Announcement

Collapse
No announcement yet.

Startujem konacno pa treba mi zadnje savjete

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Startujem konacno pa treba mi zadnje savjete

    Pon: Ledja
    Uto: Grudi
    Sre: trbusnjake/podlaktica/listove
    Cet: Ruke
    Pet: Ramo
    Sub: Noge
    Ned: trbusnjake/podlaktica/listove i nakon svaki 2-3 trening cardio 30min zasto radim Defke..


    Prehrana:

    Obrok1: ovesne+3jaja+mljeko
    Obrok2(pred treninga): malo vise krumpira + 100gr piletine
    Obrok3(nakon treninga): 200gr piletine + ono sto ostalo od krumpira
    Obrok4: 100gr piletine(sve sto ostalo)+ salatu
    Obrok5: 3jaja+mlijeko

    Sada nz kako da nastimam prehranu zasto zelim ici u Gym ujutro kad nema guzve pa nz kada da ustanem ... ja sam planirao u 9 ujutro da mi je prvi obrok ama posle trebam ici u gym u 13:00 kada je vrucina pa treba mi neki savjet kako to da pospremim.....

    U ponedeljak startujem konacno pa treba mi zadnje savjete od iskusnih oko svega u gym i treninge i sve... sve savjete su dobredosle.. Hvala
    I live for BODYBUILDING

  • #2
    Re: Trening zadnje savjete...

    Previse treninga i premalo hrane, osim ako ti cilj nije da drasticno smrsas...
    Moj log
    http://purposeoverpain.jimdo.com/trening-log/

    Comment


    • #3
      Re: Trening zadnje savjete...

      Pa da i to mi je a sta ima u to previse treninga... ja kad trebam odmarat utorak i nedelju ja radim male misicne skupine i taj trening ne traje vise od 30 min... tako da ja cjeli dan odmaram poslje toga... mislim da je sasvim OK
      I live for BODYBUILDING

      Comment


      • #4
        Re: Trening zadnje savjete...

        Onda bolje miruj kod kuce ta dva dana jer realno gledajuci vezbanjem pojedinacno podlaktica, trbusnjaka i listova neces apsolutno nista dobiti, a na ove vrele ljetne dane kalorije se trose kao lude, i jos kad na to dodamo ovu prehranu koja i nije nesto kaloricna onda ces definitivno mrsavjeti... jedino ako nisi puno nizak i mrsav pa ti je onda ovo dosta kalorija...
        Moj log
        http://purposeoverpain.jimdo.com/trening-log/

        Comment


        • #5
          Re: Trening zadnje savjete...

          hm, pošto si početnik logično da ces imati puno grešaka koje ces vremenom ispraviti, znači samo kreni u teretanu i čitaj jos puno članaka i doci ce sve na svoje mjesto. Bitno je da budes uporan, da nemas prevelika očekivanja da preko noci postanes ono što želiš, zato treba puno truda al postici ces to onda sto je vrlo bitno (bar za mene) to je da zavolis vjezbanje i odlazak u teretanu i razmisljanje o tome sta ces jesti i slično i da ti to postane način života

          e sad sto se tiče programa treninga, i obroka, moze to puno bolje. Ja cu ti dati par savjeta, pa iskusniji neka me isprave ako grijesim.

          jedi otprilike 1 do 2 sata prije treninga, obrok prije treninga treba da uključuje većinom složene ugljikohidrate ( u mom slučaju, jedem zobene pahuljice sa mlijekom,bananom, i bademima ili kriške integralnog kruha sa marmeladom ) a ti jos potrazi koje su to namirnice sa slozenim ugljikohidratima.

          Obrok poslije treninga, potrazi po netu, ne znam hocu l ti najbolje objasniti, znači poslije treninga ti trebaju prosti ugljikohidrati jer ce ih organizam početi najbrze koristiti, ja jedem voće npr banane, suho grožđe, jagode i čokoladno mlijeko koje sadrzi kvalitetne proteine i ugljikohidrate takodjer, i za nekih sat vremena kruti obrok, mogu krompir i piletina recimo

          Program treniranja moras rasteretiti, jednostavno trebaju ti dani odmora, kako zbog mišića tako i zbog psihičkog odmora. Ja bih ti preporučio da treniras 3-4 puta sedmično. Slično ovom nesto

          Pon: Ledja, triceps
          Uto: odmor
          Sri: Prsa,biceps
          Čet: odmor
          Pet: ramena, trbusnjaci
          Sub: noge, i podlaktica ako je potrebno
          Ned: odmor

          Ovdje nisam uvrsio kardio, mozda ti za početak i ne treba pa kasnije uvrsti, sretno

          Comment


          • #6
            Poceo ali imam jedan prob i napravio jedna greska...

            Evo prvi dan sam poceo... trenirao biceps/ledja tako mi je instruktor reko sa 10 min kardio pred i 15 min kardio nakon treninga Sada napravio jednu gresku ovo jutro ... planirao sam da pojedem ovesne sa mljeko+3 jaja ali u mljeko sam stavio vise ovesne i za malo nisam povratio... zgadilo brate uh... sutra cu malo ovesne da stavim. Problem imam jer kada vjezbam biceps ljevi biceps mi jeee kako da kaze... nezni nego desni zasto sam desnjak. Obicno ljeva ruka mi otkazuje na srrjed vjezbanje i to me nervira a desna je ok... I danas sam morao da vjezbam sa 2kg jednorucne utege zasto ljeva otkazuje skroz naskroz.. Totalno... Neko da ima neki slicni prob i neki savjet?? Hvala pozz
            I live for BODYBUILDING

            Comment


            • #7
              Re: Poceo ali imam jedan prob i napravio jedna greska...

              uzmeš istu kilažu i tolko ponavljanja kolko si napravio sa slabijom rukom napraviš i sa jačom, makar bi i sa jačom mogao više ali to je prvenstveno da ti se ujednače bicepsi

              Comment


              • #8
                Re: Poceo ali imam jedan prob i napravio jedna greska...

                http://www.coopersguns.com/videos/ex.../incline-curl/ ovu sam radio prvo jedna pa dr ruka sa 2kg utege za zenske i dobro je bilo sa levom

                http://www.coopersguns.com/videos/ex...lternate-curl/ radio sa 3kg zenske utege problem u 2-3 set sa ljevom...

                http://www.coopersguns.com/videos/ex...nding-ez-curl/ ovu sam radio sa 2.5kg od jednu i dr strani u ako sipka teze 10kg znaci ukupon 15kg prvi set sam radio sam a 2 i 3 sa upomoc od instruktora.. Nz dali ce mi ojacat ljeva ruka
                I live for BODYBUILDING

                Comment


                • #9
                  Re: Poceo ali imam jedan prob i napravio jedna greska...

                  ma nemaš se oko čega brinuti, tek si počeo s teretanom. brzo ćeš napredovati, samo pazi da se ne pretreniraš

                  Comment


                  • #10
                    Re: Poceo ali imam jedan prob i napravio jedna greska...

                    ma ne prehrana mi je sredjena i radim sa instruktorom za sad..
                    I live for BODYBUILDING

                    Comment


                    • #11
                      Re: Poceo ali imam jedan prob i napravio jedna greska...

                      Prijatelju ne možeš za svako pitanje otvarati novu temu.
                      pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                      Comment


                      • #12
                        Re: Startujem konacno pa treba mi zadnje savjete

                        ma sorry brate ali hvata me nervoza zasto tako da se desi... ova ljeva rukaa :@
                        I live for BODYBUILDING

                        Comment


                        • #13
                          Re: Startujem konacno pa treba mi zadnje savjete

                          Normalno je da je jedna ruka malo snažnija od druge. Opterećuješ se glupostima, tek si počeo trenirati...

                          Comment


                          • #14
                            Re: Startujem konacno pa treba mi zadnje savjete

                            Nakraju je izaslo naopako... nije tako kako sto sam ja mislio ali nvm instruktor mi je dao ovaj raspored

                            Pon: Ledja/Biceps
                            Ledja
                            -Veslanje na donjoj koloturi
                            -Vučenje na lat spravi ispred glave
                            -Vučenje na lat spravi iza glave
                            -Hiperekstenzija pod kutom od 45 stupnjeva
                            -Vucenje na Hammer spravu (dolni hammer)

                            Biceps
                            -Stojeci pregib sa EZ sipku
                            -Stojeći pregib bučicama
                            -Pregib sa bucicama na kosoj klupi (prvo sa ljeva posle sa djesnu zasto ljeva mi je mnogo slabija)



                            Uto: Noge/Ramena

                            Noge
                            -hack-čučanj
                            -nožna ekstenzija
                            -nožni pregib
                            -podizanje na prste

                            Ramena
                            -radim za prednu glavu ramena neki potisak na jednu spravu nz kako se zove
                            -Lateralno dizanje bučicama u pretklonu
                            -Odručenje bučicama stojeći

                            Sre: Prsa/Triceps

                            Prsa
                            -Bench Press
                            -Bench Press (kosi)
                            -Pullover
                            -pec dec/odrucenje sa bucicama na ravnoj klupi

                            Triceps
                            -Pushdown
                            -Rope Pushdown
                            - Potisak preko glave sa bucicom

                            Cet: Kardio 1h

                            Pet: Kao Pon
                            Sub: kao uto
                            ned: kao sre

                            Tolko sta mislite vi??
                            I live for BODYBUILDING

                            Comment


                            • #15
                              Trebaju mi savjete...

                              Skinuo 1kg i opet ga vratio... zbog neke razloge oko 1 tjedan sam nemogao da se pridrzavam prave ishrane i resio sam ovako pa trebaju mi savjete od iskusnih.... Dakle razmislio i odlucio ovako ama nz sta da odlucim za konacno

                              1. ujutro u 7h kardio na prazan zeludac a vjecer u 20h trening sa utezima
                              2. ujutro u 9:30h utezima a vjeceri 20h kardio u gym (orbitrek)

                              Sta je po vas najbolje... ??
                              I live for BODYBUILDING

                              Comment

                              Working...
                              X