Announcement

Collapse
No announcement yet.

tipicno zenske zelje - da ucvrstim noge tj. butine.. i nekako stvorim jos malo dupeta

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • tipicno zenske zelje - da ucvrstim noge tj. butine.. i nekako stvorim jos malo dupeta

    Cao svima!
    Krenula sam u teretanu prije cela 3 dana i vec imam neke nedoumice.
    Visoka sam 176cm, 58kg. Kao sto se verovatno da zaključiti- ne želim da smršam. ALI moram napomenuti da sam nekako cudnije gradje..u gornjem delu do struka sam mršava, od kukova na dole me ima.. u odnosu na gore, jel
    Nemam problema sa salom na stomaku niti strukom i apsolutno ne zelim nista da promenim, osim da ucvrstim noge tj. butine.. i nekako stvorim jos malo dupeta (ah tipicne zenske zelje). Nije da ne radim neke vjezbe za gornji dio, ali to mi nije primarno.

    Trcim na traci 20 minuta i to mi nekako bas odgovara. Podjem na abduktor,aduktor,leg presu, odradim noznu ekstenziju sve po 3 serije, 10 ponavljanja, sa odgovarajucim utezima... i posle toga ja ne znam sta da radim Trebala bih da radim cucnjeve znam, ali imala sam problema sa kolenom, te se sad pri svakom cucnju cuje krckanje koje me izludjuje.. tako da sve vrste cucnjeva bih izbegla u sirokom luku.

    Sve u svemu, imam neki utisak da to nikako nije, ne dovoljno, nego da uopste nije za ono sto ja zelim. Posebno ovo trcanje, ali tako mi nekako odgovara.. Da li da probam traku s nagibom, hoce li to biti efikasnije? Ili da smanjim brzinu natraci i povecam korak, nesto kao iskorak? Ili oboje?

    Koje vezbe da radim jos a da nisu neko opterecenje za kolena?
    I da li vremenom povecavam opterecenje, broj ponavljanja, ili broj serija?

    Unapred zahvalna!

  • #2
    Re: tipicno zenske zelje

    http://www.building-body.com/fitness...ybuilding.html

    http://www.building-body.com/fitness-i-sport.html

    http://www.building-body.com/ljepota...ota+i+zdravlje
    pobjednici traže načine a gubitnici razloge

    Comment


    • #3
      Re: tipicno zenske zelje

      hvala, videla sam clanke i pre, ali sam se nekako nadala konkretnijim odgovorima.. takodje me zanima da li posle jedne serije treba da ustanem i prosetam minut, ili je dovoljno samo da sedem malo?

      Comment


      • #4
        Re: tipicno zenske zelje

        Teško je dati konkretne savjete kad imaš ozbiljnu ozljedu koljena...
        Čučanj i iskorak su definitivno najjače vježbe, ali tu dosta rade koljena pa ako te boli jbg...radi što možeš, ekstenzija, fleksija, hiperekstenzija isl.
        Nemoj trčati jer tako samo nanosiš još veću štetu koljenu, hodaj, bicikl, orbi isl...a za gornji dio normalno.

        Vremenom diži samo kilažu. Između serija hodaj, nemoj sjediti. Odmoriš minut-dva između serija.

        pobjednici traže načine a gubitnici razloge

        Comment


        • #5
          Re: tipicno zenske zelje

          sta god ti odgovara
          Bez koljena tesko radit noge kvalitetno. Probaj vozit pravi bicikl umjesto trcanja npr. dok ti ne ojacaju pa onda cucnjeve i iskorak?
          Ako ti koljeno samo krcka a ne osjecas bol obicno nije problem, samo pravilno treba izvodit. Pitaj nekog.

          edit: kelly me preduhitrio, slusaj njega

          Comment

          Working...
          X