Announcement

Collapse
No announcement yet.

Moja prehrana za masu

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Moja prehrana za masu

    18 godina,184 cm visok,81 kg tezak..
    Moja prehrana za masu je sledeca:
    10:00 zobene,2-3 jaja,1 banana
    13:00 tunjevina 130 g
    16:00 piletina ili teletina sa rizom,tjesteninom(zavisi) uz neku salatu
    19:00 sendvic sa puretinom (crni hljeb,integralni)
    22:00 posni sir
    i prije spavanja orasi,ljesnjak i sl..
    Vase misljenje o mojoj prehrani,prijedlozi...?

  • #2
    Re: Moja prehrana za masu

    fali ti uh za 13h i savjetujem ti za 19h 100g rize + 300g piletine

    Comment


    • #3
      Re: Moja prehrana za masu

      hvala na odgovorima Jel mi moze neko reci bar ako sam na masi,i nemam dovoljno kvalitetne hrane da jedem pet obroka kvalitetnih dnevno,da li je bolje ubaciti neki junk ili jedan obrok ne jesti uopste,tj preskociti..recimo nemam tunjevine,ili mesa taj dan..da li je bolje da pojedem neku pitu sto mama pravi ili jednostavno da gladujem?

      Comment


      • #4
        Re: Moja prehrana za masu

        bolje ako bas nemas nista neku vocku pojedi ili jogurt (nesto fermentirano mlijecno)
        Samo mudri tragaju za mudrošču - S. Suzuki

        Comment


        • #5
          Re: Moja prehrana za masu

          Originally posted by westham View Post
          hvala na odgovorima Jel mi moze neko reci bar ako sam na masi,i nemam dovoljno kvalitetne hrane da jedem pet obroka kvalitetnih dnevno,da li je bolje ubaciti neki junk ili jedan obrok ne jesti uopste,tj preskociti..recimo nemam tunjevine,ili mesa taj dan..da li je bolje da pojedem neku pitu sto mama pravi ili jednostavno da gladujem?
          ne gladuj slobodno jedi i pitu i junk...ali gledaj da to jedes izjutra...a ono kvalitetno sto imas ostavi za poslepodne i navece...kakvo gladovanje...samo jedi...

          Comment


          • #6
            Re: Moja prehrana za masu

            neznam baš dal može slobodno jesti pitu i junk....smije ponekad ali ne svaki dan...to ne spada pod bodybuilding koliko ja znam..

            Comment


            • #7
              Re: Moja prehrana za masu

              Ukratko, sto cisca prehrana to ces imati maksimalniji misicni prirast, ako ces vec junk jesti, mozes ubaciti u svrhu dopune kalorija da bi bio u suficitu tj. plusu s kalorijama, ali pokusaj to obaviti u prvih par obroka u danu
              KMG - kilogram mišića godišnje ;/

              Comment


              • #8
                Re: Moja prehrana za masu

                ma ne mislim svaki dan jesti,naravno..nego nekad imam kvalitetne hrane za 2,3 obroka(recimo zobene,jaja,malo mesa rize,i 2 tunjevine)ali opet poslije toga moram nesto jesti a stara napravi pitu,corbu ili sta ja znam..pa onda ako hocu masu moram jos jesti da dobijem nesto kila..Ili situacija kad nisam kuci,kad imam para da kupim sebi neki sendvic,pljeskavicu..bolje to pojesti nego gladovati..

                Comment


                • #9
                  Re: Moja prehrana za masu

                  Originally posted by Šjor Bepo View Post
                  neznam baš dal može slobodno jesti pitu i junk....smije ponekad ali ne svaki dan...to ne spada pod bodybuilding koliko ja znam..
                  covjek je ogranicen sa hranom....i znam da nije bodybuliding ali jesti mora..i bolje da pojede to sto ima nego da nejede nista..mlad je i junk mu nece prestavljati toliki problem ako ga jede ujutro...zato slobodno nek jede sve sto mu se nadje na stolu....sa 18 god nece ni blizu imati problema tolikih oko junk hrane...

                  Comment


                  • #10
                    Re: Moja prehrana za masu

                    Junkom riskira masne naslage. Da ne govorimo o praznim energijama i sl....
                    Samo mudri tragaju za mudrošču - S. Suzuki

                    Comment


                    • #11
                      Re: Moja prehrana za masu

                      a gladovanjem riskira jos vise.....ako si vidio ishrana mu i nije toliko losa a taj jedan obrok junk ako ubaci nista apsolutno mu nece biti...ako redovno trenira mora i da se hrani koliko toliko...a u njegovom slucaju je bolje da i jede bilo sta nego da nejede nista...dali smo mu savjete pa nek proba i jedno i drugo i nek vidi sta mu godi i to je to...Neka proba mjesec dana sa junk food pa posle nek proba mjesec gladovat..

                      Comment


                      • #12
                        Re: Moja prehrana za masu

                        pa ne gladovati, povise gore sam stavio ili vocka ili jogurt, tako nesto. Ako misli kupiti junk bolje da potrosi manje pa kupi nesto sto moze instantno pojesti a zdravije i korisnije. Ali dobro kazes neka proba sam, no svkako ima izbora
                        Samo mudri tragaju za mudrošču - S. Suzuki

                        Comment


                        • #13
                          Re: Moja prehrana za masu

                          koliko vidim ovo je prehrana za masu pa prema tome moze ubaciti junka
                          slobodno junkajte,to vam je super za MASU!!!!!

                          Comment


                          • #14
                            Re: Moja prehrana za masu

                            junk nije dobar uopce, a kamoli radis li masu ili defku. Bjezi od toga i drzi se principa zdrave i uravnotezene prehrane.
                            Samo mudri tragaju za mudrošču - S. Suzuki

                            Comment


                            • #15
                              Re: Moja prehrana za masu

                              Originally posted by ajacoub View Post
                              junk nije dobar uopce, a kamoli radis li masu ili defku. Bjezi od toga i drzi se principa zdrave i uravnotezene prehrane.
                              na masi moze jesti junk ali ne previse
                              slobodno junkajte,to vam je super za MASU!!!!!

                              Comment

                              Working...
                              X