Announcement

Collapse
No announcement yet.

Želim definirati tijelo i istaknuti mišiće -totalni početnik

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Želim definirati tijelo i istaknuti mišiće -totalni početnik

    I najduži put počinje prvim korakom.

    Pozdrav svima na forumu i unaprijed hvala onima koji će mi pomoći. Moj put počinje upisom u teretanu u ponedjeljak i prvim treningom u utorak.

    Nikad prije nisam išao u teretanu. Čitam na netu o tome, ali neznanje je proporcionalno znanju pa sa svakom novom informacijom imam 3 pitanja...

    Volja mi je beskonačna, ali trebam savjete i pomoć iskusnih i onih koji više znaju.

    Ne želim izgledati kao profesionalni body builder, nego u teretanu želim ići više rekreativno, želim definirati tijelo i istaknuti mišiće.

    ..

    Visok sam 178 cm i imam 77kg, što znači 3-4kg viška. Sala imam jedino malo na trbuhu. Po tipu tijela sam, valjda, mezomorf, premda nemam delikatne kosti i nisam baš fragilan. Zapravo je sve dobro raspoređeno, fit sam (osim tog malenog trbuščića), pa neki misle i da sad idem u teretanu... valjda zato što nosim S majice .

    ..

    Moje prve nedoumice su oko:

    1. SUPLEMENTI - Prijatelj mi je preporučio da odmah od početka uzimam Whey, kreatin i L-karnitin. Da li da ga poslušam ili? Na netu sam čitao da je možda bolje spaliti svo salo, pa tek onda definirati tijelo... premda nemam puno sala. Uz to, mi je preporučio i vitamine... Uglavnom, najjednostavnije bi mi bilo kad bi mi netko točno napisao što da kupim i gdje u Zg jer je toliko toga... Čitam da je Weider najbolji... Da odmah, od prvog dana uzimam sve suplemente ili da ih postepeno uvodim?

    2. TERMIN TRENINGA, SUPLEMENTI I DORUČAK- Zbog obaveza i ritma dana općenito, u početku bi mi najviše odgovaralo u teretani trenirati u ranim jutarnjim satima, s početkom u 07 ili 08h.

    Pa me zanima, koliko bih ranije prije treninga trebao ustati i što bih sve trebao jesti ili uzeti? Da uzmem obični doručak od zobenih i whey ili još nešto? Znam samo da L-karnitin trebam uzeti pola sata prije treninga...

    Što se programa tiče... mislim u teretani pitati da mi izrade jedan intenzivniji kružni trening za cijelo tijelo...

  • #2
    Re: Gemini - 23 god., totalni početnik

    Pozdrav!
    Ne može se to sve sad napisati u jedan post, trebaš prvo čitati portal i forum da naučiš osnovne stvari, pa onda pitaj neke eventualne nejasnoće.
    Uglavnom suplementi su dio pravilne prehrane, i djeci u vrtiću se preporuča multivitamin/mineral i riblje ulje...

    pobjednici traže načine a gubitnici razloge

    Comment


    • #3
      Re: Gemini - 23 god., totalni početnik

      Originally posted by Gemini
      Volja mi je beskonačna, ali trebam savjete i pomoć iskusnih i onih koji više znaju.
      Ako je tako onda nemaš problema. Samo čitaj!

      viewforum.php?f=62

      i koristi tražilicu, to barem nije teško
      Tražilica
      The only thing necessary for the triumph of evil is for good people to do nothing

      Comment

      Working...
      X