Announcement

Collapse
No announcement yet.

Cilj mi je nabiti masu i razviti misice. Koji je trening za masu stvarno dobar i efikasan?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cilj mi je nabiti masu i razviti misice. Koji je trening za masu stvarno dobar i efikasan?

    Pozdrav!
    Dakle visok sam 182-183cm i imam 78kg. BF nekih 14%
    Trenutni mi je cilj nabiti masu i razviti misice.
    Savjet koji trebam je kojeg plana treninga se držati?
    Citao sam dosta clanaka i svaki trening ima po nekoliko negativnih komentara tipa ovaj ima ovo bolje ovaj ono itd.i sad sam malo zbunjen
    pa bi htio cuti iskustva iz prve ruke koji je trening za masu stvarno dobar i efikasan(kad velim efikasan naravno ne ocekujem +50kg u dva tjedna)
    Od suplemenata imam dekstrozu,whey i kreatin,a tjedno nekih 3-4 dana teretanu na raspolaganju.

  • #2
    Re: Trening za masu

    http://www.building-body.com/programi.html
    pobjednici traže načine a gubitnici razloge

    Comment


    • #3
      Re: Trening za masu

      Pozz, evo nešta dole, znam da se nekima neda tražiti i znam da je teško sklapat treninke i sve to pa evo copi paste ,isporbaj pa nam javi za mjesec dana , a i ja ću uskoro svoje fotke srediti
      Ponedjeljak: prsa/leđa/biceps/triceps/gornji trbušni mišići

      Potisak bučicamaKosi potisak bučicama na klupici (namjestite klupicu pod kutom od 25 stupnjeva) - 3 serije od 8-10 ponavljanja (bez odmora)
      Zgib – uski hvat, prsti okrenuti prema naprijed - 3 serije od 8-10 ponavljanja, ako nemoš zgib probaj sa kolegom da te malo pogura za noge , ako nemaš kolege hvataj let mašinu ipred glave i iza glave
      Potisak bučicama na ravnoj klupi 3 serije 10-12 ponavljanja (probaj bez odmora)
      Zgib – neutralni hvat, dlanovi okrenuti jedan prema drugome 3 serije 10-12 ponavljanja 1 minuta odmora.
      Hammer pregib bučicama - 3 serije 8-10 ponavljanja bez odmora
      Ekstenzija tricepsa bučicom iznad glave - 3 serije 8-10 ponavljanja 1 minuta odmora
      Biceps pregib bučicama na scott klupi 3 serije 10-12 ponavljanja bez odmora
      Triceps ekstenzija sa sajlom - 3 serije 10-12 ponavljanja 1 minuta odmora
      Trbušnjaci s podignutim koljenima - 3 serije od 15-20 ponavljanja 1 minuta odmora
      Biceps pregib na scott klupi

      Utorak: bedra/zadnja loža/ramena/listovi/donji trbušni mišići

      Široki čučnjevi - 3 serije 8-10 ponavljanja bez odmora
      Deadlift bučicama s ispruženim nogama - 3 serija 8-10 ponavljanja 1 minuta odmora
      Nožna ekstenzija - 3 serije 10-12 ponavljanja bez odmora
      Zadnja loža u ležećem položaju - 3 serije od 10-12 ponavljanja 1 minuta odmora
      Lateralna bočna podizanja bučicama - 3 serije 8-10 ponavljanja bez odmora
      Podizanje listova u stajaćem položaju 3 seta 8-10 ponavljanja 1 minuta odmora
      Lateralna bočna podizanja bučicama u pretklonu - 3 serije 10-12 ponavljanja bez odmora
      Podizanje listova u sjedećem položaju - 3 serije 10-12 ponavljanja 1 minuta odmora
      Podizanje nogu u visećem položaju - 3 serije 15-20 ponavljanja 1 minuta odmora

      Četvrtak: prsa/leđa/biceps/triceps

      Kosi bench press - 3 serije od 8, 6, 4 ponavljanja 90 sekundi odmora
      Zgib – uski hvat, prsti okrenuti prema tijelu - 3 serije od 8, 6, 4 ponavljanja 90 sekundi odmora
      Dipsevi - 3 serije od 8, 6, 4 ponavljanja 90 sekundi odmora
      Zgib- široki hvat, prsti okrenuti prema naprijed - 3 serije od 8, 6, 4 ponavljanja 90 sekundi odmora
      Biceps pregib E-Z šipkom - 3 serije od 8, 6, 4 ponavljanja 60 sekundi odmora
      Bench press uskim hvatom - 3 serije od 8, 6, 4 ponavljanja 60 sekundi odmora
      Biceps pregib E-Z šipkom na scott klupi - 3 serije od 8, 6, 4 ponavljanja 60 sekundi odmora
      Ležeći francuski potisak - 3 serije od 8, 6, 4 ponavljanja bez odmora
      Trbušnjaci s podignutim koljenima 3 seta od 8, 6, 4 ponavljanja 60 sekundi odmora

      Petak: bedra/zadnja loža/ramena/listovi

      Čučnjevi srednjeg razmaka nogu - 3 serije od 8, 6, 4 ponavljanja 90 sekundi odmora
      Zadnja loža u ležećem položaju - 3 serije od 8, 6, 4 ponavljanja 90 sekundi odmora

      Nožni potisak - 3 serije od 8, 6, 4 ponavljanja 90 sekundi odmora
      Deadlift bučicama s ispruženim nogama - 3 serije od 8, 6, 4 ponavljanja 90 sekundi odmora
      Vojni potisak u sjedećem položaju - 3 serije od 8, 6, 4 ponavljanja 60 sekundi odmora
      Nožni potisak prstima za listove - 3 serije od 10, 8, 6 ponavljanja 60 sekundi odmora
      Okomito veslanje za ramena - 3 serije od 8, 6, 4 ponavljanja 60 sekundi odmora
      Podizanje listova u stajaćem položaju - 3 serije od 10, 8, 6 ponavljanja bez odmora
      Podizanje nogu u ležećem položaju - 3 serije od 10, 8, 6 ponavljanja 60 sekundi odmora

      Odradi ako hoćeš probat ,ja sam ovo našo na jednom sajtu prošle godine ostalo na kompu ,probo sam i vrijedi uzmi si mjesec dana i pucaj, utege uzmi koji ti odgovaraju i nepretjeruj sa vježbama za noge inače 10 dana nema ništ od hodanja, papaj puno, pij tekućine voda,čajeve domaće sokove (ne gazirano puno i sve ono kemisko od sokova) i odmaraj i još nešt uzmi si vitamine imaš ih šumeći ko u priči željezo,magnezij ,vittamin c jako važan, multi vitamini ... omega 3 tabletice (100 kuna 100 komada ako hoćeš ).
      Last edited by sipa117; 09-10-13, 00:29.

      Comment

      Working...
      X