Announcement

Collapse
No announcement yet.

Topljenje masnih naslaga ili nabacivanje mišićne mase?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Topljenje masnih naslaga ili nabacivanje mišićne mase?

    Pozdrav svima...

    U velikoj sam dilemi... Krecem u teretanu, ali ne znam kojim putem trebda da krenem... da objasnim... visok sam 180, 80 kg... imam masnne naslage ali samo na stomaku i pomalo na grudima dok su mi ruke i noge poprilicno bez mase, hajde nazovimo ih mrsave... dakle stomak mi dolazi do izrazaja.... ja sam dobijao razne savjete ali dosta ljudi mi je reklo razlicito... mene sad interesuje dal da prvo krenem sa topljenjem tih masnih naslaga ili da pocnem sa nabacivanjem misicne mase, pa da kasnije radim definiciju i skidanje masnoca...

    Reducirao sam ishranu, izbacio nepotrebne namirnice... informisan sam poprilicno i o treningu s tegovima, o kardio treningu, tako da sam samo u nedoumi kako da krenem, jer su me poprilicno zbunili... jedni kazu prvo topljenje masnoca, pa usput dobijanje misicne mase... drugi kazu ako prvo skines masnoce neces ti biti tezina prikladna visini, zato radi prvo na masi pa kada dodjes do 90 kg onda se defininisi i skidaj masnoce... stvarno sam zbunjen i ne znam kome da vjerujem... ako ima neko od iskusnih i profesionalnih bodybuildera da mi pomogne savjetom bio bih mu zahvalan...

  • #2
    Re: Potreban savjet kako da pocnem...

    Idi na masu nevjerujem da na 180 cm i 80kg imas neku veliku trbščinu.
    For me life is continuously being hungry. The meaning of life is not simply to exist, to survive, but to move ahead, to go up, to achieve, to conquer.

    Comment


    • #3
      Re: Potreban savjet kako da pocnem...

      Trbuh mi je takav da kad me neko pogleda prvo on upadau oci... ono bas u ofsideu i bas se izstice u odnosu ma konstituciju ostalog dijela tijela... eh sad neko moje logicno razmisljanje (sto ne mora znaciti da je ispravno )... ako krenem sa masom mogu ocekivati da ce mi i rastom misicne mase rasti i kolicina sala jer ce to biti pojacana ishrana+neki gainer i whey... jesam li upravu? dakle savjet je prvo masa pa onda defka?

      Comment


      • #4
        Re: Potreban savjet kako da pocnem...

        Pa uz mišičnu masu dolazi gotovo uvijek nešto sala,o tebi i tvojoj prehrani ovisi kolko če ga biti ,jer tijelo da bi dobivalo na masi mora biti u kalorijskom suficitu.Inače ne vidim šta imaš od toga da sad skidas to nešto sala i usput vjerovatno nešto mišića,jer nemaš šta definirat nemaš kvalitetne mišične mase.Na tvom mjestu bolje bi išao na masu i onda na defku..To je moje razmišljanje.
        For me life is continuously being hungry. The meaning of life is not simply to exist, to survive, but to move ahead, to go up, to achieve, to conquer.

        Comment


        • #5
          Re: Topljenje masnih naslaga ili nabacivanje mišićne mase?

          Ima logike... Hvala na savjetu... dakle kvalitetna ishrana, suplementacija i trening za masu i nema fule...

          Comment


          • #6
            Re: Topljenje masnih naslaga ili nabacivanje mišićne mase?

            Najbolje da staviš slike pa ćemo ti moći bolje reći, zavisi koliki ti je bf.
            Ako imaš puno sala onda ćeš na masi dobijati sve više sala...

            Po meni ako imaš 15% i više PMT trebaš ići prvo na defku.

            pobjednici traže načine a gubitnici razloge

            Comment


            • #7
              Re: Topljenje masnih naslaga ili nabacivanje mišićne mase?

              Originally posted by kelly
              Najbolje da staviš slike pa ćemo ti moći bolje reći, zavisi koliki ti je bf.
              Ako imaš puno sala onda ćeš na masi dobijati sve više sala...

              Po meni ako imaš 15% i više PMT trebaš ići prvo na defku.

              Slazem se u potpunosti..jer ce te ovako peci savjest i kociti ce napredak

              Comment


              • #8
                Re: Topljenje masnih naslaga ili nabacivanje mišićne mase?

                Hvala na svima savjetima... Slike nisam u stanju da prebacim na komp, jer sam negdje zagubio kabal za spajanje... :S
                Pokusao sam danas da izracunam BF i rezultat je bio 17.5%... Dakle Kelly, ipak da idem prvo na defku? :S

                Usput evo napisacu neke svoje mjere, pa pomocu koji bi vam vjerovatno bilo dosta lakse da mi date savjet na koju stranu da krenem...

                Visina: 180 cm
                Tezina: 80 kg
                Struk: 98 cm
                Kukovi: 95 cm
                Podlaktica: 29 cm
                Biceps: 29 cm
                List: 37 cm
                Quadriceps: 52 cm
                Sve velicine su mjerene u "hladnom" stanju...

                Unaprijed hvala....

                Comment


                • #9
                  Re: Topljenje masnih naslaga ili nabacivanje mišićne mase?

                  uf ;(

                  zajebano. po meni odi onim srednjim putem, puno proteina, UH samo ujutro i nakon aktivnosti i tona povrća. kalorijski unos relativno nisko, a treninzi brutalni i full body, sastavljeni od isključivo velikih vježbi.
                  ne repam o politici možda bi trebo,
                  politika je mala ljadro još je nisam jebo

                  Comment


                  • #10
                    Re: Topljenje masnih naslaga ili nabacivanje mišićne mase?

                    Po meni je to jedno 2 mjeseca jake defke sa bar 90 minuta treninga dnevno.
                    Proteini na 200 gr. dnevno, UH nisko (100-200 gr.).
                    Nakon 2 mjeseca skinuo si sigurno 6-7 kg, onda dižeš polako UH, da ne bi usporio metabolizam i kreneš lagano s masom (ako si skinuo dovoljno masti).

                    Comment


                    • #11
                      Re: Topljenje masnih naslaga ili nabacivanje mišićne mase?

                      OK to za prehranu...
                      a sta da radim sa trenigom? Dal da radim kardio? znam da bez kardio treninga ne mogu istopiti salo, ali kako onda da dodjem do mase na rukama, nogama itd
                      E tu sam ja u zabludi... Dal sad idem na masu pa kad nabijem KVALITETNE misicne mase da onda radim definiciju? Ili da se prvo rijesim masnih naslaga, pa da onda idem na masu

                      Comment


                      • #12
                        Re: Topljenje masnih naslaga ili nabacivanje mišićne mase?

                        Originally posted by DeniZg
                        Po meni je to jedno 2 mjeseca jake defke sa bar 90 minuta treninga dnevno.
                        Proteini na 200 gr. dnevno, UH nisko (100-200 gr.).
                        Nakon 2 mjeseca skinuo si sigurno 6-7 kg, onda dižeš polako UH, da ne bi usporio metabolizam i kreneš lagano s masom (ako si skinuo dovoljno masti).
                        Eh to me interesuje... takvo misljenje sam trazio... Hvala na savjetu...

                        Comment


                        • #13
                          Re: Topljenje masnih naslaga ili nabacivanje mišićne mase?

                          Da, samo pod 90 minuta treninga se podrazumijeva 45-60 min utega, a ostalo kardio.
                          Može i jutarnji kardio, a utege odradiš kasnije tijekom dana.

                          Comment


                          • #14
                            Re: Topljenje masnih naslaga ili nabacivanje mišićne mase?

                            Početnici (i povratnici) imaju tu sreću da mogu istovremeno topiti masti i dobijati na mišićnoj masi, zato u početku treniraj i jedi normalno a za par mjeseci ćeš vidjeti kakvo je stanje.
                            Zasada kombiniraj utege i aerobno.
                            I sam prelazak na pravilnu prehranu sa 6 obroka će učiniti puno za tvoj organizam.

                            I sljedeći put stavi slike, jer ovako možemo samo nagađati kako izgledaš.

                            pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                            Comment


                            • #15
                              Re: Topljenje masnih naslaga ili nabacivanje mišićne mase?

                              OK i hvala Kelly... dakle kombinacija tegova i aerobnog...
                              Jos da pitam za suplementaciju... dal da koristim neki burner i kombinaciji sa whey isolatom
                              jesam dosadan, ali... zelim da idem pravim putem...

                              Comment

                              Working...
                              X