Announcement

Collapse
No announcement yet.

Uređaj za mjerenje masti u tijelu (Omron HBF-306C)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Re: Uređaj za mjerenje masti u tijelu (Omron HBF-306C)

    Originally posted by Dida View Post
    Al zbilja, i što ćeš dobiti time što ćeš znati koliki ti je bodyfat?
    Pogledaš se u ogledalo: "aha, još sam debel, idemo dalje" ili "evo, sad sam dobar, to je to". Pa neće ti brojka reći kad dobro izgledaš. Imaš oči.
    Pa ne znam, ja osobno smatram da je dobro vodit računa o tome naročito tijekom definicije. Recimo vidiš na vagi da si izgubio 3kg. To apsolutno ništa ne znači jer ne znaš šta si u ta 3kg izgubio. Mišića ili masti? A ovako da mjeriš BF i vidiš da ti se smanjio znači da si na dobrome putu i da gubiš masti, ako BF i dalje stoji, a ti si izgubio 3kg znači da si izgubio mišiće i da je vrijeme za bolji trening i prehranu.
    To je moje mišljenje, sad ne znam dali griješim negdje, ako jesam ispravite me
    O meniMoja kućna teretana
    Da biste uspjeli, vaša želja za uspjehom mora biti veća od vašeg straha da ne uspijete!

    Comment


    • #17
      Re: Uređaj za mjerenje masti u tijelu (Omron HBF-306C)

      Pozdrav ekipaa
      Samo vam javljam da mi je upravo na kućnu adresu stigao ovaj Omron uređaj. Kasnije ću ga malo poslikat i napisat prve dojmove o njemu, pa vam sve javim ovdje
      O meniMoja kućna teretana
      Da biste uspjeli, vaša želja za uspjehom mora biti veća od vašeg straha da ne uspijete!

      Comment


      • #18
        Re: Uređaj za mjerenje masti u tijelu (Omron HBF-306C)

        PAKET I NJEGOV SADRŽAJ

        P4036558.JPG P4036559.JPG
        P4036560.jpg P4036561.JPG
        Evo, ovo je prvi prizor paketa koji je došao. Umotan je u bijelu plastičnu vreću unutar koje su mali zračni jastučići zbog zaštite od udaraca tijekom dostave. U maketu si mi poslali i mali katalog u nadi da im kupim još neki proizvod

        P4036562.JPG P4036563.JPG
        P4036564.JPG P4036566.JPG
        Slika iznad je slika kutije i njezin sadržaj odnosno uređaj sa dvije AAA baterije, priručnik sa uputama na engleskom jezik i mala „šablona“ sa tablicom preporučenog postotka masti i BMI-a s obzirom na starost i spol.

        Uskoro objavim rezultate testiranja
        Last edited by kelly; 04-04-14, 01:06.
        O meniMoja kućna teretana
        Da biste uspjeli, vaša želja za uspjehom mora biti veća od vašeg straha da ne uspijete!

        Comment


        • #19
          Re: Uređaj za mjerenje masti u tijelu (Omron HBF-306C)

          KAKO ZAPOČETI S MJERENJEM?

          Prvo što je potrebno namjestiti je željena mjerna valuta ukoliko nam ne odgovaraju već postavljene tvorničke američke mjerne valute (lb za težinu i inch za visinu). Dakle imamo mogućnost postavljanja europskih mjernih valuta (kg i cm) što je stvarno pozitivna stvar.

          Zatim trebamo unijeti svoje osobne mjere (dali smo atletski ili normalni tip osobe, vlastita visina, težina, broj godina i spol.

          Sljedeća faza je mjerenje koje je u relativno dosta jednostavno za onoga tko ima volje pročitati upute u priručniku. Preciznost mjerenja i konačni rezultat prije svega o poštivanju uputa mjerenja napisanih u priručniku.

          Jedno od glavnih pravila za mjerenje je vrijeme mjerenja odnosno određeno doba dana kada je najbolje napraviti mjerenje da bi rezultati bili što točniji. Mjerenje se ne preporučuje raditi ako smo neposredno pili alkoholna pića, veće količine vode ili ako smo upravo jeli, neposredno posije tuširanja, kupanja, saune ili treninga. Proučite sliku ispod!
          Slika 1.jpg

          Zatim je važno pravilno držanje uređaja tijekom mjerenja koje je opisano na slikama ispod.
          Slika 2.jpg Slika 3.jpg

          Posljednje što je važno je položaj držanja tijela i uređaja što je sve opisano na slikama ispod.
          Slika 5.jpg Slika 4.jpg
          O meniMoja kućna teretana
          Da biste uspjeli, vaša želja za uspjehom mora biti veća od vašeg straha da ne uspijete!

          Comment


          • #20
            Re: Uređaj za mjerenje masti u tijelu (Omron HBF-306C)

            PRVI DOJMOVI I MJERENJE

            Napravio sam 3 uzastopna mjerenja jedan poslije drugoga i rezultati su slijedeći:

            Izračunao je da mi BMI iznosi 25,4 (dakle u sva 3 puta jer BMI ostaje ne promijenjen dok ne promijeniš u postavkama svoje osobne mjere (visina, težina, dob, spol)). Rezultat (BMI) koji mi je izračunao obzirom na moje mjere je 100% točan, jer sam ga sam izračunao po formuli i pomoću nekoliko BMI kalkulatora koje sam našao na Internetu. Dakle rezultat uređaja i moj rezultat se podudaraju što je za sada jedan +.

            Postotak body fat-a u 3 uzastopna mjerenja mi je iznosio: 18.5 / 18.6 / 18.5.
            Ovo vjerojatno nije 100% točan rezultat i sigurno stanje jer sam neposredno prije mjerenja jeo, što se nikako ne preporučuje, ali uglavnom zanimalo me dali će mi sva 3 puta pokazati isti rezultat i da, zaista je pokazao (povećan rezultat za 0,1 kod drugog mjerenja je potpuno zanemariv). Bitno je još napomenuti da sa sebe treba skinuti sav nakit i sve metalne stvari. Najbolje je mjerenje napraviti bez odjeće i obuće.

            Da bolje procijenim dali proizvod točno mjeri odlučio sam napraviti detaljna testiranja kroz naredna 3 dana. Svaki dan ću napraviti po 3 mjerenja u 4 različita doba dana (vrijeme mjerenja koje savjetuje priručnik) odnosno prvo čim ustanem, drugo dva sata poslije doručka, treće dva sata poslije ručka i četvrto dva sata poslije večere.
            Sve rezultate kroz tri dana testiranja ću iznositi ovdje i poslije završnog testiranja (trećeg dana) napisati svoj osobni dojam.
            O meniMoja kućna teretana
            Da biste uspjeli, vaša želja za uspjehom mora biti veća od vašeg straha da ne uspijete!

            Comment


            • #21
              Re: Uređaj za mjerenje masti u tijelu (Omron HBF-306C)

              e to mene zanima kroz par dana izmjeri. Jel ako ti BF % bude odudarao po danima u 1-2 % onda je malo netocno ali opet tko zna. Ja se nadam da tocno mjeri

              Comment


              • #22
                Re: Uređaj za mjerenje masti u tijelu (Omron HBF-306C)

                TEST 1. (04.04.2014)

                Na svakome od mjerenja napravljana su po 3 uzastopna mjerenja.

                Mjerenje 1. - Obavljeno odmah poslije ustajanja.
                18.4 / 18.3 / 18.3 --> Minimum je 18.3, maximum 18.4, Prosjek 18.4

                Mjerenje 2. - Obavljeno 2 sata poslije doručka.
                18.6 / 18.6 / 18.5 --> Minimum je 18.5, maximum 18.6, Prosjek 18.6

                Mjerenje 3. - Obavljeno 2 sata poslije ručka.
                19.0 / 19.2 / 18.9 --> Minimum je 18.9, maximum 19.2, Prosjek 19.0

                Mjerenje 4. - Obavljeno 2 sata poslije večere.
                19.1 / 18.9 / 19.3 --> Minimum je 18.9, maximum 19.3, Prosjek 19.1

                UKUPNO tijekom cijeloga dana: Minimum je 18.3, maximum 19.3, Prosjek 18.8


                EDIT: Dakle vidimo da je postotak masti ujutro najmanji dok se tijekom dana povećava. Uglavnom, ispravnost ćemo zaključit na kraju kada napišem još ova preostala dva testa.
                Last edited by Fortitudo; 05-04-14, 17:09.
                O meniMoja kućna teretana
                Da biste uspjeli, vaša želja za uspjehom mora biti veća od vašeg straha da ne uspijete!

                Comment


                • #23
                  Re: Uređaj za mjerenje masti u tijelu (Omron HBF-306C)

                  TEST 2. (05.04.2014)

                  Na svakome od mjerenja napravljana su po 3 uzastopna mjerenja.

                  Mjerenje 1. - Obavljeno odmah poslije ustajanja.
                  17.9 / 18.2 / 18.1 --> Minimum je 17.9, maximum 18.2, Prosjek 18.0

                  Mjerenje 2. - Obavljeno 2 sata poslije doručka.
                  18.3 / 18.0 / 18.1 --> Minimum je 18.0, maximum 18.3, Prosjek 18.1

                  Mjerenje 3. - Obavljeno 2 sata poslije ručka.
                  18.6 / 18.9 / 18.7 --> Minimum je 18.6, maximum 18.9, Prosjek 18.7

                  Mjerenje 4. - Obavljeno 2 sata poslije večere.
                  18.9 / 18.7 / 18.9 --> Minimum je 18.7, maximum 18.9, Prosjek 18.8

                  UKUPNO tijekom cijeloga dana: Minimum je 17.9, maximum 18.9, Prosjek 18.4


                  Kao i u Testu 1. vidimo da se postotak masnog tkiva tijekom dana povećava, ali ne baš u pretjerano velikim razlikama (svega 0,8%). Razlika prosječnoga %bf-a između Testa 1 i Testa 2 iznosi 0.4% što i nije neka velika razlika s obzirom na dva dana. Kako god, ostao je još jedan dan testiranja. Kada završimo i sa posljednjim testom onda ćemo usporediti sve razlike.
                  O meniMoja kućna teretana
                  Da biste uspjeli, vaša želja za uspjehom mora biti veća od vašeg straha da ne uspijete!

                  Comment


                  • #24
                    Re: Uređaj za mjerenje masti u tijelu (Omron HBF-306C)

                    e sada nadi nekog pokusnog kunica pa i to izmjeri (deblji nek bude po mogucnosti )

                    Comment


                    • #25
                      Re: Uređaj za mjerenje masti u tijelu (Omron HBF-306C)

                      i šta ćeš sa svim rezultatima? koji je cilj ovog "testiranja"? stavit ćeš na na fb status: "ej ljudi, imam točno 18,4% bf-a"

                      oprosti, ali ne vidim smisao toga
                      The day you started lifting is the day you became forever small. Because you will never be as big as you want to be. Or as you think you are.

                      Fak me, right?

                      Comment


                      • #26
                        Re: Uređaj za mjerenje masti u tijelu (Omron HBF-306C)

                        TEST 3. (06.04.2014)

                        Na svakome od mjerenja napravljana su po 3 uzastopna mjerenja.

                        Mjerenje 1. - Obavljeno odmah poslije ustajanja.
                        18.0 / 17.8 / 17.8 --> Minimum je 17.8, maximum 18.0, Prosjek 17.8

                        Mjerenje 2. - Obavljeno 2 sata poslije doručka.
                        18.6 / 18.5 / 18.7 --> Minimum je 18.5, maximum 18.7, Prosjek 18.6

                        Mjerenje 3. - Obavljeno 2 sata poslije ručka.
                        18.8 / 18.8 / 18.9 --> Minimum je 18.8, maximum 18.9, Prosjek 18.8

                        Mjerenje 4. - Obavljeno 2 sata poslije večere.
                        19.0 / 18.8 / 18.9 --> Minimum je 18.8, maximum 19.0, Prosjek 18.9

                        UKUPNO tijekom cijeloga dana: Minimum je 17.8, maximum 19.0, Prosjek 18.4

                        S ovim posljednjim testom smo dokazali da je dakle prema uređaju ujutro najmanji postotak masti, dok se tijekom dana povećava. Slučajno ili ne, današnji prosječni %bf-a je isti kao jučer, odnosno iznosi 18.4%.
                        O meniMoja kućna teretana
                        Da biste uspjeli, vaša želja za uspjehom mora biti veća od vašeg straha da ne uspijete!

                        Comment


                        • #27
                          Re: Uređaj za mjerenje masti u tijelu (Omron HBF-306C)

                          OSOBNI DOJAM

                          Dakle tijekom 3 danja testiranja dnevni prosjek je bio: 18.8, 18.4, 18.4. Dali je ovaj iznos ova zadnja dva testa slučajnost ili ne, prosudite sami, ali po mome mišljenju ovaj uređaj ipak nije pokazivao tolika odstupanja. Mjerenja koja sam do sada provodio kaliperom su mi pokazivala od 20-22% bf-a. E sada je pitanje kome vjerovati? Uređaju ili kaliperu i meni koji sam amater što se tiče mjerenja kaliperom. Možda sam ja pogriješio tijekom mjerenja kaliperom ili možda uređaj općenito smanjiva postotak masti. Ali kako god, bez obzira dali i smanji općeniti postotak, po meni je bitnije da tijekom dana i mjerenja ne radi tolika odstupanja.

                          U slučaju da mi je tijekom ovih mjerenja pokazivao značajnu razliku prosječnog dnevnog postotka osobno bi ga vratio uz povrat novca, a kako nije mislim da ću ga ipak zadržati.

                          Dali kupiti ovaj proizvod ili ne, vaš je osobni odabir, ali ipak treba napomenuti da niti jedna metoda nije 100% učinkovita i točna.
                          O meniMoja kućna teretana
                          Da biste uspjeli, vaša želja za uspjehom mora biti veća od vašeg straha da ne uspijete!

                          Comment


                          • #28
                            Re: Uređaj za mjerenje masti u tijelu (Omron HBF-306C)

                            Originally posted by Bronko View Post
                            e sada nadi nekog pokusnog kunica pa i to izmjeri (deblji nek bude po mogucnosti )
                            U tome i je problem što nemam nikoga Bilo bi dobro da imam nekoga tko je išao npr. u neku kliniku izmjeriti se odnosno da sa sigurnošću zna koliko mu je postotak, pa da usporedimo još s ovim uređajem, a ovako možemo samo procjenjivat
                            O meniMoja kućna teretana
                            Da biste uspjeli, vaša želja za uspjehom mora biti veća od vašeg straha da ne uspijete!

                            Comment


                            • #29
                              Re: Uređaj za mjerenje masti u tijelu (Omron HBF-306C)

                              Originally posted by domagoj View Post
                              i šta ćeš sa svim rezultatima? koji je cilj ovog "testiranja"? stavit ćeš na na fb status: "ej ljudi, imam točno 18,4% bf-a"

                              oprosti, ali ne vidim smisao toga
                              Hahahahahahah niti sam neka pi*ka koja objavljiva svaki ku*ac i svaku osobnu stvar na face, niti se svijet vrti oko facea
                              Koji je glavni cilj testiranja? Pomoć ljudima koji razmišljaju kupiti ovaj uređaj u donošenju odluke. Eto ja sam ga testirao i objavio rezultate testova, sada je na njima da sami odluče da li će ga kupiti ili ne.
                              Ali kako god, ovo sigurno nisam radio i gubio vrijeme zbog sebe, nadam se da sam ti pomogao u pronalaženju smisla ovoga
                              O meniMoja kućna teretana
                              Da biste uspjeli, vaša želja za uspjehom mora biti veća od vašeg straha da ne uspijete!

                              Comment


                              • #30
                                Re: Uređaj za mjerenje masti u tijelu (Omron HBF-306C)

                                Nisan siguran kako tvoje testiranje moze pomoc nekom da odluci kad i dalje nema odgovora na nekoliko problemskih pitanja...

                                1. Kako znas da uredjaj tocno mjeri?

                                Postoji 100 faktora i koliko je meni poznato, jedina precizna metoda je hidrostaticko vaganje a ono ukljucuje bazen s vodom i znatan novcani trosak, da ne spominjen neprakticnost. A cak i to vaganje triba uzet s rezervom jer i kod njega postoji mogucnost pogreske od 1-1.5%(a to je puno!). Ako ovaj aparat koristi struju i provodljivost tijela za utvrdjivanje, onda je jos pogotovo netocan jer ce BF ovisit i o kolicini vode u tijelu. A to moze itekako varirat. U prijevodu, malo iskusnije oko moze sa jednakom preciznoscu utvrdit bf.

                                2. Kako ce ti to pomoc u gubljenju masti?

                                Aparat kaze da imas 18.4% BF, dakle u FF kategoriji si(Fat Fuck) i da ti je dioptrija ne znan kakva, sasvim jasno u ogledalu vidis da moras smrsavit. Ili jos bolje, da ti je vid(ili masta) ne znan kako dobar, neces vidit plocice u ogledalu. Dakle, aparat ti govori ono sta je sasvim ocito.

                                3. Vaga i ogledalo nisu dovoljno dobri?

                                Vaganje na taste daje brojeve uz vrlo mala odstupanja od dana do dana E sada, meni konkretno je 0.5%BF = 0.5kg na vagi(otprilike, iman skoro 100kg pa mi nije komplicirano racunat). I budi siguran da ce vaga pokazat razliku u kilazi, cak i ako je ona 0.1kg, a da ne spominjem da pri mom postotku BFa(koji nije super nizak), svakih 0.1-0.2% BF manje, znaci nove zilice po tijelu, sta nas opet vraca na ono staro; ako si debel, gubitke mjeris u desecima kilograma i % BFa te ne zanima dok trbusnjaci ne budu jasno vidljivi, a kada dodjes do toga, bit ces u stanju sasvim precizno pratit napredak uz pomoc vage i ogledala.

                                Bilo bi mi stvarno zao kad bi jos neki forumas na temelju ove teme odlucia bacit novce, al doslovno bacit, za beskoristan komad plastike.

                                Comment

                                Working...
                                X