Announcement

Collapse
No announcement yet.

Problem oko sala: koje vjezbe, sta da jedem, da li da ubrzam metabolizam?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Problem oko sala: koje vjezbe, sta da jedem, da li da ubrzam metabolizam?

    Pozdrav svima

    Imam:
    15 godina
    54kg
    166 cm

    Konkretan moj problem je salo. Slozicete se da nemam mnogo kg ali imam salo koje je veoma iritantno i stalno podvrgnuto ismijavanju. Mozda pretjerujem jer moj stomak i nije toliko velik ali zanimljivo je to da se salo kupi samo na odredjenim djelovima tijela. Najvise se kupi u predjelu oko kukova pa izgleda bukvalno kao manji slauf.
    Iz pozadine ovako nesto. http://i49.tinypic.com/2a5x4qq.jpg XD

    Volio bih da zategnem taj dio tijela ali ne znam ni jednu vjezbu koju bi mogao koristiti za taj dio. Kada sjednem izgled stomaka mi je kao tri slaufa onaj veliki i dva manja gore. Znam da vas bas briga sto moje tijelo ne izgleda lijepo i vjerovatno vam je iritantno slusati kako pricam o svojim slaufima, ali to jest tako i zaista sam motiviran da se toga rijesim.

    Kako da zategnem svoj stomak?
    Koje vjezbe da koristim kako bih to postigao?
    Sta da jedem?
    Da li da idem da ubrzam metabolizam ili...?


    Vrlo bitno je da istaknem to da nemam mogucnost da idem u teretanu. Od opreme imam samo bucice od 3kg. Ne treniram nista. Kuci vjezbam sklekove, trbusnjake i razno razne vjezbe sa bucicama. Kao sto mozete zakljuciti nemam bas dobre uvjete ali ja smatram da je volja najbitnija, a vjerujte mi kod mene je veoma jaka.

    Slobodno postavite pitanja koja su potrebna, rado cu odgovoriti na njih )






    Hvala svima koji mi pokusaju pomoci i kojima ne bude mrsko izdvojiti 2min. na mene kako bi ovo procitali.

  • #2
    Re: Problem oko sala..

    pa izracunaj koliko ti treba dnevno kcal i od tog oduzmes 500 kalorija da budes u deficitu,jedi cesce da ti se metabolizam ubrza i puno kardia ubaci

    Comment


    • #3
      Re: Problem oko sala..

      Prvo veoma si mlad, i imas vjerovatno brz metabolizam, samo se moras pokrenuti. Da li se bavis ikakvim sportom, upisi neki sport, pocni zdravo da se hranis, bez junk, jedni normlano da se najedes, nemoj biti gladan(ni slucajno), ali se nemoj ni prejedati. I to ce salo ce otici.

      PS. Ne zamaraj se kalorijama, veoma si mlad i tvoj organizam je u 6 brzinini, to ce salo brzo otici.
      Last edited by diinnoo; 19-12-12, 21:32.

      Comment


      • #4
        Re: Problem oko sala..

        nema veze sto on ima 15 godina,nekome je brzi a nekom sporij metabolizam onome kome je sporij brze se deblja. i neka ima 5 obroka u danu najmanje i neka max sredi prehranu sa svojim mogucnostima i neka samo vjezba,prehrana,trening vjezba nema puno filozofije

        Comment


        • #5
          Re: Problem oko sala..

          joj kralja postavi ovu hhahaa

          svaka cast, posteno si me nasmijao



          ako bas nemas uslova za teretanu, sta ces onda radi te vjezbi kuci sto vec radis i mozda kreni se baviti nekim sportom

          sredi malo prehranu i bice to ok



          i licno ne mislim da si mlad...i ja sam vec krenuo u teretanu sa 15 i tad sam vec isao punom parom

          evo jeff seid-a sa 15 god


          lee priest sa 17
          A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


          If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


          * SHUT UP AND SQUAT *

          Comment


          • #6
            Re: Problem oko sala..

            Originally posted by Foster View Post
            Pozdrav svima

            Imam:
            15 godina
            54kg
            166 cm

            Konkretan moj problem je salo. Slozicete se da nemam mnogo kg ali imam salo koje je veoma iritantno i stalno podvrgnuto ismijavanju. Mozda pretjerujem
            Naravno da pretjeruješ!

            Mršav si, budeš li gladovao postat ćeš anoreksičan, ugrozit ćeš si zdravlje. Ti još rasteš i razvijaš se i nikakva gladovanja ne dolaze u obzir, svi ljudi imaju salo pa moraš imati i ti. Prestani jesti junk i počni jesti pravu hranu.

            Počni se kretati i vježbati, sigurno cijeli dan ležiš i sjediš za kompom.

            Puno vježbaj i jedi kvalitetno i vremenom će salo otići a mišići će se pojaviti.
            pobjednici traže načine a gubitnici razloge

            Comment


            • #7
              Re: Problem oko sala..

              Naravno da ne gladujem. Jedem normalno 3 fina obroka dnevno. Ne jedem slatko ni previse masno. Ne pijem sokove mozda ponekad uzmem cokoladno mlijeko i da osim vode pijem jogurt. Treniram svaki dan vise od sat vremena, a sto se konkretno sportova tice nista, jer ne mogu da stignem od skole :// Sto se tice toga da sredim prehranu, da li ima nesto sto nikako ne bi smio jesti, a sta trebam jesti vise puta na dan za taj metabolizam. Slazem se da pretjerujem ali ne zelim izgledati ruzno. Bojim se da imam nesto genetski sj**ano pa da mi se samo oko kukova javlja salo. Zelim biti zategnut. Sto se junka tice jesul to kecap, majoneza itd. ????


              Hvala svima na odgovorima pomogli ste mi

              Comment


              • #8
                Re: Problem oko sala..

                Šta treba jesti:
                http://www.building-body.com/forum/t...kelly-prehrana

                Šta ne treba jesti:
                http://www.building-body.com/forum/threads/26765-Junk-food
                pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                Comment


                • #9
                  Re: Problem oko sala..

                  Hvala ti, sad mi je jasno sto se ishrane tice

                  Kad vjezbam sa tegovima, nije da me zigne ali "osjetim" srce, zbog cega i jeli to ok ?

                  Comment


                  • #10
                    Zanima me kako da izgubim salo tj. da ga pretvorim u misice

                    pozz svima,

                    Eh ovako, otvaram jos jednu temu, a vjerovatno i zadnju na ovom dijelu foruma buduci da su mi vasi savjeti itekako pomogli. Imam 15 godina, 167cm i 50 kg. Moj problem je to sto ja imam relativno malo kg za svoje godine, ali imam dosta sala na stomaku. Negdje sam citao da se salo zadnje skine na mjestima gdje se prvo stvorilo. Zanima me kako da izgubim salo tj. da ga pretvorim u misice i da prestanem gubiti na kilazi jer vise ne smijem stati na vagu pred svojima. Konkretno to je podrucje oko kukova. Cudno je sto su mi i ruke i nogu "utanjile", pa cak skoro da i nemam sala sve do pojasa, tu katastrofa. Da li mozda imaju posebne vjezbe za te dijelove tijela i sta bi bilo dobro da jedem. Samo da napomenem da sigurno imam "plocice" ali se one ne mogu vidjeti. Takodjer da napomenem da ne mogu ici u teretanu, da ne mogu uzimati nikakve preparate i da mi na raspolaganju stoje samo dva tega od 3kg i nista vise. Ovih dana trazim na internetu vjezbe za: biceps, triceps, prsa, gornji dio trbusnjaka, donji dio trbusnjaka i noge. Buduci da je ova stranica krcata tim informacijama zamolio bih vas da izdvojite par najefikasnijih vjezbi iz svakog ovog podrucja. Zaista namjeravam izgubit stomak do ljeta i nadam se da cete mi moci pomoci. Jos nesto, http://www.e-muskarac.com/fitness/tabata_protokol http://www.muskimagazin.com/2011/07/...opljenje-sala/ zanima me koliko ovo pomaze. Eto napokon to bi bilo to, nadam se da nisam smorio i da cete imati neko rijesenje i za mene. Usput bi vas zamolio da mi pri odgovoru pisete kao da imam 10 godina jer ja stvarno ne razumijem pola stvari na ovom forumu.


                    Unaprijed hvala..

                    Comment


                    • #11
                      Re: Mrsav a debeo

                      Moj problem je to sto ja imam relativno malo kg za svoje godine, ali imam dosta sala na stomaku.
                      To bi znacilo da si skinny fat tj. premrsav za definiciju, a opet imas sala. Po meni najbolje bi bilo otic na nekakav "clean bulk" (na masu sa suficitom od 200-300kcal) tako nebi trebao dobiti previse sala, dobit ces ga sigurno a sad o tebi ovisi koliko.

                      Zanima me kako da izgubim salo tj. da ga pretvorim u misice
                      I mene isto :PP ne mozes u isto vrijeme gubit salo i dobivat misice tj. neki govore da pocetnici mogu u pocetku gubiti salo i dobivat misice al o tome necu

                      Takodjer da napomenem da ne mogu ici u teretanu
                      e ovo bi mogao biti problem posto misic treba stimulirati na rast tj. dizati tezine. Najbolje bi ti bilo upisati tereranu, ako bas nisi u mogucnosti pokusaj improvizirati nekako al tesko ces tako napredovati


                      Ovih dana trazim na internetu vjezbe za: biceps, triceps, prsa, gornji dio trbusnjaka, donji dio trbusnjaka i noge.
                      http://www.coopersguns.com/videos/ex...-encyclopedia/
                      I may not be there yet, but i'm closer than I was yesterday!

                      Comment


                      • #12
                        Re: Mrsav a debeo

                        Ako na tu visinu imaš takvu mizernu kilažu i opet imaš sala fali ti ozbiljne mišićne mase. Treniraj, jedi fokusiraj se na izgradnju mišićne mase kasnije ćeš misliti o tom salu. U biti neka moja definicija je ako si ispod svoje idealne (BMI) težine a imaš još sala onda fali mišića. A idealna je težina sve što je iznada tvoje 'idealne' (BMI) težina dok bf ne prelazai 13-14%

                        Comment


                        • #13
                          Re: Mrsav a debeo

                          http://www.building-body.com/forum/t...odaci-prehrani
                          pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                          Comment


                          • #14
                            Re: Mrsav a debeo

                            Ne otvaraj duple teme!
                            pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                            Comment


                            • #15
                              Re: Mrsav a debeo

                              Originally posted by diinnoo View Post
                              Ako na tu visinu imaš takvu mizernu kilažu i opet imaš sala fali ti ozbiljne mišićne mase. Treniraj, jedi fokusiraj se na izgradnju mišićne mase kasnije ćeš misliti o tom salu. U biti neka moja definicija je ako si ispod svoje idealne (BMI) težine a imaš još sala onda fali mišića. A idealna je težina sve što je iznada tvoje 'idealne' (BMI) težina dok bf ne prelazai 13-14%
                              Da li da idem na masu ili na definiciju i kako da izracunam svoju idealnu BMI tezinu ??

                              Tu ima tako puno i ja dosta toga ne razumijem ali ipak hvala..

                              Originally posted by kelly View Post
                              Ne otvaraj duple teme!
                              sry necu vise.

                              Usput znam da je problem sto ne mogu u teretanu al skoro da nema teretane koja ima normalnu cijenu i u kojoj maloljetnici smiju koristiti tegove. Samo biciklo, tegovi do 5 kg i je**** biciklo.
                              Last edited by Foster; 14-02-13, 18:42.

                              Comment

                              Working...
                              X