Announcement

Collapse
No announcement yet.

dowN1 - napredak

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • dowN1 - napredak

    Pozdrav ljudi!

    Ne javljam se cesto na forumu, ali redovan sam posjetitelj zadnja dva i pol mjeseca otkad sam zapravo i poceo ici u teretanu.
    Puno sam vremena proveo citajuci razne teme i usvojio prihvatljivu razinu znanja o prehrani itd.
    Da ne pisem romane sad (znam da se nikom ne cita, a i da je svima najlakse nabacit komentar na slike).

    E sad sta hocu pitat i sta treba da znate

    1. temu otvaram iskljucivo zbog zeljenih komentara oko toga da li sam se previse umastio i otkrivanja razloga gdje grijesim (a mislim da grijesim)
    2. Ovo je neki napredak za cca 2 mjeseca, i naglasit cu da nikad prije nisam isao u teretanu (studirajuci sam se dosta zapustio)

    Napravio sam samo 2-3 slike u kupatilu i znam da od njih nema neke koristi (pitat cu vec nekog da me slika) al kazem, najvazniji su mi komentari u vezi ovog sala na bokovima (velikoj guzici) jer mislim da se otima kontroli.









    24godine, 183cm, 82kg

    Na masi sam od otkako sam krenuo u teretanu tj zadnja 2 i pol mjeseca i dobio sam oko 8kg
    Pocetnik sam totalni i imao namjeru barem do 4.-5.mjeseca biti na masi al bojim se da da ne zeznem pa se previse umastim


    Nablatite ili motivirajte malo, sve je dobro doslo

  • #2
    Re: dowN1 - napredak

    Kako da znamo šta si napravia i jesi li falia ako ne znamo kako si prije izgleda? Nisi nešto lojav, samo guraj masu i dalje.
    Last edited by kelly; 24-02-15, 20:14.

    Comment


    • #3
      Re: dowN1 - napredak

      Hvala na odg

      Znas kako izgledaju mrsavci najveci, upravo takav sam bio Al te prve dvije slike samo onako ubacio.
      Vise me zanimaju komentari da li da guram masu i dalje.

      Naknadno se sjetih jos par pitanja pa ako je neko raspolozen..

      Omjer makrosa je otprilike ovakav:
      P - 160-200
      UH - 350-500
      M - 80-120

      Malo sam zbunjen oko toga jel ovo previse UH na 82kg? Posto sam u zadnje vrijeme cesto iznad 450..iz prostog razloga sto pokusavam biti u suficitu i nije mi lako unijet 3000-3500 kalorija (sad mozda i tu pretjerujem al "kalkulatori" tako pokazuju)
      I smijem li masti prelazit preko 150? Recimo smanjio bih UH a povecao unos masti iza badema (ponovo zbog suficita)?

      Comment


      • #4
        Re: dowN1 - napredak

        Samo deri tu masu, ako hoces lijepo izgledat prvo moras malo "grdo" izgledat, a rezultat se gleda na kraju ciklusa masa+definicija, 8kg mi je malo puno za 2mj, ali ovo je ok, najveca greska je na masi se bojat sala...
        Wenn schon, denn schon!

        Comment


        • #5
          Re: dowN1 - napredak

          jel mozes napisat prehranu i naravno kolicine

          Comment


          • #6
            Re: dowN1 - napredak

            Originally posted by dowN1 View Post
            Hvala na odg

            Znas kako izgledaju mrsavci najveci, upravo takav sam bio Al te prve dvije slike samo onako ubacio.
            Vise me zanimaju komentari da li da guram masu i dalje.

            Naknadno se sjetih jos par pitanja pa ako je neko raspolozen..

            Omjer makrosa je otprilike ovakav:
            P - 160-200
            UH - 350-500
            M - 80-120

            Malo sam zbunjen oko toga jel ovo previse UH na 82kg? Posto sam u zadnje vrijeme cesto iznad 450..iz prostog razloga sto pokusavam biti u suficitu i nije mi lako unijet 3000-3500 kalorija (sad mozda i tu pretjerujem al "kalkulatori" tako pokazuju)
            I smijem li masti prelazit preko 150? Recimo smanjio bih UH a povecao unos masti iza badema (ponovo zbog suficita)?
            Daj te protose na 200 - 220, nemoj ispod.
            Malo je puno to UH, smanji ako vidiš da se počinješ previše ufetavat. Ciljaj da dobijaš pola kila tjedno.

            Comment


            • #7
              Re: dowN1 - napredak

              Originally posted by knightrider View Post
              Samo deri tu masu, ako hoces lijepo izgledat prvo moras malo "grdo" izgledat, a rezultat se gleda na kraju ciklusa masa+definicija, 8kg mi je malo puno za 2mj, ali ovo je ok, najveca greska je na masi se bojat sala...
              Zapravo su dva i pol mjeseca u pitanju. Evo treci istice...i mislim da cu se zadrzat na max nekih 8,5kg za 3mj
              Preporuka za neku kilazu na kojoj bih stao? Mislio sam os nekih 5kg u naredna tri mjeseca tj sa 87-88 krenut na defku?
              A strah je najvise iz razloga sto prvi put radim nesto slicno..




              Originally posted by madmax22 View Post
              jel mozes napisat prehranu i naravno kolicine
              pokusat cu ugrubo napisat primjer jednog dana
              zobene 50g + musli 100g + whey 20g + mlijeko (0,4l)
              5 jaja (300g) + 100 grama kruha + salata neka
              riza (150g) + piletina (250g) + salata
              PWM - whey (40g) + dex (30g) + kreatin
              krumpir (500g) + tuna (200g) + salata
              posni (150g) + 50g barema ili kikirikija, zavisi sta mi dodje pod ruku
              Tu je i voce neko tijekom dana..jabuke i narance najcesce

              Comment


              • #8
                Re: dowN1 - napredak

                Pozdrav forumasi.
                Evo jedna slika cisto da cujem koji komentar radi motivacije koje u vrijeme fakultetskih obaveza nedostaje.
                Trenutno stanje 82,3 kg. (na prvoj slici 73kg).

                Sta mislite mogu li skoro razmisljat o nekakvoj definiciji?




                Comment


                • #9
                  Re: dowN1 - napredak

                  Kolko ja vidim imaš manji bf nego na početku,a možda mi se i čini jel je više mišića,fino to ide samo tako nastavi vidiš da se ne mastiš pa kad bude prava mišićna podloga onda defka...mislim možeš ti i sad al ako ti je cilj imat bilderski look rađe nemoj...

                  Comment


                  • #10
                    Re: dowN1 - napredak

                    Deri mase jos, ima jos vremena do ljeta, stignes napravit defku
                    Wenn schon, denn schon!

                    Comment


                    • #11
                      Re: dowN1 - napredak

                      Originally posted by clockwork orange View Post
                      Kolko ja vidim imaš manji bf nego na početku,a možda mi se i čini jel je više mišića,fino to ide samo tako nastavi vidiš da se ne mastiš pa kad bude prava mišićna podloga onda defka...mislim možeš ti i sad al ako ti je cilj imat bilderski look rađe nemoj...
                      Ma tu je negdje bf..po bokovima uglavnom se spek pozicionirao, al nista puno vise nego zadnjih 5-6godina sto sam imao. Straznjica isto dosta narasla, sad ne znam da li od hrane ili od cucnjeva kao sto mi neki govore.
                      Strah me vise mrsavosti nego speka pa cu jos nastaviti..


                      Originally posted by knightrider View Post
                      Deri mase jos, ima jos vremena do ljeta, stignes napravit defku
                      Mislis da ce bit dovoljna 2mjeseca za defku s obzirom na moj bf? Masa je u planu do polovice 5mj..odnosno minimalno 85kg

                      Comment


                      • #12
                        Re: dowN1 - napredak

                        Ma samo guraj ovako druže, odličan si napredak napravio a uopšte se nisi umastio. Fino si ramena i leđa popravio, stvarno se vidi.
                        Nemoj ići na definiciju još.

                        Comment


                        • #13
                          Re: dowN1 - napredak

                          Jedan kratki update od mene. U zadnje vrijeme sam malo mijenjao rezim prehrane, cisto da vidim hoce li biti problem skinuti salo..
                          Nisam bio zadovoljan pa ponovo povecavam kalorije, odnosno klasicna masa jos 1-2mjeseca.




                          Evo usput stanje sa nogama



                          Trenutno stanje 83,2 kg na 183 cm..
                          Prvenstveno nisam zadovoljan gornjim prsima i rukama.
                          Ima neko komentar?
                          Hocu pogrijesiti ako sa nekih 85kg krenem na definiciju za ljeto?

                          Comment


                          • #14
                            Re: dowN1 - napredak

                            Uhhhh teska odluka. Imas dosta posla, posebno sto se sala tice.

                            Osobno bih odradio defku 8 tjedana: u pocetku odmah 300kcal u minus od razine odrzavanja i onda po 100kcal dole svaki tjedan iz uh-a, a cardio progresivno svaki tjedan 15 min više. Nakon toga reverse diet u trajanju 16 tjedana uz tjedno dizanje po 50kcal.

                            Nadam se da si me shvatio za detalje slobodno pitaj pa mogu i ovdje pisati

                            EDIT:
                            Razlika izmedju trenutne 83,2 i željene 85 kg je zanemariva
                            Originally posted by madmax22
                            da li mogu samlivene zobene stavit u vodu da se namakaju ili prvo u vodu pa onda samlit?
                            Originally posted by jocker77
                            Znaci uzimati ga i u dane netrenianja i jel bitno kreatine i amino pomijesat u shakeru ili moze i u obicnoj boci
                            Originally posted by Hajduk
                            isto tako i zgibovi, prije 1 godinu sam jedva mogao izvući 5 zgibova, sad mogu 12-13,vjerojatno je tome doprinjeo i ...Gold Whey Standard...kojeg sam koristio od siječnja do veljaće ove godine .

                            Comment


                            • #15
                              Re: dowN1 - napredak

                              Originally posted by neuk View Post
                              Uhhhh teska odluka. Imas dosta posla, posebno sto se sala tice.

                              Osobno bih odradio defku 8 tjedana: u pocetku odmah 300kcal u minus od razine odrzavanja i onda po 100kcal dole svaki tjedan iz uh-a, a cardio progresivno svaki tjedan 15 min više. Nakon toga reverse diet u trajanju 16 tjedana uz tjedno dizanje po 50kcal.

                              Nadam se da si me shvatio za detalje slobodno pitaj pa mogu i ovdje pisati

                              EDIT:
                              Razlika izmedju trenutne 83,2 i željene 85 kg je zanemariva
                              I ja sam vise za tu opciju 5mj mase = 10ak kg sam nabacio, sto je prema nekoj racunici zadovoljavajuce
                              Salo koje se vidi na slikama je posljedice prijasnjeg nacina zivota..

                              E sad, vezano za to sto napisa.
                              Moram tocno utvrdit kalorije za odrzavanje 1 tjedan, al recimo da je 2800kcal. Kad bih odbio 300kcal i onda po 100kcal svaki preostali tjedan..hoce mi tih 1700kcal na kraju biti premalo?

                              Dalje, jel dovoljno za pocetnika samo smanjit kalorije? Imao sam u planu isprobat cikliranje UH

                              I vezano za cardio, treba li ga ubaciti bas odmah ili da ostavim za recimo zadnja 4 tjedna? Nekako mi puno to cardia ako povecavao za 15min

                              Ovo za reverse diet mi je jasno.

                              Comment

                              Working...
                              X