Announcement

Collapse
No announcement yet.

Power Rack

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Power Rack

    Pozdrav forumaši,

    Trebala bi mi mala pomoć tj. više savjet ako netko ima iskustva. Naime zbog preseljenja u stan, sam prebacio i svoj kavez, ali problem je što leži čisto na parketu i jako zvoni i vibrira kada radim na njemu (čitaj smeta susjedima ispod).

    Da li je moguće nekako ublažiti vibracije i udarce, da se stavi možda neka strunjača ispod od recimo 3 do 5 cm ili tabata strunjača nešto, bilo šta? Izludit ću jer ne mogu vježbati, čak sam na kuke od kaveza obložio krpe da se ne čuje toliko kada spuštam šipku.

    Svaki savjet je dobrodošao, pomagajte ljudi jer me izluđuje ovo ne vježbanje.

    Lijep pozdrav,
    Bones

  • #2
    Re: Power Rack

    tesko mozes ^^
    jedino da se premjestis tamo gdje je najbolje odradjena armatura u deki
    sto si dalje od zidova ili dalje od stubova (nosivih) to ce biti jace vibracije naravno
    probaj da se priblizis sto vise zidovima ili stubovima (svaki kut kuce ima inace jaku armaturu)
    i da stavis strunjacu, opet ce biti velika kilaza u pitanju tako da ce opet biti vibracija
    preostaje ti jedino polagano spustanje tegova
    Originally posted by servantess
    Gdje da kupim ugljikohidrate,kolko koštaju i ima li kakvih posljedica??

    Comment


    • #3
      Re: Power Rack

      Što je najgore baš polako spuštam tegove, ali željezo je željezo, čim ga dotaknem zvoni. Nisam mislio da u potpunosti saniram vibracije i lupanje, ali da bar smanjim malo da se ne čuje kao da imam željezaru u stanu. Zadnji kraj kaveza je do zida, ali opet je dosta velik, pa uvijek uzme dobar dio prostorije. Na zadnjoj strani imam i lat mašinu na koju mogu stavljati slobodne utege i kad radim triceps dosta lupa kod spuštanja. Također sam na kraj stavio krpe, pa se ublaži donekle, možda kada bih našao neku traku ljepljivu u obliku gume, pa obložiti djelove gdje dolazi do udaranje, postoji li tako šta?.

      Da li je pametno uopće stavljati strunjaču ispod kaveza, zbog sigurnosti ili nečeg drugoga? Kad bi strunjača ublažila barem 30% bio bih zadovoljan. Vidim da su strunjače dosta skupe, pa ne bih htio da bacim novac bezveze, ako neće imati nikakvog učinka.

      Comment


      • #4
        Re: Power Rack

        A da probas barem neki tepih podlozit pod te sprave? a gle kaj se mene tice drzi se kucnog reda ima odredeno vrijeme kad se smije radit u tvom slucaju vjezbat :P mislim da je od 9-12 i od 17-21 il tak nesto tako da eto nek se muce malo tvojom bukom :P
        Dont drink, dont smoke just eat and work

        Comment


        • #5
          Re: Power Rack

          Guma.
          Kao netko tko upravo zavrsava svoj kucni gym na katu - a sa medjukatnom konstrukcijom od drveta, mogu ti preporuciti pancirnu(ili obicnu) gumu.
          Guma od 1cm debljine je sasvim dovoljna da poprilicno ublazi udarnu buku.
          Ako kupis 2-3 m2 gume i postavis ispod rack-a ili na mjesta gdje ti ploce udaraju o pod, sasvim sigurno ces smanjiti buku.

          EDIT:
          Imas u Baumax-u za kupiti gumu koja se postavlja ispod perilice za rublje(komad 60cm x 60cm) za nekakvih 80-ak kuna,e na takvu gumu mislim.S tim da je mozes jednostavnije nabaviti kod vulkanizera ili na auto-otpadima - iz starih kombi vozila,koja po podu imaju bas takvu gumu postavljenu.
          Last edited by IgyBoy; 13-01-12, 14:34.
          Ability can take you to the top, but it takes character to keep you there.

          Comment


          • #6
            Re: Power Rack

            @IgyBoy hvala na informacijama, moram priznati da sam malo skeptičan prema toj gumi tj. konkretno prema debljini. Dobro nisam nikad vidio kako navedena guma izgleda ili ne znam na što misliš, ali da nije možda 1 cenat malo tanko, da li ima možda debljih od 3 do 5 cm? Ali opet za tu veću debljinu ne znam da li je dobro stavljati ispod kaveza?

            Cijena mi nije problem, ako će poslužiti svrsi. Spreman sam platiti i za one skupe strunjače ili možda ovako nešto http://www.pride.hr/Products/6679-podloga-za-ring.aspx ako će valjati.

            Mah, osjećam se kao malo djete kada mu uzmu najdražu igračku, tako i ja sada kada ne mogu vježbat.

            Comment


            • #7
              Re: Power Rack

              Guma je inace odlican izolator udarne buke.Debljina od 1cm se meni pokazala kao ok rijesenje za navedeni problem. Ako uspijes nabaviti deblju - nece skoditi.Ili, jednostavno stavi dva sloja po 1cm.
              Ovisno je naravno i o tome kakva je vrsta medjukatne konstrukcije,koliko je masivna,kakav je materijal upotrebljen kao zavrsna obloga,a to sve igra ulogu. "Saniranje" udarne buke je cijela znanost,ali najjednostavnija solucija u ovom slucaju je upotreba gume.
              Ability can take you to the top, but it takes character to keep you there.

              Comment


              • #8
                Re: Power Rack

                Odlično, super, mislim da ću se zaletiti odmah danas poslije posla do baumax-a. Super što sam naletio na nekoga što ima slični problem kao i ja. Dakle, tebi je to jako pomoglo? Ako te mogu ugnjaviti za još jednu stvar, pa da mi kažeš otprilike pod šta da pogledam u baumax-u gdje se nalazi ta guma, koja sekcija?

                Unaprijed hvala,
                Bones

                EDIT: Zgrada je stara gradnja, negdje 70ih.

                Comment


                • #9
                  Re: Power Rack

                  Imaš one gume što se stavljaju ispod perilice, to mi je prvo palo na pamet...

                  pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                  Comment


                  • #10
                    Re: Power Rack

                    Originally posted by kelly View Post
                    Imaš one gume što se stavljaju ispod perilice, to mi je prvo palo na pamet...

                    Je da, je malo smješno ali radi, nitko sretniji sada od mene!!

                    @IgyBoy - Ne mogu ti dovoljno zahvaliti, odmah danas poslije posla sam otišao u BauMax i kupio 4 komada, komad košta 70,99kn. Nije baš jeftino, ali služi svrsi. Evo baš sam ih sad postavio i kad teg normalno odložiš na gume ništa se ne čuje, milina. Jest da malo smrde pošto je guma nova, ali nadam se da će se izračiti. Još ću preko njih staviti mat za vježbanje i to je to.

                    Još jednom ti hvala puno, imaš jedan bogati PWM kad se sretnemo.

                    Pozdrav!!
                    Bones

                    Comment


                    • #11
                      Re: Power Rack

                      E pa to sam i vidio u Baumaxu, znači te si kupio.

                      pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                      Comment


                      • #12
                        Re: Power Rack

                        Da te 60x60cm što je IgyBoy predložio i stvarno je odlično s njima. Bio sam skeptičan zbog debljine, ali mislim da je ovo puno bolje nego da sam kupio strunjaču od 5cm debljine, ipak je ona mekanija. Osobno sam jako zadovoljan, to je baš ono što mi je trebalo.

                        Comment


                        • #13
                          Re: Power Rack

                          Drago mi je da sam pomogao i da radi - nema potrebe za oduzivanjem.
                          Ta guma u Baumax-u za ispod perilica je malo skuplja varijanta.
                          Mogao si npr. otici do nekakvoh vulkanizera i pitati da li imaju ostataka gume od unutarnje obloge u teretnim vozilima.
                          Obicno se ta guma vadi i mijenja s vremena na vrijeme. Ili odes do nekakvog auto-otpada i pokupis tamo.
                          Siguran sam da bi nasao i vise nego sto ti je potrebno,a za puno manje novaca nego sto lopovi u Baumax-u traze.
                          Ali nema veze - bitno da si zadovoljan.
                          Ability can take you to the top, but it takes character to keep you there.

                          Comment

                          Working...
                          X