Announcement

Collapse
No announcement yet.

Definicija ili masa

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Definicija ili masa

    Pozdrav temu otvaram jer nemam pojma sta da radim visina oko 182 tezina 77 nemam dovoljno mase genetika mi je katastrofa no ne gubim volju Dakle mase nemam a bf oko 13 znaci ni defincija nije bog zna sta Kada me neko gleda sta strane nebi nika rekao da sam vjezbao nisam ogroman ni iscrtan trebam vas savjet dali trebam na definiciju ili masu jer izmedu nemogu i gubiti kile i dobijati masu od supelemnata samo whey koristim Dali sam ja skinny fat i ima li itko ovakvih iskustava i sta je radio
    Last edited by marince; 26-11-14, 20:41.

  • #2
    Re: Definicija ili masa

    Originally posted by marince View Post
    Pozdrav temu otvaram jer nemam pojma sta da radim visina oko 182 tezina 77 nemam dovoljno mase
    Dao si sam sebi odgovor
    https://www.youtube.com/channel/UCkt...HNAw679eK-nhOQ
    http://instagram.com/dinc_94
    http://www.myfitnesspal.com/profile/dino097
    myprotein code: MP24017174

    Comment


    • #3
      Re: Definicija ili masa

      ma nije problem puno jesti prije sam bio debeo i piso krv da skinem kile sada me strah ako sam u suficitu da se ne udebljam opet

      Comment


      • #4
        Re: Definicija ili masa

        Nemoj biti u prevelikom suficitu i neces. A u ostalom prati stanje, ako vidis da se mastis prebrzo onda pojacaj aktivnost ili smanji unos kcal. Simple as that
        https://www.youtube.com/channel/UCkt...HNAw679eK-nhOQ
        http://instagram.com/dinc_94
        http://www.myfitnesspal.com/profile/dino097
        myprotein code: MP24017174

        Comment


        • #5
          Re: Definicija ili masa

          Gledaj da je unos masti najmanji (do 30g dnevno bi bilo idealno, sto manje to bolje) za razliku od proteina i ugljikohidrata koje bi trebao unositi u puno vecoj kolicini i to u jednakim omjerima (gledaj da je to izmedju 1,5 do 2g po kilogramu sto bi iznoslo oko 150 na tvoju tezinu). Vrlo je tesko ukomponovati takav rezim ishrane, posebno ako si ucenik ili student ali se trudi da za pocetak brojis kalorije i da se pridrzavas gore navedenog. Kasnije ce ti to postati navika i napamet ces znati kako, sta i kada.

          Vazno. Nemoj misliti da si na pravom putu ako unosis premalo kalorija (vrlo cesto to moze biti nepozeljno jer vecina ljudi to pogresno shvata pa onda gladuje nemajuci pojma da tek onda prave stetu), vec se trudi da istovremeno obracas paznju na kalorije i sastav onoga sto unosis. Za dorucak je bitno unijeti dosta proteina i ugljikohidrata (u prvom obroku UH mogu biti iznad proteina), a takodjer imas pravo na nekoliko grama masti (do 15g, sto apsolutno treba izbjegavati u svim ostalim obrocima tokom dana). Potrudi se da jedes svaka tri do cetiri sata da ne usporavas metabolizam, a ono sto ces jesti do obroka prije treninga (pre-WM) treba sadrzavati proteine u najvecoj kolicini i minimalno masti (3-4g maksimalno i to naravno ne u svakom obroku, treba to reducirati koliko je god moguce), takodjer i manje ugljikohidrata od proteina. Dio dana u kojem ces namiriti te ugljikohidrate koje ne unosis u tolikoj mjeri kao proteine ce biti obrok prije i nakon treninga (pre-WM oko 30tak grama i post-WM oko 100tinjak ili vise g UH, s tim da treba imati na umu da tada unos proteina treba nadmasiti unos UH).

          Pokusaj teziti tome i treniraj pravilno uz redovno napredovanje. Rezultati ce doci, ali ne preko noci. Sretno.

          Comment


          • #6
            Re: Definicija ili masa

            Pricas gluposti koje su u nutricionistickim krugovima i to potkriplijeno istrazivanjama odbaceno prije par desetljeca,a tek bode ovo o metabolizmu

            Sent from my Coolpad 8297W using Tapatalk
            http://www.youtube.com/watch?v=HB7EljkVm6A
            BB AND THIS !

            Comment


            • #7
              Re: Definicija ili masa

              Imas pravo na svoje misljenje. Tako se hranim i napredujem.

              Comment


              • #8
                Re: Definicija ili masa

                Originally posted by Argentum View Post
                Gledaj da je unos masti najmanji (do 30g dnevno bi bilo idealno, sto manje to bolje)
                Vidis, 99% forumasa bi preporucilo puno veci unos masti zbog utjecaja na test.. Objasni detaljnije zasto "sto manje to bolje"..
                Originally posted by madmax22
                da li mogu samlivene zobene stavit u vodu da se namakaju ili prvo u vodu pa onda samlit?
                Originally posted by jocker77
                Znaci uzimati ga i u dane netrenianja i jel bitno kreatine i amino pomijesat u shakeru ili moze i u obicnoj boci
                Originally posted by Hajduk
                isto tako i zgibovi, prije 1 godinu sam jedva mogao izvući 5 zgibova, sad mogu 12-13,vjerojatno je tome doprinjeo i ...Gold Whey Standard...kojeg sam koristio od siječnja do veljaće ove godine .

                Comment


                • #9
                  Re: Definicija ili masa

                  Ne mogu editirati post (?) pa moram u novu pisati.
                  Several studies concluded that diets low in fat (under 15% of total calories) significantly decreased testosterone levels while diets higher in fat (above 30% of total calories) increased serum testosterone levels. - The Journal of Nutrition, Sept 2000 v130 i9 p2356 “High Dietary Fat Intake Increases Renal Cyst Disease Progression in Han:SPRD-cy Rats. ” Shobana Jayapalan; M. Hossein Saboorian; Jeff W. Edmunds; Harold M. Aukema.

                  image.jpg
                  Originally posted by madmax22
                  da li mogu samlivene zobene stavit u vodu da se namakaju ili prvo u vodu pa onda samlit?
                  Originally posted by jocker77
                  Znaci uzimati ga i u dane netrenianja i jel bitno kreatine i amino pomijesat u shakeru ili moze i u obicnoj boci
                  Originally posted by Hajduk
                  isto tako i zgibovi, prije 1 godinu sam jedva mogao izvući 5 zgibova, sad mogu 12-13,vjerojatno je tome doprinjeo i ...Gold Whey Standard...kojeg sam koristio od siječnja do veljaće ove godine .

                  Comment


                  • #10
                    Re: Definicija ili masa

                    Originally posted by Argentum View Post
                    Imas pravo na svoje misljenje. Tako se hranim i napredujem.
                    kakav je libido?
                    Online Transformacijski Specijalist:
                    Nutricionisticki planovi, planiranje treninga i suplementacije.
                    Misicna masa, gubitak kilograma i misicna definicija, posturalna korekcija...
                    Stalni pristup, motivacijska podrska i sve kako bih Vam maksimalno olaksao dolazak do cilja i puno vise od toga!
                    Rad temeljim na malo rijeci i hrpi djela, zadovoljnim klijentima i njihovim transformacijama.
                    ->
                    http://www.fgfitness.uk
                    GARANTIRANI napredak uz Vasu predanost!

                    Comment


                    • #11
                      Re: Definicija ili masa

                      Originally posted by CeLe111 View Post
                      kakav je libido?
                      Vjerojatno nikakav.

                      Comment


                      • #12
                        Re: Definicija ili masa

                        Ajmo ovak, iz iskustva za libido ;
                        P (normala) UH (visoko) M (osrednje) - libido odličan
                        P (normala) UH (visoko) M (nisko) - libido odličan
                        P (normala) UH (osrednje) M (visoko) - libido odličan
                        P (normala) UH (osrednje) M (osrednje) - libido odličan
                        P (normala) UH (osrednje) M (nisko) - libido oslabljen
                        P (normala) UH (nisko) M (visoko) - libido odličan
                        P (normala) UH (nisko) M (osrednje) - libido oslabljen
                        P (normala) UH (nisko) M (nisko) - libido oslabljen
                        P (normala) UH (u tragovima) M (visoko) - libido odličan
                        P (normala) UH (u tragovima) M (osrednje/nisko) - libido (koji libido? to nešto za kupit?)
                        KMG - kilogram mišića godišnje ;/

                        Comment


                        • #13
                          Re: Definicija ili masa

                          Argentum, veze nemas sta pricas.

                          Comment


                          • #14
                            Re: Definicija ili masa

                            Originally posted by Argentum View Post
                            Gledaj da je unos masti najmanji (do 30g dnevno bi bilo idealno, sto manje to bolje)
                            30g masti? lmao

                            Originally posted by Argentum View Post
                            Rezultati ce doci
                            b68b7db0b2cc57f89d9d079f8eb5b1.jpg
                            I prefer to be a dreamer among the humblest, with visions to be realized, than lord among those without dreams and desires.
                            ----------------------------------------------------------------
                            Always loved and never forgotten. 30.1.2010 Rest in peace

                            Comment


                            • #15
                              Re: Definicija ili masa

                              Originally posted by neuk View Post
                              Vidis, 99% forumasa bi preporucilo puno veci unos masti zbog utjecaja na test.. Objasni detaljnije zasto "sto manje to bolje"..
                              Sta tu treba objasniti? Covjeka zanima na koji nacin izgraditi misice, a pri tome odrzati postojece stanje, odnosno ne dobiti dodatne masne naslage. Sta ja treba da napisem? Da se hrani mastima? Potrebno je unositi masti, ali sta ce mu vise za pocetak od onoga sto ima u jajima i jos nekoliko grama koje ce pokupiti u nekoliko narednih obroka iz probranih namirnica. Nekada sam unosio i do 90g masti dnevno, ali sam bio primoran promijeniti politiku jer nisam bio pretjerano zadovoljan.

                              Sto se ostalich tice, ako vi imate konstruktivnije prijedloge onda ih napisite umjesto sto spamate bez ikakvog smisla. Koliko ja znam ovo je bodybuilding forum, a ne obdaniste. Nije ni cudo sto se ljudi zale na deficit kvalitetnih clanova (to vrijedi za bilo koji forum jer je u posljednje vrijeme u modi imati napuhan ego).

                              Originally posted by CeLe111 View Post
                              kakav je libido?
                              Nehuman. Hvala na pitanju.

                              Comment

                              Working...
                              X