Announcement

Collapse
No announcement yet.

Dobivanje mišićne mase uz nogomet i teretanu.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Dobivanje mišićne mase uz nogomet i teretanu.

    Pozdrav svima

    Evo već par dana pratim ovaj forum i zaista me se dojmio, uspio sam naučiti puno korisnih stvari, no ipak me neke stvari zbunjuju, pa stoga ovdje pitam za savjet
    Imam 16 godina, visok sam oko 188cm, a težak 68 kg.
    Prije sam bio deblji, ali u zadnje 2 godine sam narastao oko 15tak cm i skinuo sam kile tako da sada izgledam dosta mršavo, a salo imam, naravno, u području stomaka
    Što se tiče body fata, ukoliko je ova slika vjerodostojna ( http://www.bccorefitness.com/images/...entage-men.jpg ) ja sam na nekih 17%

    Ono što ja želim jest dobiti mišićnu misu bez povećavanja masnih naslaga ( ako je ikako moguće ), nekih 6-7kg.Po onome što sam dosada upratio(ispravite me ako se varam) to bi se trebalo postići vježbanjem i pravilnom prehranom, sa što više proteinskih obroka tokom dana, uz ugljikohidrate ujutro te poslije treninga i masti navečer.

    Eh stvar je u tome da treniram nogomet, što ne bih volio prekidati, a da nastavim da dobijam mišićnu masu, jer sam čuo da puno cardia može uništiti mišiće
    Koliko puta tjedno bih trebao trenirati uz nogomet(60to minutni treninzi 5 puta tjedno) i jesu li mi potrebni dodatni suplementi u obliku whey proteina ili nekih drugih? Hvala unaprijed

  • #2
    Re: Dobivanje mišićne mase uz nogomet i teretanu.

    Ovdje smo puno o tome:

    http://www.building-body.com/forum/t...gomet-prehrana
    pobjednici traže načine a gubitnici razloge

    Comment


    • #3
      Re: Dobivanje mišićne mase uz nogomet i teretanu.

      Originally posted by kelly View Post
      Procitao sam, super tema, no opet neke stvari mi nisu jasne

      Npr. moze li se ucinkovito dobiti masa ako imas nogometni trening oko 14:00, a radis na masi nakon nekog vremena, reći ćemo navečer oko 20:00,21:00?
      Whey je poželjno piti nakon treninga mase, a glukozu nakon oba trenigna?
      Ako bih tako radio bi li dobivao na mišićnoj masi?Početnik sam, ne očekujem neki veliki pomak, samo par kila na ruke i noge

      Comment


      • #4
        Re: Dobivanje mišićne mase uz nogomet i teretanu.

        Originally posted by beyond View Post
        Procitao sam, super tema, no opet neke stvari mi nisu jasne

        Npr. moze li se ucinkovito dobiti masa ako imas nogometni trening oko 14:00, a radis na masi nakon nekog vremena, reći ćemo navečer oko 20:00,21:00?
        Whey je poželjno piti nakon treninga mase, a glukozu nakon oba trenigna?
        Ako bih tako radio bi li dobivao na mišićnoj masi?Početnik sam, ne očekujem neki veliki pomak, samo par kila na ruke i noge

        Masa se radi tjednima, a ne samo navecer ili samo u jednom obroku. Recimo to slikovito: treba ti 3000kcal, na nogometu potrosis 1000. Trebas unjeti hranom 4000 da budes na nuli. Ti uneses tokom cijelog dana 4500 kalorija i ti si 500 kalorija u plusu(visku). Tako radis masu

        EDIT: nisam ti odg do kraja..
        Kao pocetnik je bitno znati da ne postoji trening za masu niti da se masa radi wheyom. Nije bitno koje suplemente pijes niti ces dobiti kvalitetniju masu ako pijes puno wheya. Bitno je da si u kalorijsku visku na dnevnoj bazi.
        Last edited by neuk; 03-09-14, 16:02.
        Originally posted by madmax22
        da li mogu samlivene zobene stavit u vodu da se namakaju ili prvo u vodu pa onda samlit?
        Originally posted by jocker77
        Znaci uzimati ga i u dane netrenianja i jel bitno kreatine i amino pomijesat u shakeru ili moze i u obicnoj boci
        Originally posted by Hajduk
        isto tako i zgibovi, prije 1 godinu sam jedva mogao izvući 5 zgibova, sad mogu 12-13,vjerojatno je tome doprinjeo i ...Gold Whey Standard...kojeg sam koristio od siječnja do veljaće ove godine .

        Comment


        • #5
          Re: Dobivanje mišićne mase uz nogomet i teretanu.

          Ok hvala puno, znaci sada samo jesti

          Comment

          Working...
          X