Announcement

Collapse
No announcement yet.

Brojke se spustaju kao lude, ali ne i salo

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Brojke se spustaju kao lude, ali ne i salo

    Dobar dan svima, ili veče , otvorio sam nalog da se malo posavetujem pošto vidim da ste eksperti .
    Imam 17 godina, visok sam oko 182, i kilogrami su išli i do trocifrenih brojeva, 102
    Ali za tu kilažu, po sebi, nisam uopšte debeo, a nisam ni mršav , tako mi i drugi kažu...Mislim, jesam krupan i sve to, imam sala na stomaku i na grudima, noge su mi jake jer dosta vozim bicikl, imam snage dosta, radim tu i poljoprivredne stvari, lopata, vile, bla bla...

    09.5.2013. sam odlučio na malo veći korak i krenuo sam u teretanu, izbacio hleb iz ishrane, ponekad pojedem crni onaj integralac teški...Često prespavam doručak, ali uvek pojedem za užinu neku bananu, ručak je klasika, radim na tome da bude svaki dan raznovrsno, salate, povrće, i meso (piletina ili tako nešto nemasno), posle opet neka užina i ne večeram. Malo me zeza ova škola sad, pa recimo ručam oko pola 12, odem u školu, dođem kući oko osam i odem u teretanu i poštujem pravilo nevečeranja iako osetim glad, ali naravno upoznat sam sa činjenicom da je izgladnjivanje loše. Naravno, desi mi se da odem nekad sa društvom pa se omrsim i pojedem pljeskavicu, ali to je recimo jednom nedeljno.

    Kad sam krenuo u teretanu, kao što rekoh, imao sam 102 kile i evo koji je danas, 15. jun i ova vaga k'o da me, da izvinete, zajebava, već imam 91-90,5 kila, pa sam se uplašio da se ne razbolim, da se pomerim s mesta.

    Imam ABC trening, znači ponedeljak prsa/biceps, utorak triceps/leđa i sreda noge/ramena, ponovim to i u nedelju odmaram. Posle svakog treninga uradim kardio na traci, 15 ili 20 minuta miksovano trčanje i brzo hodanje, tu mi piše da sam skinuo oko 140-150 kalorija po jednom kardio treningu. Šetam mnogo, vozim bicikl, nisam neki debeli no lifer koji bulji u kompjuter i kao ode da trenira, trudim se u teretani, dižem koliko mogu (a i to se povećava iz sedmice u sedmicu ).

    Voleo bih da skinem ovo šugavo salo sa grudi, dosta radim benč da bih posle, kad skinem to salo bio trag nekog mišića i mrzim kad neko spomene mit "TO ĆE SE SVE PRETVORITI U MIŠIĆ"

    Sad je moj problem što te kile idu neverovatnom brzinom dole, a salo ostaje i ne primećujem neke razlike.
    Da li sam prenaglio sa rezultatima da ih vidim posle mesec i po dana ili nešto drugo? Društvo pomagajte i dajte još neki savet, hvala vam.
    Last edited by noneimportante; 16-06-13, 02:24.

  • #2
    Re: Brojke se spustaju kao lude, ali ne i salo

    Pozdrav
    Cemu to izbacivanje vecere ako i sam znas da je lose ?! Moras povecat broj obroka na nekih 5-7 da ubrzas metabolizam a ne izbjegavat veceru...
    Moras drzat unos proteina visoko ako zelis zadrzati misice koje sad imas , sad radis sve suprotno i tijelo ce ti pojest i to malo misica sto imas...
    Izracunaj si bazalni metabolizam i racunaj da na kraju dana budes nekih 200 kcala u deficitu kad kile vise ne idu dolje rezi malo uh ili povecaj kardio i salo ce polagano ic dolje.
    4 treninga tjedno sa utezima ti je cisto dosta ako treniras kako spada i kardio nekih 3-4 puta
    Compliments destroy a bodybuilder, Criticisms make one .

    Comment


    • #3
      Re: Brojke se spustaju kao lude, ali ne i salo

      Kad protalaškaš malo forum, naučićeš puno o ishrani i suplementima.
      Ja imam sličan problem.... Salo oko stomaka i grudi. ,
      Samo to ide jako sporo. Noge su mi najviše omršavile i ako sam za manje od dva meseca tu imao najveći napredak u težinama, sa 70 sam podigao na 110 kg čučanj. Ali su mi noge i dalje tanke... Gluteusi nula i pri tome još uski kukovi... A stomak i grudi i dalje masni. Ima napredka u skidanju sala sa grudi i stomaka, ali intenzitete nije takav kakav bi ja želeo. Zato ću i danas da radim nešto i ako mi je dan za odmor. Makar tri serije po 50 skleka sada pre doručka, a večeras trbušnjaci.

      U svakom slučaju, moraš biti uporan.
      Pivo za masu, rakija za defku...

      Comment


      • #4
        Re: Brojke se spustaju kao lude, ali ne i salo

        Pozdrav
        Doručak moraš ubacit i večeru, što više obroka to je bolje. Trening ti je dobar samo ramena stavi poseban dan ili ubaci na dan kada radiš prsa. Cardio i HIIT ubaci isto. To što si izgubio većinom je voda i glikogen sad će se tek polako počet topit i masti.

        Comment


        • #5
          Re: Brojke se spustaju kao lude, ali ne i salo

          Šta je HIIT i kako izračunati bazalni metabolizam?

          Je l' valja ovako: Doručak oko 9 sati neki musli sa jogurtom ili mlekom (0,5% m.m), užina oko 11 neko voće, ručak oko 1 šta mi mater spremi, užina oko 4 neko voće ili u blenderu voće i jogurt pa neki milk šejk i večera oko 7, nešto lagano...?
          I da, uveče pijem Zeleni čaj.
          Last edited by noneimportante; 16-06-13, 13:18.

          Comment


          • #6
            Re: Brojke se spustaju kao lude, ali ne i salo

            Nevalja to ništa.
            Originally posted by magarac
            pogledajte u dide sliku, silni misici a dole ćevap, haha
            dzaba mu sve

            Comment


            • #7
              Re: Brojke se spustaju kao lude, ali ne i salo

              Citaj forum ! Ako ti je stalo do toga da smrsavis onda ces se potruditi informirat .
              Compliments destroy a bodybuilder, Criticisms make one .

              Comment


              • #8
                Re: Brojke se spustaju kao lude, ali ne i salo

                Originally posted by noneimportante View Post
                I da, uveče pijem Zeleni čaj.
                aha, e onda je uredu!
                Znoj štedi krv

                Comment


                • #9
                  Re: Brojke se spustaju kao lude, ali ne i salo

                  http://www.building-body.com/forum/t...7nu-definiciju
                  pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                  Comment

                  Working...
                  X