Announcement

Collapse
No announcement yet.

Stao sam s kilazom,pomoc,saveti

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Stao sam s kilazom,pomoc,saveti

    Ovako,idem u teretanu par meseci i u pocetku sam bio dosta mrsaviji nego sad,s svojih 173cm i 15 godina imao sam 53 kilograma,onda sam krenuo da jedem kako treca i dogurao sam za 2,5 meseci na 62kg.E sad,sto se ishrane tice,jeo sam dosta toga,nisam pazio sta treba sta ne,naravno nisam jeo sva govna,cokolade i tako to.
    Naravno,tih 10kg sto sam dobio,primecuju se i na stomaku ali sam i dalje mrsav ali imam problem s podizanjem kilograma zadnje 3 nedelje. Nisam se pomakao a jedem isto.
    Ima neko neki savet,iskustvo?

  • #2
    Re: Stao sam s kilazom,pomoc,saveti

    Pa za početak napiši što konkretno pojedeš u jednom danu.
    Originally posted by magarac
    pogledajte u dide sliku, silni misici a dole ćevap, haha
    dzaba mu sve

    Comment


    • #3
      Re: Stao sam s kilazom,pomoc,saveti

      U sustini,zavisi mi od skole,ali obicno ujutru pojedem pahuljice s mlekom.U skoli za odmor pojedem sendvic.
      Za rucak zavisi sta se spremi,neko meso,spagete,pasulj,grasak i ostala kuvana jela.Za treci obrok pojedem il pirinac,nekad skuvam jaja ili nesto drugo,i pred spavanje uzmem sta ima,nekad pojedem neke kroasane s cokoladom jer me mrzi da pravim nesto drugo,to i nevalja toliko al jbg,nekad projice s jogurtom...
      I za uzinu kad stignem pojedem neko voce,2 banane,jabuke ili nesto drugo.
      Last edited by Prototyte; 12-04-14, 21:55.

      Comment


      • #4
        Re: Stao sam s kilazom,pomoc,saveti

        E jebga, ti trebaš pod osnovno naučit kako pošteno jesti. To znači kombinirati proteine, ugljikohidrate i masti i znati koliko čega jedeš. Nije isto jedeš li za ručak meso ili tjesteninu. Žitarice same za sebe nisu nikakav doručak. "Sendvič" mi isto ništa ne govori.
        Prouči forum gdje se govori o prehrani.
        Moraš unositi oko 2 grama proteina po kilogramu tjelesne mase što bi značilo da u svakom obroku imaš izvor proteina. Ugljikohidrata moraš unositi nešto više od proteina, masti nešto manje. Ne možemo ti neke prepametne savjete dati osim onih da proučiš osnove pravilne prehrane.
        Originally posted by magarac
        pogledajte u dide sliku, silni misici a dole ćevap, haha
        dzaba mu sve

        Comment


        • #5
          Re: Stao sam s kilazom,pomoc,saveti

          sve ti se svodi na ovo šta ti je Dida reka.. i još ujutro trebaš "brze proteine" pa nemoj pahuljice sa mlijekom nego radije zobene sa 1-2 mjerice whey-a.. a navečer popij to mlijeko prije spavanja ( bolje posni sir nego mlijeko, ali to sad ovisi o tebi) jer ćeš tako imat sporo razgradiv protein koji će hranit mišiće dok spavaš.. i izbaci ove UH prije spavanja, nakon treninga samo još jedan obrok sa UH i to je to... koji kroasan s čokoladom, to ni priko dana ne jedi, a kamoli na večer.. pozz
          when you want to succeed as bad as you wanna breathe than you will be successful

          Comment


          • #6
            Re: Stao sam s kilazom,pomoc,saveti

            Originally posted by ThornNox View Post
            sve ti se svodi na ovo šta ti je Dida reka.. i još ujutro trebaš "brze proteine" pa nemoj pahuljice sa mlijekom nego radije zobene sa 1-2 mjerice whey-a.. .
            ja bi samo nadodao na to da te zobene sa wheyom ujutro jedes (ili pijes kako tko priprema) sa vodom a ne mlijekom...da ne bi bilo nesto nejasno

            Comment


            • #7
              Re: Stao sam s kilazom,pomoc,saveti

              Znam da ti kroasni nisu dobri,msm ni ne jedem ih cesto,nego kad razmisljam sta jedem uvece,nisam znao sta drugo pa sam to cisto naveo.
              Whey ne koristim ali cu se potruditi da ga uzmem uskoro.

              Hvala na savetima/

              Comment


              • #8
                Re: Stao sam s kilazom,pomoc,saveti

                Moj savjet ,bio sam mrsav ,a sad imam 96 kg .Ja misicnu masu odrzavam ne samo proteinima nego i sa mnogo ukusnih ugljikohidrata ,masti smanjio kao profi bidler ,'na nulu' ,znaci kalorijski ispod 10 posto masti ,15 posto proteina ,ostalo škrob ,srednji glikemijski index ,od proteina samih nema mase ,ja ih jedem oko 100 grama (racunam i biljne i zivotinjske ).
                kad sam jeo mnogo proteina imao sam samo 80ak kg ,na 190 cm ,sad imam 96 kg i nikad bolju formu ,znaci Weider sistem ,stara 'škola' ,visoko ugljikohidrati i proteini(bezmasni) ,'nisko ' masti (kalorijski 10 posto )
                tip za dobijanje mase je jesti hranu zacinjenju s malo soli ili šećera radi ukusa boljeg
                Last edited by Carl Wind; 13-04-14, 14:58.

                Comment


                • #9
                  Re: Stao sam s kilazom,pomoc,saveti

                  Svasta si ti nadrobio.
                  Originally posted by magarac
                  pogledajte u dide sliku, silni misici a dole ćevap, haha
                  dzaba mu sve

                  Comment


                  • #10
                    Re: Stao sam s kilazom,pomoc,saveti

                    Upišah se

                    Comment


                    • #11
                      Re: Stao sam s kilazom,pomoc,saveti

                      Originally posted by Carl Wind View Post
                      Moj savjet ,bio sam mrsav ,a sad imam 96 kg .Ja misicnu masu odrzavam ne samo proteinima nego i sa mnogo ukusnih ugljikohidrata ,masti smanjio kao profi bidler ,'na nulu' ,znaci kalorijski ispod 10 posto masti ,15 posto proteina ,ostalo škrob ,srednji glikemijski index ,od proteina samih nema mase ,ja ih jedem oko 100 grama (racunam i biljne i zivotinjske ).
                      kad sam jeo mnogo proteina imao sam samo 80ak kg ,na 190 cm ,sad imam 96 kg i nikad bolju formu ,znaci Weider sistem ,stara 'škola' ,visoko ugljikohidrati i proteini(bezmasni) ,'nisko ' masti (kalorijski 10 posto )
                      tip za dobijanje mase je jesti hranu zacinjenju s malo soli ili šećera radi ukusa boljeg
                      on smanjio masti na nulu hahaha imas srece sto uneses masti putem mesa i drugih stvari da niti neznas...jer kur.ac moj bis ti ista odrzavao bez masti. usporedujes se s profi BB koji ne uzima masti, kad hormone ubrizgava u krv, a tvoji ce se proizvodit karu moju bez masti.
                      Do Whatever the Fuck You Wanna Do

                      progressive overload, squat, deadlift, bench press.
                      kalorije, makronutrijenti, mikronutrijenti.

                      Youtube:

                      Primjer treninga snage/hipertrofije
                      Primjer kraceg treninga hipertrofije/snage
                      Sve o prehrani
                      Sve o treningu

                      Comment


                      • #12
                        Re: Stao sam s kilazom,pomoc,saveti

                        Originally posted by Carl Wind View Post
                        Moj savjet ,bio sam mrsav ,a sad imam 96 kg .Ja misicnu masu odrzavam ne samo proteinima nego i sa mnogo ukusnih ugljikohidrata ,masti smanjio kao profi bidler ,'na nulu' ,znaci kalorijski ispod 10 posto masti ,15 posto proteina ,ostalo škrob ,srednji glikemijski index ,od proteina samih nema mase ,ja ih jedem oko 100 grama (racunam i biljne i zivotinjske ).
                        kad sam jeo mnogo proteina imao sam samo 80ak kg ,na 190 cm ,sad imam 96 kg i nikad bolju formu ,znaci Weider sistem ,stara 'škola' ,visoko ugljikohidrati i proteini(bezmasni) ,'nisko ' masti (kalorijski 10 posto )
                        tip za dobijanje mase je jesti hranu zacinjenju s malo soli ili šećera radi ukusa boljeg
                        http://cdn.memegenerator.net/instances/46170017.jpg


                        46170017.jpg
                        Last edited by kelly; 14-04-14, 00:19.
                        when you want to succeed as bad as you wanna breathe than you will be successful

                        Comment


                        • #13
                          Re: Stao sam s kilazom,pomoc,saveti

                          Koju bi mi hranu preporucili,ja mislim da ako hocu da se ugojim da treba vise UH da koristim,nisam iskusan i pocetnik sam ali mislim da je tako.Naravno tu su i proteini ali u manjom meri za pocetak?

                          Comment


                          • #14
                            Re: Stao sam s kilazom,pomoc,saveti

                            Originally posted by staragarda View Post
                            on smanjio masti na nulu hahaha imas srece sto uneses masti putem mesa i drugih stvari da niti neznas...jer kur.ac moj bis ti ista odrzavao bez masti. usporedujes se s profi BB koji ne uzima masti, kad hormone ubrizgava u krv, a tvoji ce se proizvodit karu moju bez masti.
                            testosteron nikad veći ,jer unosim 4000 kalorija dnevno ,svi alfa muzjaci u prirodi npr jedu najvise kalorija ,kalorije donose visok testosteron ,naravno ja ne jedem junk food ,nego bioloski gajenu hranu + proteini u prahu ako ne unesem dovoljno nekad proteina ,jer zelim odrzati misice ,probajte s visokim unosom ugljikohidrata i testosteron ce vam biti nikad veci ,masti unosim 5-10 posto i to esencijalne ,s zasicenim ne zelim riskirati
                            radi zdravlja srca i jer sam citao studiju koja kaze da sto vise jedemo zasicenih masti ,manji sperm count i vise impotencije ima ,nikad u povijesti se nije jelo ovoliko masti na svijetu ,a svi spolno slabi i podaci govore da u samo 60 godina sperm count je smanjen za 50 posto!

                            probao sam sve prehrane ovoga svijeta i definitivno ostajem low fat ,jer prvi put u zivotu imam 96 kg i 4 kocke na stomku ,to mi je prije na masnoj hrani bila utopija,a sad stvarnost


                            dakle bilderski Weiderov sistem je zakon

                            Comment


                            • #15
                              Re: Stao sam s kilazom,pomoc,saveti

                              Originally posted by Carl Wind View Post
                              testosteron nikad veći ,jer unosim 4000 kalorija dnevno ,svi alfa muzjaci u prirodi npr jedu najvise kalorija ,kalorije donose visok testosteron ,naravno ja ne jedem junk food ,nego bioloski gajenu hranu + proteini u prahu ako ne unesem dovoljno nekad proteina ,jer zelim odrzati misice ,probajte s visokim unosom ugljikohidrata i testosteron ce vam biti nikad veci ,masti unosim 5-10 posto i to esencijalne ,s zasicenim ne zelim riskirati
                              radi zdravlja srca i jer sam citao studiju koja kaze da sto vise jedemo zasicenih masti ,manji sperm count i vise impotencije ima ,nikad u povijesti se nije jelo ovoliko masti na svijetu ,a svi spolno slabi i podaci govore da u samo 60 godina sperm count je smanjen za 50 posto!

                              probao sam sve prehrane ovoga svijeta i definitivno ostajem low fat ,jer prvi put u zivotu imam 96 kg i 4 kocke na stomku ,to mi je prije na masnoj hrani bila utopija,a sad stvarnost


                              dakle bilderski Weiderov sistem je zakon
                              A kako si izmerio taj "nikad veći" testosteron?

                              Visinom zalizaka na čelu? Kosmatošću leđa? Nadutošću mošnica?
                              Pivo za masu, rakija za defku...

                              Comment

                              Working...
                              X