Announcement

Collapse
No announcement yet.

Krenuo sam u teretanu da dobijem snagu i razvijem eksplozivnost, volio skinuti salo oko struka

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Krenuo sam u teretanu da dobijem snagu i razvijem eksplozivnost, volio skinuti salo oko struka

    poz raja
    Ja treniram kosarku od 12 godine sad imam 15 .Imam 77 kg i visok sam 184 cm .Odlucio sam krenuti u teretanu da dobijem snagu i razvijem eksplozivnost .Imam dosta sala oko struka te bi ga volio skinuti znam da se treba dosta zrtvovati ali ja sam spreman na to i odlucio sam trenirati citavo ljeto.

    Sad pitanje oko teretane sta da radim,ja odem u teretanu i odradim sve misice u 3h ,tucem onu vrecu za bokst ,sklekove trbusnjake i sve to,ali kazu da je to nepravilno
    Eh sad pitanje kako sta da radim koji dan sta .Znam neki rade npr ponedeljak srijedu cetvrtak ruke i stomak a onda utorak cetvrtak i nedelju ledja i noge.

    Kako da rasporedim rad u toku sedmice i da li da pijem mlijeko prije treninga?
    I ako moze savjet za definiciju kako da radim brzo i pravilno ili srednjom brzinom

  • #2
    Re: Kosarka

    Originally posted by aladin12345 View Post
    poz raja
    Ja treniram kosarku od 12 godine sad imam 15 .Imam 77 kg i visok sam 184 cm .Odlucio sam krenuti u teretanu da dobijem snagu i razvijem eksplozivnost .Imam dosta sala oko struka te bi ga volio skinuti znam da se treba dosta zrtvovati ali ja sam spreman na to i odlucio sam trenirati citavo ljeto.
    Sad pitanje oko teretane sta da radim,ja odem u teretanu i odradim sve misice u 3h ,tucem onu vrecu za bokst ,sklekove trbusnjake i sve to,ali kazu da je to nepravilno
    Eh sad pitanje kako sta da radim koji dan sta .Znam neki rade npr ponedeljak srijedu cetvrtak ruke i stomak a onda utorak cetvrtak i nedelju ledja i noge.
    Kako da rasporedim rad u toku sedmice i da li da pijem mlijeko prije treninga?
    I ako moze savjet za definiciju kako da radim brzo i pravilno ili srednjom brzinom
    Ako si pocetnik na pocetku prvih par mjeseci radi sve vjezbe polako da nebi dolso do ozljeda i da naucis pravilno izvoditi,nemoj pit mljeko prije treninga,a za ovo treniranje od 3h.....hahahahahah nađi moju temu pa pogledaj...nemoj bit nikako 3 sata u teretani jednostavno je previse prvih mjesec dva mozes izdrzat a poslje ti samo dođe muka i hoces da prekines s treniranjem...sat i po MAX i to ako radis full body kompletno tjelo u treningu tri puta sedmicno...ja ti preporucujem da ides na split 5-6 puta tjedno...bitno ti je samo da neradis istu grupaciju 2 dana zaredom e sad mozes je podjelit na vise nacina moze prsa,triceps....leđa,biceps i noge i onda ubacujes trbusne ramena di stignes mozes podjelit na gornji i donji dio tjela probas pa vidis kako ti najbolje odgovara

    Comment


    • #3
      Re: Krenuo sam u teretanu da dobijem snagu i razvijem eksplozivnost, volio skinuti salo oko str

      Originally posted by aladin12345 View Post
      poz raja
      Ja treniram kosarku od 12 godine sad imam 15 .Imam 77 kg i visok sam 184 cm .Odlucio sam krenuti u teretanu da dobijem snagu i razvijem eksplozivnost .Imam dosta sala oko struka te bi ga volio skinuti znam da se treba dosta zrtvovati ali ja sam spreman na to i odlucio sam trenirati citavo ljeto.

      Sad pitanje oko teretane sta da radim,ja odem u teretanu i odradim sve misice u 3h ,tucem onu vrecu za bokst ,sklekove trbusnjake i sve to,ali kazu da je to nepravilno
      Eh sad pitanje kako sta da radim koji dan sta. 1.)Znam neki rade npr ponedeljak srijedu cetvrtak ruke i stomak a onda utorak cetvrtak i nedelju ledja i noge.

      Kako da rasporedim rad u toku sedmice i da li da pijem mlijeko prije treninga?
      2.)I ako moze savjet za definiciju kako da radim brzo i pravilno ili srednjom brzinom
      1.)mislim da ovako ne radi nitko normalan

      2.)ovo nema veze sa definicijom
      prvo ti treba mase, da bi imao šta definirat,
      a to se prehranom postiže i masa i definicija, uz dobar trening naravno!


      i već ti je pocetnik odgovorio za trening od 3 sata, a njemu vjeruje što se toga tiče, jer ga nije bilo lako razuvjerit da je nekad manje bolje

      uglavnom, prolistaj forum malo, prehranu i trening
      The day you started lifting is the day you became forever small. Because you will never be as big as you want to be. Or as you think you are.

      Fak me, right?

      Comment

      Working...
      X