Announcement

Collapse
No announcement yet.

mrsavljenje,gubitak sala

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • mrsavljenje,gubitak sala

    Evo ovako prvo pozdrav svim dobrim ljudima koji su voljni i zeljeli bi mi pomoc jer imam OGROMAN PROBLEM ... evo ovako moja prica pocinje prije otprilike 2.5 mjesec imao sam 101 kg. I ofc zeljeo smrsavjeti i naravno u to sam usao neiskusan... Poceo sam raditi insanity i smanjio unos kalorija na 1400-1500 i o tome nisam imao pojma poslje 18 sati nisam jeo nekad sam jeo dva nekad tri obroka na dan nekad je bilo i manje od 1000 kalorija na dan i zavrsio sam s insanity programom i sad imam oko 82 kg (znaci u 2 mj sam izgubio oko 18 kg)ali jos uvjek ima masti no u medjuvremenud poceo radit focus t25 i tako razgovarao s nekim tipom koji mi je reko da sam uz mast izgubio i misice znaci vidi se velik napredak prije insanitya i poslje ali ima jos sala na stomaku i tako a zelio bih DEFINICIJU i stvarno sam.predan vjeznanju e sad par stvari koje me brinu....
    1 Novi sam u svemu MOLIM VAS pomozite da skinem to salo i da dodjem do defke valjda nisam zaribo stvar do kraja tip s kojim sam pricao reko mi je da si izracunam kcal i da oduzmem 500 kcal deficita da mrsavim pola kg na tjedan ja sam to nesto racunao i ispada mi 2000 kcal na dan da trebam unjet i oko 200 UH MOLIM VAS AKO IMA NEKA DOBRA DUSA DA TO PROVJERI jel to ispravno da nebrljam jos vise netko ko je iskusan evo moji podaci kg 82 visina 184 cm godine 20 trening 5x tjedno focus t25 ( ako mi netko bude voljan pomoc da progugla malo o tezini treningai to) i 3x tjedno teretana MOLIM VAS.AKO NETKO MOZE PROVJERIT ZA UGLJIKOHIDRATE I KCAL JEL ISPRAVNO AKO NIJE DA MI NAPISE KOLIKO JE NIO BIH ZAHVALAN...

    2 STVAR nesto sam citao po netu i naidjem na yoyo efekt i sad me to brine posto sam.unosio jako malo kalorija posljednjih dva mj HOCU LI SE JA SAD UDEBLJAT ZNACI VRATIT TEZINU AKO BUDEM UNOSIO TIH 2000KALORIJA ( AKO JE ISPRAVNO IZRACUNATO ) IAKO SAM U KALORIJSKOM DEFICITU -500 ili cu i dalje gubiti salo....

    3 stvar evo ovako stoji stvar moj posao inace radimu turnusu znaci 12 sati od 07 00 do 19 00 drugi dan od 19 00 do 07 00 i dva dana slobodan e sad me zanima sto se tice prehrane kako da to izvedem kako nezz da jedem dok radim nocnu ili ne il neznam viseglava mi je puna svega jednostavno sam u zacaranom krugu i nevidim izlaz STRAH ME DA MI SE KG NECE VRATIT DA NEDOBIJEM TAJ YO YO EFEKT jel ima kakve nade za mene ..?

    3 prehrana to sam stvarno los izbacio sam fast food i slatkise i secer i sol i to ugljikohidrate jedem ujutro(umjereno) popodne(umjereno) kako se blizi noc i to prelazom na kuhani bjelanjak posni sir pecenu piletinu ...jel mi moze netko od vas pomoc oko prehrane savjetima nekim ili nesto jer sam sad stvarno uprsko ...

    evo to je to za sad ispricavam se na dugom postu ako me jos sta bude zanimalo pitat cu... Ispricavam se adminima ako sam profulo post jer stvarno sam na rubu i ne znam sta cu zelio bih napraviti nesto od sebe znam da sam.pogorso stvar ali nadam se da ima dobrih ljudi koji su voljni pomoc da izvucem ono najbolje da se sredim konacno... Veliko Hvala od srca...
    Last edited by modunjo; 13-01-14, 02:13. Reason: izostanak vazne informacije

  • #2
    Re: mrsavljenje,gubitak sala hitnoo pomoc trebam...

    1) odprilike je dobro, samo u racunicu od 2000 kcal moras ubaciti i proteine i masti ne samo UH

    2) vjerovatno ne, mozda i hoces ako si bas zeznuo metabolizam, mada sumnjam...u svakom slucaju opusti se, vrijeme ce pokazati i kad se to desi napravices potrebne korekcije

    3) ima nade

    3-2) mogu ja.... nauci brojati makrose i budi ustrajan u pogadjanju istih na dnevnoj bazi


    bonus: potrudi se da post bude pregledniji, nema potrebe pola teksta PISATI CAPS LOCKOM JER BODE U OCI A ISTOVREMENO ODVRACA LJUDE OD TOGA DA TI POMAZU...po mogucnosti jasno odvoji informacije o sebi ipitanja koja imas





    ali kao prvo: smiri se....kako je post napisan neko bi rekao da je pitanje zivota i smrti...stres ti nece dobro doci u ovom pokretu ka boljem tijelu
    A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


    If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


    * SHUT UP AND SQUAT *

    Comment


    • #3
      Re: mrsavljenje,gubitak sala hitnoo pomoc trebam...

      http://www.building-body.com/forum/t...7nu-definiciju
      pobjednici traže načine a gubitnici razloge

      Comment


      • #4
        Re: mrsavljenje,gubitak sala

        Originally posted by TripleZ View Post
        1) odprilike je dobro, samo u racunicu od 2000 kcal moras ubaciti i proteine i masti ne samo UH

        2) vjerovatno ne, mozda i hoces ako si bas zeznuo metabolizam, mada sumnjam...u svakom slucaju opusti se, vrijeme ce pokazati i kad se to desi napravices potrebne korekcije

        3) ima nade

        3-2) mogu ja.... nauci brojati makrose i budi ustrajan u pogadjanju istih na dnevnoj bazi


        bonus: potrudi se da post bude pregledniji, nema potrebe pola teksta PISATI CAPS LOCKOM JER BODE U OCI A ISTOVREMENO ODVRACA LJUDE OD TOGA DA TI POMAZU...po mogucnosti jasno odvoji informacije o sebi ipitanja koja imas





        ali kao prvo: smiri se....kako je post napisan neko bi rekao da je pitanje zivota i smrti...stres ti nece dobro doci u ovom pokretu ka boljem tijelu
        U tih 2 000 kcal ukljuceni su priteini i masti poslje treninga popijem whey ili neki protein. I piletina jaja i puno posnog

        2 iskreno se nadam da nisam zeznio metabolizam

        3 hel mi mozes mali bolhe objasniti sto su makrosi i za ceg sluze te kako ih pogadjati te kiliko mi treba na fnevnoj bazi ...

        Hvala na svakoj pomoci

        Comment


        • #5
          Re: mrsavljenje,gubitak sala hitnoo pomoc trebam...

          gle mogu ti reci ovako ja ti radim u hitnoj i isto tako imam turnuse kao i ti. sto se prehrane tice tu je samo planiranje svih obroka u danu najvaznije. vecer prije si kuham rucak radim dorucak pre i postworkout meal jer poslije posla idem odmah u teretanu. u nocnu si nosim veceru i neke grickalice tipa bademi,orasi i tako slicno da malo zavaram glad....pijem puno vode da mi zeludac bude pun jer valjda budem manje gladan jedem takoder puno povraca onda za veceru iz istog razloga i nosim si jos proteine da u noci pojedem ako sam stvarno jako gladan i napavim ih na gusto pa ih sa zlicom jedem
          This is your life and it’s ending one minute at a time

          Comment


          • #6
            Re: mrsavljenje,gubitak sala

            Originally posted by dominik11 View Post
            gle mogu ti reci ovako ja ti radim u hitnoj i isto tako imam turnuse kao i ti. sto se prehrane tice tu je samo planiranje svih obroka u danu najvaznije. vecer prije si kuham rucak radim dorucak pre i postworkout meal jer poslije posla idem odmah u teretanu. u nocnu si nosim veceru i neke grickalice tipa bademi,orasi i tako slicno da malo zavaram glad....pijem puno vode da mi zeludac bude pun jer valjda budem manje gladan jedem takoder puno povraca onda za veceru iz istog razloga i nosim si jos proteine da u noci pojedem ako sam stvarno jako gladan i napavim ih na gusto pa ih sa zlicom jedem
            A kad dolazis ujutro iz nicne primjer u 7 dodjem slomljen i sta dal da doruckujem pa odem spavat il da odem spavat odma bez dorucka sta kako??

            Comment


            • #7
              Re: mrsavljenje,gubitak sala

              Originally posted by modunjo View Post
              A kad dolazis ujutro iz nicne primjer u 7 dodjem slomljen i sta dal da doruckujem pa odem spavat il da odem spavat odma bez dorucka sta kako??
              pa gle posto sam i ja htio smrsavit izbjegavao sam jesti ujutro jer sam isao odmah spavat...sada sam na nekih 90kg i polako se vide i plocice na trbuhu i imam puno manje sala nego prije....mislim imam jos uvijek i sada se ne trudim toliko manje kalorija unest kao prije...puno vise jedem proteina.....recimo da su mi meduobrok iskljucivo proteini. ujutro kao sto sam rekao sam izbjegavao bilo sta jesti,ali sada recimo prije spavanja popijem proteine....vidim da se ne debljam tj ne dobivam sala...kilaza mi je ugl ista trenutno zadnjih 2 tjedna i manje sala imam....mozda ce iskusnije od mene bolje znati,ali eto tako ja trenutno radim....s vremenom sam sada upoznao bolje tijelo i vidim sta mi pase i sta ne i kako mi na sta reagira....nadam se da ces i ti s vremenom vidjet kako ti najbolje sta odgovara
              This is your life and it’s ending one minute at a time

              Comment


              • #8
                Re: mrsavljenje,gubitak sala

                Originally posted by dominik11 View Post
                pa gle posto sam i ja htio smrsavit izbjegavao sam jesti ujutro jer sam isao odmah spavat...sada sam na nekih 90kg i polako se vide i plocice na trbuhu i imam puno manje sala nego prije....mislim imam jos uvijek i sada se ne trudim toliko manje kalorija unest kao prije...puno vise jedem proteina.....recimo da su mi meduobrok iskljucivo proteini. ujutro kao sto sam rekao sam izbjegavao bilo sta jesti,ali sada recimo prije spavanja popijem proteine....vidim da se ne debljam tj ne dobivam sala...kilaza mi je ugl ista trenutno zadnjih 2 tjedna i manje sala imam....mozda ce iskusnije od mene bolje znati,ali eto tako ja trenutno radim....s vremenom sam sada upoznao bolje tijelo i vidim sta mi pase i sta ne i kako mi na sta reagira....nadam se da ces i ti s vremenom vidjet kako ti najbolje sta odgovara

                ja trenutno oko 82 kg imam i et ima jos sala a zelim do plocica doc do definicije znaci po tvom bi cisto ujutro bilo dobro da jedem nesto proteinsko kao npr posni sir ne deblja a bogat proteinima ??

                Comment


                • #9
                  Re: mrsavljenje,gubitak sala

                  Originally posted by modunjo View Post
                  ja trenutno oko 82 kg imam i et ima jos sala a zelim do plocica doc do definicije znaci po tvom bi cisto ujutro bilo dobro da jedem nesto proteinsko kao npr posni sir ne deblja a bogat proteinima ??
                  pa mislim ujutro ti treba energije...ja ne bih izbacivao UH....mozda samo kolicinski manje......zobne su uvijek dobar izbor.....ma myfitnesspal mozes upisat sta jedes i on ti izracuna kalorije i makrose i znas koliko si cega pojeo....ali ugl da proteinski bogata prehrana...ja UH imam ujutro i ponekad za rucak tipa integralna riza i sl....ili povrace bogatije UH...mrkva,grah i tako.....
                  This is your life and it’s ending one minute at a time

                  Comment


                  • #10
                    Re: mrsavljenje,gubitak sala

                    Originally posted by dominik11 View Post
                    pa mislim ujutro ti treba energije...ja ne bih izbacivao UH....mozda samo kolicinski manje......zobne su uvijek dobar izbor.....ma myfitnesspal mozes upisat sta jedes i on ti izracuna kalorije i makrose i znas koliko si cega pojeo....ali ugl da proteinski bogata prehrana...ja UH imam ujutro i ponekad za rucak tipa integralna riza i sl....ili povrace bogatije UH...mrkva,grah i tako.....
                    Ma mislim ujutro kad dodjem iz nocne smjene pruje nego sti odem spavat da pojedem malo posnog ili da nista nejedem ?

                    Comment


                    • #11
                      Re: mrsavljenje,gubitak sala

                      Originally posted by modunjo View Post
                      Ma mislim ujutro kad dodjem iz nocne smjene pruje nego sti odem spavat da pojedem malo posnog ili da nista nejedem ?
                      aha to....pa ne znam iskreno.....ja sam kako kada...nekad jeo nekad ne...proteine ako mozes uzmi ako ne onda posni recimo.....ja bih tako...za mene to funkcionira....ajmo reci ovako da imas na tisuce bodybuildera i fitness trenera koji izgledaju kao savrseno i svaki od njih ima svoju teoriju kako jesti i kako vjezbati tako da ziher ne postoji samo jedan ispravan nacin...ima ih puno ...samo se treba pridrzavati nekih pravila...tako da ne znam sta bih ti rekao..kad sam imao preko 100kg nisam jeo nista ujutro iz nocne nego sam legnuo spavati....sada kad imam puno manje popijem proteine...a ponekad opet nista(ali to rijetko)....dakle na tvom mjestu ja bih sada pojeo bar proteine....ziher nece u salo ici
                      This is your life and it’s ending one minute at a time

                      Comment


                      • #12
                        Re: mrsavljenje,gubitak sala

                        Već se ovdje pričalo o promjeni režima ako se radi noćna.

                        Oni koji rade dnevnu smjenu, zadnji obrok prije spavanja im je posni sir (kazein) + masti (orašasti plodovi...),
                        a oni koji rade noćnu, tijekom noći bi trebali pojesti P + UH, a onda prije spavanja P + M.

                        Prehrana se ne mijenja, tempiranje prehrane da.
                        Bez obzira radio dnevnu ili noćnu smjenu i dalje se mora unositi tijekom dana dok si aktivan odgovarajući broj kalorija, proteina, ugljikohidrata i masti.

                        Comment


                        • #13
                          Re: mrsavljenje,gubitak sala

                          Originally posted by Gogeta View Post
                          Već se ovdje pričalo o promjeni režima ako se radi noćna.

                          Oni koji rade dnevnu smjenu, zadnji obrok prije spavanja im je posni sir (kazein) + masti (orašasti plodovi...),
                          a oni koji rade noćnu, tijekom noći bi trebali pojesti P + UH, a onda prije spavanja P + M.

                          Prehrana se ne mijenja, tempiranje prehrane da.
                          Bez obzira radio dnevnu ili noćnu smjenu i dalje se mora unositi tijekom dana dok si aktivan odgovarajući broj kalorija, proteina, ugljikohidrata i masti.
                          E to me zanimalo..hvala na savijetu ,vald ce bit nesta od mene sam da nenastupi sad taj yo yo efekt naveo sam razloge u prvom postu...

                          Comment


                          • #14
                            Re: mrsavljenje,gubitak sala

                            Ne bi se modunjk pohvalio da mu pločice krenule iskakati i da prehrana i treninzi daju rezultate hehe

                            Sent from my LG-P880 using Tapatalk
                            http://www.youtube.com/watch?v=HB7EljkVm6A
                            BB AND THIS !

                            Comment


                            • #15
                              Re: mrsavljenje,gubitak sala

                              UH ujutro i prije treninga naravno kvalitetni....ostalo P+povrće i P+M itd...zdrave masti sjemenke itd...pusti računanje to su gluposti(ne zamaraj se s time)...posle treninga 20-30min kardio...po mogućnosti neki lagani fat burner prije treninga kao kick...Thermo Speed Xtreme,Animal Pak...

                              Comment

                              Working...
                              X