Announcement

Collapse
No announcement yet.

Donji stomak (nije u pitanju šlauf) - kako skinuti?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Donji stomak (nije u pitanju šlauf) - kako skinuti?

    Pozdrav svima,
    imam 31 godinu, sa teretanom imam iskustva preko 10 godina, kao i drugim sportovima.

    Imam samo jedan problemčić, a to je da mi ne polazi za rukom da skinem donji stomak.
    Evo mjera: visok 195, težak 95/96kg, obim vrata 39, nadlaktica normalna 32 cm, nadlaktica stegnuta 38 cm, podlaktica 31 cm, grudi 107 cm, struk 92 cm, kukovi 106 cm, butine 98 cm, listovi 41 cm.

    Slike u prilogu:







    Treniram 4-5 puta sedmično, treninzi su oko sat vremena, intenzivni. Radim kardio 2 puta, težine 2 ili 3 puta sedmično, ili miješam i jedno i drugo u treningu. Kardio radim pomoću HIITa, ili udaram vreću, ili koristim vijaču. Sa težinama radim sve, ne preskačem mišićne grupe i uglavnom radim do otkaza, dakle trebali bi biti stimulativni treninzi.

    Napominjem da sam trenirao i endurance treninge kao kardio (trčao sam polumaraton, dnevno trčao 10-15 km, vozio bicikl na duge rute, 50-100 km, ali HIIT mi je puno djelotvorniji, manje vremena oduzima i manje sagorjeva mišićne mase).

    Što se ishrane tiče, broj obroka je 3 dnevno, od kojih preovladava povrće, meso, mliječni proizvodi. Hljeb vrlo malo jedem, kao i rižu. Slatko gotovo uopšte ne jedem, osim ponekad voćnog jogurta zajedno sa pahuljicama, i pekmeza na šnitu hljeba. Ne pušim, alkohol ponekad, 1-2 puta mjesečno par pića, ništa posebno. Ponekad popijem gazirano piće (schweppes) ali nastojim izbjegavati. Pijem vode možda litar dnevno. Od voća cijedim agrume i pijem sok, jedem zelene jabuke, banane ponekad, grožđe, breskve, itd kako kad ima. Ne jedem nakon 19-19.30 sati. Ne koristim suplemente nikakve (prije 5 godina koristio kreatine, proteine, aminokiseline itd), samo 3-4 puta sedmično multivitamine/minerale.

    Moj problem je, kako se na slikama vidi, donji stomak definitivno postoji - nije u pitanju šlauf, ali ispred i oko bokova se vide naslage nečega. Da li je to salo potkožno, ili voda, to ne znam. Ispod tog sloja su zategnuti mišići trbušnjaka.

    E sad, ja mogu to vrlo efikasno da sklonem pomoću HIITa (preskakanjem vijače po 30-45 min dnevno i redukovanjem ishrane, za 10-15 dana), ali onda počinjem gubiti mišićnu masu, sa nogu, ruku, grudi i leđa i postajem vidno mršav. Generalno, ako izgubim 2-3 kg, već izgledam mršavo za moju visinu i građu.

    Mogu i dobiti 2-3 kg, ali primjetim da prvo dobijam oko struka, a tek onda mišići rastu.

    Nije mi problem niti dobiti niti izgubiti kilograme ali mi je problem skinuti taj vražji donji stomak. Nije mi cilj nekakvo pretjerano definisanje, pločice ne moram imati, nego samo želim istopiti tih par cm.

    Ako može mala pomoć bio bih zahvalan.


  • #2
    Re: Donji stomak - kako skinuti?

    Salo na donjem trbuhu odlazi zadnje od svih, a to znači da ga bez farmakologije vjerojatno nećeš nikada skinuti, ili ćeš izgubiti jako puno mišića ako ideš natural. Rijetke iznimke su genetičari ali ti očito nisi taj.
    pobjednici traže načine a gubitnici razloge

    Comment

    Working...
    X