Announcement

Collapse
No announcement yet.

Molim za savjet-Utezi ujutro+bicikl popodne=masa+definicja ?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Molim za savjet-Utezi ujutro+bicikl popodne=masa+definicja ?

    Imam 25 god 187 cm, 96 kg ex. sportaš

    Sada trenutno nisam zaposlen i imam vremena za jače treninge pa me zanima..

    Ujutro treniram u teretani po principu PON-SRI prsa, biceps-triceps,+podlaktice
    UTO-CET leđa, ramena, noge

    Zanima me dali bi aerobni trening tipa 80min voznje biciklom (niskog inteziteta) popodne bio kontraproduktivan...

    Naime želja mi je izgradnja mišične mase a razgradnja masti jer misim da za svoju visinu imam cca 5 kg previše...

    Hvala

  • #2
    Re: Molim za savjet-Utezi ujutro+bicikl popodne=masa+definicja ?

    košarkaš ...tijelo ne može dobivat mišiće i gubit salo istovremeno....pošto već imaš kila skini tih 5 viška i onda kreni na dobru mišićnu masu....i mislim da bi ti bilo bolje raditi jednu mišićnu skupinu po tjednu,al ovisi od pojedinca do pojedinca...
    npr. ponrsa,biceps
    uto:leđa triceps
    sri:HIIT kardio
    Čet:noge,trbuh
    petak:ramena,listovi
    subdmor
    ned:HIIT kardio
    +LI kardio ujutro natašte 30-45min ili poslije utega

    kad si na masi taj LI kardio stavio ujutro natašte i tijekom dana nadoknadi te izgubljene kalorije....mislim da je taj 80-minutna vožnja biciklom poslijepodne kontraproduktivan

    Comment


    • #3
      Re: Molim za savjet-Utezi ujutro+bicikl popodne=masa+definicja ?

      Slažem se sa Celticom.
      Jedino bih noge stavio zasebno jedan dan, a trbušnjake stavio uz vježbe ramena.

      Comment


      • #4
        Re: Molim za savjet-Utezi ujutro+bicikl popodne=masa+definicja ?

        Napravi bolji split svakako. Puno bolja varijanta za očuvanje mišićne mase je kardio niskog intenziteta od HIIT-a kojim se više gubi mišićne mase. Ja ne znam tko od 2 sata brzog hodanja(što bi bilo bolja opcija od trcanja i bicikle) može doći u toliki katabolizam.
        Nije ni ta vožnja kontraproduktivna ako je intenzitet kontroliran.
        Možda bi ti bilo bolje nastaviti nakon treninga(naravno popiješ PWM) s LI kardiom jer će se tad odma trošiti masti, a ne glikogen.

        Comment


        • #5
          Re: Molim za savjet-Utezi ujutro+bicikl popodne=masa+definicja ?

          Hvala Svima !!

          Znaci bolji split vjezbi po danima, pa nakon utega LI cardio cca 45 min ? Pa nakon toga PMW.

          Jos jedno pitanje za vas imam ?

          Kako sam radio 2 do 3 misicne grupe po treningu radio sam 3 serije po 8-10 pon.
          Sad kad pređem na ovu drugu varijantu s 1 velikom i 1 malom misicnom grupom po danu koji da radim serija ?


          Procitao sam mnogo tekstova po raznim web-stranicama, knjigama, i vidim da se oni svi razlikuju, kako je BB postao industija, svatko ima neku svoju teoriju, svaki dan izlaze novi programi, nova istraživanja, i sl..

          I sad kad ja to sve pročitam neznam sto da mislim..

          Hvala !

          Comment


          • #6
            Re: Molim za savjet-Utezi ujutro+bicikl popodne=masa+definicja ?

            Možeš do 5 ,6 serija za veće mišićne skupine prsa,leđa ,noge dok je za ramena ,biceps ,triceps dovoljno 3 serije ,nije bitan broj ponavljanja nego da pogodiš mišić kako triba ,počneš sa manjim težinama pa povećavaš da ti broj ponavljanja ne padne ispod 6...
            Menky je napisao...
            Pozdrav novi sam na forumu...Imam 18 godina prijašnja visina tačnije prije 8 mjeseci bila je 2.01 a sada je 1,94,a kilaža je bila 70 sad je 80 kg.

            Comment

            Working...
            X