Announcement

Collapse
No announcement yet.

Moja ketogena dijeta - gainzz

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Moja ketogena dijeta - gainzz

    Poz svima,htio bi probati ovu vrstu dijete(ketozu) na definiciji...Nakon dosta procitanog materijala na forumu slozio sam si neki plan prehrane,plan treninga vec imam od ranije...Prelazim s mase na defku da se spremim za ljeto malo.
    Prvo punjenje nakon 2tj, nakon toga svakih 7...
    Treninzi 4 puta tjedno,kardio ako stignem vikendom(i ne volim ga bas).
    Bilo kakve kritike ili prijedlozi su dobrodosli. Za mene bi bilo 10% idealno ne bih isao dalje.TDEE je oko 2700kcal
    89kg/185cm

    Capture1.PNG
    All our dreams can come true, if we have the courage to pursue them. - Walt Disney

  • #2
    Re: Moja ketogena dijeta - gainzz

    Originally posted by gainzz View Post
    Poz svima,htio bi probati ovu vrstu dijete(ketozu) na definiciji...Nakon dosta procitanog materijala na forumu slozio sam si neki plan prehrane,plan treninga vec imam od ranije...Prelazim s mase na defku da se spremim za ljeto malo.
    Prvo punjenje nakon 2tj, nakon toga svakih 7...
    Treninzi 4 puta tjedno,kardio ako stignem vikendom(i ne volim ga bas).
    Bilo kakve kritike ili prijedlozi su dobrodosli. Za mene bi bilo 10% idealno ne bih isao dalje.TDEE je oko 2700kcal
    89kg/185cm

    [ATTACH=CONFIG]17711[/ATTACH]
    Nesto krivo racunas. Odrzavanje ti je preko 3000 kalorija sigurno. Tako da imas puno premalo kalorija, pogotovo za keto. Pa da ti je i 2700 sto sigurno nije je premalo kalorija. Dalje nisi napisao kakvo je stanje sa bf i slicne stvari, a kolko vidim do sad si bio na masi pa mislim da keto definitnvo nije za tebe. Za pocetak neki lagani deficit i rotacije ce radit sigurno puno bolje nego da odma silujes keto. Ako ti je cilj nekih 10 % keto ti onda netreba opce pogotovo ako nisi ni upoznat sa tim tako da ne kompliciraj i drzi se laganog deficita i rotacija i bit ce produktivnije i lakse.

    Comment


    • #3
      Re: Moja ketogena dijeta - gainzz

      @homemade

      Ti kalkulatori su me uvjek zivcirali jer nisam znao da li se u onu aktivnost koju treba odabrati ubraja i trening ili opcenite dnevne aktivnosti..sa masom sam zavrsio prije 3 tjedna i makrosi s mi bili 400/220/60 sto je oko 3050kcal i s tim sam dobio oko 4-5kg...polako sam uh spusto i mislim da sad mogu prec u keto sto se toga tice...
      BF po nekoj procjeni je oko 15%-17% nisam mjerio kaliperom...ovaj keto zelim probati cisto iz znatizelje,zelim naci sta mi pase najbolje,inace sam osjetljiv na uh tako da mislim da bi mi ovo pasalo...

      Capture2.PNG
      All our dreams can come true, if we have the courage to pursue them. - Walt Disney

      Comment


      • #4
        Re: Moja ketogena dijeta - gainzz

        Originally posted by gainzz View Post
        @homemade

        Ti kalkulatori su me uvjek zivcirali jer nisam znao da li se u onu aktivnost koju treba odabrati ubraja i trening ili opcenite dnevne aktivnosti..sa masom sam zavrsio prije 3 tjedna i makrosi s mi bili 400/220/60 sto je oko 3050kcal i s tim sam dobio oko 4-5kg...polako sam uh spusto i mislim da sad mogu prec u keto sto se toga tice...
        BF po nekoj procjeni je oko 15%-17% nisam mjerio kaliperom...ovaj keto zelim probati cisto iz znatizelje,zelim naci sta mi pase najbolje,inace sam osjetljiv na uh tako da mislim da bi mi ovo pasalo...

        [ATTACH=CONFIG]17717[/ATTACH]
        A cuj probaj al za tvoj bf ti ja sigurno nebi preporucio keto. Postene rotacije nisi odradio, low carb nisi odradio niti si dosao na posteni deficit tak da ono procjeni sam. Al sa ovim se mogu slozit uvijek da treba probat da vidis sta ti vise odgovara, jer to sto radi za nekog drugog nemora za tebe al nekih smjernica se treba drzat Uglavnom treba eksperimentirat uvijek

        Comment


        • #5
          Re: Moja ketogena dijeta - gainzz

          ja sljedeci tjedan s 27% BF krecem na keto, bez rotacija, low carba prije... :/

          logovat cu pa cete moci vidjeti eksperiment iz dana u dan =) sto se tice treninga i snage... i pada kilaze


          edit: autor teme, vidim da si neki fan piletine..meni je to glupost na ketu...umjesto piletine+majoneze pojedi komad svinjetine ili cega god..carsko....pogotovo sto imas pun k kcal fore...
          Last edited by staragarda; 15-04-14, 16:01.
          Do Whatever the Fuck You Wanna Do

          progressive overload, squat, deadlift, bench press.
          kalorije, makronutrijenti, mikronutrijenti.

          Youtube:

          Primjer treninga snage/hipertrofije
          Primjer kraceg treninga hipertrofije/snage
          Sve o prehrani
          Sve o treningu

          Comment


          • #6
            Re: Moja ketogena dijeta - gainzz

            Originally posted by staragarda View Post
            ja sljedeci tjedan s 27% BF krecem na keto, bez rotacija, low carba prije... :/

            logovat cu pa cete moci vidjeti eksperiment iz dana u dan =) sto se tice treninga i snage... i pada kilaze


            edit: autor teme, vidim da si neki fan piletine..meni je to glupost na ketu...umjesto piletine+majoneze pojedi komad svinjetine ili cega god..carsko....pogotovo sto imas pun k kcal fore...
            Mislim ti si poseban sta drugo da ti covjek kaze Ak sa 27% bf ti je potreban keto i nemres skinut bar do 15 % sa reguliranom prehranom (bez ikakvog posebnog izgladnjivanja) i postenim treningom onda nesto gadno ne stima, bez uvrede. Al ono rezultate ces imat sa keto samo pitanje dokle i sta dalje. Blagi deficit i povremeni suficit i zestoki treninzi 5 puta tjedno i sigurno mozes doc do 15% kroz 2 mjesece okvirno s obzirom da nisi pocetnik i trening ti je na naprednom nivou ( barem sam dobio takav dojam ). I cisto jedna opaska, keto nije dijeta za drzat ju predugo, a s obzirom na tvoj bf% keto je promasaj. Sredi misli i slozi prehranu, ne brljaj, jedi oko odrzavanja i lagano deficita i doci ce sve na svoje. A kasnije lupaj low carb il keto kad padnes ispod 15% ako zelis se zdefkat posteno. Imas glupo receno al je tako idealnu situaciju za povratak i da si dignes psihu i usput snizis bf, a ti odma bacas asa iz rukava i na kraju gubis vjerojatno. Razmisli malo i saberi misli, nisi pocetnik, vjerujem da znas sta radis pa onda to i primjeni u praksi i ne odgadaj stalno nego kreni vec jednom sa cim god zelis al se pokreni jer citam vec zadnjih par mjeseci kak kreces na ovu dijetu, onu i sl. I ostavi se tog fitanja makrosa jer ocito to nije za tvoju psihu. Imas znanja tako da sigurno ces uspjet i samo naprijed al se organiziraj jer da je lako svi bi bili fit

            Comment


            • #7
              Re: Moja ketogena dijeta - gainzz

              @homemade
              hvala ti puno na izdvojenom vremenu...svakako cu probati keto,ali u nekom buducem razdoblju sad cu se drzat ovog skidanja carbsa kad sam vec krenuo..
              kalorije nisu problem,to se lagano digne za jos 300-400kcal i miran sam...imas kakav savjet cega da se pazim,na sta paznju obratit,jel mi dobar izbor hrane i dal su prot okej na ~180g

              @staragarda
              sretno sa ketozom,svakako cu procitat taj tvoj logg ako ga budes radio..al brate di ga 27 nabi
              hahah prijatelju mozda je tebi glupost,ja biram kvalitetno...piletina je bogatija proteinima,cisca je itd da ne duzim previse
              ovaj moj plan prehrane je samo okviran,da vidite kakve vrste namirnica koristim i kakve makrose gadjam...
              normalno da ce se izmjenjivat piletina,riba,govedina i takvi kvalitetniji izvori makronutrijenata..
              ja jedem dnevno 400g piletine i kad bi to prebacio na svinjetinu il meso tipa toga odma bi u startu izgubio oko 40g proteina
              All our dreams can come true, if we have the courage to pursue them. - Walt Disney

              Comment


              • #8
                Re: Moja ketogena dijeta - gainzz

                Originally posted by gainzz View Post
                @homemade
                hvala ti puno na izdvojenom vremenu...svakako cu probati keto,ali u nekom buducem razdoblju sad cu se drzat ovog skidanja carbsa kad sam vec krenuo..
                kalorije nisu problem,to se lagano digne za jos 300-400kcal i miran sam...imas kakav savjet cega da se pazim,na sta paznju obratit,jel mi dobar izbor hrane i dal su prot okej na ~180g
                A gle pazi da unosis dovoljno vlakana iz povrca, mozes povecat malo masti. Proteine nemoras dizat vise to je uredu makar ja ne vjerujem u te price da je sve preko 1.5 - 2 kg visak al na keto ti je dovoljno 2g po kg. A sad neki savjeti ne postoje dok ti to ne vidis na sebi i probas, pa onda kad naides na problem pitaj pa mozemo probat pomoc. Sve zavisi kako tebi sta odgovara al to neces znat dok ne probas. To ti je za keto. A inace ako ti radi ovaj pristup koji si imao do sada da lagano rezes uh i da gubis mast onda neznam zasto bi isao na keto. Zlatno pravilo je uvijek dok nesto daje rezultate ne mjenjaj i drzi se toga!! Ljudi mjenjaju dijetu, trening i sl ko carape cim procitaju nesto novo na netu i to ne vodi nikud al covjek uci na greskama

                Comment

                Working...
                X