Announcement

Collapse
No announcement yet.

kako do 5kg manje

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • kako do 5kg manje

    Cao...citala sam forum(ponavljam CITALA SAM,i prisvojila dosta toga,al ocigledno nesto ne radim dobro...
    Naime,imam 58 kg,cilj mi je da skinem od 3 do 5kg...visoka sam 167cm.Imam 27godina.
    Moj dnevni rezim ishrane izgleda ovako:
    dorucak: 50g muslija+mlijeko 0,5%masti
    uzina: voce (1 jabuka ili 1 pomorandza ili...)
    Rucak: nesto kuvano (grasak ili boranija,ili junetina s rizom,ili supa+integralni tost sa sirom,trudim se da jedem kuvano,i meso,dok piletinu i svinjetinu ne jedem)
    uzina: voce(opet kao posle dorucka)
    vecera: musli+mlijeko(kao dorucak)
    veceru sam htjela da zamijenim,tj samo da jedem zobene pahuljice sa mlijekom

    Kad proljece dodje jedem puno salate,al sad izbor nije veliki pa se snalazim kako znam...al cesto sam gladna,pa uzmem sargarepu il jabuku)
    Da napomenem:dnevno vjezbam 20-30min,kardio trening prvo,pa neke vjezbice za trbusnjake i noge... I obicno vjezbam 1,2h posle dorucka...vi preporucujete brzi hod odmah posle ustajanja,ja sam mislila da pocnem sa ovim mojim treningom tad,al nemam snage,prije kafe i dorucka
    Nesto ne radim ok,jer sam cesto gladna,vjezbe jedva izdrzim,sva se oznojim,al se bolje osjecam posle naravno...Ne znam jel problem u veceri,to me nekako vise zasiti,nego da jedem nesto drugo...a ovdje sam citala da zob ne bi trebali uvece da jedemo :/
    E da,pijem zeleni caj,dvije solje dnevno,i pijem najmanje 2l tecnosti dnevno... Naime,treniram od septembra,s tim da tokom ljeta stalno plivam,al je problem sto sam se u januaru malo opustila

  • #2
    Re: kako do 5kg manje

    Prehrana ti je jako loša, previše šećera, nema ništa proteina, a oni su najvažniji na definiciji.
    Pogledaj malo naše jelovnike...

    http://www.building-body.com/forum/f...-Moja-prehrana
    pobjednici traže načine a gubitnici razloge

    Comment


    • #3
      Re: kako do 5kg manje

      Čitala si forum i onda si složila jelovnik u kojem nemaš NI JEDAN proteinski obrok. Čak i u ručku meso dolazi pod "ili". Da ne komentiram muesli za večeru....
      Originally posted by magarac
      pogledajte u dide sliku, silni misici a dole ćevap, haha
      dzaba mu sve

      Comment


      • #4
        Re: kako do 5kg manje

        HVALA Kelly...
        I ranije sam sve ovo presla,evo sad sam opet...
        A sad(kad si mi skrenuo paznju) vidim da u sustini jedem samo ovaj musli(kupovni,pun secera),i voce(opet izvor secera)... Znam da ne treba jesti UH+M, vec P+M i P+UH... to znaci da bih otprilike u svim obrocima trebao da bude zastupljen protein...
        Sa ovom mojom ishranom unosila sam oko 1200kalorija dnevno (racunala sam da je to ok,i vjezbala da ubrzam metabolizam)...i iskreno,koliko se ubijam od treniranja i sve,uvijek sam se cudila kako nema nekih posebnih rezultata...

        Sad vidim zasto ovo sve nije ok,i zasto nemam energije...al iskreno se plasim da unosom proteina, samo ne dobijem na tezini (ne toliko na tezini koliko na obimu )
        U sustini,proteine sam uvijek vezala za misice i masu(kao sto jeste),pa me malo strah da se ja ne 'rasirim' :/

        Comment


        • #5
          Re: kako do 5kg manje

          Hvala Dida,sad vidjeh tvoj odgovor... I da,u pravu si :/

          Comment


          • #6
            Re: kako do 5kg manje

            Sa 1200 kalorija ćeš si uništiti zdravlje!
            Ne idi nikada ispod bazalnog metabolizma, kalorijski deficit se radi dizanjem aktivnosti (brzo hodanje) a ne izgladnjivanjem.
            Utezi i proteini su potrebni za očuvanje mišića, nema šanse da se raširiš i da hoćeš.
            http://www.building-body.com/forum/t...-bjelančevine

            Osim toga ne znam zašto želiš mršaviti, ne želiš valjda biti anoreksična.
            Originally posted by chupka View Post
            Naime,imam 58 kg,cilj mi je da skinem od 3 do 5kg...visoka sam 167cm.Imam 27godina.
            Evo i malo šale:
            Pravi muškarci vole obline, samo se psi igraju s kostima!
            Last edited by kelly; 10-02-12, 01:45.
            pobjednici traže načine a gubitnici razloge

            Comment


            • #7
              Re: kako do 5kg manje

              HVALA,HVALA na savjetima... Naime,nikad ranije nisam gledala odnos P,M i UH,samo sam gledala kalorije... Eh,sve pogresno...
              Sad cu jos jednom da se vratim na sve ove forume o prehrani,pa da sastavim svoj 'dnevni menu'...
              A necu puno da smrsam,samo malo,eto pred ljeto,i malo da se zategnem (s mora sam pa moram

              A za salu...potpuno se slazem
              Hvala puuuno,nadam se da ce biti rezultata,pa se javljam da te opet pohvalim
              Hvala!

              Comment


              • #8
                Re: kako do 5kg manje

                Što se samog kalorijskog unosa tiče, on je na dobroj razini.

                Kelly, ne znam jesi li bio u kontaktu s kojom BB natjecateljicom, ali začudio bi se koliko žene trebaju manje jesti od muških. Oko 1200 kcal se više manje vrte jelovnici svih bodyfitness natjecateljica na defki.

                Recimo, keto jelovnik od 1200 kcal bi mogao imati 120 grama proteina i 80 grama masti što je za curu chupkinih proporcija dobra količina.
                Dijeta s ugljićima bi mogla imati 120 g P, 30 g M i 110 g UH i oko tih vrijednosti možemo napraviti lijepo cikliranje UH.

                Znači, svaki obrok nek ima proteine. Od prvog do zadnjeg. I jedino s proteinima se ne moraš bojati ako pojedeš malo više.

                Ajmo ovak nabrzaka jedan primjer cikliranja ugljića:

                Cijelo vrijeme jedeš konstantnu količinu proteina i masti. Dakle proteini na razini 120 grama dnevno, a masti jedno 20 grama (onih dodatnih 10 grama će uletiti kroz ostale, primarno nemasne, namirnice)
                Masti nek budu iz orašastih plodova, ribljeg ulja, žumanjaka... zdravi izvori masti uglavnom. Najbolje vrijeme za konzumaciju je ili ujutro ili u obroku nakon treninga.
                Ugljiće vrtiš ovako:
                1. dan: 0 UH
                2. dan: 50 UH
                3. dan: 100 UH
                4. ispočetka

                Tu računam baš ciljane ugljikohidrate. U praksi ćeš ti unijeti još 20-30 grama više. Dakle, prvi dan će zapravo biti oko 30, drugi oko 80, treći oko 130 grama UH. Tih tridesetak grama više će uletiti kroz salate i ostale neugljikohidratne namirnice koje ipak imaju u sebi par grama UH.

                Ove ciljane UH unosiš iz tjestenine, riže, integralnog kruha, palente... ako ti se baš ludi za slatkim onda možeš i iz voća.

                Možeš si ravnomjerno rasporediti tih 50 i 100 grama kroz sve obroke ili možeš, što je i jednostavnije, na dan kad jedeš 50 g UH, pojesti svih 50 grama nakon treninga, a na dan kad jedeš 100 grama, pojedeš 50 ujutro, a 50 nakon treninga.

                I da, vidim da si napisala da prvo odradiš cardio pa ideš na utege. Radi obrnuto. Prvo odradi trening s utezima i onda 20-30 min. cardia.

                E sad, na tebi je da složiš konkretni jelovnik s izabranim namirnicama i staviš na provjeru.
                Last edited by Dida; 10-02-12, 02:32.
                Originally posted by magarac
                pogledajte u dide sliku, silni misici a dole ćevap, haha
                dzaba mu sve

                Comment


                • #9
                  Re: kako do 5kg manje

                  Sve OK Dida, samo ti nadopuni kad vidiš da treba, ja sam stalno u nekoj žurbi...

                  pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                  Comment


                  • #10
                    Re: kako do 5kg manje

                    HVALA Dida... Ja prosto ne mogu da vjerujem koliko ste ljubazni
                    Sve sto bih trebala da jedem ,ja sam unosila u minimalnim kolicinama... Idem odmah u prodavnicu,i vec danas pocinjem sa zdravom ishranom... Nadam se da rezultati nece izostati
                    Jos jednom,VELIKO HVALA Dida !

                    Comment


                    • #11
                      Re: kako do 5kg manje

                      Caooos...
                      Moram da kazem da mi je super,i ne samo sto to vidim po farmerkama,vec se tako i osjecam
                      U sustini,ne jedem bas 120g P dnevno(pokusala sam Dida vjeruj mi),al i ovoliko koliko jedem je ,ja mislim i vise nego dovoljno s obzirom da ranije skoro nisam ni unosila proteine...
                      Ujutro se rijesim UH(i to u vidu zobenih pahuljica,izbacila kupovni musli),i onda,voce uzina i par badema,tunjevina ili neka riba 2-3 puta dnevno (napravila sam pauzu sa mesom i jajima,malo da odmorim :/) A povrce...tj kupus tamanim, i rucak i vecera... mali problem mi je druga uzina,tj 4i obrok...jela sam tofu,al mi je malo bzv pa sam ga za veceru prebacila,sa tunom(ovako ga manje osjecam)... Uzimala sam pecenu soju,al negdje sam citala da osim proteina ima dosta UH,pa ne znam bas...Ta uzina mi je bas problem,jer sam i cesto vani...nekad uzmem par badema,i to je to...
                      I da...trening isti,s tim sto sada vjezbe radim prije cardia
                      Najbitnije sto imam vise energije... i nadam se da cu da se zategnem,bar do ljeta
                      Eto...puno ste mi pomogli... Hvala Kelly i Dida... Javljam se jos

                      Comment


                      • #12
                        Re: kako do 5kg manje

                        Samo naprijed.
                        Originally posted by magarac
                        pogledajte u dide sliku, silni misici a dole ćevap, haha
                        dzaba mu sve

                        Comment

                        Working...
                        X