Announcement

Collapse
No announcement yet.

Počeo trenirati- smršaviti ili odmah na masu?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Počeo trenirati- smršaviti ili odmah na masu?

    Pozdrav. Nisam trenirao oko 2 godine zbog svojih obaveza i vrlo malo slobodnog vremena. Međutim, odlučio sam to promijeniti. Imam 21 godinu, 98 kg i 194 cm. Htio bi nabiti misicne mase. Uzeo sam si neke osnovne suplemente da mi pomognu: kreatin, bcaa, glutamin. Kreatin pijem zajedno sa dekstrozom i proteinima nakon treninga, a glutamin prije spavanja. Zanima me koja je najbolja varijanta, da li bi trebao odmah krenuti s masom ili skinuti prvo kilograme buduci da se u mom slucaju najvise masti talozi na podrucju trbuha? Koliko kalorija bi trebao unositi dnevno? Svi savjeti su dobrodosli.
    Attached Files
    Last edited by sleid1; 04-07-15, 21:33.

  • #2
    Re: Počeo trenirati- smršaviti ili odmah na masu?

    I mene zanima dal da se prvo smrsa pa onda teretana ili moze oboje istovremeno i koji plan prehrane (moze ketogena dijeta? ali nemam snage..)

    Comment


    • #3
      Re: Počeo trenirati- smršaviti ili odmah na masu?

      prvo kalorijski deficit i skidanje viška masnog tkiva i onda masa.najbolje da kreneš s rotacijom UH

      Comment


      • #4
        Re: Počeo trenirati- smršaviti ili odmah na masu?

        Deficit izracunas tako sto od dnevne potrosnje kalorija oduzmes 300-500kcal.A dnevnu ces izracunati tako sto prvo izracunas BMR i dodas potrosnju iz aktivnosti.Valjda si skontao.
        Kako bi postigao nesto,treba ti mnogo motivacije i truda ,a rezultati ce se pokazati sa vremenom!!!

        Najcesce koristena rijec u teretani "Neradim noge jer trcim" i "Koliko dizes na bench-u"

        Comment


        • #5
          Re: Počeo trenirati- smršaviti ili odmah na masu?

          Početnik može neko vrijeme istovremeno skidati salo i dobijati mišićnu masu, sama promjena prehrane i ubacivanje vježbanja je dovoljno za početak.
          pobjednici traže načine a gubitnici razloge

          Comment

          Working...
          X