Announcement

Collapse
No announcement yet.

Trebam savjet - želim nabiti mišićnu masu

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Trebam savjet - želim nabiti mišićnu masu

    Ovako...visok sam 188 i imam 94 kg,prije tri mijeseca sam poceo trenirati,vijezbam pet dana u tijednu po programu sat i pol vremena mi traje trening,a problem je u ovome:Ja ne zelim izgubiti na tezini puno,nego nabiti misicnu masu,trebam savijet od vas sto da radim,proteine ne uzimam jer sam kroz pricu sa frendom doznao da su "stetni" za bubrege,a ja u obitelji imam dva slucaja koji su imali problema sa bubrezima,tako da ne zelim riskirati.Volio bih kada bi mi netko sa iskustvom rekao sto da radim,jel da nastavim sa ovakvim tempom vijezbati i dobro jesti ili neki drugi savijet da mi da!Hvala unaprijed!

  • #2
    Re: Trebam savijet!

    Savjetujem ti da proučiš forum i portal i saznaš prvenstveno sve o prehrani. Nauči što su to proteini, što su ugljikohidrati i što su masti. Hoćeš li ti pojesti dnevno 200 grama proteina iz posnog sira, mesa, jaja ili proteinskog praha (wheya) je potpuno nebitno i za tvoj ukupni napredak i za zdravlje tvojih bubrega. Whey služi da ti olakša konzumaciju proteina kad ti nije zgodno nositi meso/sir i sl. Nije nimalo više anaboličan od bilo kojeg drugog izvora proteina i neće ti ubrzati nabijanje mišićne mase.
    Originally posted by magarac
    pogledajte u dide sliku, silni misici a dole ćevap, haha
    dzaba mu sve

    Comment


    • #3
      Re: Trebam savijet!

      Originally posted by 19zoki85 View Post
      Ovako...visok sam 188 i imam 94 kg,prije tri mijeseca sam poceo trenirati,vijezbam pet dana u tijednu po programu sat i pol vremena mi traje trening,a problem je u ovome:Ja ne zelim izgubiti na tezini puno,nego nabiti misicnu masu,trebam savijet od vas sto da radim,proteine ne uzimam jer sam kroz pricu sa frendom doznao da su "stetni" za bubrege,a ja u obitelji imam dva slucaja koji su imali problema sa bubrezima,tako da ne zelim riskirati.Volio bih kada bi mi netko sa iskustvom rekao sto da radim,jel da nastavim sa ovakvim tempom vijezbati i dobro jesti ili neki drugi savijet da mi da!Hvala unaprijed!
      Prvo sta trebas je krenut sa citanjem po forumu, dio za pocetnike, vazno i osnovno. Ne ide ti to bas sa registracijom i postavljanjem pitanja bez pokusavanja da sam istrazis o tome na forumu, a receno je sve sto si napisao miljon puta. Al dobro, da ne trazis puno;

      Prvo, sat i pol treninga za masu ce prije odmoc nego pomoc. 45min-1h udres dobar trening i brze po dobar krut obrok . Prije toga je preporucljivo popit whey, sta je taj cudnovati protein, od cega ti nece otpast bubrezi. Malo procitaj o njemu da ti bude jasnije, nije to nista opasno ka sta se govori u narodu. Btw, frend je isto puno "istrazivao" pa dosa do toga zakljucka?

      Jednostavno, jedes vise sto potrosis, kvalitetno naravno, dobro treniras, dobro spavas i to e to.
      Isto tako bi moga uzet u obzir da neces dobit misica kolko ocekujes u prvih tjedan-dva dana. To je spor proces, treba mnogo truda i strpljenja.

      Sretno, pitaj ako ima nejasnoca


      Sent from my Petit Beurre
      Rest day? Where is my rest muscle and how do I train it?

      Comment


      • #4
        Re: Trebam savijet!

        Sve pet,jasno je meni da to ne ide preko noci naravno,kazem vec tri mijeseca vijezbam pet dana u tijednu,napretka naravo ima,da bi se doslo do "konacnoga" svijesan sam da treba puno truda i odricanja,na sto sam spreman,zato sam i tu da dobijem koji savijet od iskusnijih ljudi koji su duze vremena u tome.Hvala na savjetima!

        Comment


        • #5
          Re: Trebam savijet!

          Kao prvo nauči što su proteini:

          http://www.building-body.com/forum/t...lan%C4%8Devine

          5 treninga tjedno po sat i pol za početnika naturalca je prepreviše, osim ako treninzi nisu kilavi, a kladim se da jesu. Radi osnovne vježbe; mrtvo, čučanj, zgibovi, dipsevi...a mani se drkeljanja bicepsa, puno jedi i bit će rezultata.
          pobjednici traže načine a gubitnici razloge

          Comment


          • #6
            Re: Trebam savjet - želim nabiti mišićnu masu

            Originally posted by 19zoki85 View Post
            Ovako...visok sam 188 i imam 94 kg,prije tri mijeseca sam poceo trenirati,vijezbam pet dana u tijednu po programu sat i pol vremena mi traje trening,a problem je u ovome:Ja ne zelim izgubiti na tezini puno,nego nabiti misicnu masu,trebam savijet od vas sto da radim,proteine ne uzimam jer sam kroz pricu sa frendom doznao da su "stetni" za bubrege,a ja u obitelji imam dva slucaja koji su imali problema sa bubrezima,tako da ne zelim riskirati.Volio bih kada bi mi netko sa iskustvom rekao sto da radim,jel da nastavim sa ovakvim tempom vijezbati i dobro jesti ili neki drugi savijet da mi da!Hvala unaprijed!
            ovo s bubrezima je tvoj frend možda zamjenio s kreatinom koji može bit štetan ako ne piješ dovoljno tekućine, al svejedno taman i da ne piješ neće ti otpast kako aquila kaže , a ako nije to onda je tvoj frend ziher još jedan stručnjak za teretanu od 63 kile u nizu kojima je glavna životna rečenica " đabe njim svi ti mišići kad njim je onaj donji slab "

            Comment

            Working...
            X