Announcement

Collapse
No announcement yet.

Prehrana i trening za topljenje masti

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Prehrana i trening za topljenje masti

    Ovako, znam da se o temi i previše pisalo, znam da se na svakom koraku može naći savjet za ovu temu, ali bih volio s vama podijeliti svoju prehranu, ciljeve i svoje vježbanje. Želio bih da naglasim da sam amater, ne smatram se nikakvim stručnjakom, i rado ću prihvatiti ispravljanje mojih grešaka.

    Dakle imam 178 CM visine, 80KG težine. Moj cilj je da težinu ili zadržim ili povećam, to se nadam da ćete mi vi reći, ali ja definicije skoro da i nemam, nisam prije vježbao. Trebam istopiti dosta masti i povećati svoju mišićnu masu.
    Što se tiče uvjeta za vježbanje u teretanu ne idem, ali imam dosta sprava za svoje vježbanje kući. Ako treba navesti ću koje.

    Moj trening izgleda ovako:
    Lagano zagrijavanje od 10 minuta s povećanjem inteziteta zadnje 2-3 minute.
    Onda 30 minuta:
    20 sklekova
    20 trbušnjaka
    20 čučnjeva
    50 skokova (stajanje u prirodnom položaju, onda skok u raskorak i ruke iznad glave)
    15 sklekova
    15 trbušnjaka
    20 pull-upa na vratilu (koristim stolicu kao potporu ali sve više i više svoje težine koristim)
    15 sklekova sa skokom (sklek, čučanj, skok, čučanj, sklek)
    Preostalo vrijeme potrošim na razne stvari, uvijek mijenjam malo sam na vreći za boks, malo z-šipka, malo ručni utezi, malo bench klupa, itd. Ne nužno uvijek isto, nekada ako mi ostane cca 10 min svo vrijeme provedem na bench klupi npr.
    Vježbam tek mjesec dana ali sam zadovoljan sobom, nisam prije imao običaj ovoliko vježbati u komadu.
    Također želim da naglasim da mi je rutina uvijek ista, ali mjenjam načine izvođenja sklekova i trbušnjaka, i dizanja na vratilu. Jedan dan na ovaj način, drugi na onaj itd...
    Vježbam od pon-pet, sub i ned radim cardio po 25 minuta.
    Još jedna stvar koju želim da kažem je da ja ove vježbe od starta radim punim intezitetom i uopće nemam odmora pauze ili predaha. Znači samo navalim na sve ovo i ne stajem dok ne završim. Kardio također.
    Dal griješim ili ne griješim s ovakvim treningom ne znam, ali otkucaji srca su mi uvijek visoki. Uz to sam za ovih mjesec dana uspio znatno poboljšati svoju kondiciju i izvođenje ovih vježbi pa valjda nije sve tako crno, ako ništa lakše ću izvoditi vježbe koje mi vi preporučite.

    Što se prehrane tiče moj dan izgleda ovako:
    Doručak 2 banane ili kuhana jaja ili zobene pahuljice

    Ručak samo meso i salata. Meso pržim s maslinovim uljem

    Poslijepodne pojedem nešto od ponuđenog iz doručka, ono što nisam taj dan već jeo

    Predvečer se naklepam sira, eventualno još neko meso, ili popržim jaja. Tu se najedem dosta.

    To je otprilike to, mislim svjestan sam da griješim, jelovnik sam si izabrao tako da se pokušam hranit zdravo, a da se i dalje osjećam ugodno jer me bilo strah da ne odustanem, ja još uvijek tek počinjem s vježbanjem.
    Pijem samo kavu (tursku) s umjetnim zaslađivačima izjutra, nekad i predvečer. 2-3 litra vode, sokove uopće ne pijem ni gazirane ni negazirane. Kruh ne jedem, slatko ne jedem.

    Stvar je u tome da također želim da uključim proteine u ovo sve pa me zanima dosta stvari.
    Paket koji želim da kupim je od renomiranog proizvođača (ne znam smije li se reklamirati)
    Sastoji se od Whey proteina, fat burnera, omega 3 kapsula i šumećih multivitaminskih tableta.
    Da li je to ok?
    Dalje, kako da koristim Whey? Jasno mi je za pola sata nakon treninga, ali negdje piše da se koristi i prije treninga, a negdje da se ne koristi prije treninga. Dal se koristi pred spavanje? Ako ne, zašto? Šta ako se desi da je moj trening kasno uvečer, dal da uzmem whey tada? Dal da uzimam ujutro ili ne? Ima li koristi od Wheya na moje kardio dane? I uopće, da li biste mi preporučili whey za moj cilj, hoće li mi pomoći? Hvala vam

  • #2
    Re: Topljenje masti

    moze neka slika ..posto govoris da trebas istopiti dosta masti..konfuzno je ovo sve...hrana ti je katastrofa...tj kazes svjestan si da grijesis ali ipak hoces rezultate..neide to tako..moras se dovesti u red u tom smislu da prvo regulises ishranu i napravis sebi barem 4 kvalitetna obroka sa svim potrebnim nutrijentima..Sto se vjezbi tice poprilicno si ogranicen i to ce da ti daje rezultat jedno vrijeme i onda moras da mjenjas nacin vjezbanja...tj da pokusas da vjezbas zasebno misicne partije...A sve ostale odgovore imas na forumu i kako whey da koristis i kako omegu da pijes i fat burnere i sve ostalo....

    Comment


    • #3
      Re: Topljenje masti

      Ne može se to sve napisati u jednoj rečenici. Najbolje je da uzmeš privatnog trenera i maksimalno iskoristiš taj početnički bum. Fali ti mišićne mase a što više mišića imaš, lakše se definirati - skidati salo.
      pobjednici traže načine a gubitnici razloge

      Comment


      • #4
        Re: Prehrana i trening za topljenje masti

        Ma vidi prijatelju, ja sam došao do te faze gdje sam odlučio vježbati, ali nisam želio da se odmah bacim na suplemente i trenere bez da prvo sam pokušam da vidim hoće li to ići. Uistinu ne smatram da ja radim u ovoj fazi nešto visokokvalitetno, nekako gledam na to kao na uvod, na upoznavanje i navikavanje sebe s vježbanjem i odricanjem u prehrani. Tek sada želim da stisnem i da dam sve od sebe u prehrani i vježbanju. Slike mi malo iskreno bezveze stavljati, građom sam mezomorf, oduvijek imam široka ramena i razvijena prsa iako nisam nikada pretjerano aktivno vježbao. Problem su mi bokovi i masne naslage na njima (razumijem da se salo ne skida lokalno). Nekako sam se nadao da ću dobiti uputstva za svoje sljedeće korake, a za pomoć pitam jer koliko god internet bio od pomoći s informacijama za ovu temu, isto toliko i odmaže jer na jednu temu 1000 ljudi govori 1000 različitih stvari.
        Što se tiče trenera, to je opcija oko koje se dugo dvoumim, ali izgleda da nema druge.

        Comment


        • #5
          Re: Prehrana i trening za topljenje masti

          Prvo se oslobodi predrasuda, suplementi nisu nikakvo zlo niti nikakva kemija, nego koncentrirana hrana, isto kao što je to šećer, brašno, ulje i većina namirnica koje jedemo. Ne raste ni kruh na drvetu pa nitko nema predrasude prema njemu, kužiš?
          Početnici mogu istovremeno skidati salo i nabijati mišićnu masu, šteta je tu fazu propustiti, o tome ti govorim.

          Sve što te zanima piše ovdje na forumu i portalu, ako želiš to ubrzati uzmeš si trenera.

          Ukratko utezi i pravilna prehrana dovode do rezultata.

          Ako hoćeš, reci nam odkuda si da ti možemo preporučiti nekoga.
          Last edited by kelly; 18-12-13, 14:07.
          pobjednici traže načine a gubitnici razloge

          Comment


          • #6
            Re: Prehrana i trening za topljenje masti

            Ja uopće nemam predrasuda o suplementima, i želim da naručim pomenuti paket, ali nisam dovoljno stručan da ocijenim jel taj paket ono što meni treba za moj cilj, a budući da sam laik ne bih da naručujem taj paket ovako napamet. Samo me zanimalo dal netko s mojim ciljem ima koristi od takvog paketa, odnosno dal da ga naručim.
            Pa imam ja par tih trenera koje mogu pitati za pomoć, moj problem je što radim dva posla, nekad radim 4 nekad 5 dana tjedno. A na te slobodne dane jedva čekam da odmorim. ;P Zato sam si i opremio teretanu kući, da mi je blizu i da se ne moram ''spremat'' za ić vježbat.
            A trenera nisam iz istih razloga uzimao, ali probat ću već nać neko rješenje. Hvala vam

            Comment


            • #7
              Re: Prehrana i trening za topljenje masti

              Možeš si uzeti i sve posebno, preporuka za tebe: whey, multiVM, omega3, C vitamin i kofein:
              http://www.building-body.com/shop/

              Dex imaš u DM-u.

              OK je trenirati kući, samo prije toga trebalo bi naučiti pravilnu tehniku. Ako već ne možeš u teretanu redovno, odi bar kad možeš, da naučiš.
              Vježbe sa video prikazom imaš ovdje:
              http://www.building-body.com/forum/t...video-prikazom!
              pobjednici traže načine a gubitnici razloge

              Comment


              • #8
                Re: Topljenje masti

                Originally posted by kelly View Post
                Ne može se to sve napisati u jednoj rečenici. Najbolje je da uzmeš privatnog trenera i maksimalno iskoristiš taj početnički bum. Fali ti mišićne mase a što više mišića imaš, lakše se definirati - skidati salo.
                Neki su se i na teži način uvjerili...

                Comment


                • #9
                  Re: Topljenje masti

                  Dakle ja trebam da radim na svojoj mišićnoj masi, pa onda na skidanju sala? Da, mislim, izvinite malo je to sve zbunjujuće vjerujem da su vama to banalne stvari ali amateru treba stvarno puno da to sve pohvata, bez uvrede ali forum je pun linkova koji ne rade i tema u kojima se ljudi radije svađaju nego da daju konkretne savjete. Da ne spominjem da se dosta savjeta kosi jedno s drugim.
                  Iako je moj cilj da mi kilaža ostane približno ista svejedno trebam da nabijam masu pa onda definiciju? Ili da sad rješavam salo pa onda nabijam zdravu masu? Je li bitan redoslijed? Dal je uopće ok da sa svojih 178 cm imam nekih 82-3 kila u konačnici? Čitam dosta po forumu i sastavljam sebi lagano neki jelovnik, još ću si sastavit plan vježbanja pa ću stavit ovdje kroz dan-dva kad završim.
                  Hvala vam na strpljenju

                  Comment

                  Working...
                  X