Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ektomorf-puno cardia- ima li nade za mene ?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ektomorf-puno cardia- ima li nade za mene ?

    Pozdrav svima!
    Imam 17 godina, 192cm i 73,7 kg ali to je otprilike, ta kilaža varira iz dana u dan i muka mi se više vagat. Treniram birilacki sport 5 puta tjedno, tu i tamo ubacim teretanu (2 puta tjedno, ogranicen sam s vremenom). Na borilackom treningu se radi kardio u većini vježbi, praktički 4/5 puta tjedno radim kardio.

    U teretani se fokusiram raditi što manje ponavljanja, ali sa većim težinama te vjezbe koje aktiviraju vise misica odjednom. Do sada sam rastao u pubertetu do 12cm na godinu, a kroz to vrijeme me uvijek pratilo pravilo da imam kilograma CM-20. (Tad se nisam ni trudio dobiti masu, samo eto valjda zbog rasta u visinu). U 1.mj. sam imao 188cm 68kg. Ektomorf sam i imam izrazito brz metabolizam, vecim dijelom zbog cardia kojeg radim non stop (zbog karijere jebiga ).

    Jedem 5 puta dnevno , ujutro uh za rucak p+m+uh, navecer proteini +uh.
    To mi je neko pravilo. Cilj mi je pojacati snagu sto vise mogu, ne zanima me pretjerano bb. Oduvijek šta god jeo imam 10% bf. Ima li nade za mene ? xD Lp

  • #2
    Re: Ektomorf-puno cardia- ima li nade za mene ?

    Prijatelju malo jedeš.
    pobjednici traže načine a gubitnici razloge

    Comment


    • #3
      Re: Ektomorf-puno cardia- ima li nade za mene ?

      Ima nade ako smanjis kardio, počneš jesti kao musko... Za masu nije dovoljno samo radit osnocne vjezbe i mal broj ponavljanja..ne mora da znaci da je 6 pon za masu a 12 nije... I za veceru ne ide P+UH nego P+M

      Comment


      • #4
        Re: Ektomorf-puno cardia- ima li nade za mene ?

        Slazem se da bih trebao puno jesti, a ovaj zadnji obrok jedem uh + p jer mi trening zavrsava dosta kasno pa mi je to ujedno i zadnji obrok. Da to promijenim ili ?

        Comment


        • #5
          Re: Ektomorf-puno cardia- ima li nade za mene ?

          Originally posted by Ripped99 View Post
          Slazem se da bih trebao puno jesti, a ovaj zadnji obrok jedem uh + p jer mi trening zavrsava dosta kasno pa mi je to ujedno i zadnji obrok. Da to promijenim ili ?
          Onda ostavi tako

          Comment


          • #6
            Re: Ektomorf-puno cardia- ima li nade za mene ?

            Normalno da ima nade jednostavno povećavaj unos hrane dok ne počneš dobivati na težini počni sa 4 dobra obroka ali kvalitetna nemoj se sad trpati slatkišima iako tu i tamo možeš ubaciti neku čokoladu i sl. ako kile baš nikako ne idu gore.10% bf je idealno za sportaša zato pripazi da kada počeneš dobivati na kilaži većinom budu mišići bez previše sala.

            Comment


            • #7
              Re: Ektomorf-puno cardia- ima li nade za mene ?

              Izbjegavam slatkise i ostala sranja, trudim se to ne jest, a sta je sa voćem ?

              Comment


              • #8
                Re: Ektomorf-puno cardia- ima li nade za mene ?

                Baziraj unos ugljikohidrata oko treninga znači prije, poslije i ujutro,trudi se pojesti 1-2 vrste voća svaki dan, voće teško može naštetiti osim ako ti je cilj mišićna definicija,a sam kažeš da te bb ne zanima previše.

                Comment


                • #9
                  Re: Ektomorf-puno cardia- ima li nade za mene ?

                  Nije mi bf uopce problem ja kad dobijem dovoljno misica samo smanjim unos hrane i pojacam kardio za defku

                  Comment


                  • #10
                    Re: Ektomorf-puno cardia- ima li nade za mene ?

                    Originally posted by Ripped99 View Post
                    ja kad dobijem dovoljno misica samo smanjim unos hrane
                    Nemoj misliti da ti se rugam ali...
                    Ma rugam ti se, hahahahahah

                    Comment


                    • #11
                      Re: Ektomorf-puno cardia- ima li nade za mene ?

                      Za WTF-a, inače kad par dana slabije jedem a treniram dosta smršavim, a kazem nisam bb pa nemam pretjerano iskustva (a bogme niti sa skidanjem kg sto mi nikad nije trebalo)...inače lako se rugat preko interneta, ako mi imas sta takvo jos za porucit slobodno cemo se nac pa ko "ljudi" popricat. Lp

                      Comment


                      • #12
                        Re: Ektomorf-puno cardia- ima li nade za mene ?

                        Hihi pa onakva izjava je smijesna sto da ti kazem
                        Naci cu se s tobom samo ako ces povesti neku picu i pizzu da se u after party-u naje(b)(d)em

                        Comment


                        • #13
                          Re: Ektomorf-puno cardia- ima li nade za mene ?

                          Originally posted by Ripped99 View Post
                          inače lako se rugat preko interneta, ako mi imas sta takvo jos za porucit slobodno cemo se nac pa ko "ljudi" popricat. Lp
                          bolje tu energiju iskoristi da nešto pročitaš i naučiš

                          Comment


                          • #14
                            Re: Ektomorf-puno cardia- ima li nade za mene ?

                            WTF radije cu to za sebe ostavit xD
                            FcB kakvu energiju ? Bezveze spamas ako nemas nista konkretno za reci. Citam i ja ali ne mogu se ja u 2 educirat bolje od vas koji ste tu starosjedioci.

                            Comment

                            Working...
                            X