Announcement

Collapse
No announcement yet.

Definicija pa masa ili obratno ?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Definicija pa masa ili obratno ?

    Pozdrav !
    Imam 16 godina,visok sam 186 cm i imam 83kg.Vježbanjem s utezima se bavim 8 mjeseci te od 01.09 krečem u teretanu.Zadnjih nekoliko tjedana sam na definiciji i izgubio sam koji kilogram bez gubitka mišićne mase,zapravo mišići su mi još izražajniji.Gornji dio tijela mi je poprilično napredovao.Prsa ,ruke,trbušni zid i ramena,dok gornji dio leđa predstavlja još mali problem.Sad me zanima,dali da nastavim sa definicijom pošto imam ponešto sala na bedrima i gletusima,pa da se onda bacim na nabijanje mase ili obratno ?
    Problem s tom endomorfnom građom nogu nije velik,tj.dok imam odječu na sebi je neprimjetan,te mi čak neki govore da umišljam,ali ipak meni smeta,pa se bojim da mi prilikom nabijanja mase nebi se povećavalo salo na nogama.

    Trenutna prehrana i plan treninga je sljedeći :
    10:00 Lagani 30 minutni kardio
    10:30 50g zobenih sa zelenim čajom + voćka (banana,jabuka) 1-2 cijelo jaje
    11:30 Jabuka
    13:00 200g mesa (uglavnom piletina ) ,kukumari,pomidori,100g riže ili 2 kuhana
    krumpira
    16:00 voće povrće,ili ponešto od ručka,ili drugi kompleksni UH
    16:30 trening+kardio
    18:00 meso+riža+pomidor
    20:00 2 cijela jaja
    22:00 oko 170 g posnog (u dane kada ne treniram pomiješam sa bananom)

    Kada krenem u teretanu ubaciti ću još 30 g wheya u zobene i nakon treninga 30 g wheya i 40 glukoze .Pijem na dan oko pola litre zelenog i uzimam miltivitamin i vitamin c tablete.

    Dakle,dali je ovo dobro ili da se prebacim na masu ?
    Znaći na masi bi jeo sve ovo samo u većim količinama. 100g zobenih,250 g posnog sa orasima/lješnjacima te više kompleksnih UH i više jaja.

  • #2
    Re: Definicija pa masa ili obratno ?

    Ako hoćeš konkretan odgovor, moraš postaviti sliku cijelog tijela. Malo proteina u doručku.
    Hrana se važe sirova. Žutanjak je super.

    Comment


    • #3
      Re: Definicija pa masa ili obratno ?

      Premalo je to kila za defku...da imaš 10 kila više onda bi već mogao razmišljati o nekoj defki.

      pobjednici traže načine a gubitnici razloge

      Comment


      • #4
        Re: Definicija pa masa ili obratno ?

        logicno je prvo nabit masu pa se onda definirat

        Comment


        • #5
          Re: Definicija pa masa ili obratno ?

          Hvala svima ! Onda krećem sa nabijanjem mase. Problem proteina u doručku ću riješiti kupnjom whey-a,i sa 100 g zobenih i zasut ih sa 2 dl nemasnog mlijeka + 1-2 jaja(jedem cijela jaja ).To bi trebalo biti oko 40-50 grama ako se nevaram proteina

          Comment

          Working...
          X