Announcement

Collapse
No announcement yet.

Krecem od nule :O (plan prehrane i vježbe)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Re: Krecem od nule :O (plan prehrane i vježbe)

    Originally posted by FcB View Post
    gluposti, ja se drzim vec tri mjeseca identičnog programa
    Jedino ako radis po nekom specijalizovanom programu ako radis po svom gluposti su raditi svaki trening identicne vjezbe. tako nikad tjelo neces natjerati na rast kad se prilagodi istom.

    Comment


    • #17
      Re: Krecem od nule :O (plan prehrane i vježbe)

      tijelo ti se nece priviknuti na jednu vrstu vjezbe ako ju radis jednom kao sto ti kazes. treba odredjeni broj ponavljanja da se tijelo pocne privikavati. ako cemo uzeti u obzir da je tek poceo vjezbati i ici u teretanu. nema mu smisla svaki put radit drugu vrstu ili tip vjezbe. neka radi svaki mjesec dana nesto novo, neka nauci pravilno vjezbati i dizati, gurati, vuci, stogod..
      Pa neka vidi kako mu tijelo reagira na odredjenu vjezbu. ako krene radit sve zivo i nezivo, napravit ce svasta i nista.
      Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else.
      "Tyler Durden"

      Comment


      • #18
        Re: Krecem od nule :O (plan prehrane i vježbe)

        Originally posted by bevodzor View Post
        tijelo ti se nece priviknuti na jednu vrstu vjezbe ako ju radis jednom kao sto ti kazes. treba odredjeni broj ponavljanja da se tijelo pocne privikavati. ako cemo uzeti u obzir da je tek poceo vjezbati i ici u teretanu. nema mu smisla svaki put radit drugu vrstu ili tip vjezbe. neka radi svaki mjesec dana nesto novo, neka nauci pravilno vjezbati i dizati, gurati, vuci, stogod..
        Pa neka vidi kako mu tijelo reagira na odredjenu vjezbu. ako krene radit sve zivo i nezivo, napravit ce svasta i nista.
        tvoja prica mi nekako najvise drzi vodu
        a i najbolje mi je nekako svaki mjesec mijenjati, tj svaki mjesec cu za svaku skupinu promijeniti sve vježbe, umisto starih cu ubaciti neke teže
        "Smooth sea never made a skilled sailor"

        Comment


        • #19
          Re: Krecem od nule :O (plan prehrane i vježbe)

          Originally posted by Viper View Post
          Jedino ako radis po nekom specijalizovanom programu ako radis po svom gluposti su raditi svaki trening identicne vjezbe. tako nikad tjelo neces natjerati na rast kad se prilagodi istom.
          zato postoji progressive overload....a ako mijenjas non stop izgubis se i u tome pa propada sve
          A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


          If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


          * SHUT UP AND SQUAT *

          Comment


          • #20
            Re: Krecem od nule :O (plan prehrane i vježbe)

            Originally posted by TripleZ View Post
            zato postoji progressive overload....a ako mijenjas non stop izgubis se i u tome pa propada sve
            Ok shvatam te druze. Ne mjenjam bas sve uvjek na svakom treningu se drzim par vjezbi npr prsa(kosi, i razvlacnje) leđa (lat, veslanja) znaci mjenjam redoslijed i ubacim po 1-2 druge vjezbe. ne mislim da drugi trening bude potpuno drugaciji od prvog. pozz

            Comment


            • #21
              Re: Krecem od nule :O (plan prehrane i vježbe)

              da prvih mjesec dana se treba koncentrirat na pravilno savladavanje tehnike pa tek onda udrit po treningu.a plan treninga se moze mijenjat svakih 3mj da se misici ne priviknu na jednu vjezbu.

              Comment


              • #22
                Re: Krecem od nule :O (plan prehrane i vježbe)

                Originally posted by rockie_16 View Post
                da prvih mjesec dana se treba koncentrirat na pravilno savladavanje tehnike pa tek onda udrit po treningu.a plan treninga se moze mijenjat svakih 3mj da se misici ne priviknu na jednu vjezbu.
                Druze ako ne radis po određenom programu taj plan se treba mjenjat da svaki trening makar nesto promjenis.pozz

                Comment


                • #23
                  Re: Krecem od nule :O (plan prehrane i vježbe)

                  Originally posted by Viper View Post
                  Druze ako ne radis po određenom programu taj plan se treba mjenjat da svaki trening makar nesto promjenis.pozz
                  pa normalno da imas odredjen plan i rutinu,ja sam procitao clanak da je najbolje svaka 3mj promijenit program.

                  Comment


                  • #24
                    Re: Krecem od nule :O (plan prehrane i vježbe)

                    Originally posted by rockie_16 View Post
                    pa normalno da imas odredjen plan i rutinu,ja sam procitao clanak da je najbolje svaka 3mj promijenit program.
                    ja imam rutinu gdje mi zavisi od raspolozenja koje vjezbe radim i nikad nisam siguran da li cu raditi npr ramena itd. Ako osjetim da vise tjelu nije nikakav sok te moje vjezbe onda mjenjam redoslijed i ubacim pokoju drugu vjezbu. Tako sam uvjek radio osim kad sam bio na OVT -u gdje sam 2 ja msm 2 mjeseca sve isto radio.

                    Comment


                    • #25
                      Re: Krecem od nule :O (plan prehrane i vježbe)

                      Originally posted by Viper View Post
                      ja imam rutinu gdje mi zavisi od raspolozenja koje vjezbe radim i nikad nisam siguran da li cu raditi npr ramena itd. Ako osjetim da vise tjelu nije nikakav sok te moje vjezbe onda mjenjam redoslijed i ubacim pokoju drugu vjezbu. Tako sam uvjek radio osim kad sam bio na OVT -u gdje sam 2 ja msm 2 mjeseca sve isto radio.
                      A ako mislis na podjelu na jedno te istoj sam skoro 9 mjeseci.

                      Comment


                      • #26
                        Re: Krecem od nule :O (plan prehrane i vježbe)

                        Originally posted by Viper View Post
                        ja imam rutinu gdje mi zavisi od raspolozenja koje vjezbe radim i nikad nisam siguran da li cu raditi npr ramena itd. Ako osjetim da vise tjelu nije nikakav sok te moje vjezbe onda mjenjam redoslijed i ubacim pokoju drugu vjezbu. Tako sam uvjek radio osim kad sam bio na OVT -u gdje sam 2 ja msm 2 mjeseca sve isto radio.
                        da ja sam se drzao plana vjezbanja 3mj...sad kad se oporavim od ozljede drzat cu se jos 3mj tog plana jer vec 2mj ne idem u teretanu tako da su se misici i odmorili a i desno rame je atrofiralo tako da ne trebam odmah mijenjat program.a rutina je uvijek ista

                        Comment

                        Working...
                        X