Announcement

Collapse
No announcement yet.

Trening uz lošu prehranu - rađe bi pojačao treninge, ili pio suplemente

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Trening uz lošu prehranu - rađe bi pojačao treninge, ili pio suplemente

    Pozdrav svima, novi sam ovdje, probat ću biti kratak.
    Htio bi se dovesti u formu do 8. mjeseca,pa vas molim za savjet - plan vježbanja (vježbe+trening) i prehrane.

    Imam 190 cm, 21 godinu i 95 kila. Tanke ruke,prsa i noge,malo veća guzica i ogrooman trbuh (dobio sam preko 20 kg u godinu dana).
    Nedavno sam počeo trenirat svaki dan u core gym-u. Znojim se ko nikad u životu, i postao sam puno izdržljiviji i jači (pomak u 2 mjeseca). Tam većinom trčim,radim na gumama i dižem utege,ali mi se trbuh nije smanjio,samo su mi ruke veće. Bio bi zahvalan kad bi imali kakve korisne vježbe s girjama za mene, predobre su. Ili općenito neki kvalitetan trening tamo-nije mi problem krepat sat vremena u komadu, dapače, ako koristi zašto ne.
    Imam volje i trčat svaki dan ak treba, a počet ću koristit bicikl za prijevoz, ako mislite da je to korisno-ja neznam više kaj da radim.

    Prehranu: nemam baš prilike jesti ribe/puretine/bezmasno-po navici jedem "slavonsku kuhinju" : 2-3 puta dnevno jedem (doručak skoro nikad), ogroman ručak i kontroliram se kolko tolko za večeru. Jedem svinjetinu u svim oblicima (pečena,pohana,čvarci,salame,kobase, ma sve), a krumpir i kruh sve više izbacujem. Ne jedem fast food ni čokolade,šećer, ni umjetne sokove. Jako derem po pivi i crnom vinu- skoro svakodnevno.

    Svi će mi reć da promjenim prehranu, al dajte to pustite za zadnje, rađe bi pojačao treninge, ili pio suplemente (ako ima nekakvih proteina-il kaj bi mi već trebalo uopće :S). Jer znam po sebi da ću prehranu najteže sredit,probo sam već par puta nekaj izmjenit i nemrem se kontrolirat.

    Eto valjda nisam zagnjavio,hvala svima na savjetima .

  • #2
    Re: Trening uz lošu prehranu, molim savjete.

    kad se kaze prehrana je 80% svega zna se na sto se misli, ako zelis smrsavit smrsavit ces s loson prehranon ako trosis dovoljno kalorija, ali od kvalitetne misicne mase nema nista...

    Comment


    • #3
      Re: Trening uz lošu prehranu, molim savjete.

      Ma jasno mi je to, al nemam baš prilike jest puretinu i ribu i ostalo što spada u zdravu prehranu...Mislim jedem hrpu salate, volim jest i kuhano povrće i sve zapravo, al ono kaj se nemrem prisilit popravit je to žderanje salame u 9 navečer. Za ručak se najedem,to mi je prvi obrok, i onda tek kasnije navečer kad više nemrem zdržat nekaj stovarim u sebe...nemrem se zamislit da jedem 5 puta dnevno, kak bi onda tek izgledo :S....sad evo čitam po forumu, pa si mislim skombinirat: core gym + vožnja biciklom cca 20 km dnevno + onaj hiit trening navečer. Jel to može bit dobro?

      Comment


      • #4
        Re: Trening uz lošu prehranu, molim savjete.

        zavisi sto zelis, za dobro oblikovano tijelo se triba dobro oznojit i zrtvovat, mozes postic nesto tako povrsno ali ne puno

        Comment


        • #5
          Re: Trening uz lošu prehranu, molim savjete.

          Ma i to mi je jasno...bavio sam se sportom 15 godina profesionalno,i sad sam se u godinu dana zapustio....al znam kak sam prije zgledo samo mislim da se neću moć vratit na to,zbog ovih dodatnih kila....a ta prehrana će me dotuć, mislim probat ću nekaj, vidjet ću kaj mi ljudi predlože, al sad me zanima kakav bi mi trening najviše koristio....

          Comment


          • #6
            Re: Trening uz lošu prehranu, molim savjete.

            Točno poduplaj sve treninge, što količinski što intenzitetom. E, onda kad vidiš da si na samrti, a drobina ti i dalje stoji, možda odlučiš pojesti posni sir umjesto čvaraka.

            btw. 15 godina bavljenja sportom, ni manje ni više nego - profesionalno!
            Originally posted by magarac
            pogledajte u dide sliku, silni misici a dole ćevap, haha
            dzaba mu sve

            Comment


            • #7
              Re: Trening uz lošu prehranu, molim savjete.

              doručak skoro nikad,slavonska kuhinja i deranje po pivi i vinu

              Comment


              • #8
                Re: Trening uz lošu prehranu, molim savjete.

                kobase,čvarci,salame....

                Comment


                • #9
                  Re: Trening uz lošu prehranu, molim savjete.

                  Zelis da ti kazemo da mozes jesti sta hoces, a kasnije ces doci kukati da nema rezultata ni nakon pola godine, razmisli
                  KMG - kilogram mišića godišnje ;/

                  Comment


                  • #10
                    Re: Trening uz lošu prehranu, molim savjete.

                    e jeste me sad popljuvali xD....
                    kažem da me prehrana muči jer volim puno jesti, ali mogu i želim to smanjiti....jednostavno mi ne paše doručak ujutro, a i ne vidim šta bi to jeo 5 puta dnevno...ne želim još mase,vjerujte ima me dosta hhhh....mogu sve to izbaciti,odnosno jesti u manjim količinama, al se ne mislim prebacivat na ribu i puretinu, to moji doma neće kuhat i čudno me gledaju svaki put kad dođem s tom idejom..nema tu pomoći...ja velim oću šunku stari donese špeka,ko je tu lud xD....
                    jel mi može neko napisat neki kvalitetni trening koji mogu radit u core gymu?
                    btw: @dida - 12 godina hokej i 3 godine veslanje, eto....

                    Comment


                    • #11
                      Re: Trening uz lošu prehranu, molim savjete.

                      "pobjednici traže načine,gubitnici razloge"

                      Comment


                      • #12
                        Re: Trening uz lošu prehranu, molim savjete.

                        Gle, zderanje salame nije bed navecer ako jedes malomasnu sunku npr. Odi u ducan i kupis i onu delikates purecu i udri po njoj do mile volje. Mozes i bezmasnu sunku jest slobodno, tj. odvoji si masno i daj starom da jede. To nije nuzno nista lose.
                        A da bi smrsavio moras jednostavno potrosit vise neg pojedes. U prijevodu, ako pojedes 5000 kalorija, to nije problem ako potrosis 5500 kalorija. No potrosit 5500 kalorija bez da se pretreniras je poprilicno tesko. Kazem ti, svinjetina nije toliko losa, meso je meso, dok je bezmasno, Jedino su ti spek i cvarci tu zajeb jer su puni masti. (vjerojatno i kobase)
                        Za dorucak se prisili nesto pojest. Probaj ovako. Recimo da ti je dorucak jedini obrok u danu kad smijes jest sto hoces. Tako da se za dorucak natrpaj cime oces (u nekim granicama normale ofc.), a onda kasnije probaj odrzat neki rezim kroz dan. I napucat se za rucak je isto problem, probaj ako mozes raspodjelit sve u barem 5 obroka. Takode, piva nije toliko kaloricna, no onda ju racunaj kao obrok kad ju vec ne namjeravas izbacit...
                        Evo to je to sto mi sad ovako umornom pada na pamet da ti relativno pametnog kazem. No iskreno mislim da s ovakvim stavom neces daleko dogurat. Najlakse je rec "stari mi donese spek". Meni nema nista draze od hrane nego domaci cvarci. Daj mi 5kg i pojedem ti 5kg u jednom danu. Stari mi donese 2 kg i ostavi na stolu. Tu ti nastupa samokontrola i koliki si karakter. To ti je vazno inace za zivot, ne samo u ovome slucaju.
                        -------------------------------=(| "PAIN IS MY FUEL!" |)=-------------------------------
                        Napreduje se... Avatar^^

                        Comment


                        • #13
                          Re: Trening uz lošu prehranu, molim savjete.

                          Originally posted by max_zg View Post
                          ..jednostavno mi ne paše doručak ujutro, ...
                          To ti samo misliš. Kad budeš redovno doručkovao vidjet ćeš koji je to preporod za organizam...
                          pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                          Comment


                          • #14
                            Re: Trening uz lošu prehranu, molim savjete.

                            hvala na odgovorima: evo odlučio sam promjenit prehranu, zadnja dva dana ne jedem ni špek ni čvarke ni kobase, počeo sam jest šunku,al to ko da je prazno, najrađe bi pojeo kilu šunke da budem sit. Al oke,kontroliram se. Za kasnu večeru (kad ogladnim oko ponoći, zmiksam si 2 naranče il jabuke pa to popijem). Za ručak moram jest ono kaj doma skuhaju,al jedem u manjim količinama,ne uzmem više dve porcije hhhh. A doručak,to mi i dalje ne paše, isto neko voće uzmem ili sendvič, al dobro, u dva dana se ni nemrem naviknut na niš drugačije.
                            Jučer sam otrčo 4 kruga oko bundeka nakon teretane, dušu sam ostavio. Al dns sam opet dobar trening napravio. Kažem zadovoljan sam sa svime osim sa trbuhom, njega bi htio maknut, a ruke su mi se povećale već, tak da računam da će mi se i dalje povećavat,ko i izdržljivost.

                            Comment


                            • #15
                              Re: Trening uz lošu prehranu, molim savjete.

                              hahahahahahaha

                              Comment

                              Working...
                              X