Announcement

Collapse
No announcement yet.

Debeo sam, ne kuzim se u brojanje kalorija i zelim smrsavit :)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Debeo sam, ne kuzim se u brojanje kalorija i zelim smrsavit :)

    Postovanje svima !

    Znam da ovih tema ima mali milion al ne mogu naci nitijednu pribliznu mom slucaju.
    Da ne pricam previse, ovako stvari stoje :
    Poprilicno sam visok i iman puno kila (preko 100).
    Na faksu sam i izbjegavam menzu vec kuham sam.
    To nije junk hrana, izbjegavam kruh, ako iman potrebu na nesto namazati koristim integralne krekere.
    Hrana koju kuham je vise manje klasicna, znaci nista specijalno (meso,,jaja,kupus,kombinacije povrca itd itd)
    Ujutro pojedem zaista sitno nesto slatka bez ikakvih pretjeranih sladila.
    Sto se tice kretanja i rekreacije nisam radio nista dosad osim obaveznog kretanja dok je ostatak vremena pao na stolicu i knjigu
    Kupio sam sebi vijacu prije nekoliko dana jer sam procitao da je ona najbolja alternativa sagorijevanja kalorija kad je u pitanju kucni aerobni trening.
    E sad, moje pitanje i moje brige.
    Lagao bih kad bih rekao da ne zelim smrsaviti puno. To svatko zeli, moja zelja je 15-20 kg u roku 3-4 mjeseca.
    Ne opravdavam se kad kazem da sam s vremenom ogranicen i da ne zelim ici u teretane jer mi jednostavno nije gust, ali me zanima da li mi mozete preporucit raspored/sastav hrane koju da jedem i kombinaciju tjelovjezbi koje mogu radit u stanu ili nesto slicno.
    Eto, nadam se da vam nisam puno dosadivao

  • #2
    Re: Debeo sam, ne kuzim se u brojanje kalorija i zelim smrsavit

    najlakse ces smrsaviti ako izbacis junk u potpunosti. uopce nije tesko toliko. prvih par tjedana imas krize poslje se ni ne sjetis jesti nsita osim prave zdrave hrane, jedi puno povrca, znaci sto vise povrca preporucam, voca ne ptretjerano zbog fruktoze, i voce nemoj jesti poslije 16 h cca.

    imas puno jelovnika na forumu pa pronadi, moj ti je u mom opisu.

    i preporucam ti samo P+M obroke( proteini + masti), UH(ugljikohidrati) smanji sto vise.
    Do Whatever the Fuck You Wanna Do

    progressive overload, squat, deadlift, bench press.
    kalorije, makronutrijenti, mikronutrijenti.

    Youtube:

    Primjer treninga snage/hipertrofije
    Primjer kraceg treninga hipertrofije/snage
    Sve o prehrani
    Sve o treningu

    Comment


    • #3
      Re: Debeo sam, ne kuzim se u brojanje kalorija i zelim smrsavit

      Ne jedem nikakvi junk, samo ono sto sebi skuham kao sto sam i opisao gore

      Comment


      • #4
        Re: Debeo sam, ne kuzim se u brojanje kalorija i zelim smrsavit

        A kako pripremaš hranu? Možda miješaš M i UH. Ni pod razno nemoj pohati ili pržiti u ulju!!!
        Originally posted by Songoku
        najbolji pwm je burek

        Comment


        • #5
          Re: Debeo sam, ne kuzim se u brojanje kalorija i zelim smrsavit

          ...izbjegavam kruh, ako iman potrebu na nesto namazati koristim integralne krekere.
          namazati? tipa? posni sir?

          Sto se tice kretanja i rekreacije nisam radio nista dosad osim obaveznog kretanja dok je ostatak vremena pao na stolicu i knjigu
          - ne mozes potrositi kalorije ako se ne kreces (mozes ali jako malo^^, ne dovoljno)
          necu te odgovarati od ucenja... no svatko ima vremena prosetati par sati...

          Lagao bih kad bih rekao da ne zelim smrsaviti puno. To svatko zeli, moja zelja je 15-20 kg u roku 3-4 mjeseca.
          to nije nemoguc cilj uopce

          postavi sebi pitanje koliko to uistinu zelis postici

          Ne opravdavam se kad kazem da sam s vremenom ogranicen i da ne zelim ici u teretane jer mi jednostavno nije gust, ali me zanima da li mi mozete preporucit raspored/sastav hrane koju da jedem i kombinaciju tjelovjezbi koje mogu radit u stanu ili nesto slicno.
          Eto, nadam se da vam nisam puno dosadivao


          mislim da ti je daleko jednostavnije otici u teretanu, gdje imas mnogo veci izbor vjezbi
          nego kuci raditi trening
          nemam apsolutno nista protiv kucnih treninga, no vecina osoba koje osobno znam, i koje su trenirale kuci, nisu apsolutno nista postigle...
          ne zelim te obeshrabriti, dapace
          zelim te samo motivirati da podjes u teretanu i da se prisilis na 30-45 min treninga
          Originally posted by servantess
          Gdje da kupim ugljikohidrate,kolko koštaju i ima li kakvih posljedica??

          Comment


          • #6
            Re: Debeo sam, ne kuzim se u brojanje kalorija i zelim smrsavit

            Ne radim nista pohano, tu i tamo zaprzim stogod uz dodatak kuhanom i to je to.

            Sto se tice teretane, ja se apsolutno slazem s tobom kad to govoris ali probao sam xy puta s njom i mene ta monotonija ubije da uopce neman volju naknadno dolazit, zato sam i nju namjerno spomenuo.
            I daleko od toga da si ti u krivu i da je losa teretana al ne mogu dugo izdurat u njoj.
            Zato te(vas) molim da mi napisete neki dnevni sastav prehrane i eventualno sve tjelovjezbe/kretanja sta mogu napravit.

            Vjeruj mi, sto se konkretnog problema mrsavljenja tice volja je rezervirana u velikim kolicinama

            Comment


            • #7
              Re: Debeo sam, ne kuzim se u brojanje kalorija i zelim smrsavit

              Originally posted by Dan View Post
              Ne radim nista pohano, tu i tamo zaprzim stogod uz dodatak kuhanom i to je to.

              Sto se tice teretane, ja se apsolutno slazem s tobom kad to govoris ali probao sam xy puta s njom i mene ta monotonija ubije da uopce neman volju naknadno dolazit, zato sam i nju namjerno spomenuo.
              I daleko od toga da si ti u krivu i da je losa teretana al ne mogu dugo izdurat u njoj.
              Zato te(vas) molim da mi napisete neki dnevni sastav prehrane i eventualno sve tjelovjezbe/kretanja sta mogu napravit.

              Vjeruj mi, sto se konkretnog problema mrsavljenja tice volja je rezervirana u velikim kolicinama
              hm ija sam imo velike probleme u pocetku u vzi prehrane,iako nisam debel vec nabijam misicnu masu.ovo bi ti ja preporucio. kad ustanes i to prije jutarnje kave mazni zobene sa mljekom. poslje neki integralni kruh i imas salamu od purecih prsa,nije losa.umjesto namaza na nju poput margarina(smece) metni zlicu posnog sira i list salate.rucak kuhaj neke juhe.teletina je skupa ali je mrak.ako oces svinjetinu ja ti preporucam pripremi na foliji u rerni bez ulja i iceg.puno salate-najvise brokule i krastavaca,mrkva itd.predvece vidi neku tunjevinu u vodi nemoj u ulju.vidi da iza 18h nejedes ugljikohidrate i masti.predspavanje mazni neku tunjevinu ako imas stomak za nju i vidi piletinu.pileca prsa su bog i batina.pred spavanje mazni 1-2 jusne zlice posnog.on dost dugo bude u tjelu.kuhaj si jaja i jedi,i peci ih u omlet.na svakom proizvodu imas tablicu iza po serviranju i na 100g koliko ima proteina,masti i ugljikohidrata.odtrci koji kilometar,prosetaj.1h na dan je 4% tvog vremena.razbij monotoniju ucelnja i svega.daj si znoja.izbaci gazirane sokove,pij puno puno vode.kad si gladan jedi pomalo. bolje 6puta na dan pomalo tek toliko da ugasis glad vec da jedes 3put obilato da se napuhas....
              Pocivao u miru Bozjem

              22.12.1984 - 20.12.2012

              __________________________________________________ ___________________________

              mentor: Sasa Draskovic

              Comment


              • #8
                Re: Debeo sam, ne kuzim se u brojanje kalorija i zelim smrsavit

                evo ti super savjet, slusaj remodea

                ali nije mi jasno, kako imas volje u velikim kolicinama, a ne ide ti se u teretanu?
                pa predji preko toga
                osim toga, monotonije je kod kuce nego u teretani
                koliki izbor vjezbi imas doma, a koliko tamo?

                Comment


                • #9
                  Re: Debeo sam, ne kuzim se u brojanje kalorija i zelim smrsavit

                  Hvala remode !

                  a teretana... probao sam s nnjom nekoliko puta dosad, rekord izdrzljivosti je godinu dana u njoj. ne znam sto je s njom da mi se ne ide u nju, puno guzve, puno likkova sto se gledaj u ogledalca
                  nista, onda cu uz tu prehranu pokusat primjenit svakodnevno setanje, doma cucnjeve, sklekove i vijacu pa cemo vidit.

                  Comment


                  • #10
                    Re: Debeo sam, ne kuzim se u brojanje kalorija i zelim smrsavit

                    Originally posted by Dan View Post
                    Hvala remode !

                    a teretana... probao sam s nnjom nekoliko puta dosad, rekord izdrzljivosti je godinu dana u njoj. ne znam sto je s njom da mi se ne ide u nju, puno guzve, puno likkova sto se gledaj u ogledalca
                    nista, onda cu uz tu prehranu pokusat primjenit svakodnevno setanje, doma cucnjeve, sklekove i vijacu pa cemo vidit.
                    pa zato ima pun k ogledala u teretani,kad radis da se gledas, koji misic pogodis, simetrija,koja strani ti pada itd...to znaju ovi iskusniji od mene. ako ti zbog tog nes u teretanu onda si iskompleksiran.nemoj krivo shvatit. ja juce eto treniram i derem cucnjeve sa 80kg a kraj mene momak sto ide na takmicenje pici cucnjeve sa 140kg - viking. doslo mi da se usima pokrijem ali to mi da snage i rasspizdi me i pojacam.tako iti.natjeraj si psihu vidi kako drugi rade upijaj,posavjetuj se.

                    sredi se prehranu iz temelja, kreci se kreci se kreci se....i slazem se fcb imas volju a neide ti se,nekuzim. kuci nemas kvalitetu ko u gym-u i vjeruj mi prije ces se ozljedit doma.
                    Pocivao u miru Bozjem

                    22.12.1984 - 20.12.2012

                    __________________________________________________ ___________________________

                    mentor: Sasa Draskovic

                    Comment


                    • #11
                      Re: Debeo sam, ne kuzim se u brojanje kalorija i zelim smrsavit

                      Pij whey protein prije jela !

                      Comment


                      • #12
                        Re: Debeo sam, ne kuzim se u brojanje kalorija i zelim smrsavit

                        Originally posted by sehaoo View Post
                        Pij whey protein prije jela !
                        Možeš objasniti ovo?
                        Originally posted by Songoku
                        najbolji pwm je burek

                        Comment


                        • #13
                          Re: Debeo sam, ne kuzim se u brojanje kalorija i zelim smrsavit

                          Originally posted by sehaoo View Post
                          Pij whey protein prije jela !
                          10 znakova

                          Dean-doskok.jpg

                          Comment


                          • #14
                            Re: Debeo sam, ne kuzim se u brojanje kalorija i zelim smrsavit

                            Originally posted by bilder18 View Post
                            10 znakova

                            [ATTACH=CONFIG]11566[/ATTACH]
                            Još stavi uskličnik na kraj rečenice.
                            Originally posted by Songoku
                            najbolji pwm je burek

                            Comment


                            • #15
                              Re: Debeo sam, ne kuzim se u brojanje kalorija i zelim smrsavit

                              Originally posted by david22 View Post
                              Možeš objasniti ovo?
                              To sam procitao kod nekog intervjua sa Jim Wendlerom kako je pio 3 x dnevno whey poslije jela da bi dobio na kilazi , a isto tako kada se bio predebeo za americki fudbal da je poceo da pije isto 3x dnevno whey prije jela da bi smrsao. Mrsko mi sad traziti clanak na T Nation ima ih hiljadu I djeluje tako da kad ga popijes prije jela on ce ti onemoguciti veci unos hrane sto je i logicno .
                              Last edited by sehaoo; 23-01-12, 11:57.

                              Comment

                              Working...
                              X