Announcement

Collapse
No announcement yet.

Keto ili Rotacija UH??

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Re: Keto ili Rotacija UH??

    Gavranka ne znam tocno za kalorije ja vjerujem da sam unosila cak i manje nego sad,greska mi je bila to sto nisam imala nikakvu fizicku aktivnost,imala sam mozda 2 ,rijetko kad 3, neredovna i u kasne sate ,obilata obroka,jela sam ujutro,oko 1 sat i ponekad navecer oko 10ak. Ne znam mozda se i varam ,ali ne silazim s 60kg zadnje 3 godine.

    Jelovnik mi je otrpilike ovakav u dane s visokim UH:

    1. 9-10 3 jaja(3bj i 1 zum)
    80grama zitarica s 1.5dcl mlijek1
    2.12-13 tuna 100grama
    krompir250gr ili riza 80gr
    +salata
    3.15-16 pileca prsa 100grama
    riza 70grama+salata
    4.18-19 tuna 100grama+salata
    5.do 21 posni 100-150grama+bademi

    Npr ja ovo sve jedva pojedem,ako negdje grijesim,recite mi .

    Znaci cilj mi je malo se zategnuti,nastaviti s zdravom prehranom i naravno bučice vise ne ispustam iz ruku .
    Last edited by Nina123; 13-01-14, 21:22.

    Comment


    • #17
      Re: Keto ili Rotacija UH??

      U tom slučaju ne bi uopće trebala ići u deficit za početak jer sama promjena prehrane i uvođenje treninga će rezultirati promjenama. Izračunaj si TDEE i jedi toliko tjedan-dva da vidiš što se događa s kg. Ako stagniraš smanji kalorije za 200-300 i opet gledaj tjedan-dva što se događa. Ovakvim naglim promjenama možeš samo poremetiti metabolizam, a teško da ćeš kvalitetno smršati tj. smanjiti bf. Prije ćeš zbog uvođenja treninga i premalo hrane gubiti mišićnu masu umjesto sala jer je to vjerojatno preveliki deficit za tebe. Od junka i nikakvih fizičkih aktivnosti do (na pojedine dane) samo 900 kcal- razmisli malo...
      Simplify.

      There are no shortcuts to any place worth going.

      ON GOOD DAYS I WORKOUT. ON BAD DAYS I WORKOUT
      HARDER.


      Comment


      • #18
        Re: Keto ili Rotacija UH??

        Hm,sad si me zbunila,al ajde poslusat cu te 2-3 tjedna cu probati sa treninzima i korigovanom prehranom pa cu vidjeti sta ce se desavati,jel u redu da to bude prehrana slicna ovoj koju sam napisala tj u okviru 1600kcal,naravno bez junka i gluposti?

        Comment


        • #19
          Re: Keto ili Rotacija UH??

          A TDEE mi iznosi oko 2139 ,,BMR 1380x1.55 - 20% (ja sam racunala 500kcal) sa tim deficitom ispadne da bi trebala unositi oko 1600kcal
          Last edited by Nina123; 13-01-14, 23:13.

          Comment


          • #20
            Re: Keto ili Rotacija UH??

            Ako ti je TDEE 2140 kcal ja bih radije prvi tjedan krenula sa 2000 kcal pa onda spuštala prema potrebi. Jelovnik ti je dobar. I, uvijek ciljaj da poslije treninga jedeš P+UH obrok.

            P.S. Moraš shvatiti da TDEE koji si izračunala možda i nije točan odnosno tek ga moraš pronaći. Zbog toga ovo testiranje i oprez da ne spustiš previše kcal što bi bilo vrlo kontraproduktivno.
            Last edited by gavranka; 14-01-14, 00:03.
            Simplify.

            There are no shortcuts to any place worth going.

            ON GOOD DAYS I WORKOUT. ON BAD DAYS I WORKOUT
            HARDER.


            Comment


            • #21
              Re: Keto ili Rotacija UH??

              Povisila sam na 1900 pa cu vidjeti kako ide,a trening mi je oko 11h izmedju dva obroka s UH. Gavranka hvala puno na savjetima,lijep pozdrav.

              Comment

              Working...
              X