Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ektomorf, ishrana i plan treninga - muku mucim sa kilazom i misicnom masom

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ektomorf, ishrana i plan treninga - muku mucim sa kilazom i misicnom masom

    Prije svega pozdrav,

    citam forum vec par dana i evo odlucio sam da se registrujem i zamolim za ajde da kazemo strucnu pomoc .

    Kao sto vec prethodno stoji u naslovu, ja sam ektomorf i muku mucim sa kilazom i misicnom masom. Visok sam 183 i imam 63 kg, koja su vecinom misicna masa jer sam u vise navrata po par mjeseci isao u teretanu, ali sve sto sam uspio je da se pogidnem sa 57 na 63 kg.

    Sto se tice volje i zelje, meni nista nije problem i uporan sam ko bik, spreman sam da idem u teretanu i dajem maksimum 5 godina da dobijem tih 15 kila, ali eto i ne ide mi bas. Problem je u tome sto koliko god jedem ne uspijevam da podignem kilazu i pored jakog treninga ( 3 dana trening, pa jedan pauza ).

    Osjecam nekako da je to najvise zbog nepravilne ishrane i nedovoljno spavanja, sto se ovog drugog tice to sam uredio i osjetim pomalo da napredujem, ali ishranu nikako da izvedem na zelenu granu. Ima li iko da je imao isti slucaj ko ja pa da je nekom odredjenom ishranom uspio da nabije misicnu masu ? Ako nije problem da mi je kompletnu napise, hvala vam momci puno

    I da, po vasem, treba li ektomorfu ikakav cardio ?

  • #2
    Re: Ektomorf, ishrana i plan treninga.

    Kompletan jelovnik i trening se naplačuju. Nitko ti neće pomoći ako se i sam ne potrudiš nešto složiti.

    Ne rasteš?

    Eto jelovnik:

    500g zobenih
    100g riže
    150g kruha
    500g posnog sira
    4-5 jaja

    Jooojj stari moj kako ćeš rasti!

    Comment


    • #3
      Re: Ektomorf, ishrana i plan treninga.

      Originally posted by mire View Post
      I da, po vasem, treba li ektomorfu ikakav cardio ?
      koji ce ti ku... cardio, pumpaj i jedi kao konj, cardio jedino ako zelis poraditi na kondiciji a nevjerujem da zelis pa ga fino odj.ebi iz programa i uhvati se pumpanja utezima, jedi, jedi, jedi pa jedi, onda odi na trening, pa jedi i onda opet jedi... i uz sve to se fino i odmori, uspjeh zajamcen!
      I btw, vecina ljudi je spremna na teretanu ali manjina je spremna na pravilnu prehranu, znaci, neka ti prehrana bude prioritet broj 1,a onda trening i odmor...

      Comment


      • #4
        Re: Ektomorf, ishrana i plan treninga.

        Treniraj 3 puta sedmicno, najbolje ti je 5x5 sa osnovnim liftovima - neces trositi puno kalorija na blesave vjezbe za biceps, triceps, listove itd... a i isplaniraj 3 jaka obroka (dorucak, rucak, vecera) i pokusaj GOMAD (3,7 litre mlijeka dnevno) ako imas para za mlijeko, kontam da bi ti tako najlakse bilo da se ugojis jedno 15kg za 2-3 mjeseca, jes da ce ti sad sve krenuti popovati kako ces se samo umastiti ali vjeruj mi tebi treba puno puno kalorija svaki dan a i jednom kad se ugojis puno lakse cce ti biti da se srezes nego ovako da polako nabbijas cistu masu kontam da bi se tako brzo isfurao jer ne bi vidio rezulatte za par godina... a i cisto sumnjam da ce ti vecina kilograma otici u trbuh od mlijeka.... eto to ti je moj savjet pa ti kako hoces
        Moj log
        http://purposeoverpain.jimdo.com/trening-log/

        Comment


        • #5
          Re: Ektomorf, ishrana i plan treninga.

          Originally posted by Levu View Post
          Treniraj 3 puta sedmicno, najbolje ti je 5x5 sa osnovnim liftovima - neces trositi puno kalorija na blesave vjezbe za biceps, triceps, listove itd... a i isplaniraj 3 jaka obroka (dorucak, rucak, vecera) i pokusaj GOMAD (3,7 litre mlijeka dnevno) ako imas para za mlijeko, kontam da bi ti tako najlakse bilo da se ugojis jedno 15kg za 2-3 mjeseca, jes da ce ti sad sve krenuti popovati kako ces se samo umastiti ali vjeruj mi tebi treba puno puno kalorija svaki dan a i jednom kad se ugojis puno lakse cce ti biti da se srezes nego ovako da polako nabbijas cistu masu kontam da bi se tako brzo isfurao jer ne bi vidio rezulatte za par godina... a i cisto sumnjam da ce ti vecina kilograma otici u trbuh od mlijeka.... eto to ti je moj savjet pa ti kako hoces
          Sam si rekao da kod gomada će biti puno sala.Šta onda ima rezati ako će sve biti salo i voda? Opet će biti na istome.

          I jedan i drugi se primite čitanja foruma.

          Comment


          • #6
            Re: Ektomorf, ishrana i plan treninga.

            Originally posted by Levu View Post
            Treniraj 3 puta sedmicno, najbolje ti je 5x5 sa osnovnim liftovima - neces trositi puno kalorija na blesave vjezbe za biceps, triceps, listove itd... a i isplaniraj 3 jaka obroka (dorucak, rucak, vecera) i pokusaj GOMAD (3,7 litre mlijeka dnevno) ako imas para za mlijeko, kontam da bi ti tako najlakse bilo da se ugojis jedno 15kg za 2-3 mjeseca, jes da ce ti sad sve krenuti popovati kako ces se samo umastiti ali vjeruj mi tebi treba puno puno kalorija svaki dan a i jednom kad se ugojis puno lakse cce ti biti da se srezes nego ovako da polako nabbijas cistu masu kontam da bi se tako brzo isfurao jer ne bi vidio rezulatte za par godina... a i cisto sumnjam da ce ti vecina kilograma otici u trbuh od mlijeka.... eto to ti je moj savjet pa ti kako hoces
            jeeeeeeeeeeez...
            -6-7 obroka ( i nikada ne biti gladan)
            -15 kg za 2-3 mjeseca, od toga 12-13 kg sala ?! (radije polako ali sigurno)
            - Uzasno je tesko srezati se i nece mu nimalo biti lakše (nije poanta ugojiti se kao svinja, vec jesti kvalitetno i nabijati mišičnu masu a salo što dođe dođe je.biga)
            - polako nabijaj mišičnu masu, gdje je žurba?

            Comment


            • #7
              Re: Ektomorf, ishrana i plan treninga.

              BTW samo neka jede čisto i dolaziti će mišići a salo odlaziti. Cijelo tijelo će se mijenjati. Zato su i malo ispale iz štosa one podjele ekto,endo,mezo

              Comment


              • #8
                Re: Ektomorf, ishrana i plan treninga.

                Originally posted by Levu View Post
                Treniraj 3 puta sedmicno, najbolje ti je 5x5 sa osnovnim liftovima - neces trositi puno kalorija na blesave vjezbe za biceps, triceps, listove itd... a i isplaniraj 3 jaka obroka (dorucak, rucak, vecera) i pokusaj GOMAD (3,7 litre mlijeka dnevno) ako imas para za mlijeko, kontam da bi ti tako najlakse bilo da se ugojis jedno 15kg za 2-3 mjeseca, jes da ce ti sad sve krenuti popovati kako ces se samo umastiti ali vjeruj mi tebi treba puno puno kalorija svaki dan a i jednom kad se ugojis puno lakse cce ti biti da se srezes nego ovako da polako nabbijas cistu masu kontam da bi se tako brzo isfurao jer ne bi vidio rezulatte za par godina... a i cisto sumnjam da ce ti vecina kilograma otici u trbuh od mlijeka.... eto to ti je moj savjet pa ti kako hoces
                Aj molim te nemoj davati savjete kad nemaš pojma! Kakva 3 obroka, kakvo mlijeko...

                monkey-hand-on-face.JPG
                pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                Comment


                • #9
                  Re: Ektomorf, ishrana i plan treninga.

                  nema smisla nabaciti toliko sala na sebe pa se kasnije muciti sa skidanjem ,imas milion pimjera prehrane po forumima pa CITAJ MALO !!!

                  Comment


                  • #10
                    Re: Ektomorf, ishrana i plan treninga.

                    Evo i ja imam jedno pitanje,pa da ne otvaram zasebnu temu..
                    Treniram 4x tjedno od 1.1.2012.i cilj mi je povećanje mase,inače mjere su 170/48..e sad u zadnje vrijeme primjećujem da nema napretka, zapravo još gore izgubika 1 kg u zadnjih tj.dana,pa mislim da je možda u pitanju pretreniranost,pa bi voljela čut vaše mišljenje..Inače moji treninzi i prehrana izgleda ovako:

                    08:00 60g zobenih+2,5 dcl mlijeka+pola mjerice wheya+jabuka
                    11:00 jabuka+šnita kruha+dimcek+namaz
                    13:00 pileća prsa 130g+povrće+salata+kruh/ruža/krumpir/pašta+ jabuka
                    16:00 200g posnog+ šnita kruha i pekmeza(darbo)
                    18:00 PWM(30g whwy+30g dex+5g kreatina)
                    19:00 isto kao i ručak
                    20:00 200g posnog+10 badema
                    ...to je oko 1900 kalorija

                    TRENING:
                    1.dan -prsa (3 vježbe,4 serije,6-8 ponavljnja)+ biceps(2 vježbe,3 serije,6-8 ponavljanja)
                    2.dan- leđa(3 vježbe,4 serije,6-8 ponavljnja)+ triceps(2 vježbe,3 serije,6-8 ponavljanja)
                    3.dan-noge(6 vježbi,otprilike svaka 3 serije,6-8 ponavljanja)
                    4.dan-ramena((3 vježbe,4 serije,6-8 ponavljnja)+listovi(2 vježbe,3 srije,do otkaza)
                    ...e sad,zna se desit da ta 4 treninga odradim za redom, zbog obaveza pa nikako ne stignem drukčije,tako je bilo zadnja 2 tj.jeli možda u tome problem,ili u nečem drugom?
                    Hvala

                    Comment


                    • #11
                      Re: Ektomorf, ishrana i plan treninga.

                      Nevalja ti takva podjela treninga. Bolje ti je ovako:
                      1. prsa - triceps
                      2. leđa - biceps
                      3. ramena - listovi
                      4. noge

                      Comment


                      • #12
                        Re: Ektomorf, ishrana i plan treninga.

                        A sve drugo valja ili? Nije valjda da je samo u tome problem.

                        Comment


                        • #13
                          Re: Ektomorf, ishrana i plan treninga.

                          Prehrana isto nevalja, pwm treba biti 50g dex. Probaj nesta ovako:
                          I obrok
                          - Zobene pahuljice
                          - Bjelanci
                          - Voće
                          II obrok
                          - Riba
                          - Orašasti plodovi
                          III obrok
                          - Pileća prsa
                          - Riža ili tjestenina
                          - Povrće
                          IV obrok
                          - Pileća prsa
                          - Riža ili tjestenina
                          - Povrće
                          V obrok
                          - Svježi sir
                          - Orašasti plodovi i/ili kašika lanenog/maslinovog ulja

                          Comment


                          • #14
                            Re: Ektomorf, ishrana i plan treninga.

                            Originally posted by zv0 View Post
                            Nevalja ti takva podjela treninga. Bolje ti je ovako:
                            1. prsa - triceps
                            2. leđa - biceps
                            3. ramena - listovi
                            4. noge
                            Zasto ovaj trening nevalja gorem?


                            @katastrofa

                            Malo ti je to kalorija sve. Poduplaj doručak i obroke oko treninga

                            Comment


                            • #15
                              Re: Ektomorf, ishrana i plan treninga.

                              Originally posted by bilder18 View Post
                              Zasto ovaj trening nevalja gorem?


                              @katastrofa

                              Malo ti je to kalorija sve. Poduplaj doručak i obroke oko treninga

                              da, zašto trening ne valja?
                              "What the mind believes the body achieves."

                              Comment

                              Working...
                              X