Announcement

Collapse
No announcement yet.

Zelja mi je salo pretvorit u misice i dobit jos nesto mase, bavim se tajlandskim

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Zelja mi je salo pretvorit u misice i dobit jos nesto mase, bavim se tajlandskim

    Pozdrav!

    Ovako imam 17 godina bavim se tajlandskim boksom visok sam 187 i imam 80 kg trenutno nisam bas iz definiran imam nesto sala i zelja mi je to pretvorit u misice i dobit jos nesto mase. Trenutno radim jedan ciklus teretane nekih mjesec dana i tu dolazimo do problema i mog pitanja. Znaci ponedjeljkom,srijedom i petkom radim boksacki trening od cca sat i pol gdje se dosta trosim, utorkom i cetvrtkom radim teretanu i subotom ekplozivonst s medicinkama u trajanju od sat vremena.
    Moj problem je sto ne uzimam nikakve suplemente i sad moje prvo pitanje sto bih trebao uzeti ,buduci da mi prehrana nemoze bas biti bajna s obzirom a skolu medutim misljenja sam da je relativno dobra.

    Ovo je plan koji radim utorkom i cetvrtkom.

    UTORAK

    Zagrijavanje 15 min

    Straznji polucucanj 60 kg 4x8 ponavljanja
    Zgibovi pothvat 8x5 ponavljanja
    Lednjaci na spravi za lednjake sa 15 kg 4x15 pon.
    sklekovi sa zasukom 4kg 2x12
    sklekovi sa uskim podizanjem laktova 15kg 2x12
    visoko vucenje sa girjama 2x12kg 4x12pon
    biceps pregib ''21-ica'' (znaci 7 do pola,7 od pola i 7 cijeli polukrug dizanja) eze sipka od 8kg sa 15 kg utega 4 serije

    Aerobna aktivnost u trajanju od 15 min i istezanje

    CETVRTAK

    Zgibovi nathvat 8x5 pon
    prednji polucucanj 2x16kg 4x12pon
    siroki bench press 50kg 4x8pon
    iskoraci s girjama 16kg 4 serije po 12 ponavljanja na svaku nogu
    fly sa bucicama 5kg 4x15pon
    biceps pregib ''cekic'' na koljenima sa 5 kg 4 serije do otkaza


    Ovaj plan mi je radio trener i ponavljam da bi htio tog sala sta imam pretvorit u misice i izdefinirat se te dobit na masi stoga su svi savjeti dobrodosli.

    Hvala

  • #2
    Re: Pitanje

    Pozdrav i dobro došao.

    Ja te ne ću savjetovati previše što se tiće treninga, ima ovdje mnogo kompetentnijih kolega forumaša za takve stvari.

    Ali moraš znati da ti je za željene rezultate prehrana DOSLOVCE 70% svega!

    Ne znam da li si svjestan, ali ti možeš raditi zvjerske treninge tako da ne možeš hodati od njih a pak gubiti na mišičnoj masi (koja ti je i želja, zar ne?)

    Opiši malo svoj jelovnik, kako ti izgleda iz dana u dan. Jutarnje navike ( da li jedeš ujutro uopće),
    kaj si danas sve jeo,
    kak stojiš sa junkom,
    jesi li nešto već izbacio iz prehrane (i zašto)

    i naravno, da li si spreman još mnogo toga izbaciti i žrtvovati da bi ostvario ovo kaj si rekao?

    Vjeruj mi, nije nemoguće, s kilažom i visinom si "odprilike ok" kakvih je sve slučajeva bilo pa su napravili životinje od sebe o kakvim možeš trenutno sanjati.

    Opet, dobro došao na forum!
    Last edited by ScuderiaBull; 01-06-12, 02:58.
    Moj mentor i osobni trener: Adoni Gosto ----->>> Vendetha

    http://www.facebook.com/adoni.costo
    http://www.facebook.com/ado.adoni.gosto
    http://www.building-body.com/forum/m.../3140-Vendetha

    Comment


    • #3
      Re: Zelja mi je salo pretvorit u misice i dobit jos nesto mase, bavim se tajlandskim

      na koji bi ti nacin pretvorio salo u misice?
      ponekad se pitam:'jesam li pretjerao'? tek onda se sjetim da me uopce nije briga...

      Comment


      • #4
        Re: Zelja mi je salo pretvorit u misice i dobit jos nesto mase, bavim se tajlandskim

        Moguce ti je samo gubiti salo i dobijati misicnu masu, ali salo u pretvoriti u misic i nije bas ja mislim.
        I may not be there yet, but I'm closer than I was yesterday.

        Comment


        • #5
          Re: Pitanje

          Originally posted by ScuderiaBull View Post
          Pozdrav i dobro došao.

          Ja te ne ću savjetovati previše što se tiće treninga, ima ovdje mnogo kompetentnijih kolega forumaša za takve stvari.

          Ali moraš znati da ti je za željene rezultate prehrana DOSLOVCE 70% svega!

          Ne znam da li si svjestan, ali ti možeš raditi zvjerske treninge tako da ne možeš hodati od njih a pak gubiti na mišičnoj masi (koja ti je i želja, zar ne?)

          Opiši malo svoj jelovnik, kako ti izgleda iz dana u dan. Jutarnje navike ( da li jedeš ujutro uopće),
          kaj si danas sve jeo,
          kak stojiš sa junkom,
          jesi li nešto već izbacio iz prehrane (i zašto)

          i naravno, da li si spreman još mnogo toga izbaciti i žrtvovati da bi ostvario ovo kaj si rekao?

          Vjeruj mi, nije nemoguće, s kilažom i visinom si "odprilike ok" kakvih je sve slučajeva bilo pa su napravili životinje od sebe o kakvim možeš trenutno sanjati.

          Opet, dobro došao na forum!
          Puno hvala na dobrodoslici!

          Dakle svjestan sam da je prehrana ogromni faktor i znam da koliko god treniro bez prehrane nema mase nisam bas totalni pocetnik recimo da se dosta vec i razumijem jer sam se dosta raspitivo ali savjeta i novog znanja nikad dosta dakle da zapocnem sto se tice hrane, spreman sam se zrtvovati i izbaciti stvarno sve potrebno npr kada sam krenuo na tajlandski boks imao sam 88 kg u par mjeseci sam se spustio na 76 sredio sam si plan prehrane i brojao kalorije totalno sam prestao jesti junk i unostio sam samo visoko energetske kalorije buduci da nisu sve kalorije iste, medutim dosta sam oslabio pa sam se sada vratio na 80 kg sada to izgleda puno bolje dobio sam nesto i na misicnoj masi ali nije jos sve otislo.

          2. Prehrana
          Ujutro jedem naravno osjecam se slabo cijeli dan bez dorucka

          Danas i jucer sam malo slabiji sa prehranom zbog skole pa je to izgledalo ovako

          Ujutro 4 jaja snita kruha i saka suhih sljiva
          oko 11 sam pojeo sendvic u skoli (lizika,gouda,sunka) i posni sir
          oko 2 sam rucao kelj sa kobasicama i kruhom
          odspavao do 5 kada sam pojeo tjesteninu sa puretinom
          prije treninga oko 7 uzeo sam 3 banane
          i posllje treninga oko 12 corn flakes

          A inace izgleda ovako
          ujutro 5-7 jaja sa 250g posnog sira i snitom kruha
          oko 11 u skolu ponesem i jedem pecene piletine i rizu ili uzmem dvije tune od 185g sa pola kile posnog sira
          oko 2 rucam svaki put nesto drugacije
          oko 4 pojedem corn flakes ili pastetu,namaz sa kruh
          oko 6 tjesteninu u nekom umaku da se napunim ugljikohidratima prije treninga
          i navecer poslje treninga ovisi nekad pojedem rucak nekada posni sir sa suhim sljivama i bananama nekad jaja itd

          Sa junkom trenutno stojim otprilike jednom tjedno nekad manje nekad vise (nikad vise od dva puta tjedno a zna se zaredat par tjedana da opce junka ne pojedem) ali kao sto sam rekao bio sam par mjeseci bez ikakvog junka tako da mi nije probkem izbaciti ga.

          Dosada nisam nesto specijalno izbacivao osim junka,alkohola,gaziranih pića mislim da to nemoram objasnjavati zasto,smanjio sam mlijeko jer sam cuo da talozi masti i da usporava probavni trakt te bijeli kruh.

          Jos jednom hvala na dobrodoslici

          Comment


          • #6
            Re: Zelja mi je salo pretvorit u misice i dobit jos nesto mase, bavim se tajlandskim

            Originally posted by blento View Post
            Moguce ti je samo gubiti salo i dobijati misicnu masu, ali salo u pretvoriti u misic i nije bas ja mislim.
            To sam i mislio ali svi rabe tu recenicu pretvoriti salo u misice uglavnom sve mi je jasno iz ovoga gore

            Comment


            • #7
              Re: Zelja mi je salo pretvorit u misice i dobit jos nesto mase, bavim se tajlandskim

              Originally posted by dom View Post
              To sam i mislio ali svi rabe tu recenicu pretvoriti salo u misice uglavnom sve mi je jasno iz ovoga gore
              Koji to svi? Ovdje na forumu ne, možda tvoji prijatelji.
              pobjednici traže načine a gubitnici razloge

              Comment


              • #8
                Re: Zelja mi je salo pretvorit u misice i dobit jos nesto mase, bavim se tajlandskim

                Originally posted by kelly View Post
                Koji to svi? Ovdje na forumu ne, možda tvoji prijatelji.
                Pa tako sam cuo onda se ispricavam zelim izgubiti salo i dobiti misicnu masu

                Comment


                • #9
                  Re: Zelja mi je salo pretvorit u misice i dobit jos nesto mase, bavim se tajlandskim

                  moze li mi tko dati neki savjet?

                  Comment

                  Working...
                  X