Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nakon ozbiljne povrede potrebni su savjeti - misici su atrofirali, ja sam smrsao

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nakon ozbiljne povrede potrebni su savjeti - misici su atrofirali, ja sam smrsao

    Pozdrav svima. Novi sam na forumu pa čitao sam svakakvih tema al nisam nasao slicnu mojoj _D
    Imam oko 180 i 65 kilograma ... Prije nekoliko dana sam skinuo gips sa noge koji je bio tu citava 3 mjeseca ... misici su atrofirali, ja sam smrsao al to mi je dalo jos vise nekakvog motiva za treniranje... posto nemam iskustava sa pravljenjem treninga ja cu da napisem kako sam ja smislio trening a ako nije problem da mi dadnete sugestije sta bi trebao a sta nebi (U kuci imam šipku do 40 kilograma i vratilo) ehh sada :

    PRSA: Sklekovi (razne varijacije.. da ne nabrajam) i Propadanje
    TRICEPS:Barbell triceps extension, Bent over
    RAMENA:Behind Neck Press, Front Raise, Military Press, Upright row
    LEĐA: Pull Ups i Chin ups
    BICEPS: Biceps curl
    NOGE: Squat, Lunge i dizanje na prste(listovi)
    TRBUSNJACI: da ne nabrajam sada te vjezbe

    Ganjao bi da dobijem i na masi ali i na snazi ... pa sam mislio daosim sklekova i trbusnjaka idem 4-6 ponavljanja u 3-5 serija sve zavisi o spremnosti .. Sve sugestije i kritike su dobro dosle .. Hvala unaprijed

  • #2
    Re: Nakon ozbiljne povrede da bi se doslo nazad u formu potrebni su savjeti

    pokušaj 5x5 program, ja san duze vrimena bija na njemu i dobija san kako na masi tako i na snazi

    a sta se noge tiče, mislin da nije pametno odma udrit po treningu, misici su kako kazes atrofirali, smrsa si, oslabija pa bi bilo dobro postepeno se vraćat i pripremat za masu


    PS: Kući, ako nemaš prave sprave, opremu i kilažu, nemoj se trudit nabijat masu posebnu, odi do teretane
    Rest day? Where is my rest muscle and how do I train it?

    Comment


    • #3
      Re: Nakon ozbiljne povrede da bi se doslo nazad u formu potrebni su savjeti

      Nisam ja mislio ni odma po treningu udarati ali eto pitam za sugestije ... da mi malo razmotre vjezbe i tako ... uglavnom hvala ti

      Comment


      • #4
        Re: Nakon ozbiljne povrede da bi se doslo nazad u formu potrebni su savjeti

        Zar nema nikakvih odgovora ?

        Comment


        • #5
          Re: Nakon ozbiljne povrede da bi se doslo nazad u formu potrebni su savjeti

          Znači sugestije za kućno vježbanje s tom opremom?

          - prsa, triceps
          - off
          - leđa, biceps
          - off
          - ramena
          - noge
          - off

          U prsa ubaci bench, ako ikako možeš improvizirati, za ramena veslanje u pretklonu s laktovima od tijela, a šipka na prsa, u leđa mrtvo i veslanje u pretklonu... SVE vježbe započni s MINIMALNOM težinom, da vidiš kako reagiraš, posebno pazi na noge. Sredi prehranu, riža, tijesto, krumpir, zobene, grah, voće, povrće, riba, meso, sir, jaja, maslinovo ulje, orašasti plodovi, izbaci junk, slatkiše i prženje na ulju, odmaraj se i doći će prvi rezultati. S vremenom ćeš morati nadopuniti opremu ili upisati teretanu.
          Hrana se važe sirova. Žutanjak je super.

          Comment


          • #6
            Re: Nakon ozbiljne povrede da bi se doslo nazad u formu potrebni su savjeti

            Hvala Patrick ... Bench i to nije problem improvizovati ali mozda dodje i par bucice jer cu imati tegove na šipki .. znaci samo rucke od bucica da nabavim Samo i ja sam mislio raditi split trening ali sam mislio raditi full body zato sto sam trenutno na pocetku A stp se tice prehrane .. ona je vec sredjena

            Comment


            • #7
              Re: Nakon ozbiljne povrede da bi se doslo nazad u formu potrebni su savjeti

              Možeš i fullbody, skini neki s neta.
              Hrana se važe sirova. Žutanjak je super.

              Comment


              • #8
                Re: Nakon ozbiljne povrede da bi se doslo nazad u formu potrebni su savjeti

                opiši prehranu da vidimo dal je sređena...

                Comment


                • #9
                  Re: Nakon ozbiljne povrede da bi se doslo nazad u formu potrebni su savjeti

                  Eh pa .. Tokom dana imam oko 6 obroka ..

                  Dorucak- 4 bjelanka i 2 cjela jajeta... 1 porcija zobenih zitarica i neko vocku (bananu najcesce)
                  Rucak- Neko meso obavezno sa tjesteninom i po mogucnosti brokula ...
                  Vecera-2 kriske salame od purecih prsa .. posni sir ... salica grozdjica badema i kikirikija
                  TO SU GLAVNA 3 OBROKA
                  Izmedu dorucka i rucka- sendvic od nemasnog sira ili pureci sendvic ( oba sa tunjevinom)
                  Prije treninga- Salica od nemasnog sira i jedna od meda i opet zobene zitaricce i vocka
                  Poslije treninga-Riza i groždice

                  To je prehrana u jednom danu a i to sam slozio pomocu ovoga foruma

                  Comment


                  • #10
                    Re: Nakon ozbiljne povrede da bi se doslo nazad u formu potrebni su savjeti

                    Stim da pratim i unos kalorija i potrosene .. iako to nije tako tacno

                    Comment


                    • #11
                      Re: Nakon ozbiljne povrede da bi se doslo nazad u formu potrebni su savjeti

                      Originally posted by Šjor Bepo View Post
                      opiši prehranu da vidimo dal je sređena...
                      Jos mi prasak fali neki .. al mozda nabavim a ako napredak bude zadovoljavajuci mozda i ne

                      Comment


                      • #12
                        Re: Nakon ozbiljne povrede da bi se doslo nazad u formu potrebni su savjeti

                        obrok poslije treninga???

                        Comment


                        • #13
                          Re: Nakon ozbiljne povrede da bi se doslo nazad u formu potrebni su savjeti

                          Originally posted by Šjor Bepo View Post
                          obrok poslije treninga???
                          Napisan je ... sta mu fali ?

                          Comment


                          • #14
                            Re: Nakon ozbiljne povrede da bi se doslo nazad u formu potrebni su savjeti

                            Originally posted by Blazexxd View Post
                            Eh pa .. Tokom dana imam oko 6 obroka ..

                            Dorucak- 4 bjelanka i 2 cjela jajeta... 1 porcija zobenih zitarica i neko vocku (bananu najcesce)
                            Rucak- Neko meso obavezno sa tjesteninom i po mogucnosti brokula ...
                            Vecera-2 kriske salame od purecih prsa .. posni sir ... salica grozdjica badema i kikirikija
                            TO SU GLAVNA 3 OBROKA
                            Izmedu dorucka i rucka- sendvic od nemasnog sira ili pureci sendvic ( oba sa tunjevinom)
                            Prije treninga- Salica od nemasnog sira i jedna od meda i opet zobene zitaricce i vocka
                            Poslije treninga-Riza i groždice

                            To je prehrana u jednom danu a i to sam slozio pomocu ovoga foruma
                            Jedi cijela jaja, ne bacaj žumanjak...Nije to lose slozeno uopce... ja bih na masi ipak malo pojacao obrok poslije treninga jer je tad idealno vrijeme za kvalitetno skladistenje hrane!
                            P.s uzmi whey i dextrozu za poslije treninga

                            Comment


                            • #15
                              Re: Nakon ozbiljne povrede da bi se doslo nazad u formu potrebni su savjeti

                              Originally posted by WTF View Post
                              Jedi cijela jaja, ne bacaj žumanjak...Nije to lose slozeno uopce... ja bih na masi ipak malo pojacao obrok poslije treninga jer je tad idealno vrijeme za kvalitetno skladistenje hrane!
                              P.s uzmi whey i dextrozu za poslije treninga
                              Ok .. poslusat cu to .. al uglavnom sam ovo preko foruma citao i sklepao. A sto se tice Whey i dextrozu .. kada budem financiskki sposoban uzet cu Hvala na pomoci

                              Comment

                              Working...
                              X