Announcement

Collapse
No announcement yet.

Želim polako i pravilno dobiti na kilaži...?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Želim polako i pravilno dobiti na kilaži...?

    Pozdrav, imam 16 godina, 175cm i 60 kila, i tih 60 kila držim već dugo, usudio bih se reći i više od godinu i pol dana.
    Želio bih dobiti na masi, imam vremena, želim polako i pravilno dobiti na kilaži jer mislim da je zbilja potrebno.
    Treniram nogomet i općenito se bavim puno sportom, košarka i tako. Što se tiče prehrane, jedem kad sam gladan,
    nemam točno određen plan prehrane jer mi nije baš svaki dan isti, nisam svaki dan slobodan,lupam u 14:00 da bih
    jeo. Zanima me kako da dobijem na masi i da formiram mišiće? Je li je moguće dobiti na masi(i kako?) kvalitetnom
    prehranom bez teretane(naravno, vježbao bih kod kuće). Hvala.

  • #2
    Re: Prehrana, masa i tako to...

    Čuj,za rast mišića potrebno je puno faktora al ako prvo želiš dobiti na masi moraš naravno više jesti nego šta dnevno potrošiš.
    Tu na forumu imaš puno o pravilnoj prehrani pročitaj si malo,a ima i o vježbanju od doma.
    Dobiti na masi bez teretane je jadnostavno,samo jedeš i jedeš,ali dobiti mišićnu masu bez teretane je nemoguća misija.
    Ali ako ćeš vježbati doma,može se dobiti ali kažem,triba biti dobar trening,odlična prehrana i naravno kvalitetan odmor.
    Za početak,objasni nam što možeš od vježbi raditi doma,imaš li koji uteg te kakva ti je sad prehrana pa da ti možemo bolje pomoći.

    Comment


    • #3
      Re: Prehrana, masa i tako to...

      Od sprava imam ovo: http://tinyurl.com/c2mqfgk i vodene utege: http://tinyurl.com/d4o6sqc i šipku koja se stavi između štokova.

      Sad u zadnje vrijeme, hmm, jedem dosta salama što ne mislim da je dobro, dnevno popijem šalicu kravljeg svježeg mlijeka(nekada i kozjeg) , poeo sam jesti i grožđice...

      Ovako nekako bi to izgledalo, mada nije svaki dan isto...

      11:00 (nekad i kasnije): buđenje(loša navika)
      11:30- doručak(uglavnom kobasice, a često i ovaj talijanski specijallitet: krug premazan s rajčicom, maslinovo ulje, sol i origano
      14:00- ručak, ono što mama pripremi, tjestenina,meso,nekada i riba...
      16:00- grožđice, banana ili neko drugo voće, a zna i zaletiti čips, nešto slatko...
      17:30-19:30- nogomet ili neka druga sportska aktivnost
      20:00- jaja, "talijanski specijalitet" , kobasice...
      23:00- neki ostatak od ručka, večere..
      01:00- spavanje


      Znam da je to dosta općenito jer mi se vaki dan razlikuje u prehrani...

      Comment


      • #4
        Re: Prehrana, masa i tako to...

        teško ćeš se "proslavit" s ton opremon, a pogotovo s ton prehranon
        "What the mind believes the body achieves."

        Comment


        • #5
          Re: Prehrana, masa i tako to...

          Da,to nije dobro,niti prehrana a ni ti utezi.Koliko uopće to ima kg kad se napuni sa vodom,s koliko kg vježbaš?
          Doručak,ručak i svi ostali obroci(osim večere) bi se tribali sastojati od ugljikohidrata (UH) i proteina (P),a zadnji obrok večera bi
          tribala biti P+masti (M).Pod masti se ne misli na maslac ili slično nego na zdrave masti kao što su recimo laneno ulje,orašasti plodovi tipa bademi,kikiriki,orah..
          I naravno poželjno bi bilo da si kupiš neki whey pa ga pij iza treninga,a možeš i u još neki obrok.
          Jel kužiš od prilike šta ti želim reći?
          Znaš koje namirnice su dobri izvori UH,a koje P?
          Imaš tu na forumu dosta primjera jelovnika pa pogledaj malo.

          Comment


          • #6
            Re: Želim polako i pravilno dobiti na kilaži...?

            jedi 500 kalorija u suficitu dnevno i dobices na kilazi polahko ali sigurno


            i kreni u teretanu
            A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


            If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


            * SHUT UP AND SQUAT *

            Comment


            • #7
              Re: Prehrana, masa i tako to...

              Originally posted by bot1950 View Post
              teško ćeš se "proslavit" s ton opremon, a pogotovo s ton prehranon
              Teško? Bolje nikako jer od te sprave i pola od pola utega nece bit nista. Kreni u teretanu i sredi prehranu, procitaj osnovno za početnike i sve ce ti bit jasno. Cheers
              Rest day? Where is my rest muscle and how do I train it?

              Comment


              • #8
                Re: Želim polako i pravilno dobiti na kilaži...?

                Omg ako dečko ne želi u teretani ili nije u mogućnosti zašto ga "silite" .
                http://fitnessangels.net/hr/blog/Do-...samo-5-tjedana evo ovo si pročitaj ne treba ti nikakva oprema.
                Na toj stranici imaš puno dobrih savjeta !

                Comment


                • #9
                  Re: Želim polako i pravilno dobiti na kilaži...?

                  "Everyone wanna be bodybuildier, but nobody wants to lift some heavy-ass weights." - Ronnie Coleman.

                  Niko ga ne sili, samo se govori sta bi bilo najbolje za njega.
                  A bez solidnog treninga i sa top prehranom nece daleko dogurat, samo mu se nastoji pomoc.

                  Dakle 3 glavne komponente: Trening, prehrana, odmor. Izostavi jednu i "dovoljno" je...
                  Rest day? Where is my rest muscle and how do I train it?

                  Comment


                  • #10
                    Re: Želim polako i pravilno dobiti na kilaži...?

                    ne znam zasto svi tvrde da se ne mogu postici neki rezultati bez utega i sprava.
                    pogledajte kako izgledaju decki koji treniraju street workout. mislim da mu je najbolje poceti bez utega, znaci sklekovi, zgibovi i probadanja (ako ima gdje) i da tek kad razvije neku bazu krene na utege.
                    tako sam i ja poceo i mislim da sam imao puno bolji napredak nego sto bi imao da sam odmah krenuo u teretanu.
                    sto se tice prehrane, to treba mijenjati.

                    Comment


                    • #11
                      Re: Želim polako i pravilno dobiti na kilaži...?

                      11:30 doručak - kobasice
                      hahahha brate svaka čast kad mozes jest masne kobasice ujutro

                      No,šalu na stranu,dečki ti dobro govore.Prehranu moras mijenjat iz temelja ,a kako?;možeš nać tu na forumu
                      Te vodene utege mozes bacit,pretpostavljam da nemaju niti 5 kg.Ako si mogucnosti,najbolje bi ti bilo ici u teretanu,a ako ne onda bar kupi neke bučice sa podesivom težinom.A uz to radi i sklekove,zgibove,propadanja....
                      Bodybuilding is an art, your body is the canvas, weights are your brush and nutrition is your paint. We all have the ability to turn a self portrait into a masterpiece.

                      Comment


                      • #12
                        Re: Želim polako i pravilno dobiti na kilaži...?

                        prehrana ti je ok ali u zadnji obrok bi trebao ubacit nešto kvalitetnije...neke kobasice npr..

                        Comment

                        Working...
                        X