Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ektomorf, ishrana i plan treninga - muku mucim sa kilazom i misicnom masom

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Re: Ektomorf, ishrana i plan treninga.

    Hvala puno za ovaj cardio, sta ja znam ja sam nekako stekao utisak da neke vjezbe mogu odraditi sto sr tice snage, a da ne mogu " gurnuti plucima ". Zato sam se i forsirao na kardio, moguce zbog toga i gubio kilazu.

    Prosao sam kroz milijardu tema na forumu, izucavao sve zivo, napravio sam si i neki program prehrane, trening sam imao od ranije

    1. dan - prsa/biceps
    2. dan - ledja/triceps/ramena
    3. dan - noge/stomak
    4. dan - odmor

    Pa eto od 15.og krecem aktivno trenirati znaci barem nekih pola godine, praticu kilazu i slikati se skoro redovno, da vidimo napredak. Znaci samo prirodna ishrana, eventualno kad se prikupi nekih parica whey

    Hvala momci.

    Comment


    • #17
      Re: Ektomorf, ishrana i plan treninga.

      Tri su stvari na koje ektomorf mora paziti kako bi uspio povećati mišićnu masu:

      - Jesti mnogo: unositi što više kalorija i natjerati se da vaga svake sedmice pokaže jedan kilogram više.

      - Podizati velike težine: uvijek postavljati nove izazove sa većim težinama i intenzitetom. U suprotnom slučaju, kalorije će biti sagorene bez napretka.

      - Ostaviti dovoljno vremena za oporavak: smanjiti kardio treninge kako bi unesene kalorije mogle učestvovati u izgradnji mišićne mase.

      Ne brinite o vašem tipu tijela. Koncentrišite se na napredak. Ako pustite da vas tip konstitucije zabrine, trošiti ćete energiju na razmišljanje o nečemu što ne možete promijeniti.
      Take care of your body, that is the only place you have to live in.

      Comment

      Working...
      X