Announcement

Collapse
No announcement yet.

Dnevna potrosnja kalorija ?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Dnevna potrosnja kalorija ?

    Pozdrav iman jedno jednostavno pitanje , koliko od prilike tjelo samo svaki dan trosi kalorija (znan da je to od osobe do osobe) al koliko je negdi prosjek ako gledamo bez trcanja i icega , ja jos puno pijen vodee pa ono ?

  • #2
    Re: Dnevna potrosnja kalorija ?

    osnove momak, osnove!!

    BMR (ritam bazalnog metabolizma) je broj koji pokazuje iznos minimalne energije (kalorija) koja je potrebna da bi tijelo obavljalo osnovne funkcije: da bi se disalo, da bi se održavala cirkulacija krvi i temperatura tijela. Za grubo izračunavanje visine BMR potrebna su četiri podatka: spol, godine, visina i težina.
    Može se izvršiti i precizno računanje BMR uz pomoć kliničke analize potrošnje vazduha, ali ti testovi uglavnom nisu neophodni jer u najvećem broju slučajeva dobijene vrednosti odstupaju od onih koje se dobijaju preko formule za najviše 100kCal.

    (kopirano sa neke random stranice)

    imaš još i tdee (ovo sam guglaj)

    piješ puno vode? ne znam kakve to veze ima
    al znam da je to pametno kad su ovakve vručine
    The day you started lifting is the day you became forever small. Because you will never be as big as you want to be. Or as you think you are.

    Fak me, right?

    Comment


    • #3
      Re: Dnevna potrosnja kalorija ?

      a cua san da pijenje puno vode pali kalorije , cak san i vamo cita po ovome forumu to , al inace iman 15 ipo godina , musko , 180 , oko 78 kg

      Comment


      • #4
        Re: Dnevna potrosnja kalorija ?

        hahahaha ako vec znas da je sve idividualno cemu onda trazenje kao sto ti kazes prosjeka XD
        ovo s vodom je pobjedilo
        If people are not laughing at your goals, your goals are too small!

        Comment


        • #5
          Re: Dnevna potrosnja kalorija ?

          voda jedino mozda ima zanemarljiv efekt na BMR

          a to koji ti je BMR zavisi najvise od kilaze, spola i genetike
          A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


          If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


          * SHUT UP AND SQUAT *

          Comment


          • #6
            Re: Dnevna potrosnja kalorija ?

            meni vise manje na svim stranicama bmr izracuna oko 1900 jel to znaci da moje tjelo trosi 1900 kalorija na dan ako samo odmaran npr ?

            Comment


            • #7
              Re: Dnevna potrosnja kalorija ?

              Bazalni metabolizam je ono što tijelo potroši na održavanje osnovnih životnih funkcija, ugrubo se računa koliko imaš kg pa pomnožiš sa 20.
              Imaš i više tih kalkulatora za izračun bazalnog i ukupne dnevne potrošnje kalorija:

              http://www.dijeta.net/BMR-TDEE.htm
              pobjednici traže načine a gubitnici razloge

              Comment


              • #8
                Re: Dnevna potrosnja kalorija ?

                znan tu san i ja gledao BMR oko 1900 mi je a TDEE oko 2900

                Comment

                Working...
                X