Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pocetnik

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pocetnik

    Pozdrav, pre svega zelim da pohvalim ovaj forum, ima dosta korisnik saveta…
    E sad da predstavim svoj problem, naime, imam malo sire kukove, prosle godine sam resio da smrsam i sa 90kg dosao do 75kg, e sada mi je ostalo onog donjeg stomaka jos po malo, trcim kad god mogu po 30-45min, krenuo u teretanu pre mesec dana. Zdravo se hranim, kad kazem zdravo mislim na to da sam izbacio sve slatkise, grickalice, sokovo, alkohol, hleb, cak i crni jedno parce mozda pojedem u toku dana, jedem uglavnom proteinsku hranu sve vrste mesa, ella sir, belanca, ne pijem nista od suplemenata. Imam 75kg i 178-9cm.. Neki mi kaze da treba da se ugojim da bi mi se popunio taj kriticni deo, sta mi vi predlazete?
    Hvala unapred.
    http://www.dodaj.rs/?3p/T1/2Ua8hMjY/dsadsa.jpg

  • #2
    Re: Pocetnik

    Dobrodošao na forum.
    Definitivno ne treba više da skidaš kile, tako da prestani raditi kardio.
    Ne trebaš se udebljati, trebaš dobiti kvalitetnu mišićnu masu, tako da- lagani suficit (300kcal+) i dobar trening (što više compound vježbi) i bit će napredka.

    Comment


    • #3
      Re: Pocetnik

      Originally posted by Adis View Post
      Dobrodošao na forum.
      Definitivno ne treba više da skidaš kile, tako da prestani raditi kardio.
      Ne trebaš se udebljati, trebaš dobiti kvalitetnu mišićnu masu, tako da- lagani suficit (300kcal+) i dobar trening (što više compound vježbi) i bit će napredka.
      Zasto da prestane raditi kardio?
      Originally posted by madmax22
      da li mogu samlivene zobene stavit u vodu da se namakaju ili prvo u vodu pa onda samlit?
      Originally posted by jocker77
      Znaci uzimati ga i u dane netrenianja i jel bitno kreatine i amino pomijesat u shakeru ili moze i u obicnoj boci
      Originally posted by Hajduk
      isto tako i zgibovi, prije 1 godinu sam jedva mogao izvući 5 zgibova, sad mogu 12-13,vjerojatno je tome doprinjeo i ...Gold Whey Standard...kojeg sam koristio od siječnja do veljaće ove godine .

      Comment


      • #4
        Re: Pocetnik

        Sta mi predlazete da ubacim od hrane da bih dobio na misicnoj masi bar malo? Da uzmem kreatin od suplementacije?

        Comment


        • #5
          Re: Pocetnik

          Originally posted by neuk View Post
          Zasto da prestane raditi kardio?
          A dobro, trebao sam napisati da smanji.
          Ali moze i ga potpuno izbaciti, nije neophodan.

          Comment


          • #6
            Re: Pocetnik

            lagano trkcaranje je malo brze od brzog hodanja...to vcina smatra pod kardio......to ne trosi puno kalorija.....ili trosi???? mi moze onda netko objasnit ako decko hoce dobit masu ne bi trebao malo trcati...bit ce jednostavno u boljoj formi.....zasto je uopce potrebo izbacit kardio????
            This is your life and it’s ending one minute at a time

            Comment


            • #7
              Re: Pocetnik

              Ja vise ne znam sta da probam, sad sam na prekretnici, da li da krenem ozbiljnije sa teretanom i da pojacam hranu, ili u suptotnom da krenem opet na neku dijetu i kardio..?

              Comment


              • #8
                Re: Pocetnik

                Originally posted by phpMM View Post
                Ja vise ne znam sta da probam, sad sam na prekretnici, da li da krenem ozbiljnije sa teretanom i da pojacam hranu, ili u suptotnom da krenem opet na neku dijetu i kardio..?
                Prvo i osnovno je da kreneš u teretanu, jer bez utega nema ni mase ni definicije.
                pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                Comment


                • #9
                  Re: Pocetnik

                  Originally posted by dominik11 View Post
                  lagano trkcaranje je malo brze od brzog hodanja...to vcina smatra pod kardio......to ne trosi puno kalorija.....ili trosi???? mi moze onda netko objasnit ako decko hoce dobit masu ne bi trebao malo trcati...bit ce jednostavno u boljoj formi.....zasto je uopce potrebo izbacit kardio????
                  Upravo tako

                  Trcanje/hodanje bilo da se radi na masi ili defki pridonosi kardiovaskularnom zdravlju, koji dalje ima brojne sto direktne sto indirektne korisne utjecaje na tijelo zato potpuno izbacivanje nema smisla i ne stoji teza da nije neophodan ..
                  Originally posted by madmax22
                  da li mogu samlivene zobene stavit u vodu da se namakaju ili prvo u vodu pa onda samlit?
                  Originally posted by jocker77
                  Znaci uzimati ga i u dane netrenianja i jel bitno kreatine i amino pomijesat u shakeru ili moze i u obicnoj boci
                  Originally posted by Hajduk
                  isto tako i zgibovi, prije 1 godinu sam jedva mogao izvući 5 zgibova, sad mogu 12-13,vjerojatno je tome doprinjeo i ...Gold Whey Standard...kojeg sam koristio od siječnja do veljaće ove godine .

                  Comment


                  • #10
                    Re: Pocetnik

                    Krenuo sam u teretanu pre mesec dana, odradio kruzni i sad radim dva dana pa odmor i tako stalno. Radim grudi/triceps, ledja/biceps, noge/ramena..

                    Comment


                    • #11
                      Re: Pocetnik

                      Originally posted by phpMM View Post
                      Sta mi predlazete da ubacim od hrane da bih dobio na misicnoj masi bar malo? Da uzmem kreatin od suplementacije?
                      Od suplementacije uzmi whey protein i pij ga poslije treninga, može i ujutro sa zobenima, ostalo ako hoćeš i možeš. Rekao si da pojedeš komad kruha dnevno, ako ideš na masu moraš dosta pojačati ugljikohidrate, naravno probaj što kvalitetnije (zobene, riža, integralni proizvodi, krumpir...). Imaš masu toga napisano na forumu pa si uzmi malo vremena i pročitaj šta je potrebno da si sastaviš plan za masu. I definitivno se slažem sa kolegama da nema za sad razloga više skidati salo, kreni raditi mišiće kad ih bude onda se srežeš do kraja. Sretno.

                      Comment


                      • #12
                        Re: Pocetnik

                        Kao sto su vec neki forumasi rekli.
                        Treba ti misicna masa sada. Znaci ne debljanje da se opet usalis,nego lagani suficit.
                        Odradio si prilicno dobar posao,sad samo pametno.
                        Kao sto ti je kolega gore preporucio,bez ugljikohidrata nema mase. Zobene ili kukuruzne pahuljice,riza,krumpir itd.
                        Od suplementacije ako hoces,samo whey. Ali ti ni to nije potrebno,no mozes. Tvoj izbor!
                        Pocetnik si i imas mnooogo prostora za napredak,pa iskoristi to. Citaj forum,skupljaj znanje i rijeseno.
                        Kao proteinske izvore koristi: posni sir,piletinu,govedinu,puretinu,ribu naravno i jaja...
                        Pred spavanje uzmi npr. Jaja i posni ili malo badema i posni. Jer ce masti usporiti probavu proteina i tijekom noci ce ih tijelo ravnomjerno trositi.

                        Pozdrav!!
                        "Everybody you fight is not your enemy and everybody that helps you is not your friend" Mike Tyson

                        "No man has the right to be an amateur in the matter of physical training. It is a shame for a man to grow old without seeing the beauty and strength of which his body is capable" Sokrat

                        Comment

                        Working...
                        X