Announcement

Collapse
No announcement yet.

Usmjerite me na pravilan put - da li uz ovakvu kombinaciju mogu dobiti na masi

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Usmjerite me na pravilan put - da li uz ovakvu kombinaciju mogu dobiti na masi

    Lijep pozdrav svim forumasima, cijenim sto dijelite znanje s nama pocetnicima i hvala na odvojenom vremenu jer stvarno treba imati strpljenja.

    Ja cu postaviti par konkretnih pitanja (onih pocetnickih dobro ste pretpostavili) i molio bih vas samo da me usmjerite ako nista.
    Poceo sam s treninzima u teretani prije nekih mjesec dana, dakle cisto upoznavanje sa spravama, bez nekog definisanog programa koje bih svakako trebao uvesti polako.Posto sam visok 188 cm a imam 77 kg jasno je da se radi o jednom ektomorfu koji radi iskljucivo na masi, a moram napomenuti da sam prije odlaska u teretanu i uvodjenja ozbiljnije ishrane imao i par kilograma manje.

    Prije desetak dana sam uzeo i evo vec potrosio 2.2 kg Biotechovog Nitro Gain-a(weight gainer) od kojeg sam dobio mozda kilogram na vagi.Jucer sam uzeo Kreatin, takodjer Biotech, 100% monohydrate, odmah u ovo koji dan imam u planu da uzmem i neki whey po pristupacnoj cijeni kao i dekstrozu da prati to sve skupa, a nisam siguran da cu i dalje uzimati weight gainere obzirom da sam dosao do zakljucka kako je to ustvari samo skupo placeni secer koji je prilicno neisplativ.
    Recite mi molim vas da li uz ovakvu kombinaciju mogu dobiti na masi i da li mi se treninzi trebaju sastojati od iskljucivo nekih osnovnih vjezbi sa dosta opterecenja (ono sto je meni veliko opterecenje nije i nekom iskusnijem ofc).

    Je li to dobar start, da li negdje grijesim?

    Hvala unaprijed!

  • #2
    Re: Usmjerite me na pravilan put

    od kreatina si najvjerojatnije dobio taj kilogram sto je sigurno samo voda, osiguraj si najosnovnije od suplemenata, whey, grozdani secer, i neki multivitamin za pocetak ti je sasvim dovoljan. novce ulozi u krutu hranu, ako zelis dobit na masi bitni su ti i ugljikohidrati koliko i proteini a ne smis zaboravit ni masti. prouci neke jelovnike na forumu i kako se broju kalorije iz namirnica te slozi svoj plan prehrane. jer da bi rastao moras unosit vise kalorija nego sto potrosis. a za pocetnike nabolji ti je neki full body trening, posli ces vidit sto ti najvise pase i na sto ti misici najvise reagiraju, ne zaboravi sto se tice treninga ovo je individualni sport i svako sam sebi treba pronac nacin da stimulira misice.

    Comment


    • #3
      Re: Usmjerite me na pravilan put

      Kreatin sam uzeo tek jucer, taj kilogram sam dobio od pomenutog weight gainera. : )
      Znam da moram imati poveci suficit kalorija jer imam brz metabolizam, samo se nadam da cu vremenom uskladiti taj program vjezbanja da ne bude ono "sad cu malo dvorucne pa jednorucne utege, sad odoh malo na lat spravu, sad veslanje par serija....itd.", nadam se da razumijete o cemu govorim.

      Praktikovat cu sto veci unos kalorija, kreatin prije i poslije treninga kao i jednu dozu u danima kad ne vjezbam, a whey takodjer s kreatinom i dekstrozom odmah poslije treninga jer koliko sam shvatio whey je najpotrebniji misicima odmah neposredno nakon treninga.

      Mjesecni budzet za suplemente mi je ogranicen do nekih ~150 KM pa se nadam da cu se nekako uspjeti uklopiti obzirom da kreatin ne moram kupovati toliko cesto jer vec imam kilogram ovog monohidrata.

      @gigi01 zahvaljujem!

      Comment


      • #4
        Re: Usmjerite me na pravilan put

        Originally posted by prozak
        Lijep pozdrav svim forumasima, cijenim sto dijelite znanje s nama pocetnicima i hvala na odvojenom vremenu jer stvarno treba imati strpljenja.

        Ja cu postaviti par konkretnih pitanja (onih pocetnickih dobro ste pretpostavili) i molio bih vas samo da me usmjerite ako nista.
        Poceo sam s treninzima u teretani prije nekih mjesec dana, dakle cisto upoznavanje sa spravama, bez nekog definisanog programa koje bih svakako trebao uvesti polako.Posto sam visok 188 cm a imam 77 kg jasno je da se radi o jednom ektomorfu koji radi iskljucivo na masi, a moram napomenuti da sam prije odlaska u teretanu i uvodjenja ozbiljnije ishrane imao i par kilograma manje.

        Prije desetak dana sam uzeo i evo vec potrosio 2.2 kg Biotechovog Nitro Gain-a(weight gainer) od kojeg sam dobio mozda kilogram na vagi.Jucer sam uzeo Kreatin, takodjer Biotech, 100% monohydrate, odmah u ovo koji dan imam u planu da uzmem i neki whey po pristupacnoj cijeni kao i dekstrozu da prati to sve skupa, a nisam siguran da cu i dalje uzimati weight gainere obzirom da sam dosao do zakljucka kako je to ustvari samo skupo placeni secer koji je prilicno neisplativ.
        Recite mi molim vas da li uz ovakvu kombinaciju mogu dobiti na masi i da li mi se treninzi trebaju sastojati od iskljucivo nekih osnovnih vjezbi sa dosta opterecenja (ono sto je meni veliko opterecenje nije i nekom iskusnijem ofc).

        Je li to dobar start, da li negdje grijesim?

        Hvala unaprijed!
        po meni nisi jos trebo uzimat nista , pocetnik si i upocetku mozes dosta napredovat i bez toga , a i cisto sumnjam da si sredio prehranu . Ono sto mene muci je to da kako
        si u 10 dana smlatio 2.2 kg gainera :O
        Originally posted by jebac1501
        treniram borilački sport UFC i planiram pojačat treninge ali nakon što si kupim mega mass 2000...

        Comment


        • #5
          Re: Usmjerite me na pravilan put

          Hehe ovako druze, u vezi tog pitanja s gainerom....vrlo jednostavno.Ako je jedno serviranje 150 g a uzimas ih dva puta dnevno, onda ti je valjda jasno da ti ta 2,2 kilograma ne mogu biti ni 10 dana.

          Situacija je sad ovakva.Dobio sam jos 1-1.5 kg od zadnjeg javljanja ovdje(prije nekih 7 dana), a toliko otprilike koristim i kreatin monohidrat s dextrozom.Radim prilocno intenzivne treninge da ruke ojacam, i radim cijelo tijelo jer su treninzi tako podijeljeni po grupama i pratim ostale kolege u teretani.

          Imam shaker/blender u kojeg cu stavljati namirnice sa velikim postotkom proteina, uh, i kalorija uopste, koje su dovoljno pitke s mlijekom da mi se zivot ne bi smucio, to bi to preferirao uzimati kao obrok/medjuobrok.

          Kada se sve uzme u obzir, od kako sam krenuo u teretanu po prvi put prije mjesec i par dana dobio sam 3 kg na vagi, od toga je nesto i u misice otislo naravno sto se i osjeti.Bio bih jako zadovoljan kad bi se sve nastavilo odvijati takvim tempom.

          Comment


          • #6
            Re: Usmjerite me na pravilan put

            To ti se zove početnički boom. Ne moj zbog fokusiranosti na vagu i porast kilograma zanemariti odraz u ogledalu.
            Hrana se važe sirova. Žutanjak je super.

            Comment


            • #7
              Re: Usmjerite me na pravilan put

              Originally posted by prozak
              Hehe ovako druze, u vezi tog pitanja s gainerom....vrlo jednostavno.Ako je jedno serviranje 150 g a uzimas ih dva puta dnevno, onda ti je valjda jasno da ti ta 2,2 kilograma ne mogu biti ni 10 dana.

              Situacija je sad ovakva.Dobio sam jos 1-1.5 kg od zadnjeg javljanja ovdje(prije nekih 7 dana), a toliko otprilike koristim i kreatin monohidrat s dextrozom.Radim prilocno intenzivne treninge da ruke ojacam, i radim cijelo tijelo jer su treninzi tako podijeljeni po grupama i pratim ostale kolege u teretani.

              Imam shaker/blender u kojeg cu stavljati namirnice sa velikim postotkom proteina, uh, i kalorija uopste, koje su dovoljno pitke s mlijekom da mi se zivot ne bi smucio, to bi to preferirao uzimati kao obrok/medjuobrok.

              Kada se sve uzme u obzir, od kako sam krenuo u teretanu po prvi put prije mjesec i par dana dobio sam 3 kg na vagi, od toga je nesto i u misice otislo naravno sto se i osjeti.Bio bih jako zadovoljan kad bi se sve nastavilo odvijati takvim tempom.

              ako je tako onda se gainer stvarno neisplati , bolje uzet kilo rize za 7 kn
              Originally posted by jebac1501
              treniram borilački sport UFC i planiram pojačat treninge ali nakon što si kupim mega mass 2000...

              Comment


              • #8
                Re: Usmjerite me na pravilan put

                Originally posted by PatrickStar
                To ti se zove početnički boom. Ne moj zbog fokusiranosti na vagu i porast kilograma zanemariti odraz u ogledalu.
                Znam sve druze...... :/

                @boyyka - Upravo tako.Taj Biotechov Nitro Gain od 2,2 kg sam platio 56 maraka i stvarno kad pogledas nije isplativo, bude ti 8-9 dana maximalno, sto kazes bolje rizu uzeti ili nesto slicno.Jednostavno kad krenes s nekim poslom, sportom, hobijem, eksperimentisanje je ona neizostavna stavka tako da......

                Comment


                • #9
                  Re: Usmjerite me na pravilan put

                  Decki je li ok da ovako rasporedim treninge:

                  Ne mora ici nuzno ovim danima, ali recimo:

                  Pon - ledja - triceps
                  Uto - prsa - biceps
                  Sri - Pauza
                  Cet - noge - ramena
                  Pet - ponovo ledja - triceps....

                  Subotu i nedjelju takodjer mogu ukljuciti i nastaviti raditi po ovoj rotaciji, ali mislim da je 4-5 puta sedmicno sasvim dosta za rad na masi.

                  Na kraju svakog treninga radim trbusnjake da popunim vrijeme, a trening mi traje najduze sat i pol.

                  Mozda da korigujem nesto?!

                  Comment


                  • #10
                    Re: Usmjerite me na pravilan put

                    noge radi odvojeno od ramena

                    npr

                    1. prsa - triceps
                    2. leđa - biceps
                    3. ramena - listovi
                    4. noge

                    Comment


                    • #11
                      Re: Usmjerite me na pravilan put

                      Originally posted by bilder18
                      noge radi odvojeno od ramena

                      npr

                      1. prsa - triceps
                      2. leđa - biceps
                      3. ramena - listovi
                      4. noge
                      Da da, izvini pogrijesio sam, mislio sam na prsa-triceps, ledja biceps, malo sam u brzini pobrkao dok sam pisao.

                      Samo cini mi se malo monotono raditi noge cijeli jedan trening, zar ne?

                      Comment


                      • #12
                        Re: Usmjerite me na pravilan put

                        Noge su pola tijela i rade se same!! To je koda cijeli gornji dio odradiš u jednom treningu.


                        Varijacije čučnja
                        preša
                        leg extension
                        itd
                        itd


                        Neće ti biti dosadno ni monotono vjeruj mi

                        Comment


                        • #13
                          Re: Usmjerite me na pravilan put

                          Originally posted by prozak
                          Originally posted by bilder18
                          noge radi odvojeno od ramena

                          npr

                          1. prsa - triceps
                          2. leđa - biceps
                          3. ramena - listovi
                          4. noge
                          Da da, izvini pogrijesio sam, mislio sam na prsa-triceps, ledja biceps, malo sam u brzini pobrkao dok sam pisao.

                          Samo cini mi se malo monotono raditi noge cijeli jedan trening, zar ne?
                          naravno da ne
                          "Neuspjeh nije opcija."

                          Comment


                          • #14
                            Re: Usmjerite me na pravilan put

                            Hm, u pravu ste doduse, ipak je to velika skupina misica......evo sad se slucajno prebacih na neku temu gdje je neko naveo da se kreatin ne bi trebao piti ako stoji razmucen u vodi vise od 10 min.Wtf?

                            Mislim ako kod kuce u shaker smutim 5 g kreatina i 35-40g dekstroze u 5 deci vode taj kreatin nece pobjeci nikud ni nakon sat i pol koliko mi trening najduze traje.Cak mislim da se i bolje rastvori u tih sat i pol vremena.Nije mi logicno jednostavno.

                            Comment


                            • #15
                              Re: Usmjerite me na pravilan put

                              Originally posted by prozak
                              Originally posted by bilder18
                              noge radi odvojeno od ramena

                              npr

                              1. prsa - triceps
                              2. leđa - biceps
                              3. ramena - listovi
                              4. noge
                              Da da, izvini pogrijesio sam, mislio sam na prsa-triceps, ledja biceps, malo sam u brzini pobrkao dok sam pisao.
                              ja radim
                              prsaa- biceps
                              ledja - triceps,
                              tako mi je draze, a i vise se iskoriste (ubiju) bicepsi, odnosno tricepsi jer su odmorniji

                              Comment

                              Working...
                              X