Announcement

Collapse
No announcement yet.

Definicija ili masa

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Re: Definicija ili masa

    prije ce biti da ljude koji imaju kapacitet napisati poucne stvari otjeraju ljudi sa glupim postovima, misleci da su otkrili toplu vodu.
    A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


    If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


    * SHUT UP AND SQUAT *

    Comment


    • #17
      Re: Definicija ili masa

      Originally posted by Argentum View Post
      Sta tu treba objasniti? Covjeka zanima na koji nacin izgraditi misice, a pri tome odrzati postojece stanje, odnosno ne dobiti dodatne masne naslage. Sta ja treba da napisem? Da se hrani mastima? Potrebno je unositi masti, ali sta ce mu vise za pocetak od onoga sto ima u jajima i jos nekoliko grama koje ce pokupiti u nekoliko narednih obroka iz probranih namirnica. Nekada sam unosio i do 90g masti dnevno, ali sam bio primoran promijeniti politiku jer nisam bio pretjerano zadovoljan.
      Zasto si ljut? Cemu arogantnost u odgovoru? Pitam jer me zanima tvoje "sto manje to bolje".
      Kad vec pristupas kao student medicine mozda imas neke znanstvene cinjenice koje pobijaju ovo sto sam ti kopirao na engleskom i stavio sliku. Posto na to nisi odgovorio pretpostavljam da nemas. "Meni tako djeluje" nije argument.
      Originally posted by madmax22
      da li mogu samlivene zobene stavit u vodu da se namakaju ili prvo u vodu pa onda samlit?
      Originally posted by jocker77
      Znaci uzimati ga i u dane netrenianja i jel bitno kreatine i amino pomijesat u shakeru ili moze i u obicnoj boci
      Originally posted by Hajduk
      isto tako i zgibovi, prije 1 godinu sam jedva mogao izvući 5 zgibova, sad mogu 12-13,vjerojatno je tome doprinjeo i ...Gold Whey Standard...kojeg sam koristio od siječnja do veljaće ove godine .

      Comment


      • #18
        Re: Definicija ili masa

        Ko kaze da sam ljut i arogantan? Nastojim biti objektivan, a aroganciju i njoj slicne osobine ne posjedujem.

        Odgovor je vrlo jednostavan. Ne unoseci masti, odnosno unoseci vrlo nisku kolicinu, tijelo iskoristava energiju iz ugljikohidrata.

        Zanima te medicinsko objasnjenje? Vrlo rado i detaljno, hvala na povjerenju.

        Nakon unosenja ugljikohidrata u organizam slijedi njihova probava do finalnih produkata, monosaharida (glukoza, fruktoza, galaktoza). Odlaze u krvotok i pocinje lucenje inzulina koji smanjuje njihov postotak u krvi, a povecava pohranjivanje u celijama. Samim tim inzulin djeluje sinergisticno s hormonom rasta jer uvjetuje rast celija (izmedju ostalog i misica, povecava translaciju RNA, a iz toga se sintetiziraju bjelancevine). U tom slucaju inzulin pospjesuje iskoristavanje ugljikohidrata za energiju, a smanjuje iskoristavanje masti (razlog iz kojeg se onda one unose manje, jer u protivnom se ne bi koristile i onda bi se desilo ono sto ne zelimo, akumulacija masti). Obrnuto, ako je unos ugljikohidrata nizak takodjer ce i lucenje inzulina biti nisko, te organizam za energiju koristi masti (na taj nacin ce da sagori masno tkivo, ali nema povecavanja misicne mase vec u naboljem slucaju odrzavanja uz minimalne gubitke - keto dijeta).

        Ukratko, rijec je o skretanju na metabolizam ugljikohidrata. Ako covjek zeli masu, a da pri tome smanji postotak masti onda treba imati visok unos proteina, ugljikohidrata i minimalan unos masti. Profesionalcima to ne ide u prilog, ali zato ljudi koriste steroidne hormone. Simple as that.

        Comment


        • #19
          Re: Definicija ili masa

          ignorance is bliss, mozes formirati stav kako ti odgovora jer nisi dovoljno upucen u tematiku


          sve bi to imalo smisla kada sljedece stvari ne bi bile tacne:
          a) UH se isto tako mogu taloziti kao masne naslage
          b) sto vise UH unosis, povecavas sansu da se masti(koliko god ih ima) taloze, ovo je primjer teorije kad bi u oba slucaja broj masti ostao isti, sto bi bilo glupo jer u jednom bi morao biti veci broj ukupnih kalorija pa ne vrijedi spominjati - ali dovodi me do bitnog zakljucka: DIVIM TI SE kako vuces paralelu izmedju translacije RNA i kompozicije tijela, a u toj prici izostavis KALORIJE.


          molim te ne pretvaraj se da predstavljas medicinsko staniste(to je jedino sto mi smeta na tvojim postovima, dezinformacija na forumu je i ovako milion i ne da mi se za svaku nesto napisati svakako), upravo sad se neki doktor u grobu okrece zbog tvog posta
          A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


          If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


          * SHUT UP AND SQUAT *

          Comment


          • #20
            Re: Definicija ili masa

            Daj molin te, nemoj vise isticat da si medicinar kako bi potkrijepia svoju argumentaciju jer cu ja u svakom postu naglasavat da san Bozji sin i pocet cu propovidat Evandjelje po Zeljezu. I evandjelje ce pocet sa: "U pocetku bijase mind muscle..."Pa cu i ja dobit na kredibilitetu iako seren gluposti. -.-

            Kao prvo, bilo bi fer da istaknes da se u biokemiji o dosta toga nagadja i struka zapravo veze nema sta i kako. Jedan od razloga je i etika, bilo bi mrvicu pogresno secirat zivog i zdravog sportasa da bi otkrili toplu vodu. Lista san i ja bratove knjige iz biokemije i svojevremeno ispitiva doktore o krebsovom ciklusu i trosenju masti i uh i puno je rupa i neodredjenosti. Dakle, to triba pije svega naglasit.

            Da ne prican da pola stvari koje si navea uopce nisu ili istinite ili dokazane, i da iman volje ko neki forumasi(citaj TripleZ), linka bi ti par studija na temu gubitka misicne mase u kombinaciji treninga s utezima+kcal deficit itd itd.

            U ciloj slici zaboravljas ukupan unos kalorija. Ukoliko je unos kalorija u plusu, definitivno se slazen da je bolje drzat masti sta nize a UH vise al tu se radi doslovno o nijansama, jer kao neke studije upucuju da ce visi unos masti moooozda utjecat na de novo lipogenezu. Sav visak ce na kraju zavrsit ko mast, bilo da se radi o uh ili m i to je to.

            EDIT: Eto prestiga me tripl, tako ti je to kad pises i jedes UH+P+M obrok(omg umrit cu).

            Comment


            • #21
              Re: Definicija ili masa

              Koju god temu otvorim jave se skupine rapolozene za svađu i svak tema od u pm

              Comment


              • #22
                Re: Definicija ili masa

                To je tvoje vidjenje. Moje vidjenje je da kad se javi neka budala, pod hitno je triba zacepit da neko ne dozivi takav post ozbiljno i pokusa ga primjenit i time napravi stetu sebi. nema na cemu.

                Comment


                • #23
                  Re: Definicija ili masa

                  Marince neces se udebljat tako lako ako pravilno jedes,neboj se sala s pravilnom ishranom
                  OFFTOPIC:Ja nemogu se suzdrzat a da ne kazem kako me "Argentum" podsjeca na Carl Wind-a samo drugcija verzija
                  Your future is created
                  by what you do today,
                  not tomorrow.

                  Comment


                  • #24
                    Re: Definicija ili masa

                    U cemu je problem momci? Bunite se sto nisam naveo kalorije? Podrazumijeva se da ce suficit ugljikohidrata u konacnici dovesti do sinteze masnih kiselina, ali mi ovdje govorimo o covjeku koji zeli da vjezba i da trosi ono sto unosi. Ne vidim razlog da raspravljamo ocigledne stvari. Vjerujem da ste i sami toga svjesni, ali ocigledno vam je zanimljivo sa mnom se ganjati. Ponekad je i zanimljivo, ali u posljednje vrijeme postaje apsurdno.

                    Maximuse zasto uopce govoris o relativnosti u nauci? Sasvim je normalna stvar da je sve relativno, ali ja se samo rukovodim onim sto ucim i cime se ljudi spasavaju i odrzavaju (barem zasad). Ako ti ili bilo ko drugi ima svoje teorije i neka misljenja slobodno ih iznesite i diskutovat cemo, ali neka to bude na malo civilizovaniji nacin (ja nikoga ne ogovaram za razliku od vas). Meni ne smeta vas nacin komunikacije sa mnom jer sam hladan kao cijev. Steta je, ako vec imamo nesto za reci, da vodimo ovako primitivne razgovore.

                    Comment


                    • #25
                      Re: Definicija ili masa

                      Marince, tebi treba dosta aktivnosti i dosta hrane koja ce se ugraditi u tijelo. To ne možeš ocekivati na nacin da ides 3 puta tjedno u teretanu. Ako želiš nešto aktiviraj se češće po pitanju utega i intervalnih kardio treninga i sigurno možeš ocekivati promjenu nabolje. Ishranu si neku odredi i prati ju, bilo to veci unos UH ili M uz P nebitno, kreni od nekud samo i gledaj sto se događa s tijelom.

                      Kako uopce inace treniras, koliko dugo, jel znas izvoditi sve vježbe kvalitetno, gdje mislis da grijesis? Raspisi se detaljnije pa cemo ti moci i pomoci.
                      KMG - kilogram mišića godišnje ;/

                      Comment


                      • #26
                        Re: Definicija ili masa

                        @Argentum: Ti ocito imas problema sa razumijevanjem napisanog?

                        1. Ne deblja suficit ugljikohidrata. Deblja suficit ukupnog kalorijskog unosa. Ovisno o odnosu macrosa, mozes unit 200 i 600g uh a da pritom u totalu uneses isto broj kcal, tek kad budes ukupno u suficitu ce uh ic u mast. To je bitno jer vecina ljudi ne broji i ne zna brojat kalorije. Tako da je poprilicno vazno ne preskocit bitnu informaciju i ko zamjenu sevirat jednu misleading informaciju osobi koja trazi pomoc. Osoba koja zeli bit u deficitu i osoba koja je u deficitu su dva razlicita pojma. Opet temeljis cilu hipotezu na pretpostavki. Osoba je rekla da zeli smrsavit pa ne spominjes kcal jer pretpostavljas da broji i da je u deficitu i da dovoljno trosi. Bravo.

                        2. Ni u jednom momentu ja nisan relativizira. Osporia san tvoje tvrdnje jer:
                        -neke procese je moguce proucavat samo metodama koje se debelo protive etickim nacelima i samim time ne mozemo sa sigurnoscu znat sta se tocno dogadja
                        -iznosis teorije koje nigdi nisu dokazane
                        -iznosis teorije koje su dokazane krivima.
                        Iman 3 razloga i nijedan ne relativizira.

                        I za kraj, di su slike? Liftovi?
                        Last edited by Maximus1950; 29-11-14, 00:55.

                        Comment


                        • #27
                          Re: Definicija ili masa

                          u teretanu idem 4 puta tjedno evo moj program vejzebe zdam da radim ispravno jer nisam pocetnik evo programa
                          PONEDJELJAK-Ramena/traps
                          -vojnicki potisak 5x12
                          - uspravno veslanje 3x12
                          - predrucenje bucicama 3x12
                          -letenje bucicama 4x12
                          -pa jednorucno odrucenje 2x8 velika tezina
                          -odrucenje u pretklonu(zadnje rame)
                          -slijeganje ramenima 5x12
                          SRIJEDA-prsa /triceps
                          -Bench press 5x10-12
                          -Propadanja 3-4x12
                          -kosi bench press 3x12
                          -kontra kosi 3x12
                          Triceps
                          -uski bench press 3x12
                          propadanja 3x12
                          -francuski potisak Z-sipkom 3x12
                          -savijanje urkeu laktu nez tocno ime 2-3 x15
                          PETAK-biceps/leđa
                          -zgibovi siroki 5x10
                          -velsanje u pretkolnu 4x10
                          - chin ups 4x10
                          veslanje bucicom 3x10
                          Biceps
                          -PREGIBI sipkom kontra hvati i standardni 3x10
                          -uski zgibovi 3x10
                          -hammer pregib 3x8
                          -21s vjezba 2x
                          -NEDJELJA NOGE

                          Cucnjevi 5x8
                          bugarski cucanj 3x10
                          podizanje na prste 5x15-20
                          jendonozno podizanje na uzvisenju 3x10

                          Comment


                          • #28
                            Re: Definicija ili masa

                            Nema superserija, nema drop setova, nema periodizacije, stalno isti broj ponavljanja, nema mrtvog, preveliki volumen gornjeg u odnosu na donji dio tijela. Dosadno.
                            Originally posted by madmax22
                            da li mogu samlivene zobene stavit u vodu da se namakaju ili prvo u vodu pa onda samlit?
                            Originally posted by jocker77
                            Znaci uzimati ga i u dane netrenianja i jel bitno kreatine i amino pomijesat u shakeru ili moze i u obicnoj boci
                            Originally posted by Hajduk
                            isto tako i zgibovi, prije 1 godinu sam jedva mogao izvući 5 zgibova, sad mogu 12-13,vjerojatno je tome doprinjeo i ...Gold Whey Standard...kojeg sam koristio od siječnja do veljaće ove godine .

                            Comment


                            • #29
                              Re: Definicija ili masa

                              ima superserija radio sam i rastuce serije neznam sta je periodizacija nije isti broj ponavljanja mrrtvog nema inace ponavljanje radim od 5 do 15 ponavljanja

                              Comment

                              Working...
                              X