Announcement

Collapse
No announcement yet.

ChiLiM

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • ChiLiM

    Otvorio sam prilično brzo svoj topic kako bi znali s kim komunicirate, odnosno da ne bi pomislili da sam neki trol koji će postaviti pitanja tipa: "Jel smijem ja jesti protejine?"

    Napisao sam na podforumu gdje se predstavljaju novi članovi, ali zbog bolje preglednosti ću i ovdje. Zovem se Marko, imam 20 godina, u teretanu idem godinu i po dana, od čega sam godinu dana bio na masi, i pola godine na defki. Krenio sam sa 63kg, zavrsio na 86, i zdefkao se na 73kg. Na slikama s defke je odrađen i zadnji tjedan, odnosno pražnjenje i popunjenje glikogena, te dehidracija, i na njima imam 69kg. Visina: 177cm.

    Masu sam odradio bez wheya, creatina, i ostalih suplemenata u koje svi previše vjeruju. Za PWM sam pio litru nemasnog mlijeka i 2 žlice glukoze. Prehrana tip top sređena, a kasnije kako sam neke stvari shvatio sam dopuštao i ponekad neki junk da uleti. Na defki sam od suplemenata pio jedino whey u PWM-u. Natural sam :P

    Evo pogled na ono kako sam prije izgledao...nemam slika u kojima sam bas pozirao, pa evo neke spontane




    Imao sam znači 63kg na istu visinu, podlaktica 33, a nadlaktica 34cm, struk se ne sjecam ali je bio manji od 70cm, noge i ostatak nisam mjerio


    Na kraju mase:

    Lat spread:

    Double biceps:

    Side chest:

    Side triceps:

    Back double biceps:

    Most muscular:

    Kvadovi:

    Loza i list:

    List:

    Back lat spread:


    Na kraju defke:














    Usporedbe mjera:
    177cm
    na kraju defke - na kraju mase

    Kg: 69.2 - 86
    Ruka: 37 -40.8
    Noga: 55 - 63
    List: 38.5 - 41
    Struk: 71 - 84
    Frame: 121 - 124

    Usporedbe snage:
    na kraju defke - na kraju mase

    BP: 92x1 - 100x1
    SQ: 120x1 - 130x3
    DL: 135x1 - nisam radio. 4 mjeseca prije kraja mase sam prestao, a do onda je bilo: 5x5 sa 120kg

    U snazi se i nemogu baš pohvaliti, ali u konačnici mi to i nije bio cilj. Estetika prije svega

    Eto ga...sve što vas zanima pitajte, a ja ću se potruditi u što kraćem roku odgovoriti
    Sastavljam povoljno plan prehrane i treninga. DETALJNIJE

  • #2
    Re: ChiLiM

    godinu i po dana treninga? Stari, strašan ali strašan posao....skidam kapu. Najveći vizualni napredak kojeg sam valjda ikad vidio (natural)...

    a sad...to da mase sad fali znaš i sam.
    ne repam o politici možda bi trebo,
    politika je mala ljadro još je nisam jebo

    Comment


    • #3
      Re: ChiLiM

      Ovo s litrom nemasnog mlijeka je skroz blesavo, to si valjda i sam shvatio. Vidi se odličan napredak, pucaj i dalje.

      PS: bilo bi dobro da napišeš prehranu za masu i defku.

      Comment


      • #4
        Re: ChiLiM

        a zašto je blesavo, ako mu tijelo podnosi mlijeko?

        btw natjecateljske ambicije? bio bi skroz ok u -75.. (il kolko već..)
        ne repam o politici možda bi trebo,
        politika je mala ljadro još je nisam jebo

        Comment


        • #5
          Re: ChiLiM

          Ovo je odlično, svaka čast...

          pobjednici traže načine a gubitnici razloge

          Comment


          • #6
            Re: ChiLiM

            Btw napiši kako i koliko cardio radiš, svi misle da sam ja lud

            Comment


            • #7
              Re: ChiLiM

              Originally posted by Mir7a
              a zašto je blesavo, ako mu tijelo podnosi mlijeko?
              Zato jer je. Raspravljeno je 100 puta.

              Comment


              • #8
                Re: ChiLiM

                Originally posted by Mir7a
                godinu i po dana treninga? Stari, strašan ali strašan posao....skidam kapu. Najveći vizualni napredak kojeg sam valjda ikad vidio (natural)...

                a sad...to da mase sad fali znaš i sam.
                hvala puno i znam da mase fali...ali cilj mi je bio napraviti dobar temelj za daljnje treniranje...sad ima dost mišića, i jako malo sala tako da ce iduca masa biti po mogucnosti dulja, a i znate ono...sto manje sala, to je veca mogucnost da ce omjer dobitka sala i misica biti na strani misica

                Originally posted by mario91
                Ovo s litrom nemasnog mlijeka je skroz blesavo, to si valjda i sam shvatio. Vidi se odličan napredak, pucaj i dalje.

                PS: bilo bi dobro da napišeš prehranu za masu i defku.
                meni se ni u jednom trenutku nije dogodilo da je ovo s mlijekom blesavo. Činjenica je da ima visoku inzulinsku osjetljivost i osrednji glikemički indeks kojeg sam povisio glukozom, ali sve teorije koje su se raspravljale milijun puta, i koje ce se raspravljati u budućnosti, treba isprobati i na sebi. Meni se pokazalo izvrsnim, jedino što je nekad bilo problema zbog laktoze na wc-u, no organizam mi se brzo navikao

                Prehrana na defki mi je prvih 6 mjeseci bilo cikliranje UH ujutro, prije treninga 1 obrok i poslije treninga 2 obroka, dok su svi ostali bili P+M obroci. U to vrijeme nisam posebno znao manipulirati kalorijskim unosom, i iskreno se ne sjecam jesam li uopce brojao koliko UH i M unosim dnevno, sto me i dovelo do trenutka kad se nisam mogao pomaknuti sa 75kg. Onda sam presao na svaki obrok UH, i izbjegavao masti. Mnogi su pricali da je naturalcu potrebna mast za sintezu proteina ili što već, ali profesor Jakšić je negdje radio istraživanje i dokazao da dosta masti uđe kroz ostale namirnice koje unesemo, tako da sam onda odlučio biti na nekih 400-500UH i oko 200P dnevno do kraja mase.
                Prehrana na defki je bila prilično slična. 400UH i 230P...čini se puno, ali sam hodao 1h ujutro LI cardia natašte, i 3h od 16h-19h zadnja 3 tjedna. Sve prije je bilo sa nesto nize UH, i također manje cardia. Postupno sam dakle povećavao kalorijski unos, te količinu cardia, s time da sam računao da želim svaka 2 tjedna ući u nešto veći deficit.

                Originally posted by Mir7a
                btw natjecateljske ambicije? bio bi skroz ok u -75.. (il kolko već..)
                razmisljao sam prilično dugo o ovome da upadnem u kategoriju do 75kg, ali sve ćemo vidjeti nagodinu kako bude bilo. 3.godina faxa ću biti i trebati ću pisati završni rad i tko zna...ali siguran sam da cu se truditi kao da mi je cilj izaci, pa kad bude vrijeme doslo, odluciti cu
                Sastavljam povoljno plan prehrane i treninga. DETALJNIJE

                Comment


                • #9
                  Re: ChiLiM

                  Originally posted by Mir7a
                  godinu i po dana treninga? Stari, strašan ali strašan posao....skidam kapu. Najveći vizualni napredak kojeg sam valjda ikad vidio (natural)...
                  +1
                  svaka ti čast

                  P.S. ovako bi se svatko trebao slikati
                  a ne one slikice sto postave iz kojih se nista ne moze vidjeti

                  Comment


                  • #10
                    Re: ChiLiM

                    Eben napredak u tako kratko vrijeme, defka dobra, malo noge kaskaju s defkom za gornjim dijelom tijela, al pitanje je koliko bi jos mogo natural skidat salo....
                    Malo ledja kaskaju, nist strasno, svaka cast
                    panta rei

                    Comment


                    • #11
                      Re: ChiLiM

                      ma svaka cast

                      ovo je odlicno
                      Mozes me voljeti ili mrziti ali me nemozes ignorisati....
                      Svađe na netu su kao utrke retardiranih.
                      Da i pobijediš, i dalje si retardiran!

                      Comment


                      • #12
                        Re: ChiLiM

                        Svaka cast momak, izvrstan napredak

                        Comment


                        • #13
                          Re: ChiLiM

                          Ovdje se puno vise nije ni moglo natural napraviti u godinu i po dana.

                          Svaka cast

                          (I zahvaljujem ti se za recept koji si ostavio na teretana.net za onaj kolac. Do jaja je xD )
                          My Karma ran over your Dogma.

                          Comment


                          • #14
                            Re: ChiLiM

                            Originally posted by baksuz
                            Eben napredak u tako kratko vrijeme, defka dobra, malo noge kaskaju s defkom za gornjim dijelom tijela, al pitanje je koliko bi jos mogo natural skidat salo....
                            Malo ledja kaskaju, nist strasno, svaka cast
                            to je to identicno misljenje...iducu masu posvecujem nogama, i naravno leđima

                            Originally posted by Cile
                            (I zahvaljujem ti se za recept koji si ostavio na teretana.net za onaj kolac. Do jaja je xD )
                            nema na cemu za ostale koji zele okusiti sto je pravi cokoladni kolac evo
                            Sastavljam povoljno plan prehrane i treninga. DETALJNIJE

                            Comment


                            • #15
                              Re: ChiLiM

                              Odličan napredak i odlična trenutna forma, a sad diži kile

                              ''The type of car you drive doesnt matter. The only thing that matters is the SIZE of the arm hanging out the window''!!!

                              Comment

                              Working...
                              X