Announcement

Collapse
No announcement yet.

Želim 20 kg mase. Da li postoji mogucnost do nekog oboljenja ili ostecenja...?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Želim 20 kg mase. Da li postoji mogucnost do nekog oboljenja ili ostecenja...?

    Pozdrav svima.
    Bavim se boksom i nameravam podici snagu i masu radeci program "Starting Strength" - Mark Rippetoe
    Citao sam knjigu i informisao se,belezio i vezbao tehniku i napravio plan ishrane i imam veliku motivaciju da pocnem da radim.Posvadjao sam se sa trenerom i sad razmisljam pauzirati sa treningom par meseci i kuci raditi na dzaku a u teretani radeci ovaj program.
    E sad,moj problem je sledeci sto na moju visinu(1,75cm) imam 57kg i ne skladno sam gradjen i mrsav.Noge su mi tanke a ramena siroka i obim ruke mi je veci nego clanak na nozi.Otisao sam na net i trazio sajt gde mogu da pogledam koja je idealna tezina na moju visinu i pise da bi najbolje bilo da na moju visinu imam 76kg.
    Program je izuzetno dobar,i uz pravilnu ishranu(3500-4000kcal) na dan da se fino moze napredovati i u snazi i u masi.
    Znaci meni treba 20kg gore.
    Drugi problem je to kada sam rekao kevi da bih uz par meseci i redovan i pravilan trening uz odlicnu ishranu mogao doci do 20kg gore,ona mi je rekla da bi izgledao kao gorila s obzirom na to da imam 14 godina i da bi 20kg mogao tek da dobijem u narednih 5 godina :O
    Rekla mi je da bi u tako kratkom vremenu za dobijanje tolike kilaze mogla da mi oboli jetra i da bih mogao da dobijem dijabetes(secernu bolest) i da ako bih sad na moju visinu imao 76kg kako bih izlgedao sa 20god.
    Tyson je bio geneticar i prirodnjak od 1,80 i 80 kg u 15 godina pa mu nista nije falilo.
    Zanima me vase misljenje,sta mislite o ovome,da li bi mi pasovalo 20kg gore u ovim godinama odnosno na 1,75cm 75kg ?
    Da li postoji mogucnost do nekog oboljenja ili ostecenja organa,ostecenja prsljenova na kicmi zbog ovih slozenih vezbi tipa bench,cucanj,dead lift,press... ?
    Da li bi mogao naneti neko ostecenje na jetru ili druge organe od tolike hrane,4000kcal na dan i da li bih stvarno izgledao kao gorila?! :O
    I kako da joj dam do znanja da ako dobijem pozitivne odgovore od vas da se ne brine i da me pusti u teretanu?
    Molim vas pomozite,jer mi je pomoc stvarno potrebna.
    Pozz

  • #2
    Re: Potrebna pomoc,savet molim vas

    Sinko jedi puno kvalitetne hrane i treniraj i nemoj se opterećivati sa kilama i ostalim glupostima. Mlad si, još rasteš i razvijaš se i ne možeš se uspoređivati sa odraslim ljudima.
    Od kvalitetne hrane ti se ne može oštetiti jetra niti bilo šta drugo.

    pobjednici traže načine a gubitnici razloge

    Comment


    • #3
      Re: Potrebna pomoc,savet molim vas

      kevi reci da želiš 20 kg mišićne mase a ne 20 kg masti,
      kao što je Kelly rekao..nemam što dodati, već sretno

      Comment


      • #4
        Re: Potrebna pomoc,savet molim vas

        Ok,znaci opusteno,samo pravilna ishrana i naporan trening...

        Comment

        Working...
        X