Announcement

Collapse
No announcement yet.

Jaja ili žitarice za doručak,razlika u sitosti?Da ili ne?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Jaja ili žitarice za doručak,razlika u sitosti?Da ili ne?

    Zanima me da li promjena namirnica za određeni obrok utiče na metabolizam?
    Konkretno da li će mi šta poremetiti zamjena jaja i voća za doručak žitaricama ili je bitno držati se kalorijskog okvira?
    Zanima me ima li razlike u osjećaju sitosti jer me ovakav doručak dugo drži sitom.Kuhana jaja,banana ili jabuke,cimet,chili,kurkuma,biber...
    To je prvo pitanje.

    Drugo,molim savjet!
    Inače postigla sam željenu težinu kalorijskim deficitom,fizička aktivnost mi je vrlo mala(ne idem u teretanu i ne bavim se sportom,cilj mi je bio smršati).Znači skidala sam 0.5-1 kg sedmično.

    Imam 33 god.,166/53,dnevni unos kalorija ccc 800.
    Je li to ok ili mi može narušiti zdravlje?Podsjećam,fizička aktivnnost jako niska.Hvala!

  • #2
    Re: Jaja ili žitarice za doručak,razlika u sitosti?Da ili ne?

    Originally posted by Sedina View Post
    Zanima me da li promjena namirnica za određeni obrok utiče na metabolizam?
    Konkretno da li će mi šta poremetiti zamjena jaja i voća za doručak žitaricama ili je bitno držati se kalorijskog okvira?
    Zanima me ima li razlike u osjećaju sitosti jer me ovakav doručak dugo drži sitom.Kuhana jaja,banana ili jabuke,cimet,chili,kurkuma,biber...
    To je prvo pitanje.

    Drugo,molim savjet!
    Inače postigla sam željenu težinu kalorijskim deficitom,fizička aktivnost mi je vrlo mala(ne idem u teretanu i ne bavim se sportom,cilj mi je bio smršati).Znači skidala sam 0.5-1 kg sedmično.

    Imam 33 god.,166/53,dnevni unos kalorija ccc 800.
    Je li to ok ili mi može narušiti zdravlje?Podsjećam,fizička aktivnnost jako niska.Hvala!
    800!?!?!?! Ženo draga izracunaj si BMR i TDEE,to je premalo! Za odrzavanje tebi treba otprilike 1300-1400,a za dorucak jedi i jaja i zitarice jer je dorucak najvazniji.

    Comment


    • #3
      Re: Jaja ili žitarice za doručak,razlika u sitosti?Da ili ne?

      Ne možeš proteine mjenjati ugljikohidratima, u svakom obroku treba biti proteina.
      pobjednici traže načine a gubitnici razloge

      Comment

      Working...
      X