Announcement

Collapse
No announcement yet.

3x tjedno teretana + trcanje svaki dan? 168 cm, teska 53 kg - ucvrstiti tijelo i definicija

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • 3x tjedno teretana + trcanje svaki dan? 168 cm, teska 53 kg - ucvrstiti tijelo i definicija

    Pozdrav svima! Visoka sam 168 cm, teska 53 kg. Krenula sam u teretanu pa me zanima koliko puta tjedno trebam trenirati sa utezima odnosno opterecenjem i trcati, je li u redu 3x tjedno teretana + trcanje svaki dan? Hranim se zdravo, lose ugljikohidrate sam potpuno izbacila i uvela sve integralno (cjelovite zitarice..), od mesa jedem samo tunu, sardine, piletinu, puretinu. Bjelancevine iz jaja te pijem whey protein nakon treninga. Cilj mi je potpuno ucvrstiti tijelo i dobiti na definiciji. Dakle, zanima me optimalan broj treninga za postizanje blage definicije i pokoji savjet u vezi prehrane.
    move your ass

  • #2
    Re: 3x tjedno teretana + trcanje svaki dan? 168 cm, teska 53 kg - ucvrstiti tijelo i definici

    Pozdrav i tebi i

    Za bilo kakve savjete prvo nam moraš reći da li si totalna početnica ili?
    Simplify.

    There are no shortcuts to any place worth going.

    ON GOOD DAYS I WORKOUT. ON BAD DAYS I WORKOUT
    HARDER.


    Comment


    • #3
      Re: 3x tjedno teretana + trcanje svaki dan? 168 cm, teska 53 kg - ucvrstiti tijelo i definici

      Hejj gavranko, hvala Oduvijek se bavim sportom, ali zadnjih par mjeseci sam se zapustila. Što se tiče vježbanja u teretani, mogu se nazvati totalnom početnicom. E sad, prvi tjedan u teretani je iza mene, sada me zanima kako dalje u što efikasnijem pravcu. Planiram započeti sa sljedećim programom (skupine mišića po danu za prvi mjesec) koji sam sama osmislila pa mi možete reći vaše mišljenje:

      pon-noge i trbuh
      uto-prsa i biceps
      sri-odmor
      čet-leđa i triceps
      petak-noge i trbuh
      subota-odmor
      nedjelja-kardio, 30 min. laganim tempom (trčanje ili bicikla)
      move your ass

      Comment


      • #4
        Re: 3x tjedno teretana + trcanje svaki dan? 168 cm, teska 53 kg - ucvrstiti tijelo i definici

        Originally posted by Nina1 View Post
        od mesa jedem samo tunu, sardine, piletinu, puretinu.
        Od kad je riba meso?

        Comment


        • #5
          Re: 3x tjedno teretana + trcanje svaki dan? 168 cm, teska 53 kg - ucvrstiti tijelo i definici

          Originally posted by Nina1 View Post
          Hejj gavranko, hvala Oduvijek se bavim sportom, ali zadnjih par mjeseci sam se zapustila. Što se tiče vježbanja u teretani, mogu se nazvati totalnom početnicom. E sad, prvi tjedan u teretani je iza mene, sada me zanima kako dalje u što efikasnijem pravcu. Planiram započeti sa sljedećim programom (skupine mišića po danu za prvi mjesec) koji sam sama osmislila pa mi možete reći vaše mišljenje:

          pon-noge i trbuh
          uto-prsa i biceps
          sri-odmor
          čet-leđa i triceps
          petak-noge i trbuh
          subota-odmor
          nedjelja-kardio, 30 min. laganim tempom (trčanje ili bicikla)
          Prvo, ne znam koliko imaš godina, ali vi neće biti potrebno..dakle, na ti smo..

          Što se tiče teretane, mislim da pošto si početnica bi trebala početi sa full body treningom i to ako ne znaš sama kako se izvode vježbe bar za početak unajmi trenera ili zamoli nekoga za pomoć da ti sastavni početni program..tako ćeš najbrže napredovati u početku..tek kasnije ideš na taj split sistem..ali o tom potom..

          3x tjedno ti je dosta..1-2x cardio u dane odmora..iako ako si tek sada prominila prehranu i počinješ s ovime moglo bi ti to biti preteško, pa uvijek gledaj da odeš u teretanu, a cardio kako si u stanju iako uvijek možeš šetati, ako ništa drugo..ako imaš viška snage umjesto jednog cardia odradi HIIT..

          Definitivno bi ti preporučila da piješ vitamine jer ćeš se u jednom trenu početi osjećati umorno, budi sigurna..a i neke druge posljedice..osobno, Mg, Zn i C vitamin su obvezni, ali ni drugi ne bi bili naodmet..pa ako si odlučiš uzeti multivitamin gledaj da ovih ima i to dosta..

          Ako te još što zanima, pitaj..teško mi je ovako općenito odgovarati..
          Simplify.

          There are no shortcuts to any place worth going.

          ON GOOD DAYS I WORKOUT. ON BAD DAYS I WORKOUT
          HARDER.


          Comment


          • #6
            Re: 3x tjedno teretana + trcanje svaki dan? 168 cm, teska 53 kg - ucvrstiti tijelo i definici

            Originally posted by Ant0ni0 View Post
            Od kad je riba meso?
            Poželi curi dobrodošlicu a ne je odmah zezaš..zna se na što je mislila..nemoj mi tjerati žene sa foruma, ionako nas je malo
            Simplify.

            There are no shortcuts to any place worth going.

            ON GOOD DAYS I WORKOUT. ON BAD DAYS I WORKOUT
            HARDER.


            Comment


            • #7
              Re: 3x tjedno teretana + trcanje svaki dan? 168 cm, teska 53 kg - ucvrstiti tijelo i definici

              Originally posted by Ant0ni0 View Post
              Od kad je riba meso?
              Mesnati dio ribe, peraje su van kategorije..
              move your ass

              Comment


              • #8
                Re: 3x tjedno teretana + trcanje svaki dan? 168 cm, teska 53 kg - ucvrstiti tijelo i definici

                Ok, uvest ću vitamine, ionako sam planirala jer se uistinu osjećam slabo. Imam 22 godine, a kako je najbolje rasporediti grupe mišića po danima?
                move your ass

                Comment


                • #9
                  Re: 3x tjedno teretana + trcanje svaki dan? 168 cm, teska 53 kg - ucvrstiti tijelo i definici

                  Originally posted by Nina1 View Post
                  Ok, uvest ću vitamine, ionako sam planirala jer se uistinu osjećam slabo. Imam 22 godine, a kako je najbolje rasporediti grupe mišića po danima?
                  To ti fali magnezija najvjerojatnije.

                  Ovdje ti je objašnjena podjela:
                  http://www.building-body.com/forum/t...kelly-treninzi
                  Simplify.

                  There are no shortcuts to any place worth going.

                  ON GOOD DAYS I WORKOUT. ON BAD DAYS I WORKOUT
                  HARDER.


                  Comment


                  • #10
                    Re: 3x tjedno teretana + trcanje svaki dan? 168 cm, teska 53 kg - ucvrstiti tijelo i definici

                    Originally posted by Nina1 View Post
                    Ok, uvest ću vitamine, ionako sam planirala jer se uistinu osjećam slabo. Imam 22 godine, a kako je najbolje rasporediti grupe mišića po danima?
                    Kao sto ti je Gavranka vec rekla , najbolje da krenes sa full-body treningom i pohavatas formu vjezbi prvih par tjedana.
                    There’s only one corner of the universe you can be certain of improving, and that’s your own self.
                    - Aldous Huxley

                    Comment


                    • #11
                      Re: 3x tjedno teretana + trcanje svaki dan? 168 cm, teska 53 kg - ucvrstiti tijelo i definici

                      Originally posted by Nina1 View Post
                      Ok, uvest ću vitamine, ionako sam planirala jer se uistinu osjećam slabo. Imam 22 godine, a kako je najbolje rasporediti grupe mišića po danima?
                      Npr. ovako: pon, sri - full-body, pet - upper body, sub - lower body.

                      -full body: leđa 3X8-12
                      prsa 3X8-12
                      kvad 3X10-15
                      zadnja loža 2X 8-10
                      ramena 3X10-15
                      bic 2 X 10-15
                      tric 2 X 10-12
                      trbuh, listovi

                      - upper: prsa 4X 10-15
                      leđa 4X 10-15
                      ramena 4X 12- 16
                      bic 3X 12-15
                      tric 3 X 12-15

                      -lower: kvad 4X 12-16
                      gluteus 2X 8-12
                      loža 3X 10-15
                      trbuh, listovi

                      Comment


                      • #12
                        Re: 3x tjedno teretana + trcanje svaki dan? 168 cm, teska 53 kg - ucvrstiti tijelo i definici

                        Hvala simba, upravo sam to tražila započevši temu! lakše mi je sa konkretnim programom, držat ću se ovoga.
                        move your ass

                        Comment


                        • #13
                          Re: 3x tjedno teretana + trcanje svaki dan? 168 cm, teska 53 kg - ucvrstiti tijelo i definici

                          Pozdrav Nina i dobro nam došla



                          evo malo za čitanje:
                          http://www.building-body.com/fitness...ybuilding.html
                          pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                          Comment

                          Working...
                          X