sobom, ali 10 kg za bučicu mi je, čini mi se, nedovoljno a dalje na tu mutavu šipku ne stane.

    Moja kilaža je 68 kg. Vježbam već dugo ali imam samo jednu plastičnu bučicu na koju sam dodao gline tako da ima, rekao bih oko 10 kg. Imam ok atletsko tijelo ali bodyweight i ta jedna bučica nisu dovoljni ma koliko se ja trudio. Teretana mi nije opcija, ne samo da mi je to skupo i naspram ulaganja u vlastite tegove, možda čak i u spravu neku jednog dana izgleda kao iznajmljivanje stana u odnosu na kupnju kuće (financijski barem u mojim očima), nego radim dva part time posla i još jedan full time tako da ne stignem, neću se zavaravati. Na boksu imam, kažem, sve osim bučica.

    3. gdje su najpovoljniji ili čak, najjeftiniji utezi? može i iz vana preko neta, samo poštarina...? hm

    Hvala puno!
    Last edited by kelly; 26-07-13, 13:01.
    sad.. ili mi je kelly stavio avatara ili ja mjesečarim/imam rupe u pamćenju

  • #2
    Re: Što fali ovim utezima??

    Pozdrav
    Ja imam ovakve utege i čisto su ok i dosta su jeftini bili(ako se ne varam 400kn)
    I možeš na šipku dodavat još utega, ali nije baš nešto prečvrsta.
    Ja sam ih koristio 5 mjeseci i osjetio sam rezultate.
    Ali ako ne stigneš u teretanu ovo ti je prava stvar za homemade

    Comment


    • #3
      Re: Što fali ovim utezima??

      U prajda su ti najjeftiniji utezi (plastični).

      Nema potrebe plaćat 400 kn za takve gluposti, rađe s time kupi utege, a šipku možeš nabavit bilo di, ne mora bit puna.
      "What the mind believes the body achieves."

      Comment


      • #4
        Re: Što fali ovim utezima??

        Renislave, hvala na odgovoru

        Originally posted by bot1950 View Post
        U prajda su ti najjeftiniji utezi (plastični).

        Nema potrebe plaćat 400 kn za takve gluposti, rađe s time kupi utege, a šipku možeš nabavit bilo di, ne mora bit puna.
        Sad sam išao googlat pride i vidim da 10 kg ploča dođe 65 kn. To je više nego duplo jeftinije od onih željeznih koje sam dosada našao. Odlično, hvala ti prijatelju!
        E sad me samo zanima koju je kombinaciju najbolje uzet.. recimo 4x2,5 + 2x 1,25 kak sam vidio da je skombana jedna kupovna bučica,,, a to je onda ok i za bench?

        Mogu nekak šipke sam skrpat,,, neke cijevi ili nešto? Glavno je da imaju promjer 30 mm, jel tako,,, ali di naći takve?
        sad.. ili mi je kelly stavio avatara ili ja mjesečarim/imam rupe u pamćenju

        Comment


        • #5
          Re: Što fali ovim utezima??

          problem tih utega je kaj su plasticni i punjeni pjeskom, tako da kada ih malo jace spustis (a dogadjat ce se) postoji velika mogucnost da ti puknu.
          prodajem vrlo cvrste i kvalitetne sprave za vjezbanje za vrlo povoljne novce

          Comment


          • #6
            Re: Što fali ovim utezima??

            Originally posted by Coffey View Post
            problem tih utega je kaj su plasticni i punjeni pjeskom, tako da kada ih malo jace spustis (a dogadjat ce se) postoji velika mogucnost da ti puknu.
            Ovi?

            "Utezi u pločama, CM. Ekonomični plastični utezi - ploče standardnog dizajna s CM punjenjem. Proizvedeni za šipke promjera 30 mm."
            Kaj je cm,,, cement o.O
            sad.. ili mi je kelly stavio avatara ili ja mjesečarim/imam rupe u pamćenju

            Comment


            • #7
              Re: Što fali ovim utezima??

              imam doma te plasticne od 0,5. kaj god da je, nesto je rastresito sto ce ti iscuriti ako ti plastika pukne
              prodajem vrlo cvrste i kvalitetne sprave za vjezbanje za vrlo povoljne novce

              Comment


              • #8
                Re: Što fali ovim utezima??

                Ako se toga bojiš, onda ih možeš zaštitit s nekin letvicama (željeznin) il takvin stvarima.
                "What the mind believes the body achieves."

                Comment


                • #9
                  Re: Što fali ovim utezima??

                  Jel mogu onda u nekoj željezariji kupit cijev promjera 30 mm i eventualno ju napunit cementom ak je šupljina problem?? I naravno osigurače nabost na to.
                  sad.. ili mi je kelly stavio avatara ili ja mjesečarim/imam rupe u pamćenju

                  Comment


                  • #10
                    Re: Što fali ovim utezima??

                    Originally posted by JosJedanRocky View Post
                    Jel mogu onda u nekoj željezariji kupit cijev promjera 30 mm i eventualno ju napunit cementom ak je šupljina problem?? I naravno osigurače nabost na to.
                    Možeš... Nađi pun profil, ne cev... Ali bez obzira, to će se pokriviti, ako stavljaš veće težine...

                    Tako se nekad radilo, kad nisu mogle da se kupe prave šipke i tegovi... Konzerva od krastavaca 5 kg, napuniš cementom i posadiš šipku, kad se stegne, okreneš i uradiš to na drugoj strani...

                    Kad mnogo ojačaš, uradiš to isto sa gumom od fiće...
                    Pivo za masu, rakija za defku...

                    Comment


                    • #11
                      Re: Što fali ovim utezima??

                      Originally posted by Dača View Post
                      Možeš... Nađi pun profil, ne cev... Ali bez obzira, to će se pokriviti, ako stavljaš veće težine...

                      Tako se nekad radilo, kad nisu mogle da se kupe prave šipke i tegovi... Konzerva od krastavaca 5 kg, napuniš cementom i posadiš šipku, kad se stegne, okreneš i uradiš to na drugoj strani...

                      Kad mnogo ojačaš, uradiš to isto sa gumom od fiće...
                      Idem za sada do 15 kg,, mislim.. to ce biti ok,, zar ne..

                      Znam

                      A poslije možda samo fiću bez guma <3
                      sad.. ili mi je kelly stavio avatara ili ja mjesečarim/imam rupe u pamćenju

                      Comment


                      • #12
                        Re: Što fali ovim utezima??

                        Eto, našao sam preko frenda brand name od 15 kg po ludij cijeni. Korištene, naravno ali odlične. Sada mi još fali šipka. Bio sam u jednij željezariji na Trešnjhevci frajer kaže samo s navojem (za mene nepotreban navoj preko cijele šipke) i 1m i ne reže. Di bi mogo nabavit jeftinu šipku u Zg. Da ovaj reže veće dijelove bilo bi super. ta bi me od 1 m došla 40 kn i to je suoer cijena.
                        sad.. ili mi je kelly stavio avatara ili ja mjesečarim/imam rupe u pamćenju

                        Comment

                        Working...
                        X